Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Inne tematy

Inne tematy Motocyklowo

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 03.06.2017, 11:58   #1
motomax
880220111
 
motomax's Avatar


Zarejestrowany: Feb 2011
Miasto: Malawa k/Rzeszowa
Posty: 1,048
Motocykl: XR 250R,XR 650R
motomax jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 16 godz 15 min 17 s
Domyślnie Korbowody Prox Uwaga...

Zamówiłem korbowód Prox w Intermotors do XR 250R...
Pudełko ProX w środku korba TKRJ...
Reklamacja,telefon do wawy i sprawdzenie...
Oficjalne stanowisko opiekuna produktu,tak ma być.
Na zdjeciu w Intermotors również widać korbę TKRJ...

Spotkałem sie kilkukrotnie że w pudełkach ALL Ballsa i Proxa ten sam produkt.

Sam nie wiem co robić,TKRJ jakoś mnie nie przekonuje.. silnik bedzie podkręcony coś wiecej niż fabryka i mam obawy o trwałość tego korbowodu..
Chyba napiszę do Proxa z prośbą o oficjalne stanowisko w sprawie jakości tego korbowodu.

Doradzta ludziska... Bo mnie słabo

Prox niby super jakość a tu masz...
__________________
Honda XR-oholik Doświadczalny Warsztat Enduro ADV
https://www.facebook.com/Team-XR-Pol...4380265706363/
motomax jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03.06.2017, 13:25   #2
szynszyll
 
szynszyll's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Popapracie!
Posty: 6,343
Motocykl: RD04
szynszyll jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 3 tygodni 5 dni 15 godz 29 min 49 s
Domyślnie

dobrze juz bylo. teraz ma byc tanio.

wczoraj gadalem z kolega co serwisuje spalinowe ogrodnictwo. mowi ze na poczatku chinczycy robili chujnie ale wszyscy wierzyli ze sie wyrobia i z roku na rok bedzie lepiej. figa. z roku na rok jest coraz wieksza chujnia bo wycieli tanimi rzeczami solidna konkurencje. i teraz mowi dopiero jest syf
__________________
buziaki
szynszyll jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03.06.2017, 13:33   #3
Zmyler
 
Zmyler's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2014
Miasto: Lublin
Posty: 2,276
Motocykl: LC8-950ADV,EXC 450, ROAD KING EVO
Zmyler jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 tygodni 21 godz 59 min 53 s
Domyślnie

Z trochę innej ale podobnej beczki: jeśli chodzi o tłoki TKRJ to do xt 600 cieszą się dość dobrą opinią. Podobno nie ustępują tym markowym. Na forum xt sporo osób polecało. Może i tu będzie podobnie. Wszystko z tej samej Azji pochodzi.
Zmyler jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03.06.2017, 13:40   #4
lukasz_vip
 
lukasz_vip's Avatar


Zarejestrowany: May 2009
Miasto: Lubliniec
Posty: 2,145
Motocykl: KTM LC8 950 ADVENTURE
lukasz_vip jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 3 tygodni 5 dni 23 godz 34 min 37 s
Domyślnie

Standardowy temat w częściach samochodowych. Producent produkuje do kilku modeli albo tylko kilka referencji a do innych modeli bierze od konkurencji i pakuje w swoje pudełka twierdząc, że dbają o technologie wykonania.
Weźmy przykłady typowych pakowaczy:
- Ruville
- Febi
- Maxgear
i wielu wielu innych.

Aktualnie na rynku robi się tak, że jest producent, który nie sprzedaje pod swoim logiem a sprzedaje po logami wszystkich pakowaczy.

Inny przykład: akumulatory Hart to to samo co najtańsza linia Boscha. Tylko cena niższa.

To samo jest np. z NGK. NGK ma tylko część referencji, które produkują, a reszta robiona jest przez podwykonawców i jest pakowana w pudełka NGK i sprzedawana pod ich brendem.
lukasz_vip jest online   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03.06.2017, 15:06   #5
motomax
880220111
 
motomax's Avatar


Zarejestrowany: Feb 2011
Miasto: Malawa k/Rzeszowa
Posty: 1,048
Motocykl: XR 250R,XR 650R
motomax jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 16 godz 15 min 17 s
Domyślnie

Łożysko główki ramy Proxa czy All Balls-a w środku zawsze to samo KML,zestawy naprawcze wachacza czy kiwaczki to samo...

Korba Prox do XR 600 800zł a TKRJ 400zł... zamawiasz a tu zonk...

Nie twierdze że są złe ale jakoś nikt mnie nie jest w stanie zapewnić że są wytrzymałe..

W drugiej mam spokój bo wyrwałem swego czasu nowy oryginalny wał za 900zł więc jakość gwarantowana.

Chyba na półkę wrzuce i Hot Rodsa trzeba będzie sie kupić...

Kto zmieniał korbowody wołany jest do tablicy....
__________________
Honda XR-oholik Doświadczalny Warsztat Enduro ADV
https://www.facebook.com/Team-XR-Pol...4380265706363/
motomax jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03.06.2017, 15:23   #6
ArturS
 
ArturS's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2010
Miasto: Zabrze
Posty: 918
Motocykl: Yama XT614Z Terefere, Husq. TE610ie
Przebieg: x14tys
Galeria: Zdjęcia
ArturS jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 2 dni 6 godz 3 min 18 s
Domyślnie

Panowie, Prox to NIE producent. On tylko siedzi i zawija w te sreberka.
Łożyska "racingowe" prox to nic innego jak średni jakościowo AllBalls, to samo znajdziemy pod brandem 4RIDE (Intermotors). Osobiście od jakiegoś czasu zaczynam wprowadzać własne zestawy na lożyskach SKF/NTN w podobnej cenie - allballs w tylnym kole poleciał mi za każdym razem nie dalej niż po 1000km jak wymieniłem oponę na offowego masakratora (drgania im nie służą).
Tłoki PROX to w więszkości Namura - naturalnie można taki tłok kupić w pudełku NAMURA i zapłacić mnie za to samo, choć wielkiej różnicy niema
Klocki PROX - hgw, przez moment był to podobno czeski goldfren, ale teraz już nie wyglądają na goldasy, a cena poszła sporo w dół (nie wiem jak jakość, jeszcze nie trestowałem)
Korby PROX to w większości TKRJ. Właściwie to oficjalnie nie widziałem nigdy czegoś z napisem tkrj po wyjęciu z pudełka prox, ale mając na stole oba produkty widziałem, że jest to dokładnie jota w jotę to samo (ten sam odlew, forma, kolory).
Dla niewtajemniczonych TKRJ to firma JAPOŃSKA. Jak dla mnie niema lepiej wykonanych korbowodów i lanych tłoków niż TKRJ. W powietrzakach TT/XT600 wossnery i wiseco padają jak muchy, TKRJ wytrzymuje tyle co oryginał Izumi. Jak dalej poszperać, to siedziba Izumi i TKRJ jest oddalona od siebie kilka przecznic, wizualnie to jedno licho, więc...

Także przepłacając (choć nie zawsze) za coś z ładną naklejką wcale nie kupujemy czegoś wykonanego w technologii kosmicznej. Prox to tylko pakuje i jeśli pakuje tłoki Namury/TKRJ i jeśli pakuje korby TKRJ, to chwała mu za to, bo równie dobrze mógłby pakować OMP i później mielibyśmy sklinowane sworznie tłokowe w główkach korbowodu - chuj wie z czego to gówno (omp) zrobione, ale przez moje łapy przewinęło się już kilkanaście sztuk rzeźb, tj, zespawanych za pomocą sworznia tłoka z korbą (nawet młotem nie udało się ruszyć).

Wracając do korbowodów TKRJ, to mój w XT ma nalatane ponad 50tys.km, znam znam jedną sztukę TT600R również przekutą, wraz z korbą poszedł nowy max doprężający tłok WISECO i poddały się uszczelki pod głowicą, poddał się tłok, a korba ma się dobrze (po wiseco włożyłem tkrj, bo na doprężającym drgania LC4 to lekkie wibracje w porównaniu do walenia na tym zestawie).

Tak się jeszcze odniosę do "pakowaczy" - znamy firmę K&N, producent świetnych filtrów powietrza. Od jakiegoś czasu KN zapragnął zarobić trochę grosza na rynku filtrów oleju, więc... wypuścił gówno większe niż wilmatowskie motofiltro. Po pierwszej serii na szczęście zmienił dostawcę, filtry wyglądały już nieco inaczej, uszczelka w filtrach typu HF303 już się nie ścinała przy pierwszym montażu, a w filtrach otwartych typu HF145/158 od razu było widać większą ilość lameli i szczelne zatopienie materiału filtrującego w miseczkach. Niemniej jednak z K&N ma to tyle wspólnego co wydruk na kartoniku, na rynku są identyczne produkty bez tego pudełka i z ceną mniejszą razy 3

Ostatnio edytowane przez ArturS : 03.06.2017 o 15:35
ArturS jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03.06.2017, 15:50   #7
Zmyler
 
Zmyler's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2014
Miasto: Lublin
Posty: 2,276
Motocykl: LC8-950ADV,EXC 450, ROAD KING EVO
Zmyler jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 tygodni 21 godz 59 min 53 s
Domyślnie

Właśnie na głos Artura w tej sprawie czekałem.
Zmyler jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03.06.2017, 15:57   #8
szynszyll
 
szynszyll's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Popapracie!
Posty: 6,343
Motocykl: RD04
szynszyll jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 3 tygodni 5 dni 15 godz 29 min 49 s
Domyślnie

Lozyska glowki ramy AllBals w Rd07 wyttzymaly 4 tys km. Amen.
__________________
buziaki
szynszyll jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03.06.2017, 16:44   #9
Zmyler
 
Zmyler's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2014
Miasto: Lublin
Posty: 2,276
Motocykl: LC8-950ADV,EXC 450, ROAD KING EVO
Zmyler jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 tygodni 21 godz 59 min 53 s
Domyślnie

Ktoś kiedyś pisał że allballs to przypadkowe śmiecie pakowane w kolorowy papierek i lepiej kupić łożyska FŁT (Fabryka Łożysk Turkanych z Kraśnika). Ja tam mijam AllBalls z daleka.
Zmyler jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03.06.2017, 17:28   #10
motomax
880220111
 
motomax's Avatar


Zarejestrowany: Feb 2011
Miasto: Malawa k/Rzeszowa
Posty: 1,048
Motocykl: XR 250R,XR 650R
motomax jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 16 godz 15 min 17 s
Domyślnie

Hm.. Artur przekonałes mnie w takim razie, podrzuce korbę chłopowi niech przekłada.
O pakowaczach temat znam od dawna

Kiedyś do auta brałem łozyska ruvilla.. w jednym pudełku fag w drugim skf i nerwa mnie wzieła...

fakt to dobre firmy łozysk,ale płacąc nie mało przynajmniej by sie postarali o jedną markę w pudełku...

Co do łożysk to jedynie SKF daje radę sezon wytrzymac w tylnym kole..reszta pada szybko bez przyczyn zewnętrznych
__________________
Honda XR-oholik Doświadczalny Warsztat Enduro ADV
https://www.facebook.com/Team-XR-Pol...4380265706363/
motomax jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 11:06.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.