Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Warsztat XRV 650 / XRV 750 > Rama, zawieszenia, napęd

Rama, zawieszenia, napęd Montaż i demontaż łańcucha, zębatek, zawieszenia przedniego i tylniego, centralki i bocznej podstawki, wahacza z ułożyskowaniem. Numery ram, kierownice, rodzaje łancuchów, podnóżki, półki.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 14.01.2017, 22:21   #291
yeuop
nOOb
 
yeuop's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2013
Posty: 515
Motocykl: RD03
yeuop jest na dystyngowanej drodze
Online: 6 dni 6 godz 59 min 9 s
Domyślnie

Pewnie mnie stad pogonicie za herezje, może nawet bana dostane, no ale coz począć ;-)

Opisze tylko krotko swoja przygodę. Byłem niedawno w Portugalii (nie mam Afryki, ale to nie ma znaczenia), no i pech chciał, ze w południowej Francji podczas rutynowej kontroli motorka (nigdy tego nie robie, Bog nademna czuwal) widze, ze nakretka zębatki zdawczej luźno sobie dynda i po kolejnych paruset metrach spadnie. Na nakrętce gwintu niet, na walku gwintu toze niet ;-)
Niestety gwint na walku od wielu lat był zniszczony, wiec czekałem po prostu, az przyjdzie pora na remont całkowity silnika (i nie tylko) i przekladalem.
Było to w Montpellier, ja po francusku kompletnie nie gadam, wiec groteskowo to musiało wygladac, jak rozmawiałem z mechanikami w kilku serwisach. W końcu trafiłem do odpowiedniego mechaniora (taki francuski pan Jozek), który na moja prosbe zwyczajnie przyspawal zebatke do walka.
Powiecie - druciarstwo. Ja przytakne, zgoda. No ale czy ja miałem robic remont silnika w trasie? Smieszne jest to, ze naprawa zajela kilka minut, kosztowala grosze (można sobie samemu w domu zrobić) i oczywiście zajechałem bezproblemowo do Portugalii i nawet wrocilem. Raczej nie wierze, by spaw popuscil.
No i tu się zastanawiam nad takiego rodzaju druciarstwem - może przy najbliższej wymianie napedu poproszę sam, by mi po prostu zrobili tak samo? Mój motor ma sporo km, walek na beton od nowości nie był wymieniany (czyli ma prawie 200k km), no ale reszta jeszcze jakos się trzyma, wiec może sprobuje przejezdzic jeszcze caly 2017 rok, a dopiero potem motor pojdzie na kompletna rozbiorke...
Dobra, już sobie ide, spokojnie
yeuop jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 14.01.2017, 22:35   #292
northb
 
northb's Avatar


Zarejestrowany: Dec 2016
Miasto: Dębica
Posty: 120
Motocykl: RD07a
Przebieg: 27k+
northb jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 dni 10 godz 36 min 47 s
Domyślnie

cały 2017 ?....... zbanować tego osobnika zanim złoży jaja.
northb jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 14.01.2017, 22:51   #293
Rojek
 
Rojek's Avatar


Zarejestrowany: Dec 2012
Miasto: RLU
Posty: 890
Motocykl: RD04
Przebieg: niski;)
Rojek jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 3 tygodni 2 dni 17 godz 1 min 7 s
Domyślnie

Miesiąc tu jesteś i juz byś banował?
Rojek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 14.01.2017, 22:59   #294
northb
 
northb's Avatar


Zarejestrowany: Dec 2016
Miasto: Dębica
Posty: 120
Motocykl: RD07a
Przebieg: 27k+
northb jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 dni 10 godz 36 min 47 s
Domyślnie

Przyznam szczerze że jak to przeczytałem to się za głowę złapałem.
"no ale reszta jeszcze jakos się trzyma, wiec może sprobuje przejezdzic jeszcze caly 2017 rok, a dopiero potem motor pojdzie na kompletna rozbiorke"

A banowanie nie naprawi świata.... można to potraktować humorystycznie ponieważ kolega "chciał"
northb jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 14.01.2017, 23:19   #295
Misza
22.10.2006, DTN :)
 
Misza's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Kąty Wrocławskie
Posty: 3,778
Motocykl: RD07
Przebieg: IIszlif
Galeria: Zdjęcia
Misza jest na dystyngowanej drodze
Online: 7 miesiące 3 tygodni 2 dni 15 godz 44 min 51 s
Domyślnie

Cholera może jestem jakiś dziwny ale ja to mam satysfakcje z jeżdżenia sprawnym motorem jak jest sprawny i zdrutowanym kiedy jest zdrutowany. Najfajniejsze wycieczki były jak się np zapomniało kluczyka (nie pytać) i trzeba było tankować od dołu - zmieniając kierunek pracy pompy paliwa. Także jełopie... spawaj i się nie oglądaj bo jakby nie patrzeć przyspawana zębatka jest lepsza niż brak zębatki.
__________________
Real adventure starts where road ends...

-AT RD07 Big Bore 'Troll Bagnisty, ziejący ogniem z regulatora Diabeł Pustynny'


http://www.youtube.com/user/Miszapoland
Misza jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 14.01.2017, 23:55   #296
Tomas_XRV
 
Tomas_XRV's Avatar


Zarejestrowany: Aug 2012
Miasto: Toruń
Posty: 1,341
Motocykl: LC8 SuperEnduro
Tomas_XRV jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 1 tydzień 4 dni 23 godz 20 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Misza Zobacz post
...Najfajniejsze wycieczki były jak się np zapomniało kluczyka (nie pytać) i trzeba było tankować od dołu - zmieniając kierunek pracy pompy paliwa...
Ale o tym nie pomyślałem, może się kiedyś przydać taka wiedza
Tomas_XRV jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 16.01.2017, 12:06   #297
Mallory
Moderator
 
Mallory's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: May 2013
Miasto: Poznan
Posty: 2,419
Motocykl: RD04
Przebieg: kto wie
Mallory jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 1 dzień 12 godz 28 min 15 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał yeuop Zobacz post
Pewnie mnie stad pogonicie za herezje, może nawet bana dostane, no ale coz począć ;-)

Opisze tylko krotko swoja przygodę. Byłem niedawno w Portugalii (nie mam Afryki, ale to nie ma znaczenia), no i pech chciał, ze w południowej Francji podczas rutynowej kontroli motorka (nigdy tego nie robie, Bog nademna czuwal) widze, ze nakretka zębatki zdawczej luźno sobie dynda i po kolejnych paruset metrach spadnie. Na nakrętce gwintu niet, na walku gwintu toze niet ;-)
Niestety gwint na walku od wielu lat był zniszczony, wiec czekałem po prostu, az przyjdzie pora na remont całkowity silnika (i nie tylko) i przekladalem.
Było to w Montpellier, ja po francusku kompletnie nie gadam, wiec groteskowo to musiało wygladac, jak rozmawiałem z mechanikami w kilku serwisach. W końcu trafiłem do odpowiedniego mechaniora (taki francuski pan Jozek), który na moja prosbe zwyczajnie przyspawal zebatke do walka.
Powiecie - druciarstwo. Ja przytakne, zgoda. No ale czy ja miałem robic remont silnika w trasie? Smieszne jest to, ze naprawa zajela kilka minut, kosztowala grosze (można sobie samemu w domu zrobić) i oczywiście zajechałem bezproblemowo do Portugalii i nawet wrocilem. Raczej nie wierze, by spaw popuscil.
No i tu się zastanawiam nad takiego rodzaju druciarstwem - może przy najbliższej wymianie napedu poproszę sam, by mi po prostu zrobili tak samo? Mój motor ma sporo km, walek na beton od nowości nie był wymieniany (czyli ma prawie 200k km), no ale reszta jeszcze jakos się trzyma, wiec może sprobuje przejezdzic jeszcze caly 2017 rok, a dopiero potem motor pojdzie na kompletna rozbiorke...
Dobra, już sobie ide, spokojnie
Też bym tak zrobił na Twoim miejscu. Co więcej gdyby wałek był wyjechany a reszta silnika ok. to nawet nie będąc w trasie bym spadał. Później próbował zdjąć i znowu bym spawał i czekał aż reszta silnika będzie do remontu lub już się zdjąć nie da. Można tak pewnie ze 3 zębatki zajechac czyli z 70 tyś.
__________________


Kiedy jest najciemniej, wtedy błyska znów nadzieja. Tolkien.
Mallory jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 16.01.2017, 14:15   #298
szymon25
 
szymon25's Avatar


Zarejestrowany: May 2011
Miasto: Ciechanów
Posty: 1,656
Motocykl: 2x RD04, SHL gazela, ES250, TS250, Motorynka Pony, 126pEI i Ursus 4011 :)
Przebieg: rosnie
szymon25 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 4 dni 5 godz 34 min 7 s
Domyślnie

A jak, spawaj i się wcale nie czaj. Jak nie chleje horrendalnych ilości oleju to jeszcze ładnych parę kilometrów zrobisz. Na pewno 2017 przejeździ
__________________
AFRICA TWIN FOREVER!!!!
szymon25 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 16.01.2017, 16:22   #299
yeuop
nOOb
 
yeuop's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2013
Posty: 515
Motocykl: RD03
yeuop jest na dystyngowanej drodze
Online: 6 dni 6 godz 59 min 9 s
Domyślnie

No i tak tez się chyba stanie ;-)
Mój motor miał kompletny remont silnika przy 91 tys. km, obecnie ma 194 tys. km i oleju zre 0,3 litra, wiec taka sytuacja jest do zaakceptowania ;-) Wiec chyba przejezdze jednak jeszcze ten sezon na XTku, a potem pomysle o długodystansowym teście CRF1000.
Pierwsza rzecz, która zrobie po zakupie, to będzie przyspawanie zębatki do walka!
yeuop jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03.02.2017, 20:38   #300
Mallory
Moderator
 
Mallory's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: May 2013
Miasto: Poznan
Posty: 2,419
Motocykl: RD04
Przebieg: kto wie
Mallory jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 1 dzień 12 godz 28 min 15 s
Domyślnie

Update do Wielkiej Teorii Wałka:
Klej Technicoll 300G - uprasza się o grzanie (dosłowne!!!::) przy klejeniu - siła spoiny może być nawet 2x większa:
temp-utwardzania-kleju...czas_utw...wytrzym_spoiny_na_ścinanie...si ła zrywająca
10°C...6-8h...8MPa...15MPa
25°C...3h...10MPa...18MPa
50°C...60min...15MPa...24MPa
100°C...30min...18MPa...30MPa
źródło: http://sklep.hurtmet.pl/p4582_313_kl...0kg2x12ml.html
__________________


Kiedy jest najciemniej, wtedy błyska znów nadzieja. Tolkien.
Mallory jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Wałek zdawczy cd. mdxmd CRF 1000 L 53 09.11.2019 22:30
Wałek zdawczy - jak wyeliminować luz?? tomozdyn Silnik, sprzęgło, skrzynia 28 12.07.2017 08:46
wałek zdawczy maciek-kolek19863 Silnik, sprzęgło, skrzynia 13 06.04.2017 13:45
Patent na wałek zdawczy?? Wójcik Wszystko dla Afryki 62 08.03.2016 02:13
Wałek zdawczy ocena tom500 Silnik, sprzęgło, skrzynia 8 29.07.2015 17:08


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 17:46.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.