Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Dom / garaż / inne sprawy z życia forumowicza > Dom forumowicza - wszystko do domu i o domu

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 21.02.2021, 14:01   #1
Widmo80
Pracuj uczciwie dla dobra swego kraju- dostaniesz rentę , bilet do raju
 
Widmo80's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2015
Miasto: Dzierżoniów
Posty: 958
Motocykl: RD03
Przebieg: 12 000
Widmo80 jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 tygodni 1 dzień 21 godz 24 min 15 s
Domyślnie Szafy wnękowe, zgryz z wykonawcą.

Jakiś czas temu z moją, doszliśmy do wniosku, że przydało by sie zrobić z 2 takie szafy bo to załatwiło by problem braku miejsca w szafkach itd. Więc Jakiś znajomy, zajmuje się tym, meblami szafami kuchniami itd. Zadzwoniłem,przyjechał na wycenę. Oczywiście w pospiechu wszystko, bo on nie ma czasu i tyle zamówień (...) i cale to pierdolamento o braku czasu, na które jednak znalazł czas... Ok mówie o co chodzi , co ma byc itd.Jedna szeroka na 140cm, druga szeroka na 330cm. Wewnątrz nic specjalnego, drążek , jakieś półki..drzwi suwane, razem 4 sztuki w tym 2 z lustrem. Dzwoni później , że 7200 złza to wyjdzie i czy robimy. Sobie myślę, ma być dobrze , to i trzeba zaplacić. Ok robimy. Ale on chce zaliczkę 5tys zł. Se myslę trochę go poniosło, ale skoro to znajomy to o co tu się bać. To bylo w grudniu 2020. Miał być w połowie stycznia. Po telefonach licznych, zjawił sie teraz dopiero, czyli końcem lutego.No niestety zaliczka dana więc nie ma wyjścia tylko czekać. Zaczął od mniejszej szafy i po kolejnej porcji pierdolamenta o braku czasu i ilości zleceń zabrał sie za robotę.Jedno popołudnie i wszystko co przywiózł sam w swojej fabi , zaczal skręcać i docinać. Oczywiscie nagle sie dowiedziałem jakie to ja mam krzywe ściany, ale odchylki 1 czy 2 cm na budowach to chyba norma. Pojechalem na basen, bo nie mogłem patrzeć jak to robi- jak dla mnie amatorka i chyba sam bym to zrobil tak samo. Moja została z nim, bo przecież ktoś musi zrobić kawę . Wracam później, i krew mnie zalała Szpary, drzwi nie domykają się bo góra dochodzi a dół już nie(...) No taniochą smierdzi i brakoróbstwem( co oczywiscie gadką nadrabial skutecznie) Dzwonię i pytam czy już to jest skończone , bo zajebiscie mi sie to nie podoba, on na to ze czeka na lustra i inne takie, Nie chce mi sie pisac wiecej , ale mam ochotę go pogonić i odzyskać wpłaconą zaliczkę a juzna pewno nie chcę żeby zabierał się za drugą szafę, bo pewnie też to zrobi na odpi.rdol, na kolanie , bo mu brakuje czasu (...) Pytanie, jak z tego wybrnąć, umowy jako takiej na papierze brak a po próbce robót nie chcę wiecej goscia widzieć.
Widmo80 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 21.02.2021, 16:07   #2
ArtiZet
 
ArtiZet's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2011
Miasto: akalicy stolicy
Posty: 3,242
Motocykl: była 7-ka, jest 3-ka
Przebieg: 90+
ArtiZet jest na dystyngowanej drodze
Online: 5 miesiące 2 tygodni 15 godz 26 min 29 s
Domyślnie

Nauczka taka- nic bez umowy i zaliczka minimalna za pokwitowaniem.
Ciesz się ze to tylko 7tysi...u mnie było kilka razy więcej...nie chce mi się nawet o tym pisać.
ArtiZet jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 21.02.2021, 16:22   #3
Emek
I CAN'T KEEP CALM I'M FROM POLAND KU_WA Słońce do 04.09.24
 
Emek's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Aug 2015
Miasto: Scyzortown
Posty: 10,772
Motocykl: No Afrika anymore
Emek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 rok 5 miesiące 4 tygodni 22 godz 58 min 53 s
Domyślnie

Sorki ale jak ktoś krzyczy ponad 7 tysi za 5 mb szafek z dykty bez cudów i oczekuje 5 koła zaliczki to czerwona lampa powinna się palić a syrena wyć. Choć rozumiem jakie ceny ostatnio rzucają "fachowcy".
Co do odzysku kasy to spróbuj najpierw porozmawiać z wykonawcą. W tym momencie zwrot za materiał i poniesione koszty i tak cię nie ominie ale może choć część kasy wróci. A jak masz już dość i nie chcesz się kontaktować z kolesiem to go olej a jak się kiedyś skapnie i wróci na "montaż" i po resztę kasy każ wypi..lać.
Emek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 21.02.2021, 16:43   #4
szynszyll
 
szynszyll's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Popapracie!
Posty: 6,383
Motocykl: RD04
szynszyll jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 3 tygodni 6 dni 8 godz 33 min 29 s
Domyślnie

tu dosc znana fotorelacja z budowy domu. ten koles musial zdrowo poplynac

https://www.google.com/amp/s/joemons.../amp/art/23755

a co do kasy - spotkac sie i rozmawiac. innego madrego sposobu nie ma
__________________
buziaki
szynszyll jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 21.02.2021, 17:17   #5
Widmo80
Pracuj uczciwie dla dobra swego kraju- dostaniesz rentę , bilet do raju
 
Widmo80's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2015
Miasto: Dzierżoniów
Posty: 958
Motocykl: RD03
Przebieg: 12 000
Widmo80 jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 tygodni 1 dzień 21 godz 24 min 15 s
Domyślnie

Ravi, nawet nie wiesz jak mi pomogłeś ����
Arti, a pamiętam do sprawę z dachem i dekarzami. Co do dania zaliczki, to ja wiem że to ja dałem d, ale był to znajomy po którym bym się w życiu takiego czegoś nie spodziewał.
Chyba że jebanie kaszany i kichy u klienta z opóźnieniem czasowym, stało się standardem i normalną rzeczą, to co innego. Sam to zrobię za 2000, nie wydaną kasę wolę wydać na opony i na przykład Bałkany w tym roku.
myślałem, że gdy zapłacę dużo, wszystko będzie na tip-top i elegancko, i nic mnie nie będzie interesować, a on chce żebym jakimś listwami to sobie wykańczał , żeby szpar nie było widać.. chyba ich już całkiem popierdoliło.
Widmo80 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 21.02.2021, 17:53   #6
muszel72
 
muszel72's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jun 2018
Miasto: GDA
Posty: 2,651
Motocykl: ATAS 1000, 300 Rally, BMW r1100s, Kymco xciting 400
Przebieg: 50000
muszel72 jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 5 dni 6 godz 36 min 52 s
Domyślnie

Skoro dałeś mu już 5 kpln to każ skończyć resztę i nie dawaj mu reszty kasy za fuszerkę. Powołując się na rzeczoznawców itd a najważniejsze, że teraz prosisz o fv.
muszel72 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 21.02.2021, 18:13   #7
ArtiZet
 
ArtiZet's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2011
Miasto: akalicy stolicy
Posty: 3,242
Motocykl: była 7-ka, jest 3-ka
Przebieg: 90+
ArtiZet jest na dystyngowanej drodze
Online: 5 miesiące 2 tygodni 15 godz 26 min 29 s
Domyślnie

Widmo...u mnie był to takze stolarz od mebli
Robił całą kuchnie, szafe wnekowa, szafki pod umywalki i kilka szafek wiszących w łazienkach.
Oczywiscie zadnej umowy, kasa tylko w gotówce...jak nie pasuje to "terminy mam na rok do przodu"
Ostatecznie zabrało mu to pół roku od kiedy zaczął.
Sam musiałem wiele rzeczy poprawiać...najlepsze było ze zamiast systemu Blooma na jaki się umówiliśmy ( cenę płaciłem za Blooma ) w wielu elementach dał chińskie zamienniki oczywiscie jak sie zorientowałem to twierdził ze Bloom takich nie robi ale szybkie sprawdzenie w katalogu Bloom odpowiedziało ze jednak robi więc był foch...

P.S. moj stolarz akurat potrafił to zrobić tylko miał tę wadę że brał wszystkie roboty i jak robił to tak się spieszył ze wszystko mu lecialo z rąk.
ArtiZet jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 21.02.2021, 19:34   #8
edar
 
edar's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2011
Miasto: Chojnice
Posty: 225
Motocykl: RD07c
edar jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 dni 5 godz 27 min 27 s
Domyślnie

Tak to już jest, jak się idzie po meble do garażowego Janusza stolarstwa, który nie ma i w życiu nie będzie miał zarejestrowanej działalności, wszyscy myślą jak Januszowi do 15stej szef opłaci zus, to on po 15 zrobi taniej, no bo przecież nie ma takich kosztów jak jego szef. Więc w firmie często nawet nie wycenią, a potem okazuje się że nie dość że drożej, to jeszcze Janusz ma ich w dupie.

Jedyne wyjście to zapytaj się o fakturę, a jak nie ma faktury to czy US o tym wie

Arti ale "bloom" to musi być jakaś chińszczyzna, chyba że miał być blum
edar jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 21.02.2021, 19:52   #9
calgon
 
calgon's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Wroclaw
Posty: 2,393
Motocykl: RD04
Przebieg: 40.000
calgon jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 1 dzień 23 godz 44 min 33 s
Domyślnie

Edar bo to był Orlando blum:-)
__________________
Agent 0,7
calgon jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 21.02.2021, 19:58   #10
edar
 
edar's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2011
Miasto: Chojnice
Posty: 225
Motocykl: RD07c
edar jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 dni 5 godz 27 min 27 s
Domyślnie

Aaaa, chyba że tak
edar jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Wykonawca stelazy potrzebny!!! e200g_ Wszystko dla Afryki 55 15.03.2012 18:46


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 18:25.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.