Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Dom / garaż / inne sprawy z życia forumowicza > Dom forumowicza - wszystko do domu i o domu

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 19.03.2022, 15:56   #1521
consigliero
Banned

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rataje Słupskie
Posty: 5,794
Motocykl: Raczej nie będę miał AT
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 8 miesiące 3 tygodni 3 dni 10 godz 30 min 51 s
Domyślnie

Jak to dobrze ż nie należę do żadnej grupy fotowoltaicznej, pewnie od samej przynależności falownik by mi się notorycznie wyłączał. Jak rozumiem u Siebie masz taki problem bo widać że bardzo Ci on przeszkadza. Mnie ten problem nie dotknął z tego powodu niewiele mogę poradzić. Może musisz sprawdzić instalację, czy jest prawidłowo skonfigurowana, może coś z falownikiem, napisz jaki model. Są na forum specjaliści którzy są biegli w temacie, pewnie coś poradzą. Ja, jako laik, mogę tylko doradzić żeby nie wgrywać nowego oprogramowania falownika jak świeci słońce, bo w pewnym momencie będzie się on musiał zresetować i stracisz produkcję w tym czasie. Jak słoneczko zajdzie to spokojnie zrobisz upgrade.
Dzisiaj miałem dziwną przerwę w produkcji na początku dnia, ale podejrzewam przerwę w dostawie prądu, wtedy falownik nie ma prawa działać, na szczęście była to krótka chwila.


consigliero jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 19.03.2022, 17:34   #1522
GregoryS


Zarejestrowany: Oct 2018
Miasto: Zabrze
Posty: 1,125
Motocykl: ATAS 2019
Przebieg: 11000
GregoryS jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 1 dzień 14 godz 24 min 33 s
Domyślnie

Co Ty sie Marek przejmujesz Twoj watek o Twoim domu i Ty tu jestes gospodarzem. A to ze najwiecej o elektrykach maja do powiedzenia Ci ktorzy ich nie maja, podobnie o fotowoltaice.. no coz, taki mamy klimat !
Pisz dalej.
GregoryS jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 19.03.2022, 17:47   #1523
tomekt
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

oki EOT
pisz sobie dalej tego bloga skoro komentarze nie zalecane
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 19.03.2022, 18:59   #1524
consigliero
Banned

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rataje Słupskie
Posty: 5,794
Motocykl: Raczej nie będę miał AT
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 8 miesiące 3 tygodni 3 dni 10 godz 30 min 51 s
Domyślnie

Ja się niczym nie przejmuję, może trochę tym czy uzbieram na podatki i opłaty oraz czy będzie z czego wypłacić pensje. Dajemy nocleg potrzebującym, bo to jesteśmy w stanie zrobić. Na razie jakoś wiążemy koniec z końcem. Co do komentarzy chętnie je czytam, ale zwróć uwagę, jak wyglądają Twoje. Specjalnie zaglądnąłem w Twój profil aby się zorientować czym się pasjonujesz, co cię bawi, ale znalazłem tylko posty. Bardzo fajnie że widzisz dwie strony medalu ale pytałem o szklankę wody.

Początek cytatu
Wróćmy do szklanki wody. Ta sama szklanka, ta sama ilość wody. Jedni widzą ją pod połowy pełną – drudzy do połowy pustą. Dlaczego ta sama sytuacja postrzegana jest w diametralnie różny sposób? Optymista skupia się na tym co ma, pesymista na tym, czego nie ma. Co się z tym wiąże:

Optymista myśli pozytywnie o teraźniejszości – ma aż pół szklanki wody. Pesymista myśli negatywnie – ma tylko pół zawartości.
Optymista cieszy się z tego co ma – nawet, gdy jest to niewiele. Pesymista jest wiecznie niezadowolony – nawet, gdy ma wszystko.
Optymista ma poczucie własnej siły sprawczej – bierze sprawy w swoje ręce. Pesymista czeka na zrządzenie losu lub przekazuje inicjatywę innym – zakładając, że sam sobie nie poradzi.
Optymista trudności traktuje jako wyzwania, pokonuje je i uparcie dąży do celu. Pesymista delektuje się trudnościami, znajduje w nich potwierdzenie swoich przewidywań, łatwo zniechęca się i poddaje (w końcu ma pretekst).
Optymista z nadzieją patrzy w przyszłość. Pesymista czeka na najgorsze.
Optymista wspiera innych, bo wie, że oni też mogą być dla niego wsparciem. Pesymista nie dość, że nie pomaga, to jeszcze sam oczekuje pomocy.
Optymista cieszy się sukcesami innych, czerpie z nich inspirację. Pesymista zazdrości innym, frustruje się.

Koniec cytatu
Źródło wody https://monikahonory.pl/dlaczego-war...-polowy-pelna/

Na koniec trochę dobrych wiadomości


No i aktualizacja oprogramowania tak jak pisałem wcześniej, jak słoneczko zajdzie


consigliero jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 20.03.2022, 00:22   #1525
aadamuss


Zarejestrowany: Dec 2017
Miasto: Poznań
Posty: 1,224
Motocykl: nie mam AT jeszcze
aadamuss jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 2 dni 7 godz 59 min 21 s
Domyślnie

Na tym Twoim "zadupiu" raczej nie będzie za dużo fotowoltaiki. Problem może być na większych osiedlach deweloperskich.

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka
aadamuss jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 20.03.2022, 08:10   #1526
consigliero
Banned

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rataje Słupskie
Posty: 5,794
Motocykl: Raczej nie będę miał AT
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 8 miesiące 3 tygodni 3 dni 10 godz 30 min 51 s
Domyślnie

Wiem że tak jest, dlatego cieszę się że instalacja jest w takiej lokalizacji, podobnie jak dom. Droga się kończy na naszym domu, praktycznie nikt się tutaj nie kręci a instalacja ma dobre warunki do działania. Nie spodziewam się jakiegoś budowlanego bumu w najbliższym czasie w naszej okolicy. W końcu mamy dom na zadupiu, tak jak chcieliśmy.
consigliero jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 20.03.2022, 11:03   #1527
pattryk
 
pattryk's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2015
Miasto: RZE
Posty: 711
Motocykl: kiedyś było
pattryk jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 1 dzień 12 godz 37 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał aadamuss Zobacz post
Na tym Twoim "zadupiu" raczej nie będzie za dużo fotowoltaiki. Problem może być na większych osiedlach deweloperskich.

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka
w mojej wiosce jest ~400 domów, 90% ma PV.
w mojej gminie jest ~5500 domów, 70-80% ma gminne PV.
Ja nie miałem nigdy (od 4lat) wyłączenia falownika z powodu zwiększonego napięcia.

A napięcie zmienić na trafo to nie jest chyba lot w kosmos? Składa się wniosek o weryfikację, testują, zmieniają i chyba po problemie.
pattryk jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 20.03.2022, 11:20   #1528
aadamuss


Zarejestrowany: Dec 2017
Miasto: Poznań
Posty: 1,224
Motocykl: nie mam AT jeszcze
aadamuss jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 2 dni 7 godz 59 min 21 s
Domyślnie

Jeśli przy takim zagęszczeniu nigdy się nie wyłączyło to raczej nie powinno być z tym problemu.

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka
aadamuss jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 20.03.2022, 11:43   #1529
GregoryS


Zarejestrowany: Oct 2018
Miasto: Zabrze
Posty: 1,125
Motocykl: ATAS 2019
Przebieg: 11000
GregoryS jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 1 dzień 14 godz 24 min 33 s
Domyślnie

No nie jest tak Panowie. Mamy stara siec o duzych oporach, jak napiecie na trafo zmieni sie za duzo w gore lub w dol to beda odbiorcy ktorzy w gniazdkach beda mieli to napiecie za wysokie lub za niskie. A wszystkie domowe sprzeta maja okreslona tolerancje zasilania.
Osobiscie bylem swiadkiem kiedy obnizenie napiecia na wioskowym trafo zeby zrobic miejsce dla domowych instalacji PV spowodowalo ze w dzien bylo ok, ale w nocy napiecie w gniazdkach spadalo ponizej 205V (!!)
GregoryS jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 20.03.2022, 12:48   #1530
consigliero
Banned

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rataje Słupskie
Posty: 5,794
Motocykl: Raczej nie będę miał AT
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 8 miesiące 3 tygodni 3 dni 10 godz 30 min 51 s
Domyślnie

Problemem może też być, w mojej subiektywnej ocenie, jakość wykonywanych instalacji. Biorąc pod uwagę cenę, jest duże pole do zagospodarowania dla pseudo instalacji. To też może być obszar gdzie dużo właścicieli instalacji może mieć problemy z ich poprawnym działaniem. Czasem czytam na grupie froniusa o problemach z podłączeniem smart licznika, gdzie ze względu na jego cenę ludzie próbują ominąć Instalatora lub kupić urządzenie zastępcze. Dla mnie własnoręczne grzebanie w takiej instalacji to proszenie się o kłopoty, ale rozumiem że jest przemożna chęć zaoszczędzenia kosztów pracy pośrednika. Jutro mam mieć u siebie pana który ma obrobić dwa ona po ich wymianie, osadzić parapety i pomalować, moja żona chce też aby zrobił poprawki w innych miejscach. Nie wiem ile sobie krzyknie za te detale ale aż się boję zapytać, może jednak nie zedrze z nas skóry, zobaczymy jutro.
consigliero jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
KLR idzie na emeryturę Boldun Inne tematy 10 25.10.2018 17:21


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 08:57.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.