Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Warsztat XRV 650 / XRV 750 > Układ elektryczny i zapłonowy

Układ elektryczny i zapłonowy Montaż, demontaż oraz kontrola elementów jak: alternator, akumulator, regulator napięcia, CDI, okablowanie, światła, bezpieczniki, przełączniki, światła stopu, czujnik nóżki bocznej, wiatraki, klaksony, tripmastery, kontrolki, rozruszniki i kierunkowskazy.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 22.10.2010, 00:07   #1
rob
 
rob's Avatar


Zarejestrowany: May 2010
Miasto: Bydgoszcz
Posty: 301
Motocykl: LC4 ADV Puzle Edition ale nie wiele brakuje ;P
rob jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 2 dni 6 godz 7 min 54 s
Domyślnie Ciemność widzę... RD03 telewizor...

Mam pytanie - jako że będę musiał zdemontować reflektor do czyszczenia (przykurzony odbłyśnik i szyba od środka) zastanawia mnie czy aluminiowy kapturek który jest przynitowany do odbłyśnika jest jakoś bardzo niezbędny? Czy jego brak poprawi "moc" świateł, czy może jest to jakoś ważne dla "geometrii" świateł? Zabieram się do tego jak pies do jeża więc wolałbym sprawę wyjaśnić zawczasu... Poszukałem, poczytałem i wyszło że parę osób przy przeróbkach normalnych okularników na fiatoskie te blachy ze środka wywaliło. Trochę już się nad reflektorem napociłem bo przed polerowaniem szkła (Tempo rulez ) musiałem się mocno domyślać co jest w środku ale qrcze nadal to nie świeci
rob jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.10.2010, 06:37   #2
Vooytas
status-TAK stan cywilny-TAK....
 
Vooytas's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Mikołów
Posty: 1,216
Motocykl: BRAK
Przebieg: Tak,
Vooytas jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 1 dzień 11 godz 41 min 35 s
Domyślnie

Kapturek który przysłania żarówkę? Jeżeli tak to jest pewnie po to żeby światło wychodzące z reflektora było tylko odbite od odbłyśnika.
Przypuszczam że ten kapturek ma ograniczyć oślepianie.
Ja na przykład ten kapturek wywaliłem (strata mała bo mam światła FSO) żeby być lepiej widocznym w lusterkach puszek.

Pozdrawiam.
Vooytas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.10.2010, 07:52   #3
Lepi


Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: Poznań
Posty: 5,594
Motocykl: 690 Enduro
Lepi jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 2 tygodni 6 godz 51 min 41 s
Domyślnie

przysłona na żarówce jest po to, żeby promienie nie rozbiegały się we wszystkich kierunkach lecz po odbiciu od tego kapturka, a potem reflektora formowała się wiązka światła. Kapturek więc nie "zasłania" i nie powoduje gorszego świecenia. Jego wywalenie jest bez sensu i nielegalne. Odpowiedzialny diagnosta powinien przy badaniu świateł wysłać cię do diabła.
__________________
"A jeśli nie znajde w swej głowie rozumu to paszport odnajde w szufladzie..."
Lepi jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.10.2010, 08:55   #4
PUFF
Very Old Member ;)
 
PUFF's Avatar


Zarejestrowany: Jan 2004
Miasto: Kielce
Posty: 316
Motocykl: RD04
PUFF jest na dystyngowanej drodze
Online: 5 dni 15 godz 25 min 9 s
Domyślnie

Kapturek jest potrzebny przy zarowkach bankowych (nie maja "swojego" kapturka).
H4 maja juz swoja przyslone "od przodu", dlatego w reflektorach przygotowanych do tej zarowki, kapturka w srodku nie ma.
__________________
Pawel RD04 '92
PUFF jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.10.2010, 09:01   #5
GrzesiekM
 
GrzesiekM's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2010
Miasto: Bielsk Podlaski
Posty: 151
Motocykl: RD00
Przebieg: 66666
GrzesiekM jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 tygodni 1 dzień 9 godz 17 min 33 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał PUFF Zobacz post
Kapturek jest potrzebny przy zarowkach bankowych (nie maja "swojego" kapturka).
H4 maja juz swoja przyslone "od przodu", dlatego w reflektorach przygotowanych do tej zarowki, kapturka w srodku nie ma.
W światłach produkcji polskiej od fiata, poloneza i stara kapturek jest. Mówię o zamiennikach produkcji "Wesem" na H4.

Ostatnio edytowane przez GrzesiekM : 22.10.2010 o 09:02 Powód: literówka
GrzesiekM jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.10.2010, 09:15   #6
rob
 
rob's Avatar


Zarejestrowany: May 2010
Miasto: Bydgoszcz
Posty: 301
Motocykl: LC4 ADV Puzle Edition ale nie wiele brakuje ;P
rob jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 2 dni 6 godz 7 min 54 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lepi Zobacz post
przysłona na żarówce jest po to, żeby promienie nie rozbiegały się we wszystkich kierunkach lecz po odbiciu od tego kapturka, a potem reflektora formowała się wiązka światła. Kapturek więc nie "zasłania" i nie powoduje gorszego świecenia. Jego wywalenie jest bez sensu i nielegalne. Odpowiedzialny diagnosta powinien przy badaniu świateł wysłać cię do diabła.
Moje pytanie chyba nie jest takie głupie jak się może wydawać. Zastanawiałem się nad legalnością i sensem dosyć mocno, dlatego zaznaczyłem że to telewizor - może inni właściciele "szwajcarek" albo starszych trampków mają jakieś z tym doświadczenia. Bo może jednak...Różnice między oświetleniem w Afrykach raczej nie wynika z widzimisię Hondy tylko z mniej lub bardziej sensownych przepisów homologacyjnych w państwach w których miały być sprzedawane? (włoszki na zwykłych żarówkach na przykład?) Do tego trochę się pozmieniało przez 21 lat i żarówki też są robione trochę dokładniej? Nowsze trampki jak przyuważyłem (wszak to też podobny reflektor - ale prawie robi różnicę ) żadnego diabelstwa już w światłach nie posiadają...

Cytat:
Napisał PUFF Zobacz post
Kapturek jest potrzebny przy zarowkach bankowych (nie maja "swojego" kapturka).
H4 maja juz swoja przyslone "od przodu", dlatego w reflektorach przygotowanych do tej zarowki, kapturka w srodku nie ma.
Moja afrynia na kloszu ma jak byk wyryte H4 a kaptur jest.
rob jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.10.2010, 09:34   #7
Lepi


Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: Poznań
Posty: 5,594
Motocykl: 690 Enduro
Lepi jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 2 tygodni 6 godz 51 min 41 s
Domyślnie

Ja ci tylko napisałem do czego ten kapturek jest i co będzie jak go wywalisz i to dotyczyło Twojego reflektora. Są inne konstrukcje, w których np klosz nie bierze udziału w formowaniu wiązki, w twoim bierze.
Właściwie to mogłem napisać: był kapturek to znaczy, ze ma być nadal. Uwierz mi, nie założono go, żeby światła świeciły gorzej, wiec jego nie sprawi, że będzie lepiej.
__________________
"A jeśli nie znajde w swej głowie rozumu to paszport odnajde w szufladzie..."
Lepi jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.10.2010, 10:28   #8
rob
 
rob's Avatar


Zarejestrowany: May 2010
Miasto: Bydgoszcz
Posty: 301
Motocykl: LC4 ADV Puzle Edition ale nie wiele brakuje ;P
rob jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 2 dni 6 godz 7 min 54 s
Domyślnie

Tak czy inaczej zacznę od wyczyszczenia tego diabelstwa (jak się da) i regulacji bo może też o to chodzi. Żarówka jakaś lepsza? Rejestracje w samochodach jadących dobrze widzę ale już asfaltu przed kołem nie bardzo... W trasie nawet mijania dają radę bo oko się przyzwyczaja dopóki nic z przeciwka nie pojedzie. Lepszy numer to taki że podczas przełączania mijania / długie mam z pół sekundy ciemności Całe szczęście że afri ma tyle skoku bo już nie jedna studzienka by mnie wykosiła...
rob jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.10.2010, 13:50   #9
samul
 
samul's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 1,420
Motocykl: RD07a
Przebieg: 43k+
samul jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 3 godz 19 min 27 s
Domyślnie

rob, odblysniki nie sa "brudne", chyba ze sa , tylko ta metaliczna powloka z czasem sie utlenia, trzeba ja polozyc na nowo, poszukaj pod haslem "regeneracja reflektorow" albo zalozyc lampy od poldka (?), czy fiata (?)

Ostatnio edytowane przez Dzieju : 13.02.2013 o 18:58
samul jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.10.2010, 14:54   #10
rob
 
rob's Avatar


Zarejestrowany: May 2010
Miasto: Bydgoszcz
Posty: 301
Motocykl: LC4 ADV Puzle Edition ale nie wiele brakuje ;P
rob jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 2 dni 6 godz 7 min 54 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał samul Zobacz post
rob, odblysniki nie sa "brudne", chyba ze sa , tylko ta metaliczna powloka z czasem sie utlenia, trzeba ja polozyc na nowo, poszukaj pod haslem "regeneracja reflektorow" albo zalozyc lampy od poldka (?), czy fiata (?)
Póki nie rozbiere to sie nie dowiem. Wiem napewno że szyba od środka jest przybrudzona a i jakieś życie (muchi) by się tam znalazło więc i odbłyśnik pewnikiem do delikatnego doczyszczenia. Normalny człowiek pewnie by to olał ale niestety u mnie się nawarstwiło - mam słaby wzrok (okulary), zaczynam z motocyklozą więc spięty jestem

Ostatnio edytowane przez Dzieju : 13.02.2013 o 18:59
rob jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Gruzja - w tym roku jak widzę do znudznia [Sierpień 2012] duzy79 Trochę dalej 42 27.12.2021 21:56
Mryg, mryg, mryg i ciemnosc - elektryczny klopot z DRką nikodem783 Inne tematy 6 06.05.2009 14:17


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 19:18.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.