Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Inne tematy

Inne tematy Motocyklowo

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 03.08.2023, 13:00   #1
Vayashree


Zarejestrowany: Aug 2023
Posty: 3
Motocykl: CRF1100
Vayashree jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 godz 5 min 17 s
Domyślnie Africa dla laika - kilka pytań

Cześć.
Kilka dni temu kupiłem CRF1100 w podstawowej wersji. Jest to ogólnie mój pierwszy motocykl. Mam do Was kilka pytań, które naszły mnie po kilku dniach użytkowania. Pozwolicie, że przedstawię je w formie punktów.

1. Czy wyjeżdżając z salonu otrzymaliście coś więcej niż dwa komplety kluczy? Nie dostałem żadnej książki serwisowej, instrukcji.

2. Możecie polecić jakąś akcesoryjną szybę? Jest w ogóle możliwość założenia takiej z regulacją do standardowej wersji? Mam ponad 190cm i seryjna w zasadzie nic mnie nie chroni przed wiatrem.

3. Czy to normalne, że podczas toczenia na pierwszym biegu motocyklem poszarpuje? Taka charakterystyka silnika?

4. Czy klamka sprzęgła powinna mieć lekki luz czy od samego początku "wciskania" powinienem czuć opór?

Myślę, że to na tyle z takich pierwszych chwil użytkowania. Wybaczcie jeśli banały ale nie miałem wcześniej żadnego kontaktu z motocyklami pomijając Gladiusa na kursie. Pozdrawiam
Vayashree jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03.08.2023, 14:06   #2
bukowski
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Powinieneś dostać i instrukcje, i książkę serwisowa.
Zanim kupisz większą szybę, rozejrzyj się za deflektorem na bak. Crf w odróżnieniu od starej Afryki nie ma motylka, który eliminuje wiatr z okolic widelca.
U mnie to wystarczyło, a z wysokich szyb dawno się wyleczyłem, bo jeśli całkiem nie wieje, to w gorące dni, szczególnie przy małych prędkościach lub w offie w kasku robi się sauna i wentylacja jakby nie działa. Co również przekłada się na parowanie szyby podczas jazdy w deszczu czy dużej wilgotności jesienią.
Silnik absolutnie nie powinien poszarpywac.
Klamka sprzęgła ma mieć trochę luzu.

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka
  Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Turcja - kilka pytań Navaja Przygotowania do wyjazdów 33 09.02.2023 14:03
Kilka pytań o RD03 88r. Widmo80 Regularne czynności serwisowe 38 02.04.2021 14:34
Kazachstan - kilka pytań... chemik Kwestie różne, ale podróżne. 5 13.09.2016 11:36
Kilka pytań - Maroko Pawel_z_Jasla Przygotowania do wyjazdów 9 24.12.2011 08:21
Gaźniki RD 03 - kilka pytań Babel Uklad paliwowy i wydechowy 7 09.09.2010 04:25


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 15:02.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.