Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > NAT - Nowa (przyszła) Królowa > NAT - Warsztat

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 18.12.2020, 20:08   #11
Dario
 
Dario's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Dec 2018
Miasto: Lublin
Posty: 734
Motocykl: ATAS 1000 '18
Dario jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 5 dni 21 godz 41 min 55 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał 44FG Zobacz post
Coś mi tu nie pasuje... CRF1100 to SD09 a nie SD10 a CRF1000 to SD06 (lata 2018 i 2019) i SD04 (lata 2015-2017)...
Mi też to się nie podoba.
Numer VIN (po literach) to 6 cyfr.
W tabeli podają numery 7 cyfrowe.
Poza tym ATAS 2018 to zdecydowanie SD06, co zresztą również zawarte jest w VIN-ie.
Moze poczekajmy spokojnie na oficjalne stanowisko Hondy Europe.
Dario jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 19.12.2020, 13:43   #12
44FG


Zarejestrowany: Dec 2019
Miasto: Warszawa
Posty: 585
Motocykl: CRF1100L AS, Husqvarna 701 Enduro, KTM 890 Adv R
44FG jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 1 dzień 3 godz 47 min 45 s
Domyślnie

Może to jakieś VIN-y i oznaczenia modelowe tylko na Japonię?
44FG jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23.12.2020, 16:53   #13
hak71


Zarejestrowany: Dec 2019
Miasto: Piaseczno
Posty: 60
Motocykl: CRF1100 DCT
Przebieg: Rośnie
hak71 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 2 dni 20 godz 45 min 18 s
Domyślnie

Info ogólne.
https://www.rideapart.com/news/46175...l-filter-clog/

Pytałem dealera hondy w Polsce jest kilkanaście sztuk z tym problemem.
Maja dzwonić , ewentualnie można po vinie na stronie hondy sprawdzić.
Akcja ma ruszyć na przełomie lutego- marca.
Poprawiony link.

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

Ostatnio edytowane przez hak71 : 23.12.2020 o 22:34
hak71 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23.12.2020, 18:18   #14
Dario
 
Dario's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Dec 2018
Miasto: Lublin
Posty: 734
Motocykl: ATAS 1000 '18
Dario jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 5 dni 21 godz 41 min 55 s
Domyślnie

Coś Twój link nie łorking...
Dario jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23.12.2020, 19:12   #15
nabrU
Stary nick: Radarman
 
nabrU's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2017
Miasto: Whiteley, UK
Posty: 2,821
Motocykl: 2017 CRF1000L DCT
nabrU jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 13 godz 49 min 46 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Dario Zobacz post
Coś Twój link nie łorking...
it szud bi łorking nał:

https://www.rideapart.com/news/46175...l-filter-clog/
nabrU jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23.12.2020, 19:46   #16
crimson
CRF 1100 ATAS


Zarejestrowany: Oct 2020
Miasto: Kraków i okolice
Posty: 203
Motocykl: CRF 1100 ATAS
crimson jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 1 dzień 3 godz 6 min 43 s
Domyślnie

Teraz "robi"
crimson jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23.12.2020, 22:29   #17
hak71


Zarejestrowany: Dec 2019
Miasto: Piaseczno
Posty: 60
Motocykl: CRF1100 DCT
Przebieg: Rośnie
hak71 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 2 dni 20 godz 45 min 18 s
Domyślnie

Super nie sprawdziłem 😄

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka
hak71 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 31.12.2020, 00:21   #18
Majster
 
Majster's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Nov 2019
Miasto: Chełm
Posty: 312
Motocykl: CRF1100 DCT ES
Majster jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 1 dzień 19 godz 20 min 22 s
Domyślnie

Trochę o problemie z autopsji.

Przy około 8000 km zwróciłem uwagę, że praca silnika poniżej 2500 rpm jest nieregularna, najbardziej czuć to na obrotach biegu jałowego - poinformowałem sprzedawcę. Sprawdzane było to i owo, podłączane pod komputer, sam szukałem - no nie ma się do czego przyczepić. Serwis rozkłada ręce bo faktycznie problem jest ale błędów brak. Zdaję sobie sprawę, że czasem usterka jest upierdliwa i trudna do zdiagnozowania, staram się być wyrozumiały ale wyrozumiałość się kurczy proporcjonalnie do przebiegu Afryki. I tak tłukłem kilometry z tym niedomaganiem i się już zacząłem wkur... W Białym Brzegu zainteresowałem tematem mdxmd, postawiliśmy moją 28000 km obok identycznej 2800 km. Moja ewidentnie zakłócenia pracy, przyłożysz rękę do wydechu to prycha nieregularnie jakby wypadanie zapłonów i większe niż normalnie falowanie obrotów. Nówka chodzi idealnie aksamitnie - miarowo puf, puf z wydechu, falowanie obrotów minimalne.

Udało się znaleźć przyczynę w serwisie przy prawie 30000 km. Mechanik wyjął wtryskiwacze (może zatankowane paliwo z wodą albo cuś), zauważył że jest w nich jakiś syf. Wyjęcie pompy paliwa i resztę widać na fotkach. Wszystko zabite woskową mazią, teraz już oficjalnie wiadomo że to tlenek cynku. Dostało się toto także do wtryskiwaczy. Pompa rozebrana i wymyta, wtryskiwacze wymyte, zbiornik wypłukany, poskładane, czysta benzyna do zbiornika i choć nie było idealnie to zdecydowanie zauważalna poprawa pracy silnika. Niestety, po 20 km to samo.

Motocykl został w serwisie na usunięcie usterki. Choć zostałem zapewniony, że wtryskiwacze i pompa paliwa zostaną wymienione to ostatecznie tak się nie stało. Mimo starań nie uzyskałem jednoznacznej, spójnej odpowiedzi w jaki sposób została przeprowadzona naprawa wtryskiwaczy. Zostały gdzieś wysłane i zostały gdzieś sprawdzone i są dobre i montować. Cud się stał a ja niewierny jestem. Okaże się na dniach bo motocykl 3 miesiące stoi w serwisie na naprawie gwarancyjnej wad (słownie: trzy miesiące).

Podsumowując, przez błąd producenta w 9 miesięcy zrobiłem ponad 20000 km z syfem w pompie paliwa i wtryskiwaczach benzyny. Jaki wpływ będzie to miało na wtryskiwacze i ich żywotność? Nie wiem. Wiem natomiast, że benzyna ma być czysta a wtryskiwacze to bardzo precyzyjne elementy układu paliwowego. Odmowa wymiany tych elementów to środkowy palec od Hondy w stronę użytkowników z wadliwym zbiornikiem paliwa ... bo ci użytkownicy już zapłacili.

Odbiorę motocykl to napiszę jeszcze kilka słów.





P.S. Tlenek cynku z pompy paliwa ma konsystencję jakby woskowej mazi ale w palcach wyczuwa się w nim drobne twarde zanieczyszczenia jakby grudki, opiłki, drobny żużel ze spawu.

P.S.2 Korzystając z okazji, w nowym roku życzę zawsze dobrej pogody, udanych wyjazdów i bezpiecznych powrotów do domu.
Majster jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 31.12.2020, 18:47   #19
crimson
CRF 1100 ATAS


Zarejestrowany: Oct 2020
Miasto: Kraków i okolice
Posty: 203
Motocykl: CRF 1100 ATAS
crimson jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 1 dzień 3 godz 6 min 43 s
Domyślnie

Kurde, ale masakra. Ja mam dopiero 2,5 tys. Mam nadzieję, że na wiosnę mi to ogarną....
crimson jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 31.12.2020, 19:39   #20
Rafał Rs7


Zarejestrowany: May 2020
Miasto: Pomorskie
Posty: 69
Motocykl: CRF1000L
Rafał Rs7 jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 4 dni 1 godz 43 min 41 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Majster Zobacz post
Trochę o problemie z autopsji.

Przy około 8000 km zwróciłem uwagę, że praca silnika poniżej 2500 rpm jest nieregularna, najbardziej czuć to na obrotach biegu jałowego - poinformowałem sprzedawcę. Sprawdzane było to i owo, podłączane pod komputer, sam szukałem - no nie ma się do czego przyczepić. Serwis rozkłada ręce bo faktycznie problem jest ale błędów brak. Zdaję sobie sprawę, że czasem usterka jest upierdliwa i trudna do zdiagnozowania, staram się być wyrozumiały ale wyrozumiałość się kurczy proporcjonalnie do przebiegu Afryki. I tak tłukłem kilometry z tym niedomaganiem i się już zacząłem wkur... W Białym Brzegu zainteresowałem tematem mdxmd, postawiliśmy moją 28000 km obok identycznej 2800 km. Moja ewidentnie zakłócenia pracy, przyłożysz rękę do wydechu to prycha nieregularnie jakby wypadanie zapłonów i większe niż normalnie falowanie obrotów. Nówka chodzi idealnie aksamitnie - miarowo puf, puf z wydechu, falowanie obrotów minimalne.

Udało się znaleźć przyczynę w serwisie przy prawie 30000 km. Mechanik wyjął wtryskiwacze (może zatankowane paliwo z wodą albo cuś), zauważył że jest w nich jakiś syf. Wyjęcie pompy paliwa i resztę widać na fotkach. Wszystko zabite woskową mazią, teraz już oficjalnie wiadomo że to tlenek cynku. Dostało się toto także do wtryskiwaczy. Pompa rozebrana i wymyta, wtryskiwacze wymyte, zbiornik wypłukany, poskładane, czysta benzyna do zbiornika i choć nie było idealnie to zdecydowanie zauważalna poprawa pracy silnika. Niestety, po 20 km to samo.

Motocykl został w serwisie na usunięcie usterki. Choć zostałem zapewniony, że wtryskiwacze i pompa paliwa zostaną wymienione to ostatecznie tak się nie stało. Mimo starań nie uzyskałem jednoznacznej, spójnej odpowiedzi w jaki sposób została przeprowadzona naprawa wtryskiwaczy. Zostały gdzieś wysłane i zostały gdzieś sprawdzone i są dobre i montować. Cud się stał a ja niewierny jestem. Okaże się na dniach bo motocykl 3 miesiące stoi w serwisie na naprawie gwarancyjnej wad (słownie: trzy miesiące).

Podsumowując, przez błąd producenta w 9 miesięcy zrobiłem ponad 20000 km z syfem w pompie paliwa i wtryskiwaczach benzyny. Jaki wpływ będzie to miało na wtryskiwacze i ich żywotność? Nie wiem. Wiem natomiast, że benzyna ma być czysta a wtryskiwacze to bardzo precyzyjne elementy układu paliwowego. Odmowa wymiany tych elementów to środkowy palec od Hondy w stronę użytkowników z wadliwym zbiornikiem paliwa ... bo ci użytkownicy już zapłacili.

Odbiorę motocykl to napiszę jeszcze kilka słów.





P.S. Tlenek cynku z pompy paliwa ma konsystencję jakby woskowej mazi ale w palcach wyczuwa się w nim drobne twarde zanieczyszczenia jakby grudki, opiłki, drobny żużel ze spawu.

P.S.2 Korzystając z okazji, w nowym roku życzę zawsze dobrej pogody, udanych wyjazdów i bezpiecznych powrotów do domu.
Jestem przekonany że do wygrania w sądzie..... teraz zaczynam się martwić w swojej nowej NAT mam 400km.

P.S.
Tak sobie myśle ,że może lepszym wyborem dla mnie byłby GS1250.Jeśli u mnie będą takie cyrki to sprzedam parcha.

Ostatnio edytowane przez Novy : 31.12.2020 o 19:46 Powód: Połączenie postów
Rafał Rs7 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Akcja serwisowa Hondy CRF 1000 falcon500 Akcje serwisowe 52 27.12.2021 11:51
CRF 1100L - która ladowarke/prostownik wybrac Robin NAT - Warsztat 15 14.12.2020 19:03


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 19:22.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.