Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Inne tematy

Inne tematy Motocyklowo

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 24.02.2019, 16:37   #11
MrWaski
 
MrWaski's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2018
Miasto: Słocina
Posty: 1,071
MrWaski jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 tygodni 2 dni 3 godz 59 min 59 s
Domyślnie

Dla mnie w tych wyliczeniach zawsze kładące było obowiązkowe AC.
MrWaski jest online   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.02.2019, 16:48   #12
radiolog
 
radiolog's Avatar


Zarejestrowany: May 2015
Miasto: Kraków
Posty: 3,091
Przebieg: 30 000
radiolog is an unknown quantity at this point
Online: 1 miesiąc 3 dni 8 godz 44 min 6 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Fizolof Zobacz post
Ja mam wzięty kredyt konsumencki na auto bo prowadzę działalność gospodarczą z 0VAT.
A w czym 0 vat przeszkadza w leasingu?
radiolog jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.02.2019, 17:38   #13
Fizolof


Zarejestrowany: Jun 2012
Miasto: Wrocław
Posty: 886
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Fizolof jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 6 dni 23 godz 32 min 34 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał radiolog Zobacz post
A w czym 0 vat przeszkadza w leasingu?
W niczym ale nie odliczając Vatu bez sensu dla mnie brać auto w leasingu.
Fizolof jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.02.2019, 17:47   #14
radiolog
 
radiolog's Avatar


Zarejestrowany: May 2015
Miasto: Kraków
Posty: 3,091
Przebieg: 30 000
radiolog is an unknown quantity at this point
Online: 1 miesiąc 3 dni 8 godz 44 min 6 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Fizolof Zobacz post
W niczym ale nie odliczając Vatu bez sensu dla mnie brać auto w leasingu.
Nie takie bez sensu, bo wszystkie wydatki są Twoim kosztem, czyli zmniejszasz przychód, a nie bawiąc sie vatem unikasz w 99% US. To co tu jest bez sensu?
radiolog jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.02.2019, 18:38   #15
Fizolof


Zarejestrowany: Jun 2012
Miasto: Wrocław
Posty: 886
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Fizolof jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 6 dni 23 godz 32 min 34 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał radiolog Zobacz post
Nie takie bez sensu, bo wszystkie wydatki są Twoim kosztem, czyli zmniejszasz przychód, a nie bawiąc sie vatem unikasz w 99% US. To co tu jest bez sensu?
W przypadku kredytu czy leasingu konsumenckiego również wszystkie wydatki są kosztem a wychodzi taniej jak normalny leasing. Przy leasingu nie jesteś właścicielem pojazdu co przy szkodach czy kradzieży stawia Cię w gorszej sytuacji. Kolejna sprawa OC+AC, jako właściciel pojazdu mam zniżki które przy leasingu nie są brane pod uwagę jak również duże znaczenie na zniżki ma gdzie mieszkasz. Najczęściej przy mandacie z fotoradaru kiedy bank musi wskazać sprawcę dostajesz jeszcze ok 100-200zl dopłaty na rzecz banku, ja nie muszę mieć upoważnienia z banku do kierowania pojazdem tak samo jako moja żona. W leasingu teoretycznie można upoważnić kilka osób ale to tez kosztuje. Brak potrzeby tłumaczenia upoważnień przy przekraczaniu granicy. Przy leasingu ubezpieczalnie często wypłacają szkody netto wiec musisz dopłacić VAT którego nie masz jak odliczyć.

Ostatnio edytowane przez Fizolof : 24.02.2019 o 18:51
Fizolof jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.02.2019, 19:07   #16
GregoryS


Zarejestrowany: Oct 2018
Miasto: Zabrze
Posty: 1,125
Motocykl: ATAS 2019
Przebieg: 11000
GregoryS jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 1 dzień 14 godz 24 min 33 s
Domyślnie

Jestem na etapie podpisanej umowy leasingowej (na dzialalnosc), odbior motocykla w kwietniu. Leasing standardowy, w sensie wplata wlasna, raty i wykup w moim wypadku za 1% wartosci. Nie wiem jak zblizony jest leasing "na dzialalnosc" do "konsumenckiego", ale w moim wypadku leasing byl najkorzystniejszym wyjsciem. O mozliwosci wrzucania sobie rat leasingowych i eksploatacji w koszta juz ktos napisal.
Ale nawet pomijajac to - warunki finansowe ktore otrzymalem porownujac leasing do kredytu to dwa kompletnie rozne swiaty. Z drobna uwaga - leasing zalatwialem we wlasnym zakresie, w banku w ktorym od lat mam konto firmowe, co przyspiesza mocno cala procedure i "uwierzytelnia" kwestie finansowe. Warunki leasingu zaproponowanego przez bank byly nieporownywalnie lepsze niz w kredycie, i rowniez sporo lepsze od leasingu skalkulowanego przez dealera. Tak, ubezpieczenie jest obowiazkowe przez caly okres leasingu, ale.. znowu zorganizowalem je we wlasnym zakresie. Pelne AC i GAP planowalem wziasc niezaleznie od sposobu finansowania, wystarczy poinformowac bank o checi ubezpieczenia we wlasnym zakresie, a skieruja na wlasciwa procedure i przedstawia swoje wymagania co do ubezpieczenia.
Kredyt dla mnie osobiscie byl kompletnie nieoplacalny, leasing przeskakiwal go o kilka dlugosci. Warto wiec oprocz skalkolowania leasingu u dealera popytac tez w swoim banku.
GregoryS jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.02.2019, 19:14   #17
radiolog
 
radiolog's Avatar


Zarejestrowany: May 2015
Miasto: Kraków
Posty: 3,091
Przebieg: 30 000
radiolog is an unknown quantity at this point
Online: 1 miesiąc 3 dni 8 godz 44 min 6 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Fizolof Zobacz post
W przypadku kredytu czy leasingu konsumenckiego również wszystkie wydatki są kosztem a wychodzi taniej jak normalny leasing. Przy leasingu nie jesteś właścicielem pojazdu co przy szkodach czy kradzieży stawia Cię w gorszej sytuacji. Kolejna sprawa OC+AC, jako właściciel pojazdu mam zniżki które przy leasingu nie są brane pod uwagę jak również duże znaczenie na zniżki ma gdzie mieszkasz. Najczęściej przy mandacie z fotoradaru kiedy bank musi wskazać sprawcę dostajesz jeszcze ok 100-200zl dopłaty na rzecz banku, ja nie muszę mieć upoważnienia z banku do kierowania pojazdem tak samo jako moja żona. W leasingu teoretycznie można upoważnić kilka osób ale to tez kosztuje. Brak potrzeby tłumaczenia upoważnień przy przekraczaniu granicy. Przy leasingu ubezpieczalnie często wypłacają szkody netto wiec musisz dopłacić VAT którego nie masz jak odliczyć.
Jak nie przypilnujesz to ubezpieczenie jest w netto, ale nigdy nie miałem problemów z ubezpieczaniem brutto.
Czy ja wiem, czy leasing 102% jest droższy od kredytu?
Sa leasingodawcy, którzy za udostępnianie danych do radaru nie biorą opłat.
Z reguły zawsze miałem tłumaczenie w kilku językach naraz,żadne extra prośby o tłumaczenia nie byłt wymagane.
No nie wiem, czy możesz odliczać koszty nie wprowadzonego do majątku firmy pojazdu, no chyba,że kilometrówka.
Od kredytu to chyba można odliczyć jedynie odsetki.
radiolog jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.02.2019, 21:41   #18
MarekM
 
MarekM's Avatar


Zarejestrowany: Nov 2009
Miasto: Gdańsk
Posty: 585
Motocykl: nie mam AT jeszcze
MarekM jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 1 dzień 7 min 40 s
Domyślnie

Odzew imponujący, ale trochę obok tematu

Pytanie dotyczy wyłącznie leasingu KONSUMENCKIEGO, a co za tym idzie dywagacje na temat odpisu VAT, "wrzucaniu" czegokolwiek w koszty, itd. są bezprzedmiotowe.

Obowiązkowe AC boli, ale przy kredycie jest tak samo, więc też nie ma sensu się nad tym pochylać.

Leasing konsumencki jest na ogół TAŃSZY od kredytu, ponieważ leasingodawca pozostaje właścicielem pojazdu i to on go ubezpiecza, a co za tym idzie:
  • jako właściciel nie jednego, ani dwóch, ale kilkudziesięciu lub kilkuset pojazdów otrzymuje zniżki, o których ja mógłbym tylko pomarzyć (tym bardziej, że ostatni prywatny samochód miałem w 1992 roku);
  • jako właściciel pojazdu ma prawo do amortyzacji.

Wobec powyższego, w przeciwieństwie do banku udzielającego kredytu, leasingodawca zarabia na :
  1. korzystnych warunkach ubezpieczenia;
  2. amortyzacji (koszt leasingodawcy zmniejszający podstawę opodatkowania);
  3. i w końcu tak jak bank - na odsetkach.

To co jest dla mnie najważniejsze, to wytypowanie najlepszego (powiedzmy Top 3) leasingodawców na rynku. Trudno o lepszą rekomendację, niż od osoby, która już tę drogę przeszła i dokonała wyboru (właściwego)
__________________
Lista ignorowanych uaktualniona. Forum ponownie nadaje się do czytania
MarekM jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.02.2019, 22:03   #19
luk2asz
 
luk2asz's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Apr 2010
Miasto: KrK
Posty: 1,231
Motocykl: CRF1100
luk2asz jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 1 tydzień 6 godz 36 min 44 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał MarekM Zobacz post
Odzew imponujący, ale trochę obok tematu

Pytanie dotyczy wyłącznie leasingu KONSUMENCKIEGO, a co za tym idzie dywagacje na temat odpisu VAT, "wrzucaniu" czegokolwiek w koszty, itd. są bezprzedmiotowe.

Obowiązkowe AC boli, ale przy kredycie jest tak samo, więc też nie ma sensu się nad tym pochylać.

Leasing konsumencki jest na ogół TAŃSZY od kredytu, ponieważ leasingodawca pozostaje właścicielem pojazdu i to on go ubezpiecza, a co za tym idzie:
  • jako właściciel nie jednego, ani dwóch, ale kilkudziesięciu lub kilkuset pojazdów otrzymuje zniżki, o których ja mógłbym tylko pomarzyć (tym bardziej, że ostatni prywatny samochód miałem w 1992 roku);
  • jako właściciel pojazdu ma prawo do amortyzacji.

Wobec powyższego, w przeciwieństwie do banku udzielającego kredytu, leasingodawca zarabia na :
  1. korzystnych warunkach ubezpieczenia;
  2. amortyzacji (koszt leasingodawcy zmniejszający podstawę opodatkowania);
  3. i w końcu tak jak bank - na odsetkach.

To co jest dla mnie najważniejsze, to wytypowanie najlepszego (powiedzmy Top 3) leasingodawców na rynku. Trudno o lepszą rekomendację, niż od osoby, która już tę drogę przeszła i dokonała wyboru (właściwego)
Na początek zacznij od znalezienia firmy leasingowej w Polsce, która robi leasing konsumencki. Później znajdź, która zrobi motocykl. Tu wielkiego wyboru nie masz. Zostanie Ci kredyt.
Można znaleźć taki, gdzie:
- karta pojazdu jest u Ciebie
- jest szansa na brak AC - zależne od wpłaty
- nie masz wpisu w dowodzie
luk2asz jest online   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.02.2019, 22:08   #20
MarekM
 
MarekM's Avatar


Zarejestrowany: Nov 2009
Miasto: Gdańsk
Posty: 585
Motocykl: nie mam AT jeszcze
MarekM jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 1 dzień 7 min 40 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał luk2asz Zobacz post
Na początek zacznij od znalezienia firmy leasingowej w Polsce, która robi leasing konsumencki. Później znajdź, która zrobi motocykl.
No właśnie szukam
__________________
Lista ignorowanych uaktualniona. Forum ponownie nadaje się do czytania
MarekM jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Nowy motocykl z UE furman Inne tematy 65 22.02.2024 15:02
Nowy Motocykl kuba1981 Inne tematy 41 02.02.2018 11:04
Nowy motocykl do podróży OFF CCM-450 redrobo Inne tematy 93 01.05.2016 21:54
Leasing na nowy motocykl - ktoś w tym pracuje i może pomóc? Marcin z Zakopanego Inne tematy 7 13.04.2015 07:06
Wymarzyłem sobie nowy motocykl.... Lepi Inne tematy 24 01.03.2015 11:06


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 07:55.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.