Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Inne tematy

Inne tematy Motocyklowo

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 30.01.2011, 12:06   #21
Zbiswicz


Zarejestrowany: Apr 2010
Miasto: Wrocław, no... prawie
Posty: 33
Motocykl: ST 1200
Zbiswicz jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 3 dni 9 godz 27 min 14 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Cibor klv Zobacz post
Dokładnie tak jak mówi Lepi. Japońce oddali ten rynek Niemcom już dawno i teraz nie dziwota, że trudno Germańców wysiudać. Co jak co ale Niemce znają się na markietingu, PR, reklamie itd. "chłit matetindody" związany z wprowadzeniem przydomka Adventure do modelu GS dobrze zadziałał, poza tym nikt inny tego nie oferował. No bo widział kto Afrikę czy Tenerę w wersji Adventure lub Rejli Prodution ?. Przez lata BWU budowała swoją pozycję na rynku motocykli stworzonych do podróżowania w terenie. Honda po zaprzestaniu produkcji Afry wyjechała z szosowym klockiem pod tytułem Varadero, Yamaha po zaprzestaniu produkcji Tenery 750 w 97 roku nic nie robiła w tym segmencie i teraz niech się nie dziwią , że nie łatwo wydrzeć będzie Niemcom ten kawałek tortu.
Dokładnie tak. Jedyną szansą na dokopanie Niemiaszkom byłyby niższe ceny japońców. A tak lipa, tyle tylko że koszty produkcji na świecie coraz trudniej zoptymalizować pozostając na dobrym poziomie jakości, a im dochodzi jeszcze export. Więc BMW posiadający swoje ogromne tradycje choć coraz bardziej skundlony z Chine rządzi i dzieli. A np takie Moto Guzzi próbuje samo i ledwo zipie, a ceny tez nie zachecaja do kupna bo kto da 60kzl za Stelvio jezeli mozna miec GS w tej cenie.
A ja zauważyłem, ze Yamaha ostatnio próbuje sie ostro wypromować w Australii pewnie licząc, że tam jest coś do zdziałania.
__________________
Mała być Afri, jest Terefere!
Zbiswicz jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 30.01.2011, 14:49   #22
graphia
 
graphia's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Gdynia teraz
Posty: 3,424
Motocykl: kryzys.
Przebieg: 48 lat
Galeria: Zdjęcia
graphia jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 1 tydzień 6 dni 1 godz 49 min 56 s
Domyślnie

Nie ukrywajmy że BMW wskoczyło ze swoim 1200 dość wcześnie, a teraz gdy kryzys wielu zagląda do portfela nie jest tak łatwo wskoczyć z podobnym motocyklem, a rynek na ciężkie i drogie motocykle jest raczej nasycony....
graphia jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 30.01.2011, 20:12   #23
tomekc
 
tomekc's Avatar


Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Tuchów / Redditch
Posty: 615
Motocykl: nie mam AT jeszcze
tomekc jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 17 godz 22 min 59 s
Domyślnie

Na dobry pomysl nigdy nie jest za pozno (a dobrym pomyslem zdecydowanie byla by tenera z sercem od tdm900 -taki powrot do korzeni). Niestety..............projektanci i producenci jakos nie za bardzo nawiazuja do tradycji i nie do konca wychodza na przeciw zyczeniom klientow. Oba motory konkurencyjne czyli gs800 i tiger800 to konstrukcje mlode i na pewno pojawia sie zonki (w gs800 juz o kilku wiadomo). Silnik zas z tdm-a na pewno wstydu by nie przyniosl w najnowszej fromie z efi jedzi juz po drogach swiata blisko 10lat. Trzeba rame, dobry regulowany zawias, i kolka szprychowe -byla by git maszynka. Naped walem nie sobie siedzi w st1200, tu lancuch styka jak zloto, wydech poddupowy - oszczednosc miejsca pod kufry to by robilo. Z elektroniki tylko zaplon i efi, zadnego srania z abs, tcs i ch%$j wie czym............
__________________

tomekc jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 30.01.2011, 22:32   #24
Zbiswicz


Zarejestrowany: Apr 2010
Miasto: Wrocław, no... prawie
Posty: 33
Motocykl: ST 1200
Zbiswicz jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 3 dni 9 godz 27 min 14 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał tomekc Zobacz post
Na dobry pomysl nigdy nie jest za pozno (a dobrym pomyslem zdecydowanie byla by tenera z sercem od tdm900 -taki powrot do korzeni). Niestety..............projektanci i producenci jakos nie za bardzo nawiazuja do tradycji i nie do konca wychodza na przeciw zyczeniom klientow. Oba motory konkurencyjne czyli gs800 i tiger800 to konstrukcje mlode i na pewno pojawia sie zonki (w gs800 juz o kilku wiadomo). Silnik zas z tdm-a na pewno wstydu by nie przyniosl w najnowszej fromie z efi jedzi juz po drogach swiata blisko 10lat. Trzeba rame, dobry regulowany zawias, i kolka szprychowe -byla by git maszynka. Naped walem nie sobie siedzi w st1200, tu lancuch styka jak zloto, wydech poddupowy - oszczednosc miejsca pod kufry to by robilo. Z elektroniki tylko zaplon i efi, zadnego srania z abs, tcs i ch%$j wie czym............
+ 21' z przodu, ja sie nie upieram, że ma być Yamahy, może być Hondy byle by rodem z japonii... i niech mi ktoś powie, że nie znajdzie nabywców na świecie.
__________________
Mała być Afri, jest Terefere!
Zbiswicz jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 30.01.2011, 22:50   #25
Cibor klv
 
Cibor klv's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Białystok/Jaświły/BielskP
Posty: 1,892
Motocykl: LC 4
Cibor klv jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 4 dni 13 godz 2 min 29 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Zbiswicz Zobacz post
+ 21' z przodu, ja sie nie upieram, że ma być Yamahy, może być Hondy byle by rodem z japonii... i niech mi ktoś powie, że nie znajdzie nabywców na świecie.
Pewnie znajdzie, tylko nie na tyle wielu, żeby im się opłacało otwierać całą nową linię montażową. Gdyby można było na tym zarobić pewnie już by to zrobili. Fajny myk zrobił właśnie Triumph z Tigerem 800 w dwóch wersjach, bez potrzeby dużych nakladów finansowych mogą produkować dwa niby takie sama a jednak odmienne motocykle tym samym trafiające do szerszej gamy odbiorców... chociaż BMW w zasadzie zrobiło to wcześniej z GS 800 i 650. Gdyby Suzuki zrobiło podobnie z VStromem też mogliby sprzedać znacznie więcej motocykli, a przecież cenowo i jakościowo są konkurencyjni. Obecnie Kawasaki robi silnik idealnie pasujący do lekkiego podróżnego enduro a mianowicie zwarty i mocny P-twin z er6 lub Versysa, zawieszenie, stalowa rama i koła 21,17 to chyba nie jest problem ani kolosalne koszty a jednak nie decydują się na taki krok, a cenowo mogliby też namieszać. Z resztą.. po co ja tym się przejmuje i tak nie będzie mnie stać na nowy motocykl ...
__________________

Cibor klv jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 30.01.2011, 23:00   #26
Zbiswicz


Zarejestrowany: Apr 2010
Miasto: Wrocław, no... prawie
Posty: 33
Motocykl: ST 1200
Zbiswicz jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 3 dni 9 godz 27 min 14 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Cibor klv Zobacz post
Z resztą.. po co ja tym się przejmuje i tak nie będzie mnie stać na nowy motocykl ...
No teraz Bracie to żeś dowalił... dasz rade... próbuj i pamiętaj, że jak Ci już nic w życiu nie wyjdzie to zawsze możesz zostać politykiem, wtedy zapewne nabędziesz nówkę
__________________
Mała być Afri, jest Terefere!
Zbiswicz jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 30.01.2011, 23:17   #27
tomekc
 
tomekc's Avatar


Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Tuchów / Redditch
Posty: 615
Motocykl: nie mam AT jeszcze
tomekc jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 17 godz 22 min 59 s
Domyślnie

UE wydymala duzego dl-a i nie przeszedl testow na emisje spalin (bo nie mial kat-a?), do malego dl-a dorobili, do duzego juz nie............Ale dl duzy nigdy takiego potencjalu off-owego nie mial i mial nie bedzie, to caly czas dobre moto po czarnym i na szuter
__________________

tomekc jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Koła od Super Tenere kraft90 Inne tematy 1 04.12.2009 23:20


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 00:39.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.