Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Podróże. Całkiem małe, średnie i duże. > Umawianie i propozycje wyjazdów

Umawianie i propozycje wyjazdów Masz już plan? Nie masz? A może szukasz kompana w podróży? Brak Ci koncepcji na długi weekend, wakacje? Szukasz plecaczka? Nikt nie chce jechać na Elefanta? Tu szukaj bratniej duszy...

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 29.06.2009, 21:52   #51
stoner
Przygoda jest tuż za rogiem
 
stoner's Avatar


Zarejestrowany: Jan 2009
Miasto: Warszawa
Posty: 97
Motocykl: KTM 690 Enduro
stoner jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 dni 15 godz 39 min 35 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał JaroGL Zobacz post
Mam takie pytanie z innej beczki do wszystkich.
Czy jesli odpisze długość i szerokość geograficzną z programu Google Earth to czy mi sie to sprawdzi potem z rzeczywistością?
Sprawdziłem, działa genialnie, pod warunkiem, że w google earth i w navi posługujesz się tymi samymi jednostkami - stopnie lub stopnie minuty sekundy
stoner jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 29.06.2009, 22:22   #52
JaroGL
 
JaroGL's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2009
Posty: 137
Motocykl: nie mam AT jeszcze
JaroGL jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 dni 7 godz 56 min 41 s
Domyślnie

No to stoner ładnie szalejesz. Powiedz czy myslałeś cos żeby pokombinować z zębatkami?

Co do lokalizacji to tak mnie to zastanowiło bo dostałem dł i szer geograficzną jednego skrętu od gościa który tam byl fizycznie i odczytał z navigacji i jest bardzo duza rozbieżność kilka lub nawet kilkanaście km od miejsca na Google Earth, a ja tu trochę punktów sobie wypisałem i nie chcial bym żeby moja praca poszła na marne . Pojediem uwidim.
JaroGL jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 30.06.2009, 09:22   #53
wojtek II
 
wojtek II's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: wa - wa
Posty: 526
Motocykl: DR 650, KTM 990
wojtek II jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 5 godz 33 min 37 s
Domyślnie

ostatnio kupiłem sobie przewodnik po Albanii ( podobno w miarę aktualny )
autorka podaje w nim strony intrnetowe z których można ściągnąć stare radzieckie i jugosłowiańskie mapy, po robocie pogrzebie troszeczke moze sie przydadzą
wojtek II jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 30.06.2009, 10:14   #54
stoner
Przygoda jest tuż za rogiem
 
stoner's Avatar


Zarejestrowany: Jan 2009
Miasto: Warszawa
Posty: 97
Motocykl: KTM 690 Enduro
stoner jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 dni 15 godz 39 min 35 s
Domyślnie

Odnośnie map, na allegro dostępne są za 8 zł skany radzieckich map wojskowych 1:50000, całej albanii. Zamierzałem je kupić i wgrać do mojej telefonicznej nawigacji. 2 minusy to: nazwy są pisane cyrlicą i nie są skalibrowane.
JaroGL jak będziesz miał taką listę punktów podziel się nią, postaram się je wpisać do navi. Szczerze to moim zdaniem google earth pozwala na kompletne wytyczenie tras, bo doskonale widać rzeźbę terenu i niektóre drogi, których być może w ogóle na mapie nie ma. Trzebaby tylko usiąść razem, przejechać się wirtualnie i powpisywać niektóre współrzędne. Problem o którym piszesz (rozbieżność) prawdopodobnie jest wynikiem użycia różnych jednostek, sam tak miałem testując te rozwiązania pod Warszawą. Upewnij się, że zarówno nawigacja jak w google earth jednostki ustawione są na stopnie i wartość po przecinku, i problem powinien zniknąć. Z napędem nie kombinowałem, albo na trasie będę dojeżdżał do punktu postoju później, chociaż jak rozmawiałem z Wojtkiem WojtekII, Afri wcale też demonem prędkości nie jest i myślę, że będziemy się wszyscy toczyć ze 120 km/h.

Ostatnio edytowane przez stoner : 30.06.2009 o 10:19
stoner jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 30.06.2009, 10:20   #55
wojtek II
 
wojtek II's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: wa - wa
Posty: 526
Motocykl: DR 650, KTM 990
wojtek II jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 5 godz 33 min 37 s
Domyślnie

Stoner, musimy sie spotkac i obgadac temat
wojtek II jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 30.06.2009, 10:23   #56
rambo
 
rambo's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2005
Miasto: Wrocław
Posty: 7,450
Motocykl: Nie mam już Afryki
rambo jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 2 dni 2 godz 39 min 26 s
Domyślnie

Pany, mam dobrą mape Albani na garmina i na inne navi też Kto był wie, że im mniej znaków na drodze i ludzi tym robi sie fajniej. I baaaardzo Wam zazdroszcze że nie mogo pojechać się tam powłóczyć
rambo jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 30.06.2009, 12:19   #57
Dubel
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Cytat:
Napisał rambo Zobacz post
Pany, mam dobrą mape Albani na garmina i na inne navi też Kto był wie, że im mniej znaków na drodze i ludzi tym robi sie fajniej. I baaaardzo Wam zazdroszcze że nie mogo pojechać się tam powłóczyć
Rambo a masz pod windows mobile 5
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 30.06.2009, 20:37   #58
kris


Zarejestrowany: Apr 2008
Posty: 17
Motocykl: RD03
kris jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 dzień 10 godz 44 min 47 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał rambo Zobacz post
Pany, mam dobrą mape Albani na garmina i na inne navi też Kto był wie, że im mniej znaków na drodze i ludzi tym robi sie fajniej. I baaaardzo Wam zazdroszcze że nie mogo pojechać się tam powłóczyć
jak masz pod garmina albanie i czarnogore
to bym byl zainteresowany
kris jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 30.06.2009, 21:31   #59
PARYS
Mam przerąbane :)
 
PARYS's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: WTA
Posty: 1,656
Motocykl: RD07a
Przebieg: stoi
Galeria: Zdjęcia
PARYS jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 14 godz 55 min 9 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał kris Zobacz post
jak masz pod garmina albanie i czarnogore
to bym byl zainteresowany
Rambo nie ma? Rambo ma pod wszystko mapy przecież.
I tak jak kolega pisze im dalej od "cywilizacji" tym lepiej bo czyściej hehe.
PARYS jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 30.06.2009, 22:24   #60
JaroGL
 
JaroGL's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2009
Posty: 137
Motocykl: nie mam AT jeszcze
JaroGL jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 dni 7 godz 56 min 41 s
Domyślnie

Jeżeli chodzi o mapy to ja mam dwie sztuki 1:400 000 i drugą 1:220 000. Ta druga mapa jest wg mnie super bo są na niej nawet ścieżki którymi się motorkiem nie przejedzie. Ponadto podrukowałem z Google Earth kilka newralgicznych miejsc i odpisałem współrzędne rozjazdów itp.
Najwiekszy problem jest z Parkiem Narodowym Lury bo na Google jest widok nieostry i sie nie da nic sprawdzić ani wydrukować dlatego też tam bedzie najwiekszy hardcore. Jeżeli Stoner masz mozliwość nabyć te mapy wojskowe to głównie weź środkową Albanie.
Jeżeli chodzi o mapę Albanii Garmina to też bym był zainteresowany tylko ciekaw jestem czy są tam drogi o których my tu rozmawiamy, bo główne drogi to są niepotrzebne.
Zdobyłem również słowniki Al-Pl i Pl-Al, gramatykę i rozmówki. Język masakra.
Np. cześć to tungjatjeta, a x wymawia się jak polskie "dz"
JaroGL jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wł.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
season closing meeting, Hungary, 2009.10.23-2009.10.25. Brasil Imprezy forum AT i zloty ogólne 30 11.11.2009 20:52
Africa Twin meeting in Hungary, 2009.09.04. - 2009.09.06. Brasil Imprezy forum AT i zloty ogólne 26 11.11.2009 20:48
Miastko 2009 reaktywacja 28.-30.08.2009 Ciapek Imprezy forum AT i zloty ogólne 3 27.08.2009 11:46


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 10:14.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.