Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Podróże. Całkiem małe, średnie i duże. > Przygotowania do wyjazdów

Przygotowania do wyjazdów Jak zdobyć wizę? Jaka kuchenka? Brać materac i namiot? Gdzie są ciekawe miejsca? Jakie kufry wybrać do USA? Czy Anakee założyć odwrotnie? Co to CPD? Odpowiedzi znajdziesz w tym dziale.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 16.08.2018, 23:58   #1
Jac
 
Jac's Avatar


Zarejestrowany: Jan 2013
Miasto: Słomianki
Posty: 550
Jac jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 3 dni 16 godz 5 min 55 s
Domyślnie Wjazd do Abchazji własnym pojazdem

Cześć,

Jak wyczytałem w internetach wjazd do Abchazji następuje od strony Zugdidi przez most graniczny na rzece Inguri. Oczywiście po uzyskaniu pozwolenia etc.

Piechotą zatem można, ale czy można na kołach własnego motura?
I czy ktoś z szanownego grona ćwiczył lub próbował ćwiczyć temat w praktyce?

Oczywiście zapytam o to w MSZ Abchazji, ale bywa w tych rejonach, że rzeczywistość przygraniczna jest inna niż pierwotne założenia.
Jac

Ostatnio edytowane przez Jac : 17.08.2018 o 00:06
Jac jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 17.08.2018, 00:36   #2
Luti


Zarejestrowany: Oct 2010
Miasto: Reszel
Posty: 565
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Luti jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 3 tygodni 4 dni 1 godz 22 min 7 s
Domyślnie

2 lata temu nie było z tym problemu.
Całe story, jakoby te przejście jest nie przejezdne swoim pojazdem brało się stąd, że oficjalnie rodowici Gruzini nie mogli wjeżdzać do Abchazji ( 2 lata temu), ani gruzińska strona nie akceptowała rejestracji abchazkich. Stąd Abchazowie tylko na piechotkę, ew na bryczkach mogli podjeżdzać do gruzińskiego postu.
"Plecakowcy" uraczeni "czaczą" potem na tej podstawie bili pianę na wszelakich forach, że się nie da.
Jak ja byłem to wszystko spoko. Widziałem, że na rosyjskich rejestracjach samochód też wjeżdżał. Pozwoleń żadnych, poza wydrukiem promesy wizy abchaskiej, ale to już po drugiej stronie.
Miejscowi na pieszo lub bryczkami, stąd ta granica wydawała się mało zmotoryzowana.
Potem jakieś info było o remoncie mostu, ale to już musisz sobie z kimś innym zweryfikować.
Ponadto dostałe tam wtedy info od gruzińskiego "fusza" na poście (nie nagabując), że wyjazd Abchazją jest bez konsekwencji przy ew. ponownym wjeżdzie do Gruzji. Nie weryfikowałem, aczkolwiek wtedy wyjeżdzałem.
Aha Abchazja nie była w tym ich sojuszu celnym. Odprawa czasowa na środek transportu wówczas na granicy abchazko-rosyjskiej.

Ostatnio edytowane przez Luti : 17.08.2018 o 12:31
Luti jest online   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 17.08.2018, 10:38   #3
Jac
 
Jac's Avatar


Zarejestrowany: Jan 2013
Miasto: Słomianki
Posty: 550
Jac jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 3 dni 16 godz 5 min 55 s
Domyślnie

Dzięki dobry człowieku!
Jac jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wł.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
AFGANISTAN - wjazd Jan Przygotowania do wyjazdów 15 20.08.2021 22:53
Długośc pobytu w Tadżykistanie własnym pojazdem lecchu Przygotowania do wyjazdów 1 19.06.2018 11:23
wjazd z UA do Mołdawii ACUPS Umawianie i propozycje wyjazdów 32 21.07.2017 20:51
Wjazd AT na Pop Iwana? Wojteak Przygotowania do wyjazdów 3 15.07.2015 23:29
Nie swoim pojazdem na Bałkany... makaron Przygotowania do wyjazdów 7 21.06.2013 13:19


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 10:11.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.