Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Wszystko dla Afrykańczyka > Kaski

Kaski kaski, gogle, itp.

 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Prev Poprzedni post   Następny post Next
Stary 03.03.2009, 23:56   #19
hero
Mizerna Kruszynka
 
hero's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Lusk
Posty: 833
Motocykl: RD07a
Przebieg: 110 tys
hero jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 3 dni 12 godz 24 min 19 s
Domyślnie Ciąg dalszy juz testów a nie poszukiwań

Jakoś od pewnego czasu zaczęli robić kaski coraz ciaśniejsze-takie czasy.
Jak masz łeb jak sklep to znalezienie kasku typu flip-up, czyli z podnoszona szczęką zaczyna być problemem przy rozmiarze xxl. Jak chcesz xxxl to niezła jazda jest, natomiast jak więcej to przejebane.
Jak ci ten nitro nie spasi , a czuje że raczej nie bo to co mierzyłem to raczej zawyżona rozmiarówka , spróbuj Caberg Justissimo GT http://www.caberg-helm.com/products.aspx?p=0005 .Kask ten tylko do rozmiaru xxl ale wychodzi duży. Załozyłem na głowe jakimś cudem i bardzo ciasno ale szczęki juz nie dało sie domknać. Żona ma taki i chwali a ja moge to potwierdzić - nawet czytałem testy w prasie niemieckiej i nawet gdzies cos złapalem na jakiejs polskiej stronie i też pisali pochlebnie. http://www.motogen.pl/laboratorium/t...etu,art26.html . Jedyne co mu potrzeba od razu to dodatkowa przyklejana szybka do środka typu anty fog, jak kupiłem Progrip za 45 zł i żona nie marudzi a pasuje idealnie do tego modelu.
W tym roku Caberg wypuścił model Sintesi i oglądałem go już w sklepie w Anglii. Cena na razie powala bo 415 E a kask wykonany jakościowo jak opisany przeze mnie poprzedni model. Ten jest bardziej zbajerowany w jakieś blututy czy cuś tam i ma design który mi całkiem odpowiada. http://www.caberg-helm.com/products.aspx?p=0000 .
W obydwu kaskach podoba mi sie to, że można opuścić szybkę przeciwsłoneczną i słonce przestaje cię razić. W upalne dni można podnieść szczękę z szyba zewnętrzną i spokojnie zacząć oddychać nadal mając opuszczoną wewnętrzną przyciemnianą. Ten bajer z szybka nie jest domeną tylko Caberga bo dużo firm już tak robi tylko niektóre maja to rozwiązanie spierdolone przez to że dali przyciemnianą na zewnątrz, uniemożliwiając uzycie jej w słoneczne dni - a właśnie w takie jest gorąco i podnosi sie szczękę.
Następny kask jaki miałem na głowie z podnoszona szczęką i w rozmiarze xxxl to Fulmer F1 Modus występujący w tym rozmiarze tylko w kolorze czarnym. Dał mi go kolega co był za wielka wodą w Canadzie i takowy sobie sprawił. Jest nieźle wykonany tyle że w środku jakiś taki twardy się wydał i nie da się wyjąc flaków do prania. Flaki są przyjemne i nie odparzają delikatnej buźki. Brak wewnętrznej szybki przyciemnianej. Wentylacja słabsza niż w przypadku Caberg. Brak pod broda (i tu znowu Caberg ma) takiego kawałka sprytnego sztywnego materiału co nazwałem go spojlerem pod brodę,a mającego na celu dodatkowe "uszczelnienie" przed wiatrem. Cena 195$.
Jak cie nosi by sobie sparawdzić kask flip-up ze stajni Shoei, lub Nolan , to zapomnij jak masz głowe xxxl bo nie wejdzie. Jedynie Shoei Multitec wlazł mi na głowę i sie zamknął , ale dusił jak h.. i w brode i w uszy.
Można tez zapomnieć o AGV i HJC. Lazer pisu brak bo rozmiaru niet. A czy wspominałem, że KBC to tandeta?

Arai to natomiast inna historia
Opisze potem
__________________
-Dystans do świata jest właściwy, gdy do jednego wora nawalimy ziarno wyrozumiałości, optymizmu łyżkę, tolerancji z umiarem, wiedzy mędrców szklaneczkę i wina antołek by jak będą dokuczać pierdolnąć głośnym NIE.
hero jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
 


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Przemalowanie kasku ??? Pirania Kaski 22 31.10.2010 23:11


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 09:16.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.