Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Inne tematy > Pomagamy - za free

Pomagamy - za free Potrzebujesz pomocy? Możesz pomóc? Zapraszamy.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 15.02.2021, 22:16   #1
dzinks
 
dzinks's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Apr 2016
Posty: 1,279
Motocykl: CRF1000L
dzinks jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 dni 2 godz 36 min 52 s
Domyślnie Karolina - wsparcie potrzebne

Hej,

Przyjaciele, z dawnych lat harcerskich i gdy bywałem w sanatorium, odezwali się że Karolina, która z nami jeździła na obozy harcerskie, teraz potrzebuje wsparcia. Uruchomiła zrzutkę, która ruszyła szybko z kopyta, ale niestety stanęło.

Wiem, że takich sytuacji jest mnóstwo i nie każdemu jesteśmy w stanie pomóc. Jednak jeśli macie możliwość, lub ktoś z waszych znajomych proszę was o wsparcie.



Cytat:
Mam na imię Karolina. Przeszłam 20 operacji, ponieważ w dzieciństwie uszkodzono mi nerw kulszowy podając zastrzyk. Większość życia nie mogłam chodzić, ponieważ noga była bardzo uszkodzona (porażona, zdeformowana i skrócona). Dopiero amputacja w wieku 27 lat i proteza spowodowały, że zaczęłam normalnie żyć i cieszyć się życiem, co widzicie na zdjęciach. Od roku znów wróciłam do leżenia w łóżku i bardzo silnych leków przeciwbólowych, gdyż stało się z nogą coś, czego od miesięcy próbuję się dowiedzieć. Jestem pod opieką specjalistów z poradni leczenia bólu, a zaznaczyć należy, że Polsce takie placówki świadczą usługi odpłatnie. Poza tym w sytuacji pandemii bardzo trudno przeprowadzić szybko badania w ramach NFZ, dlatego też jestem zmuszona wykonywać je prywatnie. Obecnie skupiam się na doprowadzeniu do trafnej diagnozy, co wymaga mobilności (jak wspominałam nie mogę chodzić, a kule ze względu na problemy z kręgosłupem są niewskazane), dlatego też potrzebuję dobrego i lekkiego wózka inwalidzkiego (przeszłam 2 operacje kręgosłupa w ciągu ostatnich 2 lat, stąd waga jest ważna). Po etapie diagnostycznym i operacji będę potrzebowała również nowego indywidualnie wykonanego leja protezowego oraz wymiany podzespołów protezy. Na końcu jeszcze rehabilitacja dla osób po amputacjach kończyn (w Polsce jest kilka dedykowanych placówek), która również jest prywatna. Koszty mojego leczenia, protezowania, usprawniania i wózka są dla mnie bardzo duże, dlatego zdecydowałam się poprosić o pomoc. Wg wyliczeń zabraknie mi 33000 zł. Jeśli zechcecie wesprzeć moją walkę o normalne życie, będę bardzo wdzięczna. A może pojeździmy razem rowerami Życzę dużo zdrowia.
Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/eb5s79

1% podatku


Ostatnio edytowane przez dzinks : 27.02.2021 o 23:03
dzinks jest online   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 16.02.2021, 16:35   #2
qbaRD07


Zarejestrowany: May 2014
Miasto: Szczecin
Posty: 694
Motocykl: Tenere 700
qbaRD07 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 4 dni 17 godz 43 min 36 s
Domyślnie

Czas rozliczeń się zaczyna, może jest lub będzie możliwość odprowadzenia 1%?
qbaRD07 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 16.02.2021, 19:39   #3
Dubel
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Problem taki ze ten 1% przestał docierać do instytucji którą wskażesz w rozliczeniu, pisiory coś zakombinowaly i od tego roku są problemy

Ostatnio edytowane przez Dubel : 16.02.2021 o 20:39
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 16.02.2021, 20:38   #4
ACUPS


Zarejestrowany: Dec 2012
Miasto: RZESZOW
Posty: 155
Motocykl: XT 600 Tenere 1986, Tenere 660 Z Z
ACUPS jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 8 godz 12 min 44 s
Domyślnie wsparcie leczenia

poszło
ACUPS jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 16.02.2021, 21:27   #5
dawid8210
 
dawid8210's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2011
Miasto: Kiełczygłów
Posty: 1,728
Motocykl: RD07a
Przebieg: 00000
dawid8210 jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 3 tygodni 6 dni 8 godz 23 min 7 s
Domyślnie

Poszlo
dawid8210 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 16.02.2021, 21:50   #6
Dubel
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Cytat:
Napisał Ronin78 Zobacz post
Nie tak, dociera, ale "podobno" nie wszystko, do tej pory każdy podopieczny fundacji otrzymywał zestawienie roczne, listę poszczególnych wartości 1% z dokładnym określeniem Urzędu Skarbowego który rozliczał PIT'a. W zeszłym roku jest trochę inaczej, widać poszczególne kwoty, tylko zamiast określenia poszczególnych Urzędów Skarbowych jest jeden:
Centrum Kompetencyjne Rozliczeń
Fordońska 77
85-950 Bydgoszcz
Także reasumując jest zmiana, a czy coś brakuje? Nie wiem, mam syna w Fundacji i nic takiego nie podejrzewam, także przed rozsiewaniem plotek mogących zniechęcić innych do pomocy proszę o zgłębienie tematu głębiej niż poziom TVN-u, Pudełka czy Super Expresu.

Ps. Takie plotki są jak najbardziej na rękę obozowi rządzącemu. Skoro rzekomo ginie to po co Kowalski ma się silić i przekazywać.
To nie miejsce na dyskusje więc odpowiem tylko raz, temat nie jest zgłębiony "z poziomu TVN, pudełka czy super expresu" a informacja pochodzi od paru znajomych którzy z takiego wsparcia korzystają od lat i po zmianie jakość dziwnym trafem wpływy spadły 50-80%.
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 17.02.2021, 00:15   #7
Boldun
 
Boldun's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Sep 2017
Miasto: B..wała
Posty: 298
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Boldun jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 4 dni 17 godz 56 min 14 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał dubel Zobacz post
Problem taki ze ten 1% przestał docierać do instytucji którą wskażesz w rozliczeniu, pisiory coś zakombinowaly i od tego roku są problemy
Brak Informacji jako by brakowało czy też znikały, wpłaty z tytułu 1%- przynajmniej do tej pory, szło na osobę "zainteresowaną"- wpłacamy całą familią i znajomymi dla teścia i jak do tej pory brak zastrzeżeń.
I tak jak wcześniej wspomniane było- dostępny był wykaz, skąd wpływały środki.
Brak wpłat lub ich brak w wykazie mógł być spowodowany nie kompletną informacją ?
Trzeba podać przynajmniej nazwisko beneficjenta, bo jak brak jest tej informacji to środki idą na "konto główne" fundacji = nie są spersonalizowane.

A czy rewelacje o których Piszesz, są prawdziwe, dowiemy się niebawem.
Boldun jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 17.02.2021, 15:55   #8
dzinks
 
dzinks's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Apr 2016
Posty: 1,279
Motocykl: CRF1000L
dzinks jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 dni 2 godz 36 min 52 s
Domyślnie

Rozmawiałem z Karolina odnośnie 1%. Umowę już załatwiła, czeka na uruchomienie.

Wstawię w tym poście jak tylko będzie uruchomione
dzinks jest online   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 27.02.2021, 23:03   #9
dzinks
 
dzinks's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Apr 2016
Posty: 1,279
Motocykl: CRF1000L
dzinks jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 dni 2 godz 36 min 52 s
Domyślnie

W pierwszym poście dołożyłem też informacje o 1%. Dziękuję za wsparcie!
dzinks jest online   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Tags
pomoc , wsparcie

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Montaż zbiornika- potrzebne wsparcie Lewy997 Inne tematy 1 17.11.2018 20:49
Kratka na lampę BY HISZPAN-potrzebne wsparcie NUROFEN Wszystko dla Afryki 39 30.11.2013 13:59


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 09:30.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.