Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Dom / garaż / inne sprawy z życia forumowicza > Dom forumowicza - wszystko do domu i o domu

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 29.01.2021, 18:01   #1
Pawel_z_Jasla
 
Pawel_z_Jasla's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 1,031
Motocykl: RD03
Pawel_z_Jasla jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 3 dni 11 godz 32 min 24 s
Domyślnie Traktorek kosiarka

Na tym forum na pewno kilku obeznanych w temacie znajdę więc spieszę zapytać:
coś czym skoszę 80 arów, odśnieżę drogę ok. 100 metrów dojazdowej wewnętrznej utwardzonej klińcem /szerokość 3,5m/+ niewielkie podwórko i czasem pociągnę sanki z wnukami.
Kryteria to z uwagi na budżet używka, z uwagi na gabaryt własny i masę kierownika możliwie największa bestia, dwa cylindry, skrzynia hydro, kosz niekoniecznie, prostota i wytrzymałość - grzebać to lubię tylko w uchu, możliwość dopasowania i zamontowania pługu, silnik raczej honda, briks lub kohler. Uchwyty na kubki, radio, klima i navi mogą być ale nie muszą
Może ktoś z Was czymś takim narabia i podpowie czego szukać w budżecie +/- 6 klocków za wozidło + ewentualnie drobne na pług. Będę wdzięczny za ukierunkowanie moich poszukiwań i wszelkie namiary.

Ps.
Quady odpadają bo się boję i kasa nie taka a małe ogrodnicze też powyżej mojego budżetu.
Pawel_z_Jasla jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 29.01.2021, 18:34   #2
Emek
I CAN'T KEEP CALM I'M FROM POLAND KU_WA Słońce do 04.09.24
 
Emek's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Aug 2015
Miasto: Scyzortown
Posty: 10,787
Motocykl: No Afrika anymore
Emek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 rok 5 miesiące 4 tygodni 1 dzień 18 godz 40 min 29 s
Domyślnie

Popatrz na traktory Stiga. Kumpel ciut większą powierzchnię takim ogarnia. Nie wiem czy techniczne wymagania spełni ale tam ma chyba dwucylindrowa hondę..
Emek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 29.01.2021, 18:47   #3
andriu23


Zarejestrowany: Aug 2013
Miasto: Olsztyn
Posty: 43
Motocykl: CRF1000
andriu23 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 5 dni 21 godz 24 min 41 s
Domyślnie

Jak kupowałem szukałem z silnikiem brigsa, craftsmany i podobne, u mnie padło na raiffeisen 515-105, jakiś odłam MTD. Mi zależało na koszu. Ja z tych lubiących dłubać, zrobiłem do niego pług do śniegu, bronki i walec z kolcami. W planach jeszcze przyczepka i chcę podwiesić glebogryzarkę. Ostatnio przy obfitych opadach zrobiłem łańcuch na kola.
Przy zakupie używki zwróć uwagę na luzy. Najlepiej przód do góry i sprawdź uklad kierowniczy. Z kosiska zdjąć pasek i sprawdzić łożyska.
Teraz jestem o tą wiedzę mądrzejszy bo u siebie musiałem to wszystko robić. Walnięty na dzień dobry też miałem odprężenia i nie radził kręcić, a wyglądało jak by aku słabe.
Ogólnie spoko machina, bez porównania z marketówkami, brat ma macculocha, sam plastik

Ostatnio edytowane przez andriu23 : 29.01.2021 o 22:26
andriu23 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 30.01.2021, 12:30   #4
Andrez
 
Andrez's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: Piastów pod Warszawą
Posty: 624
Motocykl: Nie mam już AT
Andrez jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 2 godz 12 min 44 s
Domyślnie

https://sprzedajemy.pl/kosiarka-kubo...299-nr61726077

Rozważ coś takiego. Pracowałem w Kubocie prawie 6 lat. Nie brał bym niczego innego. Spalanie na poziomie 1 litra na ON na godzinę pracy. Przegląd co 200 motogodzi n. Założysz lemissz, posypywarki i co tam chcesz. Tutaj sprzedaje akurat autoryzowany diler. Możesz przetestować, wyduś jakąś gwarancję rozruchową i masz maszynę na dożywocie.
__________________
Wielki Protektor

Ostatnio edytowane przez Novy : 30.01.2021 o 14:45 Powód: Połączenie postów
Andrez jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 30.01.2021, 14:14   #5
andriu23


Zarejestrowany: Aug 2013
Miasto: Olsztyn
Posty: 43
Motocykl: CRF1000
andriu23 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 5 dni 21 godz 24 min 41 s
Domyślnie

Extra sprzet i diesel. Szkoda że mi się taki nie trafił jak szukałem
andriu23 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 30.01.2021, 14:43   #6
MUTT


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: nad rzeczką , opodal ...
Posty: 632
Motocykl: RD07a
MUTT jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 2 tygodni 14 godz 55 min 55 s
Domyślnie

tyle tylko , że 5580 - to jest jedna z pięciu rat za tę kosiarkę ....
ale można ..... się przymierzyć
MUTT jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 30.01.2021, 18:07   #7
Andrez
 
Andrez's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: Piastów pod Warszawą
Posty: 624
Motocykl: Nie mam już AT
Andrez jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 2 godz 12 min 44 s
Domyślnie

Zgadza sie. Ale za dychę używkę można kupić.
__________________
Wielki Protektor
Andrez jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 30.01.2021, 18:56   #8
MUTT


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: nad rzeczką , opodal ...
Posty: 632
Motocykl: RD07a
MUTT jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 2 tygodni 14 godz 55 min 55 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Andrez Zobacz post
Zgadza sie. Ale za dychę używkę można kupić.
Zgadza się . Ale używka sprzętu " profesional " czasy świetności przeważnie ma już za sobą ... Dwucylindrowa Kubota ma dosyć " specyficzną " pracę - trochę jak GS Bumy ... wolałbym 3-cylindry Kuboty w dieslu . Silnik to nie wszystko - naprawa przedniej belki , kosiska , przekładni hydro , korozja - są często nieopłacalne jeśli trzeba to komuś zlecić . 1000 godz. pracy to spory przebieg nawet dla sprzętu z górnej półki . Ponadto znalezienie w MIARĘ uczciwego handlarza graniczy z cudem ... mnie nie udało się takiego znaleźć od ok. 20 lat ....Pechowiec jestem pewnie .
Pług do traktorka z napędem na 1 oś nie sprawdza się w terenie górzystym i o ile kosić można od biedy jeśli trawa sucha , to o odśnieżaniu można raczej zapomnieć . U mnie pług - spychacz nie sprawdził się zupełnie ... Wirnikowy - jest super , ale to inna opowieść i też ma swoje wady .
Paweł chciałby kosić 80 arów - to sporo dla traktorka-kosiarki jeśli teren górzysty ! Kosić powinno się raz w tygodniu , bo jeśli trawa zbyt wysoka , to straszna mordęga : zapycha się agregat koszący , rwą / przypalają paski itd. Mnie skoszenie 1ha. trawy zajmuje 3 - 9 godz. zależnie od nachylenia stoku , a sprzęt raczej b. dobry - Kubota 21 km. z napedem na 4 koła , szer. kosiarki 120 cm.
Do koszenia ok. 1ha. trawnika koło domu zastanawiałbym się raczej nad sprzętem nowym . Drożej , ale w sumie to się zwróci ...
Zbieranie skoszonej trawy do kosza też bym odpuścił przy takiej powierzchni : nie nadąża się opróżniać kosza , a skoszona trawa - to następny problem - składowana grozi samozapłonem . Sprawdziłem . Zaczyna się palić już po kilku godzinach ... Trawa skoszona zostawiona na trawniku nie wygląda najładniej , ale dodatkowo trawnik nawozi i nie stanowi zagrożenia pożarem.
Pozwoliłem sobie wtrącić swoje trzy grosze jako , że się nie znam , za każdą lekcję pokory musiałem więc nieraz sporo zapłacić ...
Zdrowia i powodzenia w poszukiwaniach
MUTT jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 30.01.2021, 20:01   #9
Pawel_z_Jasla
 
Pawel_z_Jasla's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 1,031
Motocykl: RD03
Pawel_z_Jasla jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 3 dni 11 godz 32 min 24 s
Domyślnie

Panowie mowa o budżecie 6.000 zł. + parę złoty na jakieś dodatki więc Kubota, Yanmar czy inne Iseki z dieslem raczej odpadają. Nie ta liga i nie ten portfel - działka w terenie podgórskim ale niemal płaska i równa więc chyba jednak przy zwykłej traktorko/kosiarce zostanę. Co do kosza to oczywiście byłby zbędnym gadżetem bo tak jak Mutt napisał - będę kosił raz na tydzień i pogodzę się z chwilowym brakiem estetyki trawnika. Droga, którą zamiaruje odśnieżać to dojazd przez w/w działkę do budynku mieszkalnego który Szkodnik zaczyna dziergać. Na dzisiaj wstępnie uzgodniłem jutrzejsze oględziny Craftsmana Fs5500 w komplecie z pługiem i łańcuchami za cirka 6.500 klocka. Poczytałem nieco o tym modelu i powinien dać radę choć deklarowane przez właściciela 800 mth nieco mój zapał studzi /ponoć te silniki wytrzymują i 3-4 tyś mth ale słowo"ponoć" jakoś mnie specjalnie nie uspokaja choć z drugiej strony sprzęt ma za sobą 13 sezonów więc nalot wydaje się realny/.
Nadal chętnie wszystkie uwagi przyjmuję !! A jeśli ktoś ma jakieś info w przedmiocie tegoż modelowo Craftsmana a jeszcze lepiej tego egzemplarza będę niemal dozgonnie wdzięczny.

Ps. Tu link do opisane egzemplarza:
https://www.olx.pl/oferta/kosiarka-t...tml#2e06576b75
Pawel_z_Jasla jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 31.01.2021, 01:07   #10
szymon.c
 
szymon.c's Avatar


Zarejestrowany: Aug 2015
Posty: 70
Motocykl: XL600V/drz400s
szymon.c jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 2 dni 11 godz 37 min 23 s
Domyślnie

Wrzucam temat śrub calowych, jak to z usa i okaże się, że wszystko poza silnikiem jest calowe to proste dokrecenie zerwanego gwintu z dokupieniem śruby jest wyzwaniem. Przerabialem to w traktorkach z uk.
szymon.c jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
silnik GX160 HINDA -skoczek, kosiarka, agregat - ładowanie Vooytas Inne tematy 4 16.01.2015 22:34
Africa Twin - wersja traktorek ogrodowy fassi Inne tematy 10 17.08.2010 11:12


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 19:49.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.