Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Inne tematy

Inne tematy Motocyklowo

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 04.01.2011, 14:35   #11
slawo


Zarejestrowany: Oct 2010
Miasto: Chorzów
Posty: 66
Motocykl: nie mam AT jeszcze
slawo jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 dni 9 godz 21 min 7 s
Domyślnie

Miałem sprzedać ciężarówkę i kupić dwa busy bo znowu od Nowego Roku mieli wprowadzać winiety dla ciężarówek do 12 t. To teraz się okazało że pogładzili sprawę ITD i kontrolami do pojazdów 3,5 t.Niestety mandaty nakładane przez ITD różnią się i to strasznie na niekorzyść kierowców. Tam średnio startuje się od kwoty 2,5 tyś w gorę. Stąd moje pytanie o co kaman ? Wychodzi z tego totalny bajzel .Do tej pory do zdjęcia zrobionego z tyłu pojazdu można się było nie przyznać, płaciło się mandat wg taryfikatora i do widzenia ponownie... Wiem bo kiedyś zrobili mi fotę przyczepki z wypożyczalni.Z ITD raczej będzie to niemożliwe tam postępowanie trwa do pół roku i trzepią wszystkie papiery bardzo dokładnie.Maja sprzęt z najwyższej półki i i są na bieżąco z bazami danych.bardzo interesuje mnie wg jakiego taryfikatora badzie działać ITD.
slawo jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04.01.2011, 15:24   #12
erwinw


Zarejestrowany: Nov 2009
Miasto: lubelszczyzna
Posty: 55
Motocykl: lc8 950 adv
erwinw jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 1 dzień 14 godz 29 min 34 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał slawo Zobacz post
Miałem sprzedać ciężarówkę i kupić dwa busy bo znowu od Nowego Roku mieli wprowadzać winiety dla ciężarówek do 12 t. To teraz się okazało że pogładzili sprawę ITD i kontrolami do pojazdów 3,5 t.Niestety mandaty nakładane przez ITD różnią się i to strasznie na niekorzyść kierowców. Tam średnio startuje się od kwoty 2,5 tyś w gorę.
Busy jeżdzące "zarobkowo" ITD miała możliwośc kontroli także przed ostatnimi zmianami w prawie.
Opłaty mają byc dla ciężarówek o DMC do 12t, ale nie w formie winiet, tylko elektroniczny pobór opłat od połowy bieżącego roku (mało realne by im się udało zdążyc w takim terminie, firma od systemu poboru opłat która przegrała przetarg zaskarżyła wynik w sądzie).
Nie przesadzaj z tą wysokością kar dla kierowców... Pracuję jako kierowca w transporcie międzynarodowym i nie jest tak źle, mimo wielu kontroli nie zbankrutowałem jeszcze, a i mandatu powyżej 1000zł jeszcze nie płaciłem- 1000zł zapłaciłem za braki tarczek tacho oraz przegięty czas pracy-rzeczy nie dotyczące przeciętnego "nie zawodowego" kierowcy

Ostatnio edytowane przez erwinw : 04.01.2011 o 15:27
erwinw jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04.01.2011, 16:09   #13
slawo


Zarejestrowany: Oct 2010
Miasto: Chorzów
Posty: 66
Motocykl: nie mam AT jeszcze
slawo jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 dni 9 godz 21 min 7 s
Domyślnie

Kurcze to nie jest trochę tak jak piszesz. Mam zaświadczenie z UM na transport własny.Czas pracy czyli tarczki i co za tym idzie tachograf dotyczą każdego poj pow 3,5 tony bez względu na to czy wykonuje transport zarobkowo czy nie. W ramach zaświadczenia które posiadam nie mogę np Tobie przwiezć mebli gdyż mam odbiór sanepidu na przewóz art spożywczych i tylko w tych ramach mogę dokonywać przewozu.Więc dorabianie raczej odpada .Policja do tej pory miała to raczej w d... chyba że pyskowałeś za bardzo...Dokumentacja od ITD która przychodzi na adres firmy przypomina sporych wymiarów teczkę. Robią fotografię wnętrza kabiny z uwzględnieniem licznika .Fotografie skrzyni ładunkowej oraz ładunku. Fotografie faktury na towar którego dotyczy przewóz oraz wszystkich innych dokumentów związanych z przewozem.Kopie wysyłają na adres firmy. Od nałożonej grzywny możesz się odwołać po zapłaceniu nałożonej kary. Jeśli chodzi o tarczkę to teraz tarczki z 21 dni do tyłu. U nas za brak jednej 100 zł następnej 200 zł itd... Nie wiem do jakiej kwoty gdyż do tej pory brakowało mi tylko trzy. Do tej pory ITD kontrolowała tych którzy mieli koncesję w tym taxi.
Chodzi mi o to czy teraz ITD będzie stosowała przelicznik dla busów tak jak dla ciężarówek czyli 700 zł za każdą przeładowaną tonę . Bo jeśli tak to z rachunku prawdopodobieństwa wynika że zakup dwóch pojazdów nie ma sensu.
Nie wiem czy się z tym już spotkałeś ale jeśli policja ukażę cię mandatem jeśli jechałeś ciężarówką to wystawiają dodatkowo do mandatu trzy egz formatu A-4. Jeden idzie do policji jeden do ITD i jeden dla Ciebie. Na podstawie tego dokumentu z kontroli policyjnej ITD może przeprowadzić kontrolę w Twojej firmie.
slawo jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04.01.2011, 16:19   #14
slawo


Zarejestrowany: Oct 2010
Miasto: Chorzów
Posty: 66
Motocykl: nie mam AT jeszcze
slawo jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 dni 9 godz 21 min 7 s
Domyślnie

Polecam wszystkim ! Można kliknąć wersję HTML
http://www.witd.zgora.pl/index.php?go=taryfikator
Oby żyło się lepiej...
Trzeba tu dodać że te kary się sumują .

Już widzę te przeładowane afry i trampki...

Ostatnio edytowane przez slawo : 04.01.2011 o 16:29
slawo jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04.01.2011, 17:38   #15
erwinw


Zarejestrowany: Nov 2009
Miasto: lubelszczyzna
Posty: 55
Motocykl: lc8 950 adv
erwinw jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 1 dzień 14 godz 29 min 34 s
Domyślnie

Ostatni mandat od policji kierując ciężarówką dostałem w sierpniu za wykroczenie typowo drogowe, nie majace zwiazku z transportem. Dostałem jedynie zwykły mandat wraz z punktami karnymi. Zadnych innych formularzy nie było. Policja jakiś rok temu kontrolowała mnie na drodze tak z "łapanki". Wtedy rzeczywiście dostałem protokół kontroli z zaznaczonymi pkt. które zostały kontrolowane, tj. dokumentacja + tacho, dokumenty przewozowe, stan techniczny. Uchybień nie stwierdzono, mandatu nie było. Nie pamiętam czy policjant zostawił sobie więcej niż jedna kopię protokołu.
Tarcze w aucie mają byc z 28dni wstecz, na firmie rok do tyłu. W/g taryfikatora z ok.maja (byłem na kursie doszkalającym) kara za brak 1szt. to 500zł.

Ale Ty Slawo masz zaświadczenie o transporcie na potrzeby własne, a tam troche inaczej jest z niektórymi przepisami.

700zł za przeładowaną tonę? Chyba raczej inaczej to liczą, wydaje mi się ,że kluczowym "miernikiem" będzie tu nie ilośc kg przekroczenia, tylko o ile % dopuszczalnej ładowności lub nacisku na osie, ale pewności co do tego nie mam.
erwinw jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Czy bedzie ktos w Maroko przed 15 maja? electro Umawianie i propozycje wyjazdów 1 06.05.2013 08:44
Lock-n-load do transportu motorków: ma ktoś? Używał? sambor1965 Inne tematy 9 31.10.2012 11:30
Mandaty za parkowanie - kiedy przedawnienie hubert Inne tematy 20 16.04.2011 08:52


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 08:15.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.