Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > NAT - Nowa (przyszła) Królowa > NAT - Warsztat

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 03.03.2021, 13:17   #271
tomas1


Zarejestrowany: Jan 2013
Miasto: Rumia
Posty: 12
Motocykl: CRF1000
tomas1 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 1 dzień 16 godz 1 min 38 s
Domyślnie

U mnie poszedł nowy zestaw do zbiornika i dodatkowo zamontowałem zestaw GUGLATECH.teraz moge lac paliwo z piaskiem.
tomas1 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04.03.2021, 15:25   #272
Dario
 
Dario's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Dec 2018
Miasto: Lublin
Posty: 734
Motocykl: ATAS 1000 '18
Dario jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 5 dni 21 godz 59 min 9 s
Domyślnie

Koledzy. U mnie dzisiaj lubelski SOKÓŁ wypłukał zbiornik.
Wykonali to bardzo starannie a pomimo tego akcja zajęła "aż" 1 godzinę (sprawę ułatwiło niewątpliwie to, że gmole i plastiki sam wcześniej zdemontowałem i przywiozłem goły motur, jeśli ktoś podstawia kompletny motocykl, to potrafię sobie wyobrazić, że naprawa może zająć ok 2-3 godzin).

I teraz po kolei.
Pierwsze zdjęcie pokazuje co wchodzi w skład zestawu naprawczego - regulator ciśnienia, filtr zgrubny (smok), zespół filtrujący w pompie (bez pompy), uszczelka główna i oringi. Zmieniony jest smok (podobno gęściejszy materiał filtrujący) i odstojnik.
Dalej zobaczycie ile syfu wylało się z odstojnika w pompie (z tego miejsca pod smokiem). Kolejne zdjęcie pokazuje częściowo zapchany smok.
Poza odstojnikiem i smokiem ilość "wolnych" ziaren cynku w zbiorniku była minimalna - w wanience, do której mechanik zlał benzynę po pierwszym płukaniu było kilka - kilkanaście malutkich cząsteczek wielkości ziarnka piasku. Wygląda, że cały syf został zassany w rejon smoka i odstojnika i usunięty w ramach akcji serwisowej.
Co ważne pompa była czysta. Mechanik wydmuchał z niej benzynę na czystą szmatkę i nie zaobserwowaliśmy żadnych cząsteczek.
Sokoły przepłukały zbiornik 3 razy. Pierwszy raz "moją" benzyną i 2 razy benzyną ekstarkcyjną.
Za każdym razem benzyna była zlewana i resztki odsysane - tak więc bez lipy!
Dodatkowo, przyjrzałem się spawom (patrz foto). Wyglądają czysto. Nie zauważyłem żadnych łuszczących się krawędzi. Liczę na to, że co miało się złuszczyć, to już się złuszczyło (przejechałem prawie 23 tyś km).
Nie wiem, czy tylko poprawiam sobie humor, ale rzeczywiście są szanse na to, że akcja kończy temat. Znając siebie, zajrzę pewnie od czasu do czasu kamerką do zbiornika, ale generalnie przestaję się tym martwić - trza zaczynać sezon!

A i jeszcze na koniec reklamy - jak ktoś ma blisko albo nawet i daleko to nie zastanawiać się, tylko walić do lubelskiego Sokoła! Fachowo zrobią przegląd, wytłumaczą i pozwolą popatrzeć (jak kto ciekawy).
Załączone Grafiki
Typ pliku: jpg 20210304_101905_resized.jpg (780.9 KB, 37 wyświetleń)
Typ pliku: jpg 20210304_104400_resized.jpg (641.5 KB, 34 wyświetleń)
Typ pliku: jpg 20210304_105256_resized.jpg (519.1 KB, 31 wyświetleń)
Typ pliku: jpg 20210304_105533_resized.jpg (543.7 KB, 36 wyświetleń)
Typ pliku: jpg 20210304_105540_resized.jpg (482.5 KB, 35 wyświetleń)
Dario jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04.03.2021, 19:21   #273
mdxmd


Zarejestrowany: Sep 2013
Miasto: Lubelskie
Posty: 2,385
Motocykl: CRF1000
Przebieg: 133 000
mdxmd jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 6 dni 5 godz 18 min 51 s
Domyślnie

jeżeli za filtrem wstępnym (smok) oraz dokładnym (w obudowie pompy) znajdują się:

1. regulator ciśnienia paliwa
2. wtryskiwacze

i regulator podlega wymianie a jest prostym "urządzeniem", można go także bez problemu wyczyścić zwalniając napięcie sprężyny i przedmuchać a wyjątkowo precyzyjne wtryskiwacze nie podlegają jakiejkolwiek akcji nawet czyszczenia ....
mdxmd jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04.03.2021, 19:32   #274
matjas
 
matjas's Avatar


Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Brzezia Łąka
Posty: 13,669
Motocykl: nie mam AT jeszcze
matjas will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 16 godz 8 min 2 s
Domyślnie

Dobrze ze problem również w pomrocznej został ze tak powiem rozpoznany.

Ciekawe jest jednak czy za granicami naszego rozdołu ten problem jest traktowany w ten sam sposób czy jednak z większa pieczolowitoscia?

M
__________________
'Przestań naprawiać kiedy zaczynasz psuć' - Ojciec matjasa
matjas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04.03.2021, 21:21   #275
Dario
 
Dario's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Dec 2018
Miasto: Lublin
Posty: 734
Motocykl: ATAS 1000 '18
Dario jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 5 dni 21 godz 59 min 9 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał mdxmd Zobacz post
jeżeli za filtrem wstępnym (smok) oraz dokładnym (w obudowie pompy) znajdują się:

1. regulator ciśnienia paliwa
2. wtryskiwacze

i regulator podlega wymianie a jest prostym "urządzeniem", można go także bez problemu wyczyścić zwalniając napięcie sprężyny i przedmuchać a wyjątkowo precyzyjne wtryskiwacze nie podlegają jakiejkolwiek akcji nawet czyszczenia ....
Zastanawia mnie też dlaczego Honda nie przewiduje okresowej wymiany filtra dokładnego oczyszczania. Tego plastikowego gówienka w które wmontowany jest filtr nie kupisz jako osobnego elementu tylko w komplecie z pompą paliwa. Przydałoby się to od czasu do czasu wymienić bo na zdjeciu poniżej widać ile syfu wydmuchnął mechanik z tego filtra po zaledwie 23 t. km.
Załączone Grafiki
Typ pliku: jpg 20210304_211245.jpg (109.6 KB, 32 wyświetleń)
Dario jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05.03.2021, 01:20   #276
mdxmd


Zarejestrowany: Sep 2013
Miasto: Lubelskie
Posty: 2,385
Motocykl: CRF1000
Przebieg: 133 000
mdxmd jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 6 dni 5 godz 18 min 51 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Dario Zobacz post
Zastanawia mnie też dlaczego Honda nie przewiduje okresowej wymiany filtra dokładnego oczyszczania. Tego plastikowego gówienka w które wmontowany jest filtr nie kupisz jako osobnego elementu tylko w komplecie z pompą paliwa. Przydałoby się to od czasu do czasu wymienić bo na zdjeciu poniżej widać ile syfu wydmuchnął mechanik z tego filtra po zaledwie 23 t. km.
BMW także nie przewiduje, tyle, że nie da się filtra zakupić osobno tylko cała pompa za kosmiczne pieniądze...


do CRF1000 obudowa z filtrem i regulatorem ciśnienia 196zł
do CRF1100 obudowa z filtrem i regulatorem ciśnienia 202zł

ceny absolutnie uczciwe, zwłaszcza, że w zestawie jest regulator i uszczelnienia.
mdxmd jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05.03.2021, 06:38   #277
Dario
 
Dario's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Dec 2018
Miasto: Lublin
Posty: 734
Motocykl: ATAS 1000 '18
Dario jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 5 dni 21 godz 59 min 9 s
Domyślnie

OK. To śpię spokojnie
Dario jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06.03.2021, 08:49   #278
Momo


Zarejestrowany: Feb 2021
Posty: 22
Motocykl: Crf 1100 Adventure sport
Momo jest na dystyngowanej drodze
Online: 16 godz 15 min 59 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał matjas Zobacz post
Dobrze ze problem również w pomrocznej został ze tak powiem rozpoznany.

Ciekawe jest jednak czy za granicami naszego rozdołu ten problem jest traktowany w ten sam sposób czy jednak z większa pieczolowitoscia?

M
O tym problemie na amerykańskim forum czytałem już w tamtym roku, i pomyślałem sobie ze Amerykanie jak zawsze robią z igly widły, jednak jak widać to problem globalny, z tego co piszą to różnie serwisy do tego podchodzą myślę że u nas się przejęli tą sytuacją na tyle że nie wymyślają i robią jednak te czyszczenia. To też wynika z początkowej niewiedzy i późniejszych wytycznych od producenta jak mają działać. Bez sensu wymieniać zbiornik na nowy skoro nowy również nie jest pozbawiony wady. Ten jak już się wypłucze to wymiana filtrów w środku powinna załatwić sprawę. W USA i Anglii użytkownicy są bardziej nastawieni na "wyciagniecie" kasy od producenta i każdy przypadek chcą zgłaszać do naszego odpowiednika UOKiK aby mieć większe szanse na odszkodowanie. Tak że nie jest tak że w innych krajach po wykrytej usterce podstawiają im nowe moto😉

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka
Momo jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06.03.2021, 09:14   #279
mdxmd


Zarejestrowany: Sep 2013
Miasto: Lubelskie
Posty: 2,385
Motocykl: CRF1000
Przebieg: 133 000
mdxmd jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 6 dni 5 godz 18 min 51 s
Domyślnie

jeżeli cynk nie jest jakoś trwale związany ze spawem to problem jest dość prosty do rozwiązania, ale wiąże się z mechanicznym usunięciem cynku z powierzchni spawów a nie bujaniem zbiornikiem na boki.

Mechanicznym mam na myśli sposób bez drapania skrobania itp... są różnego rodzaju rozwiązania typu kółka z włoskami z tworzywa sztucznego, miedziane.
Można także zastosować inne rozwiązanie w postaci niewielkich elementów metalowych.

procedura powinny wyglądać np. tak.

1.Mechaniczne usunięcie cynku
2.Płukanie zbiornika (np. jak z instrukcji hondy)
3.Płkukanie/wymiana przewodu paliwowego oraz wtryskiwaczy
4.Wymiana filtrów
5. happy end.


Rozwiązanie jakie przyjęła honda może mieć zastosowanie do motocykli, które już mają nawinięte np. 10-20.000km gdzie cynk już pływa w zbiorniku lub został wyłapany przez filtry.

Motocykle które są nowe lub mają niewielki przebieg - płukanie jest bez sensu zupełnie....

Gdybym miał taki przypadek osobiście to przy wizycie w serwisie poprosiłbym o zrobienie tego dobrze a nie jak zaleca producent. Każdy mechanik będzie wiedział o co chodzi.
mdxmd jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11.03.2021, 07:22   #280
Gepard
 
Gepard's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2020
Miasto: Andrespol
Posty: 18
Motocykl: Africa Twin CRF 1000 2019r.
Przebieg: 12000
Gepard jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 dni 8 godz 7 min 44 s
Domyślnie

Witam wszystkich.
Mam taką ciekawostkę...
Posiadam zwykłą crf 1000 z 2019r., krórą zakupiłem z pominięciem polskiego importera Hondy. Nabyłem ją w BUSHPIG w Łomiankach i pamiętam, że kiedyś rozgorzała na forum dyskusja czy taki motocykl może „liczyć” na gwarancje lub akcje serwisową w ASO w Polsce. Otóż po wpisaniu nr VIN wyszła akcja serwisowa na mocowanie bocznych kufrów. Podjadę dzisiaj do H-Archer w Krakowie i zobaczymy co powiedzą.
Gepard jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Akcja serwisowa Hondy CRF 1000 falcon500 Akcje serwisowe 52 27.12.2021 11:51
CRF 1100L - która ladowarke/prostownik wybrac Robin NAT - Warsztat 15 14.12.2020 19:03


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 05:43.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.