Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Inne tematy

Inne tematy Motocyklowo

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 25.07.2017, 21:25   #41
Ziarko


Zarejestrowany: Nov 2011
Posty: 1,599
Motocykl: nie mam
Ziarko jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 6 dni 13 godz 32 min 10 s
Domyślnie

Dymkaaa, nie interesują mnie Twoje wyobrażenia a fakty. I o utrzymaniu dróg i gospodarce nie masz pojęcia.

To że LP ora kawał lasu a rolnik pole nie daje Tobie prawa, przeorania tego lasu/pola wg Twojego widzimisię. Las w danym miejscu "ora" się raz na 60-100 lat a motocyklem kilka razy w roku i co rok? I to ma być to samo?

Do to dochodzi skala zjawiska. Więc przez jednego idiotęx100 cierpią wszyscy. Ty zamiast łapać takiego idiotę to jeszcze go chronisz, bo chcesz tego samego co On miał odwagę zrobić.

A równocześnie nie potraficie zorganizować sobie miejsca a dla Ciebie i podobnych winni zawsze są ONI - nie zależnie z jakiej planety by nie przybyli.
Rowerzyści sobie ścieżki załatwili, koniarze też odrębne ścieżki, piesi też.

Aha. Ci co rozjeżdżają u mnie rosiczki, rozumiem że to nie motocykliści, bo motocykliści nie jeżdżą po żurawinie, jagodzinach, mokrych łakach i torfowiskach oczywiście.... to znów kosmici.

I dopóki nie będzie ze strony motocyklistow szacunku do innych użytkowników drogi, dopóki ich wolność ma być nieograniczona żadną inną wolnością - to takimi wypowiedziami jak Twoja utrzymujecie obecne status quo/

Ostatnio edytowane przez Ziarko : 25.07.2017 o 21:32
Ziarko jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25.07.2017, 21:34   #42
WojtekBBI
 
WojtekBBI's Avatar


Zarejestrowany: Dec 2010
Miasto: Bielsk i Akalice
Posty: 1,213
Motocykl: Była ST, była DR, była RD03 Rejli. Czas na LC8 Ładwenczer. KTM690R. ATRD07
WojtekBBI jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 6 dni 35 min 43 s
Domyślnie

Mój kumpel z roboty pracował trochę w ZULu. I kiedyś powiedział mi ze dostali zakaz prac na jakimś tam dosyć sporym obszarze. Okazało się ze Czarny Bocian robił tam gniazdo. Nawet podchodzić nie mogli i zero hałasu. Ktoś się będzie starał robił cuda wianki a tu w niedzielę stado ..... zrobi swoje...
Nikt nie będzie stał na skraju lasu i tłumaczył. A powodów jest sto. Zawsze w takim lesie można se zrobić jakąś krzywdę i wtedy żądać jakiegoś zadośćuczynienia itp itd
To temat rzeka a najszybszym i najlepszym rozwiązaniem dla LP jest wprowadzenie zakazu żeby "w pozycji od tyłu być tym z tyłu"
WojtekBBI jest online   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25.07.2017, 21:47   #43
Dymkaaa
 
Dymkaaa's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2017
Posty: 541
Motocykl: XR650R & XR400 & WR300
Dymkaaa jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 tygodni 1 dzień 20 godz 4 min 37 s
Domyślnie

Twierdzisz że jadąc leśna droga , piaszczysta bądź żwirowa rozpier komuś pole?
Mnie nie kreci jazda po jagodziskach i żurawinie a tych jest w naszych okolicach w cholerę. Tak samo nie kreci mnie oranie czyjegoś pola, więc skoro mogą jeździć tymi drogami ludzie którzy wycinaja te lasy to dlaczego ja tego nie mogę robić? Bardziej szkodzę?
Wg Ciebie mi najbardziej podoba się jazda między drzewami sama frajda i oranie komuś pola, to mi najlepiej wychodzi.

Ostatnio edytowane przez Dymkaaa : 25.07.2017 o 21:53
Dymkaaa jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25.07.2017, 21:50   #44
ARG


Zarejestrowany: Dec 2012
Miasto: teraz to Stolica
Posty: 333
Motocykl: Suzuki DR-Z 400 E
ARG jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 6 dni 10 godz 45 min 7 s
Domyślnie

Można prowadzić dyskusję, na temat wpływu i kształtowania środowiska przez człowieka ale rzeczywistość jest taka, że ten bocian już przegrał. LP na bociany mają wywalone bo są od hodowania drzew na drewno. Gospodarka leśna niewiele się różni od przemysłowego rolnictwa, reszta działań jest gdzieś przy okazji. Las ma służyć im i kolegom myśliwym.
ARG jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25.07.2017, 21:51   #45
motomax
880220111
 
motomax's Avatar


Zarejestrowany: Feb 2011
Miasto: Malawa k/Rzeszowa
Posty: 1,050
Motocykl: XR 250R,XR 650R
motomax jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 16 godz 38 min 55 s
Domyślnie

Swego czasu gadałem z leśnikiem z Wetliny i miał takich którzy w do BPN przyjeżdżali i chcili płacić z góry mandaty bo stwirdzili że i tak będą jezdzić...

Na pewnych osobników nikt wpływu miał ni będzie...
A z jazdą po lesie to lekka przesada... niby ochrona środowiska... hmm widziałem kiedyś na własne oczy jak chłopy w LKT olej w runo puszczali... po za tym trzeba dziesięciu motocyklistów żeby w lesie narobili tyl gnoju co 1 LKT terenówka czy quad.

Sam z reguły właśnie po śladach LKT śmigam i po tzw bezpańskich lasach.. Nie jeżdże ludziom po uprawach,nie rozjeżdżam rezerwatów,szkółek i miejsc które mają charakter unikatowy. A zanim zapuszczę się w obcy teren robię rozeznanie czy nie ma tam jakiś newralgicznych miejsc.

Akcje niech sobie robią i zakazy zdania nie zmienię
__________________
Honda XR-oholik Doświadczalny Warsztat Enduro ADV
https://www.facebook.com/Team-XR-Pol...4380265706363/
motomax jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25.07.2017, 21:52   #46
WojtekBBI
 
WojtekBBI's Avatar


Zarejestrowany: Dec 2010
Miasto: Bielsk i Akalice
Posty: 1,213
Motocykl: Była ST, była DR, była RD03 Rejli. Czas na LC8 Ładwenczer. KTM690R. ATRD07
WojtekBBI jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 6 dni 35 min 43 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Dymkaaa Zobacz post
Twierdzisz że jadąc leśna droga , piaszczysta bądź żwirowa rozpier komuś pole?
Mnie nie kreci jazda po jagodziskach i żurawinie a tych jest w naszych okolicach w cholerę. Tak samo nie kreci mnie oranie czyjegoś pola, więc skoro mogą jeździć tymi drogami ludzie którzy wycinaja te lasy to dlaczego ja tego nie mogę robić? Bardziej szkodzę?
Wg Ciebie mi najbardziej podoba się jazda między drzewami sama frajda i oranie komuś pola, to mi najlepiej wychodzi.
Chciał bym skromnie zauważyć że ostatnio motocykli krosowych przybywa jak grzybów po deszczu i jeden czyli Ty będzie grzecznie jechał drogą ale 9 następnych zrobi orke na azymut. Wtedy powstaje takie zjawisko jak odpowiedzialność zbiorowa i wszyscy trafiają do jednego worka i becza razem. Nikt nie będzie prowadził statystyk kto jest porządnym a kto nie.
WojtekBBI jest online   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25.07.2017, 21:59   #47
Dymkaaa
 
Dymkaaa's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2017
Posty: 541
Motocykl: XR650R & XR400 & WR300
Dymkaaa jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 tygodni 1 dzień 20 godz 4 min 37 s
Domyślnie

Post wyżej wyjaśnił o co w tym chodzi, może i tak ale myślę, że Ci nieporządni to zdecydowana mniejszość albo ludzie z metropolii którzy nie wiedzą że czyjeś pole do czegoś służy.
No to skoro już mówisz o odpowiedzialności zbiorowej, to wiesz, że w oczach wielu ludzi jesteś zły - motocyklista.

Ogółem ktoś wywołał "gównoburze'"
Dymkaaa jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25.07.2017, 22:06   #48
WojtekBBI
 
WojtekBBI's Avatar


Zarejestrowany: Dec 2010
Miasto: Bielsk i Akalice
Posty: 1,213
Motocykl: Była ST, była DR, była RD03 Rejli. Czas na LC8 Ładwenczer. KTM690R. ATRD07
WojtekBBI jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 6 dni 35 min 43 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Dymkaaa Zobacz post
Post wyżej wyjaśnił o co w tym chodzi, może i tak ale myślę, że Ci nieporządni to zdecydowana mniejszość albo ludzie z metropolii którzy nie wiedzą że czyjeś pole do czegoś służy.
No to skoro już mówisz o odpowiedzialności zbiorowej, to wiesz, że w oczach wielu ludzi jesteś zły - motocyklista.
Tak wiem. A zwłaszcza u tych wszystkich którzy przyjeżdżają w moje okolice na wywczas i się tu zaczynają panoszyc.

Dla Twej wiadomości
30 lat mieszkałem na roli i pomagalem ojcu w pracach
Jednocześnie przez ok 8lat pracowałem w tartaku także LP i jego procedury nie były mi obce.
Mam też paru znajomych oraz kumpli którzy są myśliwym i ich podejście do tego tematu też znam...
WojtekBBI jest online   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25.07.2017, 22:12   #49
Dymkaaa
 
Dymkaaa's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2017
Posty: 541
Motocykl: XR650R & XR400 & WR300
Dymkaaa jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 tygodni 1 dzień 20 godz 4 min 37 s
Domyślnie

Nie powiedziałem zebys mi się spowiadał co robiłeś bo teraz piszesz tak jakbyś to Ty jeździł po tych polach i jagodziskach. Mówię tylko kto prawdopodobnie najczęściej takie coś robi. Ja zdecydowanie wolę kopalnie i zabawę w piachu i tam nikomu nie krzywda. Z resztą nie kłócąc się, będę jeździł dalej tam gdzie uważam i nikomu problemów nie stwarzam.
Dymkaaa jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25.07.2017, 22:39   #50
Novy
Moderator
 
Novy's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Niemcownia
Posty: 3,399
Motocykl: CRF 1000D/DCT
Przebieg: 48k+
Novy jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 4 tygodni 9 godz 15 min 34 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał mirkoslawski Zobacz post
W razie wypadku w miejscu, w którym nas nie powinno być (zakazy) jestem ciekaw, co powiedzą firmy ubezpieczeniowe...
Albo adwokat osób poszkodowanych...
__________________
Wreszcie mam swój kawałek szczęścia w całym tym gównie dookoła
Novy jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Pomnik Ashanti - Akcja "chcemy innych barier" sambor1965 Inne tematy 150 08.04.2017 15:46
Akcja "Bezpieczeństwo- forum TA"- potrzebna pomoc!!! Marcin-BB Inne tematy 25 26.09.2011 16:12


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 07:16.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.