Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Podróże. Całkiem małe, średnie i duże. > Szpej turystyczny - Produkty i Porady > GPS > Zastosowanie praktyczne

Zastosowanie praktyczne Pytania i porady

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 06.04.2012, 15:31   #21
rumpel
 
rumpel's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: S-ec
Posty: 2,723
Motocykl: 6 dni 350, 690 R
Galeria: Zdjęcia
rumpel jest na dystyngowanej drodze
Online: 7 miesiące 3 dni 23 godz 21 min 13 s
Domyślnie

tylko troche drogi ten program
rumpel jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06.04.2012, 16:21   #22
Louis
 
Louis's Avatar


Zarejestrowany: Dec 2009
Miasto: Międzyzdroje
Posty: 598
Motocykl: CRF1000L
Louis jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 3 tygodni 5 dni 20 godz 35 min 38 s
Domyślnie

Nie do końca, w cenie dostajesz 3 licencje na program TwoNav i Land7(w wersji podstawowej). Jak podzielisz to na 3 kierowników czyli wychodzi po ok 80zł na łeb. Do przełknięcia
Kilka razy w roku jest promocja -50% (Walentynki, Boze Narodzenia itp) wtedy to już naprawdę okazja, 40 zł za bardzo dobry soft.
__________________
Louis, motocyklista niedoskonały.
Louis jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06.04.2012, 16:50   #23
Louis
 
Louis's Avatar


Zarejestrowany: Dec 2009
Miasto: Międzyzdroje
Posty: 598
Motocykl: CRF1000L
Louis jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 3 tygodni 5 dni 20 godz 35 min 38 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Bartasso Zobacz post
powiem Ci louis że wygląda to obiecująco, mam wolnego Go clevera więc pomyślę nad instalacją tam twonava
Ciekawa jest nawigacja na mapach rastowych w 3D, naprawdę fajna sprawa. Kurcze TwoNav powinien mi płacic za marketing szeptany.









Za dodatkową opłatą można wzbogacić soft mapy drogowe TomToma i wtedy mamy 2 w 1.

__________________
Louis, motocyklista niedoskonały.
Louis jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06.04.2012, 16:52   #24
rumpel
 
rumpel's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: S-ec
Posty: 2,723
Motocykl: 6 dni 350, 690 R
Galeria: Zdjęcia
rumpel jest na dystyngowanej drodze
Online: 7 miesiące 3 dni 23 godz 21 min 13 s
Domyślnie

ale czy ten Land7 jest w pelni odblokowany czy jest to wersja 30 dniowa?
rumpel jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06.04.2012, 17:08   #25
Louis
 
Louis's Avatar


Zarejestrowany: Dec 2009
Miasto: Międzyzdroje
Posty: 598
Motocykl: CRF1000L
Louis jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 3 tygodni 5 dni 20 godz 35 min 38 s
Domyślnie

W przez pierwsze chyba 30 dni jest w wersji pełnej, potem przechodzi do wersji podstawowej. Wersja podstawowa jest ubozsza m.in. o kalibracje map i tworzenie sladow. Glownie pracuje sie na trasach. Oczywiscie mozna kupic pełna wersje i tu licencja równiez przysługuje na 3 kompy.
Mozna tez w kazdej wersji importowac slady z Garmina, z MapSouruce, BaseCamp, GPSIES oraz innych i na odwrót.
__________________
Louis, motocyklista niedoskonały.
Louis jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06.04.2012, 17:19   #26
Bartasso


Zarejestrowany: Sep 2010
Miasto: Poznań/Złotów
Posty: 355
Motocykl: CRF1000/CRF300
Bartasso jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 15 godz 57 min 55 s
Domyślnie

a ta licencja za 80zł, na jaki okres czasu obowiązuje.
__________________

Bartasso jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07.04.2012, 08:58   #27
Louis
 
Louis's Avatar


Zarejestrowany: Dec 2009
Miasto: Międzyzdroje
Posty: 598
Motocykl: CRF1000L
Louis jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 3 tygodni 5 dni 20 godz 35 min 38 s
Domyślnie

Licencja kosztuje 50 euro, jest bezterminowa ale przypisana do 3-ch urządzeń (moga być na różne platformy (Windows CE, Android, Windows na PC). Prawdopodonie licencji nie można przenieść na inny sprzęt. Dlatego pewnie od razu w dostaje sie możliwość instalacji na 3 urządzeniach. Można też rozszerzyć licencję na następne ( czwarte, piąte itd. ) urządzenie, za 20 euro za każde kolejne. Mapy topograficzne Polski w skali 1:10000 (te z Geoportalu) są za free.

Żeby było jasne, bo dostaje od Was sporo PW. W tej cenie ten program Wam nie zastąpi Automapy, czy innego oprogramowania do nawigacji drogowej . To świetny soft ale na off Oczywiście ze względu że lata to to po Windows CE mozecie mieć zarowno TwoNav i Automapę na tym samym urządzeniu.
TwoNav również może sam z siebie nawigować po drogach (mapa taka jak w TomTom) ale wymaga to dodatkowej opłaty.
__________________
Louis, motocyklista niedoskonały.

Ostatnio edytowane przez Louis : 07.04.2012 o 09:19
Louis jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09.04.2012, 13:32   #28
miroslaw123
 
miroslaw123's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Kraków
Posty: 525
Motocykl: TA 650
Przebieg: mój?TA?
Galeria: Zdjęcia
miroslaw123 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 4 tygodni 1 godz 41 min 34 s
Domyślnie

Program wygląda naprawdę zachęcajaco...ale póki co, to czym można by zrobić konwersję plików *.tif (których jest trochę w sieci za free) na *.map by dało się to wykożystać pod Ozi, i czy jest jakaś granica wielkości pliku wgrywanego do larka?
Edit: mam tylko oziego na gps'a
Edit: znalazłem Img2ozf ale nie jestem w stanie załadować żadnego pliku do konwersji... ech widzę że temat map rastrowych to ciężki kawałek chleba...

Ostatnio edytowane przez miroslaw123 : 09.04.2012 o 14:11
miroslaw123 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09.04.2012, 21:31   #29
MTBiker
 
MTBiker's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: Wawa
Posty: 86
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Galeria: Zdjęcia
MTBiker jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 2 dni 6 godz 59 min 13 s
Domyślnie

cala darmowa polska z portalu compegps (producenta twonav) to ponad 100GB
Sporo sciagania bo nie da rady calosci tylko pojedynczo kawalki 30x30km o rozmiarach ~30 - 350MB.

Ta darmowa mapa TwoNava czyli topo z geoportalu jest czarno-bialo-brazowe w wiekszosci obszarow, pelen kolor w nielicznych i (moze wynika to z niewielkiego doswiadczenia jeszcze z tym softem) czasem ciezko rzeki czy zbiorniki wodne rozpoznac, podobnie zalesienie itd. Zdarzaja sie tez biale plamy - kwadraty z bokami po pare km

Pierwsze testy na Larku wypadly calkiem pomyslnie. Co do aktualnosci i szczegolowosci map moze po jakis wiekszych doswiadczeniach bedzie mozna cos napisac....

P.S
Jak ktos odpalil Garmina i przewalczyl problem z mapowaniem portu z com7 na ktorys z dzialajacych pod garmin XT prosilbym o znaka ... w portsplitterze nie mam wolnych zadnych output portow (niktorzy pisali ze mieli wolny port5) ... nie wiem czy to kwestia firmware na odbiorniku, zmiany rejestru win CE czy cos istotnego pominalem ...
__________________
Pzdr
Luc

http://vimeo.com/mtbiker/videos
MTBiker jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09.04.2012, 23:11   #30
Louis
 
Louis's Avatar


Zarejestrowany: Dec 2009
Miasto: Międzyzdroje
Posty: 598
Motocykl: CRF1000L
Louis jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 3 tygodni 5 dni 20 godz 35 min 38 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał MTBiker Zobacz post
cala darmowa polska z portalu compegps (producenta twonav) to ponad 100GB
Sporo sciagania bo nie da rady calosci tylko pojedynczo kawalki 30x30km o rozmiarach ~30 - 350MB.
Ta darmowa mapa TwoNava czyli topo z geoportalu jest czarno-bialo-brazowe w wiekszosci obszarow, pelen kolor w nielicznych i (moze wynika to z niewielkiego doswiadczenia jeszcze z tym softem) czasem ciezko rzeki czy zbiorniki wodne rozpoznac, podobnie zalesienie itd. Zdarzaja sie tez biale plamy - kwadraty z bokami po pare km
Tak to prawda cała mapa Polski to aż 90GB ale wynika to ze szczegółowości map i skali 1:10000. Wystarczy raz ściągnąc na kompa i potem tylko przerzucać tylko te aktualnie potrzebne obszary w bardzo wygodny zresztą. Jeżeli komuś zależy na mniejszych i kolorowych plikach może używać sztabówek bądź innych map. TwoNav obsługuje ponad 50 formatow map. Faktem jest że przydaje się znajomość symboli topograficznych, przynajmniej tych podstawowych by w szczególnych przypadkach uniknąć wątpliwości z jaką przeszkodą geograficzną mamy do czynienia ale podobnie jest przy sztabówkach czy innych mapach topograficznych w tym papierowych.
Jest też kilka takich kwadratów o których wspomina MTBiker ale ich łączna powierzchnia nie przekracza 1% powierzchni mapy.

Nie ma softu idealnego ale TwoNav powala możliwościami konfiguracyjnymi. Nie sposób tu ich przytoczyć, bo to 130 stron A4 instrukcji. Mi przypadła do gustu m.in. możliwość wyswietlania śladu o zmiennym kolorze w zależnośc od wysokości terenu po jakim prowadzi. Bardzo przydatna rzecz szczególnie w górach. O wiele latwiej ogranąć różnice wysokości na trasie niz na podstawie poziomic jedno zerknięcie na ekran wystarczy abyś wiedział co Cię za chwilę czeka. Dla przykładu mam niestety zrzut bardziej nizinny, kawałek trasy zlotowej Advrider na Kaszubach.

__________________
Louis, motocyklista niedoskonały.
Louis jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Garmin Oregon (Montana, 62, ... ) - oprogramowanie subiektywnie idealne sowizdrzal Zastosowanie praktyczne 15 27.08.2013 12:14


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 15:35.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.