Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Podróże. Całkiem małe, średnie i duże. > Szpej turystyczny - Produkty i Porady > GPS > Hardware

Hardware Opisy sprzętu, porady dotyczące wyboru...

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 29.01.2012, 20:14   #11
fxrider
Niepoprawny ideologicznie - XTZ/GS/LC4 ;)


Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Józefów
Posty: 669
Motocykl: R1100GS, LC4
fxrider jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 1 dzień 17 godz 57 min 31 s
Domyślnie

Montana wygląda obiecująco, choć osobiście mam kilka zastrzeżeń teoretycznych
Co do apgrejdów - zaczekaj aż ten model zejdzie z pierwszej linii promocji. Śledzę garminy od jakichś 3 lat (i czytałem też trochę w archiwach) i rysuje się taki wzorzec, że po wypuszczeniu zawsze mocno niedopracowanego nowego modelu jest lawina poprawek (przy czym zauważ są to głównie poprawki błędów a nie wprowadzanie postulowanej funkcjonalności software'owej) po czym po ukazaniu się nowej wersji produktu wsparcie dla starszej momentalnie się urywa i nie można się doprosić poprawienia nawet błędów. Możemy wrócić do tego wątku za 2 -3 lata Mam (obok 62) garmina colorado i jeśli chodzi o sprzęt jest to super odbiornik, ale kilkanaście czysto software'owych "dupereł" powoduje, że do moich potrzeb staje się prawie nieużywalny, podczas gdy 62 (pomimo innych ułomności) sprawdza się całkiem nieźle. Gdyby móc zrobić własny soft do colorado/62ki/oregona to prawdopodobnie garmin miałby problem ze sprzedażą czegokolwiek nowszego I pewnie to jest klucz do tego wszystkiego...

Co do wymienionych przez Ciebie wad to zgadzam się w 100%.

Ja bym raczej określił, że sam odbiornik garmina to nie jest coś samodzielnego, a raczej część sporego ekosystemu, który pozwala rozszerzyć jego możliwości (programy, mapy, tricki) - często wbrew woli producenta Sam odbiornik bez zaanagażowanego użytkownika (który kombinuje, instaluje i testuje) jest mocno ułomny. Przy czym mam tu na myśli raczej serie outdoorowe, bo typowe szosowe nawigacje garmina to inszy temat i często wygrywają tylko dostępnością map nad konkurencją mając przy tym sporo wad względem niej (z ceną na czele i jakością map na drugim miejscu - czyli dokładnie to o czym pisze Miszel). N.p. do samochodu w obecnym stanie rzeczy na pewno bym garmina nie kupił. Taki CityNavigator nijak się nie umywa do AutoMapy.

pzdr, Adam

P.S. muszę pomacać tą montanę, żeby mieć się czego czepiać
P.S.2 żebyście wiedzieli jak ja kląłem przesiadając się z 60 na 62... to się działo na zasadzie mniejszego zła, bo dodając kilka zarąbistych rzeczy usunęli lub zepsuli sporo fajnych funkcjonalności.
P.S.3 w sumie po zastanowieniu się to większość dyskusji dot. wyboru konkretnego modelu garmina przypomina wybieranie mniejszego zła
P.S.4 żeby nie było - na prawdę lubię garminy (bo nie mają w wielu zastosowaniach sensownej konkurencji) - pomimo, że mam wrażenie, że producent specjalnie stara się, żebym nie miał jednocześnie pełnej satysfakcji
__________________
lc4.pl - nowa strona pomarańczy

Ostatnio edytowane przez fxrider : 29.01.2012 o 20:20 Powód: przemyślenia
fxrider jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 29.01.2012, 23:46   #12
zimny
trampkarz emeryt
 
zimny's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Oct 2010
Miasto: Garwolin
Posty: 2,730
Motocykl: DL1000A
Przebieg: za mały
zimny jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 tygodni 1 dzień 13 godz 14 min 22 s
Domyślnie

Po pierwsze - dzięki serdeczne za porady i opinie. Z dyskusji wynika że ZUMO to może być nie do końca dobra inwestycja. Tzn. stosunek ceny do możliwości

Więc zastanawiam się nad rozwiązaniem kompromisowym - Może na stałe do moto zamiast tripmastera coś niedrogiego. I tu bardzo mnie zainteresował GoClever Rider (chyba coś koło 500zł kosztuje). Wydaje się że jakościowo może być trochę lepszy od 35AT. Czy Ktoś z Was miał z tym do czynienia?

Natomiast jako drugi - mógłbym mieć jakiegoś ręcznego garmina - 60, 78, colorado, oregon itp. Głównie myślę o używaniu tego np. w gruzji, armenii..itp. Tam automapa chyba nie sięga. Dodatkowo napewno w lasach, w górach. Miałem magellana Tritona 2000 ale jakoś nie mogłem go pokochać Nie leżał mi jego ekosystem..

Z analizy używanych sprzętów na alledrogo wynika że takie połączenie wyszłoby mniej więcej tyle ile nowe zumo 220... Więc może to jest dobry kierunek?

Pozdrawiam licząc na dalszy rozwój wątku
zimny


UPDATE: Po dalszych analizach, czytaniu itp. wydaje mi się że są dwa sensowne rozwiązania:

1. Lark 35AT lub coś podobnego w cenie 400-500zł + Garmin 62s w bardziej zadupiaste rejony. - W sumie około 1700-1900zł
2. Garmin Montana - 1850zł, jako nawigacja do wszystkiego.

Osobiście skłaniam się w kierunku montany - wydaje mi się że to naprawdę sensowne urządzenie, zarówno w teren jak i typowo na drogę.

BTW - nigdy nie jeździłem z gremlinem, ale jak czytam że jest dużo gorszy od automapy to mnie to przeraża :-) Sama automapa za granicą PL mnie koszmarnie drażniła. Choć zapewniała dodatkowe wrażenia - opcja trasa najszybsza i jadę polną drogą w CRO :-)

Ostatnio edytowane przez zimny : 30.01.2012 o 15:10
zimny jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12.03.2012, 01:00   #13
Bartasso


Zarejestrowany: Sep 2010
Miasto: Poznań/Złotów
Posty: 355
Motocykl: CRF1000/CRF300
Bartasso jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 15 godz 57 min 55 s
Domyślnie

apropos Zumo 220 czy obsługuje ono mapy topograficzne, ponieważ krążą różne opinie.
__________________

Bartasso jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.03.2012, 14:54   #14
fxrider
Niepoprawny ideologicznie - XTZ/GS/LC4 ;)


Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Józefów
Posty: 669
Motocykl: R1100GS, LC4
fxrider jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 1 dzień 17 godz 57 min 31 s
Domyślnie

Tzn. masz na myśli wektorowe topo ?
Na pewno odpali, ale czy będzie wyświetlał dobrze wszystkie informacje topo to już nie wiem - to jest navi na szosę i bardziej zaawansowane bajerów topo (cieniowanie mapy, wykresy wysokości, optymalizacja pod kątem wędrówek pieszych po górach - czyli ładne poziomice, szlaki, inne priorytety wyświetlania) raczej bym bym nie oczekiwał.
Jeśli masz na myśli mapy rastrowe (skany) topo to odpowiedź jest dużo prostsza: nie.

To jest navi typowo na szosę. W terenie jeśli ktoś nie oczekuje zbyt wiele też się (w.g. mnie - od biedy) nada, ale są lepsze sprzęty do tego.

Szczerze pisząc zumo widziałbym raczej na moto typu PanEuropean czy WildStar, a na podróżnych endurakach które latają nie tylko po czarnym raczej już 62 czy okolice (oregon, montana, ew. colorado). Do konkretnie ostrego, szybkiego endurzenia 62, bo ekrany dotykowe się nie sprawdzą podczas jazdy. Bardziej turystycznie oregon/montana. Dakota - za mały ekran (ew. na zasadzie od biedy...), Colorado - upierdliwe w obsłudze (nie nada się w szybszy teren, ew. bardziej turystycznie, bo jednak duży ekran ma), nowe Etrexy - mały ekran (na moto + niewygodna obsługa przy szybszym endurzeniu) i stosunkowo drogie, wolałbym używanego Oregona.

Tylko turystyka, niemal wyłącznie po czarnym w cywilizowanych rejonach (tzn. pokrytych mapami wektorowymi) + wygodne dojechanie pod konkretny adres/punkt - Zumo i będzie ok.

Sorry, że tyle o innych odbiornikach napisałem, ale chciałem trochę naświetlić temat.

pzdr, Adam
__________________
lc4.pl - nowa strona pomarańczy
fxrider jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.03.2012, 23:06   #15
tedix86
 
tedix86's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2010
Miasto: Łódź / Farmington CT
Posty: 526
Motocykl: RD07->990R, 950SE, 1090R
tedix86 jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 3 dni 23 godz 14 min 45 s
Domyślnie

Nie bede sie rozpisywal tak tylko krotko:
*Zumo czyata Topo - mam korzystam
*czyta scany tylko trzeba wgrac inny program - mialem w rece dzialajacy taki przypadek.
*Koniecznie trzeba zmienic oprogramowanie na azjatyckie bo wtedy sa wszystkie opcje: wybieranie glosowe, asystent pasa ruchu, budynki 3D...
__________________
Pozdrawiam tedix86
tedix86 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 16.03.2012, 01:13   #16
fxrider
Niepoprawny ideologicznie - XTZ/GS/LC4 ;)


Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Józefów
Posty: 669
Motocykl: R1100GS, LC4
fxrider jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 1 dzień 17 godz 57 min 31 s
Domyślnie

Zmnieniałeś firmware w garminie na jakiś nieoficjalny ? Możesz coś więcej o tym napisać ?
__________________
lc4.pl - nowa strona pomarańczy
fxrider jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 16.03.2012, 01:22   #17
rambo
 
rambo's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2005
Miasto: Wrocław
Posty: 7,450
Motocykl: Nie mam już Afryki
rambo jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 2 dni 2 godz 39 min 26 s
Domyślnie

Też jestem ciekaw
rambo jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13.04.2015, 13:39   #18
kanuj


Zarejestrowany: Sep 2014
Miasto: LPA-LU
Posty: 134
Motocykl: nie mam AT jeszcze
kanuj jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 16 godz 39 min 14 s
Domyślnie

odgrzewam kotleta paruje mi czacha od czytania już... stoję przed problemem wyboru pomiędzy używanym zumo 550 licytacja nie wiem do ilu dojdzie... lub nowym zumo 220 za 800 pln... proszę o opinie który dodam że 220 był wymieniony przez Garmina na nowy ma 24 miesiące gwarancji bo poprzedni padł...
kanuj jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13.04.2015, 14:14   #19
Maurosso
 
Maurosso's Avatar


Zarejestrowany: Jan 2014
Miasto: Rz-ów
Posty: 648
Motocykl: RD07
Maurosso jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 2 dni 14 godz 2 min 49 s
Domyślnie

Od ostatniego posta minelo 3 lata...sporo sie zmienilo w dzedzinie elektroniki przenosnej. Nie myslales np nad dobra komórką na androdzie?
Maurosso jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13.04.2015, 19:49   #20
irekafrica
 
irekafrica's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Feb 2012
Miasto: Dębica
Posty: 223
Motocykl: Triumph Tiger 800 XCA
Przebieg: Rośnie
irekafrica jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 6 dni 3 godz 3 min 9 s
Domyślnie

Kupiłem używaną zumo 220 z uchwytami,kablami,instrukcją w pudełku.Więcej jeżdzimy po szutrach,bezdrożach,lasach mam wgraną mapę topo,obsługa w rękawicach.Nie zatrzymuję się po wyjechaniu z lasu żeby patrzeć na mapę i oto właśnie chodziło.Plus za uchwyt samochodowy-dobra cena.
irekafrica jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Garmin Zumo 350 sebol Zastosowanie praktyczne 7 07.10.2019 07:15
Garmin Zumo 350 gdziala Hardware 20 20.08.2013 12:26
Garmin Zumo 400 GP HRABIA z Krosna Hardware 31 03.01.2010 22:51


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 09:18.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.