Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Dom / garaż / inne sprawy z życia forumowicza > Dom forumowicza - wszystko do domu i o domu

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 26.04.2020, 21:01   #611
muszel72
 
muszel72's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jun 2018
Miasto: GDA
Posty: 2,652
Motocykl: ATAS 1000, 300 Rally, BMW r1100s, Kymco xciting 400
Przebieg: 50000
muszel72 jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 5 dni 9 godz 48 min 4 s
Domyślnie

Zacznè od książki
muszel72 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 26.04.2020, 21:06   #612
Neo
Konto zamknięte na stałe


Zarejestrowany: May 2012
Posty: 1,603
Motocykl: RD03
Neo jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 1 tydzień 4 dni 7 godz 52 min 54 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał muszel72 Zobacz post
Paczę na te zdjęcia to sam bym też zaczął piec. Za cholerę nie wiem jednak od czego żacząć
Chcesz banalny przepis na podstawowy chleb na bazie drożdży? Tak żeby od razu była szansa na sukces?
__________________
Konto zamknięte na stałe.
Neo jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 26.04.2020, 21:36   #613
muszel72
 
muszel72's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jun 2018
Miasto: GDA
Posty: 2,652
Motocykl: ATAS 1000, 300 Rally, BMW r1100s, Kymco xciting 400
Przebieg: 50000
muszel72 jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 5 dni 9 godz 48 min 4 s
Domyślnie

Jo, poproszę. Nie wiem czy mam odpowiednie wyposażenie kuchni bo dopiero się wprowadziłem do kolejnego ale spróbuję
muszel72 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 26.04.2020, 21:37   #614
consigliero
Banned

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rataje Słupskie
Posty: 5,794
Motocykl: Raczej nie będę miał AT
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 8 miesiące 3 tygodni 3 dni 10 godz 30 min 51 s
Domyślnie

Drożdże to teraz towar deficytowy, przynajmniej był bo jak zrobiliśmy zapas to nie śledziliśmy tego rynku
consigliero jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 27.04.2020, 08:19   #615
bukowski
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

to też coś, czego nie rozumiem. matkę drożdżowa łatwo się rozmnaża i przechowuje. wystarczy kawałek świeżo wyrośniętego an drożdżach ciasta do pudełka / kamionki / w folie, żeby nie wyschło i w lodówce przez tydzien drożdżom nic się nie stanie. Potem na matce zagniatamy ciasto, po wyrośnięciu znowu urywamy kawałek i do lodówki i tak w koło Wojtek.

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 27.04.2020, 10:26   #616
matjas
 
matjas's Avatar


Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Brzezia Łąka
Posty: 13,669
Motocykl: nie mam AT jeszcze
matjas will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 16 godz 8 min 2 s
Domyślnie

drożdże równie bardzo dobrze się przechowują w zamrażarce.

o ile na początek przygody z piekarnictwem chleb drożdżowy to może i jest jakiś pomysł to jest on dobry tylko tego samego dnia. następny dzień to już jest porażka. IMVHO.
tak więc na drożdżach robimy tylko jakieś bułki do zjedzenia tego samego dnia - najdalej następnego poranka ale to i tak jest już podeszwa.

m
__________________
'Przestań naprawiać kiedy zaczynasz psuć' - Ojciec matjasa
matjas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 27.04.2020, 12:12   #617
consigliero
Banned

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rataje Słupskie
Posty: 5,794
Motocykl: Raczej nie będę miał AT
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 8 miesiące 3 tygodni 3 dni 10 godz 30 min 51 s
Domyślnie

Z drożdży robimy chałę, bo szybko schodzi i jest efektowna, ewentualnie placki drożdżowe. Siedzę teraz w słońcu z widokiem na belinę


i kombinuję bo dostałem zestawienie materiałów na utwardzenie terenu wokół domu oraz tarasy i schody do domu. Proszę nie zwracać uwagi na lampki bo to jest ostatnia rzecz którą bym montował. Zastanawiam się też nad sensem ogrodzenia jako takiego, kupa kasy w zasadzie po co? Może obsadzić się żywopłotem aby tylko zaznaczyć swoją obecność, nie wiem jak bardzo żywopłot wpływa na stosunki wodne powietrzne w glebie ale może nie jest jakimś zajzajerem jak nie przymierzając murawa, któr trzeba podlewać. Na części za domem, na wshut mam zamiar założyć łąkę kwietną.


Wprawdzie już miało raz być pastwisko ale kupkówka opanowała teren i nawet krowy nie chcą tego żreć, może z łąką pójdzie mi lepiej. Prąd dalej nie ma ale może woda będzie na dniach. Jakieś dobre rady ?
Załączone Grafiki
Typ pliku: jpeg 2FB15D40-F0A3-42B9-B525-BB903969AEF8.jpeg (584.9 KB, 30 wyświetleń)
consigliero jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 27.04.2020, 13:47   #618
bukowski
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Consigliero, z. ogrodzeniem myślisz po prostu jak człowiek z cywilizowanej części Europy ja poważnie myślę o demontażu ogrodzenia, za płotem zaczyna się u mnie las I szkoda mi tej sztucznej bariery.

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 27.04.2020, 14:01   #619
Pawel_z_Jasla
 
Pawel_z_Jasla's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 1,032
Motocykl: RD03
Pawel_z_Jasla jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 3 dni 11 godz 58 min 0
Domyślnie

Buku, na tym tarasie to masz naturalną deskę czy inny "konglomerat" Jeśli można prosić to podaj coś tam zamontował i jak z dotychczasowym doświadczeniem Rozumiem, że tarasidło niezadaszone Ja po 11 latach naszego modrzewia muszę powoli do wymiany się szykować więc chętnie posłucham różnych opinii tych co mieli/mają a nie słyszeli od sąsiada wujka szwagra ...

Ps.
Marku wodę wystaw koniecznie na zewnątrz /minimum jedno "czerpadło"- wcześniej czy później się przyda, ja mam zabudowaną w małej skrzynce prądowej wpuszczonej na równo z elewacją w ścianę i dodatkowo od środka oklejoną XPS-em, zawór spustowy w chałupie poniżej poziomu zewnętrznego "kranu" co by na zimę zlać/. Z prundem zrób to samo, oczywiście ściana z tarasem i np. przeciwległa co by z przedłużaczem nie latać - zrobiłem jedno i teraz latam ...
Pawel_z_Jasla jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 27.04.2020, 14:42   #620
bukowski
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Cytat:
Napisał Pawel_z_Jasla Zobacz post
Buku, na tym tarasie to masz naturalną deskę czy inny "konglomerat" Jeśli można prosić to podaj coś tam zamontował i jak z dotychczasowym doświadczeniem ?
tak, jest to kompozyt. drewno, z uwagi na bliskość lasu (wilgoć, mech) degraduje tutaj po 5-6 latach. Taras częściowo zadaszony, ta część ze zdjęcia jest pod chmurą. Po 3 latach nie ma śladu między częścią zadaszoną i niezadaszoną, a na betonie, który był wcześniej, wyraźny zielony zafarb od glonów był. Myję raz w sezonie, tak tylko zamiatam. Daje się to normalnie szlifować papierem ściernym, także nawet głębokie plamy można łatwo zaleczyć.

wada właściwie jest tylko jedna: czuć lekki zapaszek, jak się mocno nagrzeje. nic, co byłoby przykre czy drażniące, po prostu coś tam czuć. nie wiem, co to za deska, instalator to wybrał, na wygląd jest to zwykła deska kompozytowa z ciastoramy. W tym roku zamierzam pokryć to impregnatem. Nawet nie wyblakło za bardzo.
  Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
KLR idzie na emeryturę Boldun Inne tematy 10 25.10.2018 17:21


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 13:09.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.