Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Podróże. Całkiem małe, średnie i duże. > Przygotowania do wyjazdów

Przygotowania do wyjazdów Jak zdobyć wizę? Jaka kuchenka? Brać materac i namiot? Gdzie są ciekawe miejsca? Jakie kufry wybrać do USA? Czy Anakee założyć odwrotnie? Co to CPD? Odpowiedzi znajdziesz w tym dziale.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 24.09.2018, 17:59   #1
Molek
 
Molek's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2017
Miasto: Gorzów Wlkp
Posty: 191
Molek jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 6 dni 10 godz 31 min 12 s
Domyślnie Relacja z Wietnamskiej nauki jazdy

Siemka, lecimy 30 listopada na miesiąc do Wietnamu. Lot mamy do Hanoi, powrotny z Sajgonu. Chcemy przejechać z północy na południe zahaczając o Kambodżę i może tez Laos ale to wszystko zależy jak nam będzie szło bo z Hanoi chcemy uderzyć od razu na północ i przejechać wzdłuż granicy z Chinami więc po pierwszym tyg. dalej będziemy na wysokości Hanoi ;O

I tak... Wypożyczyć czy kupić? Opcje są takie

Honda Wave można kupić za ok 250$, ale będzie to nufka funkiel od handlarza - wiadomo

Można wypożyczyć nowy model (2017) za ok 180-200$ na miesiąc, ale chcą wziąć 800$ depozytu lub paszport. Paszport nie wchodzi w grę bo jak pisałem chcemy wjechać do innego kraju po drodze.

Najtaniej teoretycznie wychodzi kupić i sprzedać, na pewno bedzie trzeba ponaprawiać, ale raczej 200$ to nie wyjdzie.
800$ kaucji dałbym bardzo niechętnie biorąc pod uwagę doświadczenie z wynajmem czegokolwiek z kaucją, zazwyczaj człowieka chcą na koniec oszukać.

Znalazłem dwa miejsca z podobnymi cenami i dobrymi opiniami w necie i chyba wolałbym właśnie tak to załatwić rezerwując coś przed wyjazdem. Szczególnie, ze lecimy w 6 osób co daje mniej pier....nia na miejscu.

Ktoś wynajmował? co polecacie? Będę wdzięczny za wszelakie informacje.

PS: tak przeczytałem to co na forum było już napisane w tym temacie.

Ostatnio edytowane przez Molek : 31.12.2018 o 17:32
Molek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.09.2018, 18:06   #2
Emek
I CAN'T KEEP CALM I'M FROM POLAND KU_WA Słońce do 04.09.24
 
Emek's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Aug 2015
Miasto: Scyzortown
Posty: 10,738
Motocykl: No Afrika anymore
Emek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 rok 5 miesiące 3 tygodni 3 dni 23 godz 39 min 9 s
Domyślnie

Nie wiem jak w Wietnamie ale jak lecieliśmy do Tajlandii to też wszędzie niby musiała być kaucja lub paszport. W praktyce nic takiego nie miało miejsca. W 4 oczy zawsze łatwiej się dogadać. Raz koleś mnie o paszport poprosił i grzecznie powiedziałem że nie ma takiej opcji. Nie naciskał.
Emek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.09.2018, 22:10   #3
mikelos
 
mikelos's Avatar


Zarejestrowany: Feb 2011
Miasto: okolice Pruszkowa
Posty: 643
Motocykl: Husqvarna 701
mikelos jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 5 dni 20 godz 37 min 20 s
Domyślnie

Nie wiem na ile zmieniły się realia od (naszego wyjazdu w 2016), ale jeśli kupować używkę, to najlepiej gdzieś na przedmieściach, z dala od turystycznych dzielnic bo tam przepłacicie z 50%. Budżet - ok 300 USD na sztukę, Za 200 USD to straszne trupy. My kupiliśmy 3 sztuki i zajęło to 2 godziny. Jak kupujecie 6 to handlarz zejdzie z ceny albo pójdziecie 100 metrów do innego handlarza. Wybór jest ogromny - tam jest zarejestrowane ponad 35 milionów jednośladów - tego nie da się opisać. Jeśli tylko będzie możliwe, kupujcie jednakowe sprzęty. Nie bójcie się tego że będą się psuły (bo będą), naprawicie wszędzie a kosztuje to grosze. Na miesiąc jeżdżenia warto zainwestować w opony, dętki, zmienić olej na dzień dobry. Najważniejsze są hamulce i klakson. Reszta to zbędne ozdoby

Można też próbować kupić (jak i sprzedać) na wietnamskiej Craiglist - https://vietnam.craigslist.org/d/mot...?lang=en&cc=us

Jak kupicie nowe sprzęty, to oczywiście będzie miło i wygodnie, ale rośnie ryzyko że ktoś wam je podpieprzy. No i przy wylocie liczcie się, że handlarz będzie twardo negocjował odkup, bo wie że nie zabierzecie tego jako bagaż podręczny Nam zaoferowali 50% ceny jaką zapłaciliśmy.

Najtańsze nowe były Yamahy Sirius (http://yamaha-motor.com.vn/xe/sirius-fi-rc-vanh-duc) - cena u dealara w realu to ok 900 USD. Nie bawcie się w modele 150 ccm bo to zupełnie inny silnik i są dużo droższe.

Nie wiem jak jest z przekraczaniem granic. Kupując nie będziecie formalne właścicielami pojazdów, dostaniecie dowód rejestracyjny poprzedniego właściciela (blue card).
__________________
"Jeżeli chcesz uniknąć krytyki: Nic nie mów. Nic nie rób. Bądź nikim" - Arystoteles
mikelos jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.09.2018, 23:52   #4
sebol
 
sebol's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2010
Miasto: Wlkp
Posty: 1,158
Motocykl: Prawdziwa przygoda XRV 750
Przebieg: od nowa
Galeria: Zdjęcia
sebol jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 23 godz 22 min 43 s
Domyślnie

Molek, to prawie byśmy się spotkali. Prawie, bo my 3 grudnia już wracany, a 30-go listopada będziemy w okolicy Ho Chi Minh. Udanego wyjazdu
__________________
Możesz utracić wszystko,ale nikt nie zabierze ci tego co w życiu zobaczyłeś i przeżyłeś
sebol jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25.09.2018, 13:18   #5
Molek
 
Molek's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2017
Miasto: Gorzów Wlkp
Posty: 191
Molek jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 6 dni 10 godz 31 min 12 s
Domyślnie

Dzięki za odzew.

Z przekraczaniem granic jest duzo info na necie, nie ma problemu wystarczy blue card.
Wypożyczanie na tą chwilę odpada bo nie dają blue carda i dodatkowo mało wypożyczalni wynajmuje w Hanoi a odbiera w Sajgonie a one sobie życzą 800-1000$ kaucji.

Mikelos Twoją relację 2 razy czytałem. U ans problem z kupowaniem jest tego typu, że 4 osoby nigdy nie jeździły niczym, mój ojciec ma prawko od 30lat i 30lat nie jeździł, ja mam prawko do roku i nie mam motocykla i na mechanice się w ogóle nie znamy Więc to co nam wcisną to liczyć tylko na farta możemy :d Ale zgłębiam temat jak kupic uzywany skuter ;]

Dzieki Sebol, równiez udanego wyjazdu. Planujecie może jechać przy granicy z Chinami? Bo czytałem, ze trzeba mieć jakiś permit żeby tam śmigać ?
Molek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25.09.2018, 23:58   #6
sambor1965
 
sambor1965's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 3,664
Motocykl: RD04
Galeria: Zdjęcia
sambor1965 jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 3 tygodni 2 dni 2 godz 47 min 3 s
Domyślnie

Będę od 24 października więc coś podpowiem. Zastanawiam się nad Mińskiem
__________________
Jeśli sądzisz, że potrafisz to masz rację. Jeśli sądzisz, że nie potrafisz – również masz rację.
sambor1965 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 27.09.2018, 11:19   #7
motif
Banned


Zarejestrowany: Dec 2015
Posty: 538
Motocykl: xt660z, ktm 500exc, nc750x
motif jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 2 dni 19 godz 22 min 36 s
Domyślnie



https://www.youtube.com/watch?v=fu17D_RR3DA
motif jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 27.09.2018, 12:41   #8
Molek
 
Molek's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2017
Miasto: Gorzów Wlkp
Posty: 191
Molek jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 6 dni 10 godz 31 min 12 s
Domyślnie

Sambor to czekam na odzew za miesiąc Mińsk kozacki, jeździłbym

Ale piszą też, że te Miński są tak dojechane, że tworzą stan umysłu a nie motocykl. Więc ciekaw jestem czy uda Ci się zakupic.
Motif to żeby nie kupować chińskiego Wina to wiem. Ale dzięki
Molek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 27.09.2018, 18:58   #9
sebol
 
sebol's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2010
Miasto: Wlkp
Posty: 1,158
Motocykl: Prawdziwa przygoda XRV 750
Przebieg: od nowa
Galeria: Zdjęcia
sebol jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 23 godz 22 min 43 s
Domyślnie

"Dzieki Sebol, równiez udanego wyjazdu. Planujecie może jechać przy granicy z Chinami? Bo czytałem, ze trzeba mieć jakiś permit żeby tam śmigać ?"

Nie, my chcemy wykupić open bus ticket. Skuterami będziemy jeździli wokół komina, będąc w różnych miastach.
__________________
Możesz utracić wszystko,ale nikt nie zabierze ci tego co w życiu zobaczyłeś i przeżyłeś
sebol jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03.10.2018, 22:28   #10
Peterka


Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Wrocław
Posty: 55
Motocykl: CRF300L - zmiana z Husqa TE610ie
Peterka jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 2 dni 7 godz 46 min 38 s
Domyślnie

Hej,
moim zdaniem wygodniej kupić bo można w razie czego sprzedać i zmienić plany.

2 lata temu zakupiłem za ok 300$ w Hanoi motka - Sufat 100, wyrób Wietnamski na chińskiej licencji wrazz2 kaskami. Przepłacone chyba ze 2x

Kupiłem w starym centrum Hanoi gdzie było wielu sprzedawców albo wynajmujących, którzy tez mogą odsprzedać sprzęta. Motocykl to po vietnamsku xe máy i tak podpisują "salony" moto
Sufat miał dospawane stelaże z prętów zbrojeniowych, mocniejsze szprychy i dawał radę nawet z 2 osobami i plecakami, oczywiście vmax to ok 65km/h z górki Takie cudo:


Jeździliśmy w górach w okolicy Lao Cai przy granicy z Chinami i nie było problemu.

Z ciekawostek to nie udało nam się przekroczyć granicy z Laosem w okolicy Dien Bien Phu bo puszczali tylko motki z lokalnymi numerami sufat miał tablicę z Hanoi, bez szans, nawet 100$ nie pomogło, trzeba było zmienić plany. Nie wiem czy dalej tak jest ale to całkiem możliwe.
Następnym razem spędził bym większość czasu właśnie w Laosie.
Peterka jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wł.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Radosny azjatycki trójkącik [Wietnam 2016] mikelos Trochę dalej 103 09.05.2018 16:24
Wietnam na 125 ccm - luty/marzec 2016 mikelos Umawianie i propozycje wyjazdów 32 31.01.2016 21:16
Wietnam Ronin Przygotowania do wyjazdów 7 16.06.2011 16:52


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 12:31.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.