Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Inne tematy

Inne tematy Motocyklowo

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 15.12.2018, 01:01   #11
consigliero
Ajde Jano
 
consigliero's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rataje Słupskie
Posty: 5,738
Motocykl: Raczej nie będę miał AT
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 8 miesiące 3 tygodni 2 dni 4 godz 19 min 51 s
Domyślnie

Znaczy niezły wykop.
__________________
BMW Club Praha 001
1.Nigdy nie polemizuj z idiotą. Sprowadzi cię do swojego poziomu a później pokona doświadczeniem.
2.Czasami lepiej milczeć i sprawić wrażenie idioty, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości.
consigliero jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.12.2018, 10:30   #12
Futrzak
 
Futrzak's Avatar


Zarejestrowany: Dec 2009
Miasto: Święte chlewiki
Posty: 921
Motocykl: Żółty Kurczaczek
Futrzak jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 tygodni 1 dzień 22 godz 46 min 11 s
Domyślnie

Zgłaszają się do serwisów, bo to w większości ludzie którzy prowadza działalność,nie mają czasu i pojęcie o mechanice . Z drugiej strony skoro koszty idą np: w firmę nie ma potrzeby rzeźbienia własnymi rękami. Utożsamiają się z marką, która jest synonimem prestiżu motocyklowego, i kojarzy się z sporą wartością motocykla.
Sam bylem świadkiem sytuacji gdzie podjeżdżając pod hotel boy grzecznie wyszedł pytając?
Czy BMW
niet Bmw
Meni ne potribno parkuvaty BMW
Futrzak jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.12.2018, 12:07   #13
luźno kieta
Odi Profanum Vulgus
 
luźno kieta's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2017
Miasto: FZG/SRB
Posty: 332
Motocykl: RD04
Przebieg: 60 +
luźno kieta jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 6 dni 20 godz 39 min 37 s
Domyślnie

Bajeriszemotorwerkemeiszaft przewidzieli to montując światła awaryjne w swojej wunderwaffe
__________________
luźno kieta jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.12.2018, 13:46   #14
GregoryS


Zarejestrowany: Oct 2018
Miasto: Zabrze
Posty: 1,125
Motocykl: ATAS 2019
Przebieg: 11000
GregoryS jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 1 dzień 14 godz 24 min 33 s
Domyślnie

Powiem szczerze ze ten wlasnie raport (wykopany osobiscie z otchlani internetu) przekonal mnie ostatecznie do zmiany "zamiarow" z nowej BMW 850 na NAT.
Z tego co pamietam to w pelnym raporcie Consumera BWM byla na 8 miejscu pod wzgledem awaryjnosci, a HD na 6. Japonczycy na podium z yamaha na pierwszy miejscu.
Drugim rownie waznym powodem byl "fuck up" z premiera 850, kompletnie nieogarnieta kwestia zaopatrzenia w nie dealerow plus - uwaga, wstrzymanie sprzedazy z powodu :

"w trakcie wewnetrznych badan stwierdzono ze jeden z elementow silnika nie spelnia wysokich standardow BMW, co moze skutkowac przedwczesnym zuzyciem jednostki napedowej"

Czy jakos tak, w kazdym razie przekaz jednoznaczny. Nieliczni (nie)szczesliwi klienci ktorzy motocykle otrzymali, mieli je "zdac" przy pierwszym serwisie i otrzymac "rownorzedne lub wyzszej klasy" motocykle zastepcze. Zas motocykle juz oplacone, ale jeszcze nie wydane zostaly zatrzymane i odeslane.
Zadalem sobie pytanie - ile jeszcze elementow nowego jakby nie bylo modelu "nie spelnia wysokich standardow BMW" ? I czy jesli nie daj boze okaze sie ze po 50 tys silnik bedzie nadawal sie do kapitalki - co na to powie oficjalny serwis ?
Czyli podsumowujac - czy chce zostac betatesterem za skromne 60+ tys papierow ?

Odpowiedz byla oczywista, NAT jest juz na rynku pare lat, problemy ktore wystepowaly zdazyly sie juz "zweryfikowac", choc oczywiscie do idealu daleko (rdza na ramie w rocznym moto ? Serio Honda ). Jedyne czego nie moge przebolec to brak tubeless w NAT. To dla BMW duze brawa i shame on Honda.
GregoryS jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.12.2018, 17:48   #15
Pawel_z_Jasla
 
Pawel_z_Jasla's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 1,026
Motocykl: RD03
Pawel_z_Jasla jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 3 dni 6 godz 30 min 17 s
Domyślnie

Nigdy Hondy XLV/XRV, YamahyXTZ, Suzuki DRZ czy BMW Gs1150/1200 mnie nie zawiodły - fakt serwisowałem i nadal serwisuję wszystkie moto nad wyraz systematycznie/profilaktycznie natomiast "lider niezawodności" Toyota była w moim samochodowym życiu największym przekleństwem /RaV-4 D4D z silnikiem 2,2 i podobnie Avensis z takim motorem ale innej wersji mocy/. Pompa, przekładnia, wtryski Denso - po prostu rewelacja !! nie do zregenerowania czy ustawienia o ich wymontowaniu a w zasadzie to pourywaniu 12T prasą hydrauliczną nie wspomnę!! oni to chyba wymyślili po to aby klientowi dupę z kieszenią w której portfel trzyma urwało/ sam w sobie silnik to też sprytny wynalazek gdzie aluminium zastosowano w brew zdrowemu rozsądkowi niemal wszędzie. Raczej wiem co mówię bo miałem kilkadziesiąt samochodów w tym takie wynalazki jak stare Espace 2.2 benzyna, Scorpio 2.5 na rozdzielnej głowicy czy Alfy w tym 155 TwinSparka, których właściciele ponoć na drodze nie musza się pozdrawiać bo rano byli wspólnie na serwisie. Żadne z tych aut nie napsuło mi tyle zdrowia co Toyki więc te całe stereotypy ... to coś jak typologia prawd pewnego księdza z Krakowa. Statystyka to nauka specyficzna bo mówi tyle, że jeśli jedną nogę włożysz do wiadra z wrzątkiem a druga do pojemnika z lodem to statystycznie rzecz biorąc w okolicach jąder powinieneś czuć przyjemnie ciepło - powodzenia w organoleptycznych badaniach.
Ps.
Adam vel Adagio zawsze mi mówił, że jak kiedyś przyjdzie mu jeszcze raz do głowy kupić Gs-a to wystarczy, że sobie szafę w garażu otworzy gdzie trzyma kompletny i zupełnie rozjeb... napęd wraz ze skrzynią od posiadanego kiedyś 1100 Ja zaś w zbieżnym celu w szafie mam komplet ujeb... Denso z Ravki - nikt nie obiecywał, że będzie łatwo.
Pawel_z_Jasla jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.12.2018, 18:11   #16
Jac
 
Jac's Avatar


Zarejestrowany: Jan 2013
Miasto: Słomianki
Posty: 550
Jac jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 3 dni 16 godz 5 min 55 s
Domyślnie Ktoś się nie bał i prawdę napisał.

Cytat:
Napisał Pawel_z_Jasla Zobacz post
... Statystyka to nauka specyficzna bo mówi tyle, że jeśli jedną nogę włożysz do wiadra z wrzątkiem a druga do pojemnika z lodem to statystycznie rzecz biorąc w okolicach jąder powinieneś czuć przyjemnie ciepło - powodzenia w organoleptycznych badaniach.....

Wskazany przykład to jest miara średnia, a nie żadna statystyka. Podobnie, jak Twoje doświadczenia osobiste z dwiema toyotami nie są żadną statystyką, ale raczej kazuistyką, która w jakimś, ale znikomym stopniu wpływa na rozkład statystyczny awaryjności różnych marek.
Nie bronię żadnej marki, bo to dosyć głęboko w nosie. Szczerze chciałbym zobaczyć to badanie, aby moc sobie samodzielnie wyrobić opinię, niż czytać to bardziej w formie opinii portalu.
Miłego!
Jac
Jac jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.12.2018, 18:37   #17
Pawel_z_Jasla
 
Pawel_z_Jasla's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 1,026
Motocykl: RD03
Pawel_z_Jasla jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 3 dni 6 godz 30 min 17 s
Domyślnie

A to przepraszam - Ja się na nauce nie znam ale tak na szybko: https://sites.google.com/site/statys.../miary-srednie
Jednak nawet jak jest to "miara średnia" choć osobiście uważam, że taka klasyfikacja mojego cytatu jest błędna to nadal mieści się to w szerokim ujęciu statystyki. Co do mojego osobistego doświadczenia to gdyby kolega poczytał choćby aktualny temat i wątki na pierwszej stronie dowiedziałby się, że moja opinia o Toyocie jako takiej nie jest znów taka odosobniona a z kazuistyka to już ma najmniej wspólnego ...
Każdy ma wpadki - tam pisze o BMW jako takich więc nie wiemy jaki model był tym, który determinował wynik badań /może wszystkie po trochu a może jeden w 99%/ Ja zaś napisałem o jednej wersji silnikowej 2,2 D4D /nie ma tu większego znaczenia jakiego koloru są literki bo baza silnika jest niemal identyczna/ i nie rozszerzam tego na wszystkie produkty Toyoty bo dla przykładu dwulitrowa benzyna to chyba jeden z najlepszych motorów ostatnich dwóch-trzech dekad - po prostu jest temat to dyskutujemy ... każdy ma prawo do własnego zdania.
Pawel_z_Jasla jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.12.2018, 18:50   #18
Jac
 
Jac's Avatar


Zarejestrowany: Jan 2013
Miasto: Słomianki
Posty: 550
Jac jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 3 dni 16 godz 5 min 55 s
Domyślnie

Fakt, o toyocie 2.2 D4D nie doczytałem, za co bardzo przepraszam. Faktycznie raportowany jako najczęściej psujący się z wszystkich ich silników z ostatnich chyba 20 lat.
Jac jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.12.2018, 20:44   #19
matjas
 
matjas's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Brzezia Łąka
Posty: 13,669
Motocykl: nie mam AT jeszcze
matjas will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 15 godz 52 min 59 s
Domyślnie

Jak klasyk mawiał: nie psuje się tylko to czego nie ma.

Nikt mi jednak nie powie ze bmw potrafi dobrze zrobić skrzynie biegów.

Tzn... kiedyś umieli cudzymi rękami. Dlatego teraz skrzynia z jakiejkolwiek cegły kosztuje 300pln bo popyt jest żaden zaś do R4V od 1100 wzwyż kosztuje krocie bo jeb.ą się jak oazowiczki... kiedy nawet działa to przyprawia o trzepot serca.

Szynszyl dobrze napisał choć dla mnie często zbyt radykalizuje: świetna firma, świetne projekty, wykonanie z dupy po prostu.

Można nie wierzyć i mieć to gdzieś ale wystarczy poczytać adv.rider.com i tam opinie o bmw są mocno spolaryzowane i nie bez powodu.

M
__________________
'Przestań naprawiać kiedy zaczynasz psuć' - Ojciec matjasa
matjas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.12.2018, 21:32   #20
Futrzak
 
Futrzak's Avatar


Zarejestrowany: Dec 2009
Miasto: Święte chlewiki
Posty: 921
Motocykl: Żółty Kurczaczek
Futrzak jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 tygodni 1 dzień 22 godz 46 min 11 s
Domyślnie

Największą wadą BMW jest wysoka cena zakupu, gdyby kosztowała tyle co Nat ludzie z pewnością nie robili by takiego rozgłosu. Nie jeden i nie dwa razy słyszałem że NAT ma takie czy inne wady , ale nikt nie generalizował że motocykl z d...y. Cenę nie zawsze da się uzasadnić jakością wykonania czy wysokiej klasy podzespołami. Nie od wczoraj wiadomo,że nie kupuje się nowego dziecka BMW z chorobami wieku dziecięcego.
Futrzak jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Ktoś oglądał, ktoś zna ten sprzęt? zajaczek Inne tematy 12 27.10.2017 23:00


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 13:12.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.