Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Podróże. Całkiem małe, średnie i duże. > Relacje z podróży > Trochę dalej

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 28.09.2020, 22:10   #21
luk2asz
 
luk2asz's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Apr 2010
Miasto: KrK
Posty: 1,231
Motocykl: CRF1100
luk2asz jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 1 tydzień 7 godz 10 min 39 s
Domyślnie

Saleccia Beach polecam
luk2asz jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 29.09.2020, 07:41   #22
consigliero
Banned

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rataje Słupskie
Posty: 5,794
Motocykl: Raczej nie będę miał AT
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 8 miesiące 3 tygodni 3 dni 10 godz 30 min 50 s
Domyślnie

Na pewno jest piękna, piękna bo słabo dostępna. W miejscu gdzie jest nasza baza do dziś, conajmniej dwie rodziny żyją z tej plaży. Dostarczają za drobną opłatą ludzi na samochodami 4x4. Można też pewnie do niej dojść na piechotę tylko wymaga to zmiany priorytetów. Pogoda też jest taka że o plażowaniu raczej można zapomnieć, co najwyżej szybka kąpiel, bo woda raczej w temperaturze przyjemna


Co sprawdziłem organoleptycznie, przy okazji zabierając na pamiątkę kawałek morza śródziemnego w bucie. Dziś lecimy dalej w kierunku Calvi wybierając z mapy te drogi które zaznaczone są na zielono, znaczy się będzie też kawałek interioru. Co do kuchni korsykańskiej, z przykrością stwierdzam że ona, podobnie jak kuchnia polska w Krakowie, istnieje tylko w wersji turystycznej. Śmiem twierdzić że z prawdziwą kuchnią ma niewiele wspólnego. No ale nie ustajemy w poszukiwaniach i będziemy dalej próbować z narażeniem zdrowia znaleźć coś autentycznego.
W dniu wczorajszym kawałek autentycznego życia odnaleźliśmy w tej knajpce w Nozza.


Tuż obok naszego stolika, siedziało 4 stałych bywalców tej knajpy, nie pytajcie skąd wiem, to się po prostu wie. Myślę że rozmawiali w tym mitycznym języku korsykańskim , ale średnia ich wieku była pewnie pod 80. Wysnułem nawet teorię że dwóch chłopaków prowadzących knajpę, donosiło im gratisowe drinki aby tam właśnie siedzieli. Poza tym jak wszędzie, jedni w maskach inni bez a w hotelu gdzie obecnie jesteśmy tylko goście ich używają, miejscowi i obsługa należą raczej do koronasceptyków.
consigliero jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 29.09.2020, 12:18   #23
mdxmd


Zarejestrowany: Sep 2013
Miasto: Lubelskie
Posty: 2,385
Motocykl: CRF1000
Przebieg: 133 000
mdxmd jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 6 dni 5 godz 27 min 28 s
Domyślnie

Hej! strasznie Wam zazdroszczę, przez kilka lat z rzędu wyjeżdżałem na południe na przełomie września i października, teraz jak czytam wspomnienia wróciły na pierwszy plan tak jak u Was bywało różnie ale świadomość, że ma się te wszystkie zakręty i piękne widoki tylko dla siebie jest bezcenna.

Ostatnio edytowane przez mdxmd : 29.09.2020 o 12:51
mdxmd jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 29.09.2020, 12:52   #24
stopa-uć


Zarejestrowany: Aug 2010
Miasto: Łódź
Posty: 1,718
Motocykl: TA,RD04
stopa-uć jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 1 tydzień 3 dni 7 godz 8 s
Domyślnie

PO co to piszesz, przecież Tego nikt nie czyta,
NIKT NIE CHCE oglądać Waszej wycieczki.
My MAMY FAJNIEJ W PRACY i wcale Wam nie zazdrościmy.

Ty lepiej wracaj i dom buduj bo wątek zaniedbałeś.
CAŁUSY NYGUSY

ciał
stopa-uć jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 29.09.2020, 18:18   #25
Mijamoto
Since 06 September 2006r.
 
Mijamoto's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: wiocha na południu
Posty: 347
Motocykl: T7 TLC 120 wyprawówka
Przebieg: rosnący
Mijamoto jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 6 dni 7 godz 33 min 55 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał luk2asz Zobacz post
Saleccia Beach polecam
Jeśli macie przynajmniej lekkie zacięcie terenowe to także wszystkim potomnym polecam. Przejazd na plażę przez pustynię Agriates.
Mijamoto jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 29.09.2020, 21:58   #26
Pirania
 
Pirania's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jun 2010
Miasto: Nowy Targ
Posty: 2,325
Motocykl: Ready to Race & AT
Pirania jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 dni 1 godz 13 min 43 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał stopa-uć Zobacz post
PO co to piszesz, przecież Tego nikt nie czyta,
NIKT NIE CHCE oglądać Waszej wycieczki.
My MAMY FAJNIEJ W PRACY i wcale Wam nie zazdrościmy.
ciał
Podpisuje się pod tym..
__________________
Życie jest za krótkie żeby jeździć singem czy rzadówką..
Pirania jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 30.09.2020, 07:36   #27
consigliero
Banned

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rataje Słupskie
Posty: 5,794
Motocykl: Raczej nie będę miał AT
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 8 miesiące 3 tygodni 3 dni 10 godz 30 min 50 s
Domyślnie

W sumie to macie rację, też do tego doszedłem po wieczornej lekturze forum. Dodatkowo tutaj tak naprawdę nie ma nic interesującego, pogoda się psuje, wieje a około 15 zaczyna być zimno. Jeszcze te drogi, na mapach zaznaczone na zielono, ale nikt nie napisał że droga z Calvi do Porto na 50km swojej długości to zniszczona nawierzchnia porośnięta maki na poboczu, przez co nie widać tego co miało być widać, zakręcona jak pijany wąż i wąska. Jak juz ktoś nią jedzie to przeważnie środkiem( ze strachu ) w rezultacie dybie na nasze życie jak jedzie z przeciwka. Zakwaterowanie drogie, choć znaleźliśmy na nocleg miejsce w cenie 55 cena zawsze bez śniadania, nawet czysto ale pokoik mały( to nie problem) tylko wali kanalizacją że nawet prz otwartym oknie ciężko spać. Do Speloncato jeszcze było fajnie nawet 10 km dalej gdy wjechaliśmy na przełęcz nad tą miejscowością, wtedy po raz drugi tego dnia zobaczyliśmy ośnieżone wysokie szczyty górskie. Ale dobra passa tam się skończyła, najpierw zamiast wrócić tą samą drogą wybraliśmy objazd, to była pusta kraina tylko od czasu do czasu pojawiła się jakaś pipidówka. Przerywnikiem były krowy wypadające znienacka, zrobię ci zdjęcie będzie na forum AT , będziesz sławna


Co na forum tych czarnuchów, w życiu, pozwę cię, moi prawicy cię wykończą, albo wyślę swoich ludzi aby nauczyli cię moresu


A góry jeszcze stoją i się temu z niepokojem przyglądają


Jak pisałem tylko pasące się krowy


I zniszczone drogi, żadnych ładnych widoków




Zapomniałem jeszcze wspomnieć o jednej rzeczy ale teraz jak oddawałem pilota od bramy garażowej to mi się przypomniało. Oprócz zapachu wzmiankowanego wcześniej, na dole jest mały bar gdzie pokaźne miejsce zajmuje ściana z fajkami, wczoraj to że goście w tym barze falczą nawet mnie za bardzo nie ruszyło ze względu na zmęczenie, ale o poranku gdy jedyna osoba za ladą trzyma w popielniczce zapalonego papierosa i to bez kawy, bo jak wiadomo kawa i papierosy mogą się łączyć, to mnie już mocno osłabiło. Aby było jasne kawa i papierosy mogą się łączyć ale nie jest to warunek konieczny aby się kawy napić, rzekłbym nawet że do papierosów szkoda dobrej kawy, ale to już wybór palących.

Ostatnio edytowane przez consigliero : 30.09.2020 o 08:27
consigliero jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 30.09.2020, 08:51   #28
Adagiio
Zakonserwowany
 
Adagiio's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jul 2005
Miasto: Biecz
Posty: 4,925
Motocykl: XRV Rally
Adagiio will become famous soon enough
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 4 dni 18 godz 29 min 12 s
Domyślnie

Marek są pewne zakorzenione zwyczaje w kulturze południowców, których nie zabroni żadne prawo. Poranne café, fajka i gazetta dello sport o 6.30 w rzymskim barze to jedno z tych wspomnień, którego bardzo mi brakuje jak dziś wchodzę rano do baru w masce. Na wyspie przepisów się nie przestrzega i żyje po swojemu, co dla turysty może wydawać się disgustoso .
__________________
Proszę siadać, się nie wychylać, się nie opowiadać
I łaskawie i po cichu i bez szumu i bez iskier
Wypierdalać.
Adagiio jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 30.09.2020, 09:36   #29
niedz


Zarejestrowany: Dec 2014
Miasto: 3miasto
Posty: 49
Motocykl: nie mam AT jeszcze
niedz jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 2 dni 21 godz 27 min 10 s
Domyślnie

Nie wiem czy to was zainteresuje, ale ja po wizycie na Korsyce szukalem info w kwestii fajnych miejscowek/szlakow dla 4x4/moto z dala od ludzi, ale do zrobienia samemu, bez wynajmowania lokalnych przewodnikow, firm etc
No i trafilem na taki przewodnik:

https://books.apple.com/us/book/corsica/id863256035

Zakupilem i wyglada to bardzo obiecujaco, kto wie moze jeszcze w tym roku sie wybiore.
Oczywiscie nie mam zadnych profitow od autora tej publikacji
niedz jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 30.09.2020, 09:42   #30
niedz


Zarejestrowany: Dec 2014
Miasto: 3miasto
Posty: 49
Motocykl: nie mam AT jeszcze
niedz jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 2 dni 21 godz 27 min 10 s
Domyślnie

niedz jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wł.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Wakacje z Duchami 5 - 25-27 września 2020 danek Imprezy forum AT i zloty ogólne 8 28.09.2020 09:02
Wyjazd na Południe Europy 25.07- 9.08.2020 Komar Umawianie i propozycje wyjazdów 18 23.07.2020 09:31
Rumunia- koniec czerwca 2020 manier Umawianie i propozycje wyjazdów 2 11.10.2019 23:04
Alpy koniec sierpnia/ początek września? Kojot Przygotowania do wyjazdów 3 30.07.2013 09:28
Ararat pod koniec września---szukam chętnych wrubel Umawianie i propozycje wyjazdów 5 12.07.2012 17:18


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 16:26.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.