Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Inne tematy

Inne tematy Motocyklowo

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 22.12.2017, 09:47   #21
kudlaty
 
kudlaty's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2011
Miasto: Offtock :-)
Posty: 105
Motocykl: Quasimodo XL700
kudlaty jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 2 godz 32 min 57 s
Domyślnie

Wszędzie różnych luci da się spotkać, a im więcej ludzi bierze a udział w akcjach tym większa szansą że znajdzie się wśród nich jakaś czarna owca. Ostatnio czytałem o pewnej mieszkance landów zza odry która cofnęła swoją zgodę na oddanie szpiku, gdy się dowiedziała że biorca jest z Polski. Tu się dopiero krew gotuje.
Mnie kiedyś tylko zdziwił list z Poltransplantu z informacją że nie mogę być zarejestrowany w 2 bazach jednocześnie i że mam się z jednej wyrejestrować. Na zdrowy rozum to ogranicza możliwości poszukiwań :-/
__________________
Dzisiaj: pierwszy dzien reszty mojego zycia!
http://www.dkms.pl/ - Fundacja Dawcow Komórek Macierzystych (Dawców szpiku)
kudlaty jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.12.2017, 10:35   #22
krakus
 
krakus's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Sulejówek
Posty: 999
Motocykl: Fiddle
krakus jest na dystyngowanej drodze
Online: 6 miesiące 1 tydzień 1 dzień 1 godz 44 min 58 s
Domyślnie

No niestety, nic nie jest idealne. Ktoś zarobi po drodze... Zawsze zarobi. Może mi się to nie podobać, jasne. Z krwią nie zdarzały się przypadki handlu? A jednak oddajemy. Ale czym to wszystko jest przy możliwości uratowania komuś życia. I na tym postarajmy się skupić
Mojego kolegę trafiło i oddał szpik. To było dla niego na prawdę piękna sprawa, gdy dowiedział się po roku że mała dziewczynka ma się dobrze.
Rejestracja nic nie kosztuje. To, że nasz szpik będzie potrzebny to jak wygranie w totka. Nikt nas nie będzie wzywał 2 razy w roku. A jeśli już się trafi to nie przyjmuję opcji odmowy oddania. I ja za to nie oczekuję niczego poza wewnętrzną satysfakcją.

Pomagajmy sobie, trochę więcej pozytywnego myślenia
krakus jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.12.2017, 16:33   #23
Onufry22

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Jun 2014
Miasto: Białystok
Posty: 2,000
Motocykl: RD07a
Przebieg: 50 000
Onufry22 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 dni 13 godz 26 min 47 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał mygosia Zobacz post
Zaczekaj - ja co jakiś czas (1-2 razy do roku) z djkmsu dostaję list, a w nim informację, mini biuletyn, kiedyś nawet naklejki
Ja nic nie dostaję, więc dzwonię po Świętach i sprawdzam co się dzieje...
Onufry22 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.12.2017, 22:38   #24
ocoloko
 
ocoloko's Avatar


Zarejestrowany: Aug 2010
Miasto: Warszawa
Posty: 532
Motocykl: RD07a
ocoloko jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 dni 9 godz 34 min 32 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał kudlaty Zobacz post
Mnie kiedyś tylko zdziwił list z Poltransplantu z informacją że nie mogę być zarejestrowany w 2 bazach jednocześnie i że mam się z jednej wyrejestrować. Na zdrowy rozum to ogranicza możliwości poszukiwań :-/
Ze strony dawcy-szpiku.pl:

Należy podkreślić, iż wyniki typowania HLA dawcy będą figurować również w światowym rejestrze dawców szpiku BMDW. Oznacza to, że nasi polscy dawcy są dostępni dla chorych na całym świecie, a dawcy z całego świata dla chorych osób w Polsce. Wszystkie rejestry dawców szpiku umieszczają swoich dawców zaszyfrowanych pod specjalnym kodem we wspólnej światowej bazie dawców szpiku, należy więc rejestrować się tylko w jednym rejestrze, aby wyniki przeszukiwania światowej bazy dawców szpiku nie dawały zafałszowanego obrazu co do liczby potencjalnych dawców.
__________________
"one for joy and one for sorrow"
ocoloko jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02.01.2018, 11:41   #25
kudlaty
 
kudlaty's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2011
Miasto: Offtock :-)
Posty: 105
Motocykl: Quasimodo XL700
kudlaty jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 2 godz 32 min 57 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał ocoloko Zobacz post
Ze strony dawcy-szpiku.pl:

Należy podkreślić, iż wyniki typowania HLA dawcy będą figurować również w światowym rejestrze dawców szpiku BMDW. Oznacza to, że nasi polscy dawcy są dostępni dla chorych na całym świecie, a dawcy z całego świata dla chorych osób w Polsce. Wszystkie rejestry dawców szpiku umieszczają swoich dawców zaszyfrowanych pod specjalnym kodem we wspólnej światowej bazie dawców szpiku, należy więc rejestrować się tylko w jednym rejestrze, aby wyniki przeszukiwania światowej bazy dawców szpiku nie dawały zafałszowanego obrazu co do liczby potencjalnych dawców.
No i widzisz, wreszcie mi sie wyjaśniło, bo z pisma i późniejszej korespondencji wniosek na pytanie dlaczego nie można być w 2 bazach, jaki mi się nasuwał to "nie bo nie". Fakt że to było jakieś 6-8 lat temu i może od tamtego czasu coś się zmieniło. Niemniej dzięki za wyjaśnienie.
Pozdrawiam i obyśmy nie potrzebowali korzystać z jakiejkolwiek bazy tego typu :-)
__________________
Dzisiaj: pierwszy dzien reszty mojego zycia!
http://www.dkms.pl/ - Fundacja Dawcow Komórek Macierzystych (Dawców szpiku)
kudlaty jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 31.01.2018, 22:50   #26
Onufry22

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Jun 2014
Miasto: Białystok
Posty: 2,000
Motocykl: RD07a
Przebieg: 50 000
Onufry22 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 dni 13 godz 26 min 47 s
Domyślnie

Tak się okazało, że znam kogoś kto pracuje w DKMS
Miałem okazję zwiedzić siedzibę i ustalić jak jest z moją rejestracją.
Okazało się, że jestem zarejestrowany w Fundacji Urszuli Jaworskiej.
Dowiedziałem, się że w Polsce jest zarejestrowanych ponad 1 600 000 osób z tego jakieś ponad 1 000 000 w DKMS.
Każdy z nas może zrobić akcję, gdzie może każdy zarejestrować nowe osoby.
Onufry22 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Propozycja enduro-wyprawy Polska-Słowacja(Koszyce)-Rumunia(Bukareszt)-Ukraina(Odessa)-Lwów-Polska ok.2700km Hipolit Umawianie i propozycje wyjazdów 118 23.02.2012 21:05
Stowarzyszenie,fundacja a może nieformalne działnie?-miejsce do dyskusji i zastanowienia Waldek Inne tematy 6 07.08.2010 20:22


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 16:53.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.