Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Podróże. Całkiem małe, średnie i duże. > Relacje z podróży > Trochę dalej

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 16.04.2024, 10:49   #151
Bohun
 
Bohun's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2010
Posty: 480
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Bohun jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 tygodni 7 godz 56 min 46 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Navaja Zobacz post
Mnie na przykład drapie jak tam jest z pogodą? Czy jest jakiś czas w roku, że jak tam pojadę to mi nie będzie kapać na łeb przez cały pobyt?
Przełom lipca i sierpnia, o ile się coś nie zmieniło z pogodą. Można trafić na takie upały, że tylko myślisz o wejściu do fjorda. Raczej nie pada. To moje obserwacje osobiste w ciągu ~6 lat . W "górach" gdzie skały są gładkie jak glaca, słońce świeci bardzo długo w lecie i ta ciepłota trzyma całą noc od skał. Woda w zakolach fiordu ciepła na górze jak w stawie, głębiej lodowata. Wyjście w góry o 20:00 na 4 godzinki z zapasem dnia.

Jak będzie drętwo w wątku to wrzucę film z 2015, nie motocyklowy.
__________________
Kto prędko daje, ten dwa razy daje.
Bohun jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 16.04.2024, 11:18   #152
Navaja


Zarejestrowany: Jun 2010
Miasto: Halinów
Posty: 927
Motocykl: BMW R 100 S, R 1200 GSA
Navaja jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 19 godz 31 min 58 s
Domyślnie

Bohun,
podziękował.
Dawaj Pan tego filma.
Navaja jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 16.04.2024, 13:10   #153
Dubel
 
Dubel's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Feb 2024
Miasto: Ålesund, N
Posty: 145
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Przebieg: Rosnacy
Dubel jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 dni 4 godz 20 min 0
Domyślnie

Dziekuje za dobre slowa, postaram sie dalej dokonywac wmiare regularnych wpisow

Navaja problem pogody jest znany w N i duzo zalezy od szczesci. Warto na biezaco sledzic prognozy i dopasowywac trase wzgledem nich. Pogoda jest tu bardzo zroznicowana i zmienna. To ze leje w jednym miejscu nie oznacza ze po drugiej stronie gory jest tak samo.
Ja osobiscie polecam zwiedzac norge w czerwcu, przed feriami w tutejszych szkolach. Jest znaczaco mniej tloczno , duzo latwiej o miejsce na campingach itd. Szczegolnie jesli ktos planuje Lofoty lipiec do polowy sierpnia nie jest najlepszym pomyslem.
Uwazam tez ze widoki, natura w czerwcu jest znacznie ciekawsza niz lipiec sierpien. Wodospady sa obfite , rzeki pelne i rwace, a w gorach resztki sniego lecz w dolinach zielono. To wszytsko kontrastuje z blekitem i turkusem wody robiac piorunujace wrazenie. Czerwiec tez jest bardzo czesto mniej deszczowy niz lipiec
Przykladowo te same miejsce w dwoch roznych okresach
Tvindefossen+102557851_4069497939757078_1391379129081282589_n.jpg
images.jpg
Fajnym okresem na zwiedzanie tez jest jesien gdzie paleta barw robi szal, tyle ze tu juz duzo latwiej o gorsza pogode ...
IMG20220911100756~2.jpg

IMG_20211010_145248-EFFECTS (1).jpg

IMG20220911100123.jpg

IMG20221001125015.jpg

PXL_20231112_135209393.jpg

A pozniej przychodzi zima
FB_IMG_1668897011401.jpg

IMG_20210418_164707.jpg
__________________
Całego świata nie zmienisz ... Ludzi do miłości nie zmusisz, ani nawet do lubienia ciebie. Zawsze jednak masz wpływ na to , jaki jest ten kawałek świata wokół Ciebie i kto się w nim znajduje.


https://youtu.be/skPjiSzR9n4?si=bnBpO9UVjUZGes_2
Dubel jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 16.04.2024, 13:36   #154
Bohun
 
Bohun's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2010
Posty: 480
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Bohun jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 tygodni 7 godz 56 min 46 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Dubel Zobacz post
Ja osobiscie polecam zwiedzac norge w czerwcu, przed feriami w tutejszych szkolach. Jest znaczaco mniej tloczno , duzo latwiej o miejsce na campingach itd. Szczegolnie jesli ktos planuje Lofoty lipiec do polowy sierpnia nie jest najlepszym pomyslem.
Uwazam tez ze widoki, natura w czerwcu jest znacznie ciekawsza niz lipiec sierpien. Wodospady sa obfite , rzeki pelne i rwace, a w gorach resztki sniego lecz w dolinach zielono. To wszytsko kontrastuje z blekitem i turkusem wody robiac piorunujace wrazenie. Czerwiec tez jest bardzo czesto mniej deszczowy niz lipiec
Fakt w czerwcu zieleń jest nie do przebicia. Jak to w czerwcu. Jednak pogoda jak się załamie to w czerwcu jednak od lodu jeszcze ciągnie. W Lipcu raczej przelotne deszcze. O ładniej pogodzie na przełomie lipca i sierpnia za lata ubiegłe o tym rejonie mowa:


Takie wielkie słońce na tle gór narysowałem kiedyś, Pani plastyk się podobało, ale, że słońce naturalnie takie wielkie nie jest. Powiedziała... to z minusem było sześc czy tam pięć. Nie miałem argumentów, żeby ją przekonać, że jest inaczej. Mega
__________________
Kto prędko daje, ten dwa razy daje.
Bohun jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 16.04.2024, 13:47   #155
Dubel
 
Dubel's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Feb 2024
Miasto: Ålesund, N
Posty: 145
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Przebieg: Rosnacy
Dubel jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 dni 4 godz 20 min 0
Domyślnie

Cytat:
Napisał Bohun Zobacz post
Fakt w czerwcu zieleń jest nie do przebicia. Jak to w czerwcu. Jednak pogoda jak się załamie to w czerwcu jednak od lodu jeszcze ciągnie. W Lipcu raczej przelotne deszcze. O ładniej pogodzie na przełomie lipca i sierpnia za lata ubiegłe o tym rejonie mowa:


Takie wielkie słońce na tle gór narysowałem kiedyś, Pani plastyk się podobało, ale, że słońce naturalnie takie wielkie nie jest. Powiedziała... to z minusem było sześc czy tam pięć. Nie miałem argumentów, żeby ją przekonać, że jest inaczej. Mega
Moje rejony
Uten navn.jpg
__________________
Całego świata nie zmienisz ... Ludzi do miłości nie zmusisz, ani nawet do lubienia ciebie. Zawsze jednak masz wpływ na to , jaki jest ten kawałek świata wokół Ciebie i kto się w nim znajduje.


https://youtu.be/skPjiSzR9n4?si=bnBpO9UVjUZGes_2
Dubel jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 16.04.2024, 14:21   #156
Luti


Zarejestrowany: Oct 2010
Miasto: Reszel
Posty: 594
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Luti jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 3 tygodni 6 dni 2 godz 45 min 29 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Bohun Zobacz post
Przełom lipca i sierpnia, o ile się coś nie zmieniło z pogodą. Można trafić na takie upały, że tylko myślisz o wejściu do fjorda. Raczej nie pada. To moje obserwacje osobiste w ciągu ~6 lat . W "górach" gdzie skały są gładkie jak glaca, słońce świeci bardzo długo w lecie i ta ciepłota trzyma całą noc od skał. Woda w zakolach fiordu ciepła na górze jak w stawie, głębiej lodowata. Wyjście w góry o 20:00 na 4 godzinki z zapasem dnia.

Jak będzie drętwo w wątku to wrzucę film z 2015, nie motocyklowy.
Dwa razy byłem. Fajny kierunek.

Jak trochę obstawiałem wówczas pogodę, to mi najlepiej sierpień wchodził, czyli podobnie jak w PL gdzie najlepsze pogodowo miesiące to sierpień - I połowa października.

Aczkolwiek, bazując obecnie na internetowych wykresach, to bym chyba z pierwszą połową czerwca pokombinował, nie licząc pd krańców N, plus aktualne info o przejezdności przełęczy.

Niższe temperatury, jak ktoś przyhartowany to można sprzętowo ogarnąć.
Oby przyczepność była.
Luti jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 16.04.2024, 16:16   #157
MrWaski
 
MrWaski's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2018
Miasto: Słocina
Posty: 1,089
MrWaski jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 tygodni 2 dni 11 godz 54 min 56 s
Domyślnie

Jakby co, czyta się!
__________________
Romet R125 vel Debeściak
Suzuki DL650 XAM2 vel Ziutek
MrWaski jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 16.04.2024, 16:17   #158
Dubel
 
Dubel's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Feb 2024
Miasto: Ålesund, N
Posty: 145
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Przebieg: Rosnacy
Dubel jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 dni 4 godz 20 min 0
Domyślnie

Możecie zacząć planować wyjazdy, przebiśniegi już wychodzą
received_804384781550574.jpeg
W skrócie, znalazło się zaginione auto. Było źle zaparkowane i zarzucone zostało śniegiem przy odśnieżaniu, topniejący śnieg ukazał zgubę ...
__________________
Całego świata nie zmienisz ... Ludzi do miłości nie zmusisz, ani nawet do lubienia ciebie. Zawsze jednak masz wpływ na to , jaki jest ten kawałek świata wokół Ciebie i kto się w nim znajduje.


https://youtu.be/skPjiSzR9n4?si=bnBpO9UVjUZGes_2
Dubel jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 16.04.2024, 18:23   #159
szynszyll
 
szynszyll's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Popapracie!
Posty: 6,391
Motocykl: RD04
szynszyll jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 3 tygodni 6 dni 11 godz 50 min 41 s
Domyślnie

taka sobie sztuczna dziura w dupie dla nieudacznikow. wow!
__________________
buziaki
szynszyll jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 16.04.2024, 21:29   #160
skarp
 
skarp's Avatar


Zarejestrowany: May 2011
Miasto: Parczew
Posty: 177
Motocykl: BMW R1200GS
skarp jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 dzień 6 godz 47 min 43 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Dubel Zobacz post
Ostatnie 5 postow i 10 dni to moj monolog, jest sens go ciagnac to dalej? Czy to co pokazuje jest interesujace?
Myślałem, że obowiązuje cennik taki jak na rozpoczęciu sezonu Lubelskich Klasyków Nocą 😉

Wysłane z mojego SM-S901B przy użyciu Tapatalka
__________________
Suzuki DR 650 SE 97r -> Honda XL 650 V -> Suzuki DL 650 K7 -> BMW R 1200 GS K25
skarp jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wł.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Moja przygoda z Królową z moich snów. JacaBaca Motocykl Forumowicza 16 21.04.2022 09:53
Coś na deszcz czyli mała, długa podroż z Krakowa nad morze Dunia Kwestie różne, ale podróżne. 12 15.05.2013 06:19
Wyjazd do Rumuni-nieudana misja,lekcja zyciowa betu Kwestie różne, ale podróżne. 36 24.07.2012 09:05
Jak na razie konczy sie przygoda ktora.... Robertbed Inne tematy 3 17.04.2009 18:56


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 22:29.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.