Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Warsztat XRV 650 / XRV 750 > Układ elektryczny i zapłonowy

Układ elektryczny i zapłonowy Montaż, demontaż oraz kontrola elementów jak: alternator, akumulator, regulator napięcia, CDI, okablowanie, światła, bezpieczniki, przełączniki, światła stopu, czujnik nóżki bocznej, wiatraki, klaksony, tripmastery, kontrolki, rozruszniki i kierunkowskazy.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 25.11.2011, 18:46   #1
Tymon
majsterkowicz amator
 
Tymon's Avatar


Zarejestrowany: Aug 2008
Miasto: Galway/Wyrzysk
Posty: 2,262
Motocykl: XR650r & XRV750
Przebieg: ~50kkm+
Galeria: Zdjęcia
Tymon jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 4 tygodni 21 godz 6 min 18 s
Domyślnie Kierunkowskazy

Nie wiem za bardzo o co chodzi - kierunki mi działają bez problemu, ale jak mam je wyłączone - to "przerywacz" (tak to się nazywa profesjonalnie?) "pstryka" czasami szybciej, czasami wolniej czasami wcale...
Gdy wyłączam światła przerywacz od kierunkowskazów szaleje - pomimo tego, że nie ma nic on wspólnego z światłami...


Podejrzewam, że winą tego jest wilgoć - jak to uszczelnić
ostatnio - z tego powodu rozebrałem przełącznik kierunkowskazów - spryskałem wszystko WD40 ale nic to nie dało...
__________________

-=TyMoN=-
_______________________________________
Moje spalanie:
Mój kanał YouTube
Moja "TwarzoKsiążka"
Tymon jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25.11.2011, 22:07   #2
ArtiZet
 
ArtiZet's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2011
Miasto: akalicy stolicy
Posty: 3,242
Motocykl: była 7-ka, jest 3-ka
Przebieg: 90+
ArtiZet jest na dystyngowanej drodze
Online: 5 miesiące 2 tygodni 15 godz 49 min 54 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał TyMoN Zobacz post
Nie wiem za bardzo o co chodzi - kierunki mi działają bez problemu, ale jak mam je wyłączone - to "przerywacz" (tak to się nazywa profesjonalnie?) "pstryka" czasami szybciej, czasami wolniej czasami wcale...
Gdy wyłączam światła przerywacz od kierunkowskazów szaleje - pomimo tego, że nie ma nic on wspólnego z światłami...
Jak to- "pstryka" jeśli są wyłączone kierunki Domyślam się, że powinno być "włączone"...
Napisz co znaczy szaleje- jaki jest konkretnie objaw.
Włączenie/wyłączenie świateł może mieć wpływ na napięcie w instalacji a sam przerywacz składa się z elektroniki sterujacej(jest zalana klejem więc nie ma szans żeby sie tam wilgoć dostała) i przekaźnika (ten nie jest zalany wiec może zamoknąc). Jak masz zmiany napięcia to ta elektronika może działać niestabilnie- na początek sprawdź co się dzieje z napięciem jak masz multimetr a jak nie to kup- w markecie 15zł
ArtiZet jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25.11.2011, 22:34   #3
Tymon
majsterkowicz amator
 
Tymon's Avatar


Zarejestrowany: Aug 2008
Miasto: Galway/Wyrzysk
Posty: 2,262
Motocykl: XR650r & XRV750
Przebieg: ~50kkm+
Galeria: Zdjęcia
Tymon jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 4 tygodni 21 godz 6 min 18 s
Domyślnie

Wlasnie, ze przerywacz czasami "pstryka" pomimo WYŁACZONYCH kierunkowskazow - ani w lewo ani w prawo - jazda na wprost...

Co rozumie przez "szaleje"? - ano gdy WYŁACZE swiatla (nie swieca sie) to z "przerywacza" slychac bardzo szybki "pstrykanie" (takie cyk, cyk, cyk - mozna tez nazwac to "cykaniem") voltomierza nie mam - ho nawet nie wiedzialbym jak to uzyc - no moze troche przesadzam..

Co do wilgoci - to wnioskuje to z tego, ze pada, ja dojezdzam w deszczu na uczelnie - wiec jest wilgotno...

W suche dni kiedy nie pada i jest sucho - nie ma problemow z cykaniem i pstrykaniem
Dzis na szybko wymontowalem to co pstryka, cyka (- nazwalem to przerywaczem) i nie bylo problemow - znaczy byl bo kierunki nie dzialaly ale nie bylo tego wkurzajacego "pstrykania/cykania"
__________________

-=TyMoN=-
_______________________________________
Moje spalanie:
Mój kanał YouTube
Moja "TwarzoKsiążka"
Tymon jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25.11.2011, 22:57   #4
Maxx
51°13' N , 22°34' E
 
Maxx's Avatar


Zarejestrowany: May 2011
Miasto: Lublin
Posty: 785
Motocykl: 690R
Przebieg: 00000
Galeria: Zdjęcia
Maxx jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 6 dni 2 godz 37 min 7 s
Domyślnie

dokladnie tak jak piszesz wilgoc plus zweglone(przypalone) styki w przelaczniku, najleprza na wilgoc bedzie wazelina techniczna lub jakis zel do zabezpieczania stykow
Maxx jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25.11.2011, 23:13   #5
ArtiZet
 
ArtiZet's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2011
Miasto: akalicy stolicy
Posty: 3,242
Motocykl: była 7-ka, jest 3-ka
Przebieg: 90+
ArtiZet jest na dystyngowanej drodze
Online: 5 miesiące 2 tygodni 15 godz 49 min 54 s
Domyślnie

No to masz odp. woda/wilgość która się dostała do obudowy przekaźnika powoduje samoistne jego załączanie- wymontuj i wysusz go- możesz zdjąć "denko" od niego to przyspieszy osuszenie- potem daj jakiś silikon i powinno to zapobiec ponownemu zawilgoceniu.
Jak na 20 tys, przebiegu to trochę mało na wypalenie styków (choć w Afrach to przebieg jest często umowny )- u mnie oryginalny przerywacz starczył na 75tys. potem przeszlifowanie styków przekaźnika bo się sklejały i działa nadal. Niestety aby dobrać się do przekaźnika w obudowie to trzeba ją "rozkroić" bo cały układ jest zalany klejem.
ArtiZet jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Kierunkowskazy LED 7Greg Układ elektryczny i zapłonowy 77 23.02.2014 03:01
Kierunkowskazy z opóźnieniem Kotrrin Układ elektryczny i zapłonowy 24 27.11.2012 14:22
kierunkowskazy... Gawrys Wszystko dla Afryki 5 13.07.2011 15:02
kierunkowskazy problem Maniek Układ elektryczny i zapłonowy 9 12.11.2008 15:58


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 14:01.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.