Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Wszystko co chciałbyś wiedzieć o motocyklach innych niż AT > KTM

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 22.10.2023, 10:44   #11
szynszyll
 
szynszyll's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Popapracie!
Posty: 6,386
Motocykl: RD04
szynszyll jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 3 tygodni 6 dni 9 godz 4 min 48 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał CzarnyEZG Zobacz post
Ile to miało nalotu od ostatniego serwisu, że takie zabetonowane?
hgw. serwisowka nie przewiduje rozkrecania kartridza a katalog traktuje go jako jeden numer oem. chlopaki z forum ktm pojasnili jak rozlozyc kartridz. na szczescie nic nie bylo zagniatane ani zgrzewane. ale ze na kleju bylo solidnie dop... to inna sprawa. no i chwycic trudno bo jak rure zamocowac, zeby z konca odkrecic nakretke? troche grzania, troche walki i poszlo. zasadniczo nigdzie w oficjalnych kwitach o tym nie ma. zaworek ma sam wypasc i kwita.
__________________
buziaki

Ostatnio edytowane przez szynszyll : 01.11.2023 o 12:00
szynszyll jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23.10.2023, 08:35   #12
lukasz_vip
 
lukasz_vip's Avatar


Zarejestrowany: May 2009
Miasto: Lubliniec
Posty: 2,155
Motocykl: KTM LC8 950 ADVENTURE
lukasz_vip jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 3 tygodni 6 dni 11 godz 2 min 5 s
Domyślnie

ja dzisiaj dopiero na forum ale właśnie chciałem napisać, że na 99% jest na dole zabetonowany. Niestety te lagi się serwisuje wg. przebiegu a nie wg. cieknie czy nie cieknie.
lukasz_vip jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23.10.2023, 08:40   #13
szynszyll
 
szynszyll's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Popapracie!
Posty: 6,386
Motocykl: RD04
szynszyll jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 3 tygodni 6 dni 9 godz 4 min 48 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał lukasz_vip Zobacz post
ja dzisiaj dopiero na forum ale właśnie chciałem napisać, że na 99% jest na dole zabetonowany. Niestety te lagi się serwisuje wg. przebiegu a nie wg. cieknie czy nie cieknie.
byl wlepiony na konkretnym lepkim gownie nic by tego nie rozpuscilo. service manual sobie mozna w buty wsadzic.
__________________
buziaki
szynszyll jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23.10.2023, 16:14   #14
krynek
 
krynek's Avatar


Zarejestrowany: Nov 2011
Miasto: Giżycko
Posty: 96
Motocykl: Lc8 950 Adventure
krynek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 5 dni 17 godz 2 min 34 s
Domyślnie

No to ja mam problem, bo trzeba lagi znowu otwierać i szukać dzyndzla.
__________________
Transalp PD03 EVO II 650 1991/2003, potem xt 600 tera: LC8 950 Adventure i mniejszy brat lc4 640
krynek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23.10.2023, 17:26   #15
szynszyll
 
szynszyll's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Popapracie!
Posty: 6,386
Motocykl: RD04
szynszyll jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 3 tygodni 6 dni 9 godz 4 min 48 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał krynek Zobacz post
No to ja mam problem, bo trzeba lagi znowu otwierać i szukać dzyndzla.
jak masz pytania to pisz - bo dostac sie tam nie jest prosto. rurka pod naciskiem palca ma sprezynowac gora - dol. skok okolo 10mm.
podrzuc mi swojego maila na to Ci wysle instrukcje wydana nie przez KTM-a a przez WP. i tam pokazuja jak kartridze rozkladac i co znajdziesz w srodku.
o nawet tu sie udalo
Załączone Pliki
Typ pliku: pdf zawiasy WP.pdf (1.50 MB, 15 wyświetleń)
__________________
buziaki
szynszyll jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23.10.2023, 17:51   #16
krynek
 
krynek's Avatar


Zarejestrowany: Nov 2011
Miasto: Giżycko
Posty: 96
Motocykl: Lc8 950 Adventure
krynek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 5 dni 17 godz 2 min 34 s
Domyślnie

Będę walczył tylko co dziwne nikt na znanym portalu technicznym - youtube nie mowi nigdzie o tym i na cztery rozebrane lagi z żadnej nie wypadlo, jak mówiłem będę walczył.
pozdr
__________________
Transalp PD03 EVO II 650 1991/2003, potem xt 600 tera: LC8 950 Adventure i mniejszy brat lc4 640
krynek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23.10.2023, 19:27   #17
szynszyll
 
szynszyll's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Popapracie!
Posty: 6,386
Motocykl: RD04
szynszyll jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 3 tygodni 6 dni 9 godz 4 min 48 s
Domyślnie

no po cos to pokretelko jest i ta rurka alu wewnatrz. taki popychacz.
__________________
buziaki
szynszyll jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01.11.2023, 11:38   #18
szynszyll
 
szynszyll's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Popapracie!
Posty: 6,386
Motocykl: RD04
szynszyll jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 3 tygodni 6 dni 9 godz 4 min 48 s
Domyślnie

yo!

zmieniony silownik na Sigutecha 3-oringowego, uklad od dolu zalany za pomoca strzykawki nowym plynem. zrobilem tak jak pokazuja na tym filmie i jak kiedys radzil robic Madafakinges tj. zdjalem silownik i wciskalem tloczek silownika do konca - na filmie od 2-giej minuty. polecialo pare babli i potem plyn w zbiorniczku sie unosil i opadal w zaleznosci czy tloczek wciskalem czy wracal do segera.

https://www.youtube.com/watch?v=lZIb0Vya5p4&t=262s

po dojsciu tloczka do segera klamka byla twarda jak kamien i nie wpadala ( nie wolno mocno naciskac bo mozna rozwalic silownik wyrywajac segera). zero wyciekow. spialem ją trytytka na noc w tej pozycji i po nocy nadal byla 'tęga' i ani w silowniku ani w pompie Magura na kierownicy nie bylo wycieku. zlozylem wszystko do kupy i bylo cacy - tyle, ze jak pompuje pompa to co jakis czas na poczatku wylatuje troche drobnej piany - tak jakby pompa sie zapowietrzala. nie sa to bomble z dolu - wyglada to tak jakby ruch tloczka powodowal jej przedostanie sie.
jak wczesniej pisalem pompa ciekla a kolega mial wywrotke lamiac klamke. zalozyl jakas akcesoryjna. i teraz - po przegrzebaniu calej sieci mam nastepujace pytania:

- ludzie ogolnie psiocza na sieci na te Magury. motocykl ma ponad 50 tys km oficjalnego przebiegu i w jednym z watkow Mada pisze, ze wymiana samego zestawu naprawczego nic nie zalatwia bo wypracowana jest powloka galwaniczna w cylindrze i ze sens ma tylko wymiana calej pompy.

- spotkalem sie z postami, w ktorych ludzie opisuja identyczna sytuacje tj. klamka jest twarda, sprzeglo dziala prawidlowo a przy kazdym nacisnieciu klamki idzie piana. wyciekow nie ma i plynu nie ubywa.

- sprzeglo na zimnym troche ciagnie i jest problem z wrzucaniem biegow. i tu na sieci teorii jest kilka: zuzyte tarcze i przekladki, rowki na koszu sprzeglowym, zmiana oleju na nieodpowiedni - podobno 950-990 jest na to bardzo wrazliwe i niektorzy pisza, ze problem ustal po wymianie oleju. wczesniej byl lany Motul 7100 10w40, wiec taki zalałem. wielu KaTeEmiarzy uznaje tylko Motorexa. iść tym tropem?

- znalazlem post o zlej geometrii akcesoryjnych klamek, ktora odbiega od oryginalu - moze to byc prawda czy sciema?

- sprzeglo po wbiciu biegu bierze bardzo wysoko, trzeba niemal calkowicie odpuscic, zeby zaczac jechac wiec gdyby silownik nie dzialal albo bylo sklejone to powinno brac nisko a bierze praktycznie przy samym koncu - co moze wskazywac na jego duze zuzycie. jeden z autorow postu pisal o efekcie wiskozy u siebie. wymienil tarcze, przekladki, olej i problem ustał.

reasumujac - najbardziej zastanawia mnie ta piana w pompie. miewalem takie sytuacje w japoniach, ze przytarty uklad tloczek/cylinder dawal takie objawy. macie jakies zdanie na ten temat? faktycznie te Magury to taki szajs i po 50 tys km trzeba je wymieniac? HGW ile to faktycznie ma nalatane. tu post o ktorym wspominam:

https://africatwin.com.pl/showthread.php?t=37350

nie wiem czy Mada tu jeszcze bywa - jutro napisze do Niego maila jak sie nie odezwie.

p.s. ten silownik jest zrobiony z bardzo miekkiego aluminium. nie znalazlem podanego momentu dokrecenia przewodu ale uwazajcie bo to jest plastelina zupelna, ktora idzie ciąć nozykiem do tapet.
p.p.s. robilem do tej pory 90% japoni i jak dla mnie po 50 tys w Hondzie czy Yamasze takie czary na kazdym kroku sa po prostu nowościa... rozsypujace sie plastiki, cieknące oringi, popękane uszczelnienia, przytarte walki rozrzadu... ufff... moto 2011 wiec jeszcze podobno 'prawdziwy' KTM - to jaki bedzie ten 'nieprawdziwy'?
Załączone Grafiki
Typ pliku: jpg 1698828182273.jpg (190.2 KB, 4 wyświetleń)
__________________
buziaki
szynszyll jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01.11.2023, 12:50   #19
rrolek

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: a raczej wieś
Posty: 1,334
Motocykl: z lekkim adhd
rrolek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 1 dzień 19 godz 20 min 58 s
Domyślnie

Te mikrobombelki to może być kawitacja. Też to zauważam w tych pompach. Co nie zmieni faktu że działają. W Becie mam ponad 600 mth. Ta klamka była w tym czasie wciskana częściej niż w takim SM po 200.000 km - no chyba, że był jezdzony jeno po miescie. Podobnie w kątach które miałem lub znam/znałem. W jednej tylko LC4e pociekło z pod tłoczka.
__________________
Są jeszcze piękne zadupia na tym świecie.
rrolek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01.11.2023, 14:11   #20
szynszyll
 
szynszyll's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Popapracie!
Posty: 6,386
Motocykl: RD04
szynszyll jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 3 tygodni 6 dni 9 godz 4 min 48 s
Domyślnie

na moj rozum uklad pompa - silownik pracuja prawidlowo. z kawitacja w pompie sie nie spotkalem ale na sieci ludzie pisza, ze pompa robi, sprzeglo jest ale sie lekko pieni. przy wciskaniu na luzie slychac zmiane pracy sprzegla. przy puszczonym sprzegle kosz halasuje, po nacisnieciu cichnie. klamka stawia wyrazny opor - porownywalny z dosc twardymi sprezynami przy nowej lince. zdecydowanie nie jest to sprzeglo na palec, nawet dwa na dluzsza mete.
__________________
buziaki
szynszyll jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Zawias przód crf 450 Tygrys 74 Honda - inna niż AT & NAT 2 01.11.2021 07:56
Forma Terrain TX (zawias) polo Archiwum 9 29.12.2014 18:00
zawias w BIG-u modyfikacja ex1 Inne - dyskusja ogólna 13 19.02.2014 21:31
Zawias z LC8 w Afri KML Rama, zawieszenia, napęd 23 02.07.2008 15:43


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 22:56.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.