Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Inne tematy

Inne tematy Motocyklowo

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 29.09.2014, 08:10   #11
miroslaw123
 
miroslaw123's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Kraków
Posty: 526
Motocykl: TA 650
Przebieg: mój?TA?
Galeria: Zdjęcia
miroslaw123 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 4 tygodni 2 godz 1 min 50 s
Domyślnie

uwaga uwaga uwaga
GŁOSUJEMY
http://krakow.pl/budzet/127762,artyk...e_on-line.html
Dla przypomnienia, w dzielnicach głosujemy na najlepsze dla kazdego projekty (nie języki), w ogólnokrakowskim jako 1 wybieramy 13 na 2 miejscu wpisujemy 96 a na 3,4,5 te "najlepsze" (nie języki).

Ostatnio edytowane przez miroslaw123 : 29.09.2014 o 08:42
miroslaw123 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01.10.2014, 14:37   #12
miroslaw123
 
miroslaw123's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Kraków
Posty: 526
Motocykl: TA 650
Przebieg: mój?TA?
Galeria: Zdjęcia
miroslaw123 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 4 tygodni 2 godz 1 min 50 s
Domyślnie

kilka zdań o torze i nie tylko...
http://www.superstacja.tv/Wiadomosc,...977/index.html
miroslaw123 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04.10.2014, 15:17   #13
miroslaw123
 
miroslaw123's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Kraków
Posty: 526
Motocykl: TA 650
Przebieg: mój?TA?
Galeria: Zdjęcia
miroslaw123 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 4 tygodni 2 godz 1 min 50 s
Domyślnie

Jutro ostatnia możliwość zagłosowania!
miroslaw123 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05.10.2014, 15:22   #14
miroslaw123
 
miroslaw123's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Kraków
Posty: 526
Motocykl: TA 650
Przebieg: mój?TA?
Galeria: Zdjęcia
miroslaw123 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 4 tygodni 2 godz 1 min 50 s
Domyślnie

Zapraszam do głosowania, punkt spotkań motocyklistów jest w M1 od strony MM.
miroslaw123 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06.10.2014, 08:12   #15
Frantic
 
Frantic's Avatar


Zarejestrowany: Nov 2011
Miasto: Kraków
Posty: 97
Motocykl: BMW GS 1200
Przebieg: rośnie
Frantic jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 2 dni 21 godz 7 min 11 s
Domyślnie

Zagłosowałem i zaraziłem tym kolegów z pracy, którzy też oddali największą ilośc głosów na budowę toru. Ciekawy jestem wyników głosowania. Nie wiesz kiedy będą wyniki?
__________________
Mechaniczna pomarańcza.
Frantic jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06.10.2014, 09:40   #16
miroslaw123
 
miroslaw123's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Kraków
Posty: 526
Motocykl: TA 650
Przebieg: mój?TA?
Galeria: Zdjęcia
miroslaw123 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 4 tygodni 2 godz 1 min 50 s
Domyślnie

Do końca października, bo prócz internetu była wersja papierowa w radach dzielnic i innych punktach, czekamy jesteśmy optymistycznie nastawieni!
miroslaw123 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06.10.2014, 11:48   #17
Hermes
 
Hermes's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2013
Miasto: Kraków
Posty: 100
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Hermes jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 dni 19 godz 7 min 40 s
Domyślnie

Trzymam kciuki, bo inicjatywa zacna!
__________________
KTM 1050 Adventure
Hermes jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09.10.2014, 14:55   #18
Hermes
 
Hermes's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2013
Miasto: Kraków
Posty: 100
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Hermes jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 dni 19 godz 7 min 40 s
Domyślnie

Było blisko: http://lovekrakow.pl/aktualnosci/zna...zywo_7041.html
__________________
KTM 1050 Adventure
Hermes jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09.10.2014, 18:35   #19
miroslaw123
 
miroslaw123's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Kraków
Posty: 526
Motocykl: TA 650
Przebieg: mój?TA?
Galeria: Zdjęcia
miroslaw123 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 4 tygodni 2 godz 1 min 50 s
Domyślnie

No cóż, ale wiemy, że w Krakowie jest około 50 tyś motocyklistów (no i ich sympatyków).

Cytat:
Wśród projektów ogólnomiejskich, które uzyskały największą liczbę głosów są: sekundniki na głównych sygnalizacjach świetlnych (koszt instalacji 76 tys. zł), Darmowy Internet Miejski (koszt 1,5 mln), angielski bezpłatnie 5 razy w tygodniu w szkołach (koszt 2,7 mln), miejski plac manewrowy (koszt 2,7 mln), uruchomienie tablicy informującej o stężeniach zanieczyszczeń powietrza (koszt 300 tys.).
Budżet przeznaczony na te zadania wynosi 2,7 mln złotych, co oznacza, że zrealizowane zostaną zadania: sekundniki, Darmowy Internet, uruchomienie tablicy informującej o stężeniach zanieczyszczeń powietrza. W przyszłym tygodniu na stronie budżetu obywatelskiego www.krakow.pl/budzet zostanie opublikowana pełna lista głosowania na zadania ogólnomiejskie i dzielnicowe.

Ostatnio edytowane przez miroslaw123 : 09.10.2014 o 21:44
miroslaw123 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03.04.2015, 18:07   #20
miroslaw123
 
miroslaw123's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Kraków
Posty: 526
Motocykl: TA 650
Przebieg: mój?TA?
Galeria: Zdjęcia
miroslaw123 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 4 tygodni 2 godz 1 min 50 s
Domyślnie

Nowy rok, nowe wyzwanie!
http://www.budujemytor.pl
Cytat:
Napisał Filip67
Złożyliśmy nowy wniosek! Edycja 2015 wystartowała.

http://www.budujemytor.pl/ - czas odświeżyć stronę...

Jeśli przejdziemy pozytywną weryfikację, to głosowanie odbędzie się w czerwcu.
W tym roku wniosek opiewa na kwotę 3 000 000 zł, czyli max. Całkowita pula to 10 mln. zł czyli gdybyśmy zajęli miejsce, tak jak rok temu, to tor będzie realizowany.
Z jednej strony będzie trudniej, bo mało czasu i nie wiadomo jak wypadnie weryfikacja terenu, ale z drugiej strony szanse rosną, bo nie musimy być pierwsi - trzeci wynik to pewna wygrana, a być może nawet z 4, 5 pozycji też wejdziemy do gry.

Cierpliwie czekamy na weryfikację i powolutku startujemy z przygotowaniami promocyjnymi - nie prześpijmy tej szansy!

TOR MOTOCYKLOWO – SAMOCHODOWY

Przedmiot projektu:
Projekt zakłada budowę toru wraz z placem manewrowym dedykowanego motocyklistom oraz kierowcom samochodów chcącym podnosić swoje umiejętności jazdy w bezpiecznych warunkach oraz służący jako miejsce spotkań i wydarzeń o
charakterze motoryzacyjnym.
Obiekt służący przede wszystkim osobom posiadającym prawo jazdy i wykorzystywany na szkolenie nie będące obowiązkiem wynikającym z przepisów.
Miejsce powinno również służyć krakowskim uczelniom do testowania rozwiązań prototypowych w zakresie motoryzacji.

Kraków nie posiada obecnie żadnego miejsca, w którym w bezpiecznych warunkach motocykliści mogliby doskonalić technikę jazdy, sprawdzić swoje umiejętności i uczyć się od innych, jak jeździć lepiej i bezpieczniej. Projekt ma na celu stworzenie miejsca, będącego połączeniem niedużego toru szkoleniowego i placu manewrowego, na którym motocykliści posiadający już uprawnienia do kierowania pojazdem, mogliby w bezpiecznych warunkach podnosić swoje umiejętności i poznawać techniki jazdy. Miejsce takie mogłoby także służyć do organizacji wydarzeń i imprez motoryzacyjnych, mających na celu promocję: bezpiecznego poruszania się po drogach, motosportu czy samej idei motocyklizmu. Powstanie takiego miejsca ma także za zadanie przekonać środowisko motocyklistów do sprawdzania swoich umiejętności w odpowiednim, bezpiecznym dla nich i innych otoczeniu, a nie na drogach publicznych.
Miejsce również powinno służyć sprawdzaniu umiejętności kierowców samochodów osobowych, organizacji przez nich zawodów zręcznościowych oraz w okresie zimowym nauki jazdy na śliskiej nawierzchni.

Motocykliści z Krakowa i okolic nie mają możliwości ćwiczenia technik jazdy, a jedynie poprzez nieustające możliwości nauki w bezpiecznym, przystosowanym w tym celu miejscu można podnosić własne umiejętności jazdy. Brak doświadczenia rodzi wiele zagrożeń zarówno dla nich samych jak i innych uczestników ruchu. Powstanie takiego miejsca wpłynie na poprawę bezpieczeństwa na krakowskich ulicach. Ponadto miejsce to może służyć jako obiekt organizacji szeroko rozumianych wydarzeń motoryzacyjnych, które promują idee motoryzacyjne oraz przyciągają znaczną publiczność.
Takie miejsce powinno być centrum różnych spotkań dla środowiska motocyklistów oraz kierowców samochodów, co powinno finalnie wyeliminować zachowania nie wskazane na drogach publicznych i w miejscach gdzie zjawiska towarzyszące są uciążliwe dla mieszkańców miasta.
Koncentracja w jednym miejscu wielu wydarzeń o charakterze motoryzacyjnym niejako „uwalnia” mieszkańców od hałasu w różnych miejscach miasta gdzie dziś w sposób spontaniczny entuzjaści tego typu pasji gromadzą się, co nie budzi aprobaty wśród niektórych mieszkańców.
Ponadto taki obiekt mógłby służyć krakowskim uczelniom do testowania rozwiązań prototypowych w zakresie motoryzacji.
miroslaw123 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Kraków - Cape Town - Slajdowisko 7 kwietnia Kraków electro Trochę dalej 14 08.04.2014 10:03


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 23:20.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.