Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Warsztat XRV 650 / XRV 750 > Hamulce, kola, opony

Hamulce, kola, opony Montaż, demontaż i kontrola takich elementów jak: klamki, pompy hamulcowe, tarcze, klocki, zaciski, przewody hamulcowe w oplocie i bez, koła, felgi, szprychy, opony i łożyska.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 20.06.2009, 12:07   #11
Zazigi
lamer miesiąca
 
Zazigi's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Wa-wa
Posty: 683
Motocykl: RD07
Zazigi jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 6 dni 21 min 8 s
Domyślnie

Dzięki! myślę o nich ale jak wyją to wolę klocki.
Zazigi jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 20.06.2009, 13:30   #12
dabal
 
dabal's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 985
Motocykl: ETV 1000
Galeria: Zdjęcia
dabal jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 6 dni 8 godz 43 min 51 s
Domyślnie

Miałem taką na tyle.Opona o dość wysokim bieżniku,głośna i śliska na asfalcie,a poza tym szybko schodziła.W teren nawet nieźle, ale po suchym.W tej cenie nie kupisz nic dobrego, a za 40 zł nie warto się narażać.Ja bym nie kupował.
dabal jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 20.06.2009, 21:53   #13
Kazmir
 
Kazmir's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 2,731
Motocykl: RD03
Kazmir jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 1 godz 17 min 34 s
Domyślnie

Miałem cały komplet bezdętkowych w XL 600LM Głośne, ale miałem wrażenie, że to przód hałasował. Ciekawostka - tył o rozmiarze 130 ma około 7-8mm wysokości bieżnika rozmiar 140 ma prawie dwa razy tyle !!! Sam mierzyłem na bajzlu bo 140 wydawała mi się taka "mięsista " Na 140 polatałby spoko. Na suchym idzie wytrzymać.
Kazmir jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 21.06.2009, 19:37   #14
majki
 
majki's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: Gwe/Warszawa
Posty: 3,494
Motocykl: CRF1000, RD04
majki jest na dystyngowanej drodze
Online: 5 miesiące 1 tydzień 3 dni 23 godz 26 min 45 s
Domyślnie

Miałem Heidenau K60 z przodu. Opona miała ze 4 lata, na suchym asfalcie była całkiem ok. Nie ślizgała się, trochę się wyząbkowała po paru tys.km. Natomiast na mokrym była tragedia, guma się sama ślizgała od dotknięcia klamki przedniego hamulca. Ryży też mi mówił, że te gumy na mokrym to porażka i ja to potwierdzam. Na suchym jest ok. W terenie za dużo nie latałem, więc się nie wypowiem.
Do tego to naciecie...przecież to pewnie przecięło kord, więc co ma trzymać na boku tą oponę? Nawet w samochodzie się nie naprawia przeciętej opony, a przeca na moto opony są ważniejsze! Ja bym odpuścił, chyba, że by to miała być guma do zdarcia w lesie...
majki jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23.06.2009, 00:20   #15
petrosbike
 
petrosbike's Avatar


Zarejestrowany: Aug 2008
Miasto: Łęczyca
Posty: 220
Motocykl: nie mam AT jeszcze
petrosbike jest na dystyngowanej drodze
Online: 6 godz 21 min 59 s
Domyślnie

Dopisze tu swoje uwagi.
Na allegro jest inna opona w tym samym guście i proweniencji http://www.allegro.pl/item666419247_..._r17_14mm.html
Zdarzyło mi sie kupić identyczna opone w tamtym roku i nawet ja z przyjemnością używałem i trochę pisałemhttp://africatwin.com.pl/showthread.php?t=1387.
Niniejszym chcĘ przestrzec wzsystkich przed takimi bublami jak te "testowe" opony. To jest po prostu kryminał i powinno byc ścigane. Moja Mefo (podobnie jak ta Heidenau) po miesiącu uzywania ujawniła na boku 2 cm peknięcie gumy na boku pod bieżnikiem. Obejrzałem to, obadałem, zmartwiłem sie troche ale poniewaz nie wykazywało jakby tendencji do poszerzania i głębokiej penetracji więc zostawiłem i jeździłem dalej. Wczoraj przy 100/h na autrostradzie nagle rzucanie tyłu, telepanie, adrenalina, i jakos szczęsliwie spokojnie zatrzymałem z dusza na ramieniu i pasażerką z tyłu. Flak z tyłu na maxa. Potem 2 godziny czekania na szwagra z druga opona i detką. po rozbiórce sie okazało że peknięcie już na wylot przez oplot. Opona tak długo szczypała detke aż przeszczypała na wylot. Dzisiaj siedze przy kompie i ostrzegam- nigdy wiecej cos podobnego. Opona ze wstretem wyrzucona.
__________________
Transalp Błękitny Grom XL 600V
Moja galeria foto http://picasaweb.google.com/petrosbike
petrosbike jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23.06.2009, 08:47   #16
Foxio
 
Foxio's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Bielsko-Biała
Posty: 402
Motocykl: F 800 GS
Foxio jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 4 dni 14 godz 35 min 12 s
Domyślnie

Akurat mam te oponki na kółkach. Z niecierpliwością oczekuje kiedy się skończą. Jazda na mokrym to prawdziwa ekwilibrystyka Często jeżdżę z plecaczkiem i naprawdę przestało mnie bawić ciągle zastanawianie sie jak popada czy juz jade bokiem czy jeszcze nie
Foxio jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23.06.2009, 09:47   #17
petrosbike
 
petrosbike's Avatar


Zarejestrowany: Aug 2008
Miasto: Łęczyca
Posty: 220
Motocykl: nie mam AT jeszcze
petrosbike jest na dystyngowanej drodze
Online: 6 godz 21 min 59 s
Domyślnie

Wyrzucic czym predzej i nie żałować a raczej sie cieszyc że wszystko w porzadku do dziś. Nie kuś losu, ja mam od niedzieli traumę oponową.
__________________
Transalp Błękitny Grom XL 600V
Moja galeria foto http://picasaweb.google.com/petrosbike

Ostatnio edytowane przez petrosbike : 23.06.2009 o 09:57
petrosbike jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23.06.2009, 12:02   #18
ENDRIUZET
buszujący w zbożu
 
ENDRIUZET's Avatar


Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Szczecin
Posty: 678
Motocykl: RD07
Przebieg: 33.000
ENDRIUZET jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 dzień 13 godz 40 s
Domyślnie

Tanie mięso jedzą psy ... temat wałkowany na forum milion pięćset sto dziewięćset razy ... Jeszcze mi sie nie chce ale chyba należało by opracować jakiś mądry list do allegro by nie pozwalali na wystawianie takich gówien jak klejone opony. Równie dobrze mogli by pozwalać na wystawianie sznurów dla wisielców smarowanych na weźle mydłem lawendowym lub zestawy gazu "Cyklon B" do pomieszczeń garażowych. Ludzie !!! Śmigacie AT za dobre kilka / kilkanaście tysięcy złotych, a chcecie oszczędzić głupie 200 - 300zł kosztem zdrowia , a może nawet życia Naprawdę uważam, że dyskusje na temat kołkowanych/testowanych itp. opon nie powinny mieś miejsca wśród poważnych, dojrzałych ludzi. Już widzę te awaryjne hamowanie przed naczepą T.I.R-a gdy pęka opona ..., że nie wspomnę wyprzedzania przy 120 km/h ... zresztą co ja tu pitolę ... Kto ma głowę tylko do noszenia czapki / kasku - niech kupuje.
__________________
Wszyscy leżymy w rynsztoku, ale tylko niektórzy spoglądają w gwiazdy.

Ostatnio edytowane przez ENDRIUZET : 23.06.2009 o 12:05
ENDRIUZET jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23.06.2009, 12:33   #19
wieczny
Common Rejli
 
wieczny's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 3,736
Motocykl: R650GS Adventure & LC6 750 Adventure
Przebieg: dupa
wieczny jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 1 dzień 5 godz 39 min 17 s
Domyślnie

Magia for ma to do siebie, że się klepie ile wlezie, a i tak większość nadal myśli, że wie najlepiej. Szkoda czasu niestety .
__________________
BRW 1991
I tak wszyscy skończymy na mineralnym. | Powroty są do dupy. | Trzy furie afrykańskie: pompa, moduł, regulator. Czy jakoś tak... | Pieprzyć owiewki . I stelaże.
NIE SPRZEDAM!

wieczny jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11.08.2009, 22:38   #20
cinas67


Zarejestrowany: May 2008
Posty: 39
Motocykl: RD03
cinas67 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 1 dzień 7 godz 9 min 32 s
Domyślnie

Heidenaua k 60 kupiłem przód i tył nowego nie kapslowanego w styczniu ubiegłego roku.Pojechałem na nim na Elefanta.Po powrocie (1200km) zobaczyłem pęknięcia na łączeniu kostki i gumy.Trochę mnie to wkurzyło ale jeżdziłem dalej.Właśnie wczoraj wróciłem z drugiej podróży po Rumunii zaliczonej na tych oponach.Opony mają nakręcone18500km, większość z plecaczkiem,wytrzymają jeszcze dwa do trzech tysięcy.Opona twarda doskonale nadaje się na wypady w kraje południowe, na mokrym wymagają pokory we winklach.Podczas ostatniego powrotu z Bieszczad wracałem w deszczu tak potwornym że tworzył rzekę na drodze, samochody -20km ja około 50km(oczywiście jazda na wprost),-wysoki bieżnik,nie tworzyła się poduszka wodna pod oponą.
cinas67 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Mefo ( Heidenau) ? petrosbike Hamulce, kola, opony 26 06.05.2015 22:54
Co sądzicie ? Kubaandcom Kaski 2 19.11.2012 21:17
Opona HEIDENAU ??? boryś Hamulce, kola, opony 5 14.08.2008 07:44


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 04:32.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.