Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Inne tematy

Inne tematy Motocyklowo

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 18.07.2008, 22:42   #1
randal 76
 
randal 76's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Posty: 1,015
Motocykl: nie mam AT jeszcze
randal 76 jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 tygodni 3 dni 10 godz 4 min 32 s
Domyślnie wiadro

Panowie mój szwagier (już nie rodzina)napalił sie na wiadro 1000 potrzebne mi jest wasze doświadczenie (wiedza każda się przyda) ,jaki rocznik model kupic ? i co tam z nimi jest ze to takie tanie ,jego słabe punkty .z góry dzięki
randal 76 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 19.07.2008, 07:37   #2
Dzieju
Administrator

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 8,349
Motocykl: RD03
Dzieju jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 3 tygodni 3 dni 21 godz 30 min 47 s
Domyślnie

No na forum pojawili się wiadrowcy, to może coś ci napiszą .....obiektywnie
Miałem okazję dosiadać gaźnikowe i wtryskowe.
Generalnie trochę szybsze ( ale liczniki potrafią zawyżać) , trochę wygodniejsze ( od seryjnych kanap AT , ale od dobrej kanapy to już nie bardzo) , słabsze od AT na kiepskich drogach , seryjna szyba nie chroni dobrze przy większych prędkościach( w nowszych modelach od licznikowych 170 drgania kasku...) ,paliwko przy małych prędkościach( do 120) porównywalne z większością AT, przy większych ( pow 140) bywa czasem ekonomiczniejsze od AT , pierwsze modele wiader miały gorzej wyprofilowaną kierownicę , wtryskowe pali ok 0.5 litra mniej niż gaźnikowe, ......

to tak w dużym skrócie.....koledzy zapewne dorzucą swoje 3 grosze
__________________
AT03
Dzieju jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 19.07.2008, 11:34   #3
rambo
 
rambo's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2005
Miasto: Wrocław
Posty: 7,450
Motocykl: Nie mam już Afryki
rambo jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 2 dni 2 godz 39 min 26 s
Domyślnie

już nie afryka.
jeszcze nie paneuropean.


ale przyjemne moto na wycieczki powyżej 400km dziennie.
przed 2003 wady wieku dorastania, po 2003 jedne z najwygodniejszych i oszczedniej obchodzących sie z paliwem motocykli w tej klasie sprzętów. tj. podróżne "enduro". reszta motocykla na 4 z małym plusem. Silnik i mechanika made in japan. składane na Mutt napisał w Hiszpani.
rambo jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 19.07.2008, 14:53   #4
dj.1
 
dj.1's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Köln/Opole
Posty: 229
Motocykl: RD07a
dj.1 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 dzień 6 godz 56 min 42 s
Domyślnie

Pierwsze modele mialy problemy z lancuszkiem rozrzadu i napinaczem, No i ten sam problem z pompa paliwa bo ta sama jak w at , jednej zeczy honda nie moze w wiadrze zrobic tzn. uszczelka miedzy kolektorem i wydechem pali sie co 30.000km , w germany dawaja juz specialne metalowe uszczelki ponoc wytrzymuja wiecej. Od roku interesuje sie Varadero bo w 2009 to chyba go kupie (najlepiej model 2008 z aluminiowa oslona pod silnikiem) Zalety wiadra to super komfort we dwuch , wystarczajaca moc na autostrady , dual hamulce i ABS. No i w poruwnaniu niska cena modelu traweler. Wiadro na 100% mniej sie psuje niz duzy GS a to dla mnie najwazniejsze.
dj.1 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 19.07.2008, 15:56   #5
rambo
 
rambo's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2005
Miasto: Wrocław
Posty: 7,450
Motocykl: Nie mam już Afryki
rambo jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 2 dni 2 godz 39 min 26 s
Domyślnie

mi juz tą uszczelke raz wydmuchało

ale na tym koniec wad. kolejny motur ze stajni Hundy co powinien bez tykania poza normalnym serwisem 200 000km zrobic. waradero do 2003 bym olał na starcie chyba że gotówka ogranicza.

PS: i nie jest jakoś droższy specjalnie od AT w exploatacji. powyżej 120kmh pali mniej paliwa niz AT.
świece np; nie są tanie do viadra, bo kosztuja 80zl sztuka( idą dwie a nie cztery) ale wymienia sie je co 45 000km a nie co 12 000km jak w AT.
kanapa w wiadrze spokojnie pomiesci 3 osoby

Silnik przy 150kmh na szóstym biegu ma 5000rpm a odcięcie jest dopiero koło 9000rpm.
dla porównania fazer 1000 co ma 150 koni ma 5500 rpm przy 150kmh
rambo jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 20.07.2008, 15:37   #6
Michasso
 
Michasso's Avatar


Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Szczecin
Posty: 182
Motocykl: RD07a
Michasso jest na dystyngowanej drodze
Online: 20 godz 54 min 14 s
Domyślnie

Dobra kobyła, miałem rok '01 (o dziwo lżejszy niż nowsze) i nigdy nie zawiodła. Do zalet można napewno zaliczyć dobry motor, z dużym momentem (wspinaczka po stromych wzniesieniach we dwie osoby), dużą mocą i niebywale dobrym chlodzeniem. Jak już wcześniej wspomniano, kanapa dzielona, o niebo wygodniejsza niż standard w dobrej AT. Do hamulców bym się nie przyczepił, chociaż nie lubię wynalazków kombinowanego hamowania. Bardzo wygodny turystyk ze zwiększonym skokiem zawieszenia, bo enduro to to nie można nazwać. Masa plastików i sukcesywnie zwiększanie waga przez Hondę powoduje, że Viadro z każdym wydaniem jest dalej AT, a poniekąd miał być to dumny następca naszych dobrych 750siątek. Za zakupem przemawia napewno cena, bo z tego co się orientuję, dobre Viadro kupisz taniej niż AT i w żadej innej marce nie znajdziesz takiej wytrzymałości za taką cenę. A przynajmniej jest to moje zdanie
__________________
Pozdrawiam, Michał

Ostatnio edytowane przez Michasso : 20.07.2008 o 15:40
Michasso jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 20.07.2008, 16:10   #7
giziu
 
giziu's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 614
Motocykl: jeszcze będę jeździł XRV...
giziu jest na dystyngowanej drodze
Online: 5 dni 4 godz 22 min 55 s
Domyślnie

dj.1 - jeździłeś GS-em czy tak tylko gadasz bo gdzieś słyszałeś że się psują? Od kwietnia zrobiłem na ADV 10tyś km. i nie miałem żadnej niemiłej przygody a to że wiele osób nie toleruje tej marki to trudno - przeżyje i takie bombardowanie
Miałem wiadro przez 2 miesiące i to nie byłe "TEN" motor...choć na dalekie trasu jest idealny ( małe spalanie, super wygodne siedzenie) to np. do jazdy po mieście nie nadaje się w ogóle ( mała zwrotność, brak możliwości jazdy na wyższym biegu i wolnych obrotach). Po prostu ta maszyna jest za duża... ja też jestem duży chłopczyk ale między nami nie zaiskrzyło.
Padło na BMW i jak narazie jestem naprawdę zadowolony. Mam nadzieję że tak zostanie
AT i tak będzie górowało nad innymi motocyklami pomimo kilku mankamentów
giziu jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 20.07.2008, 19:30   #8
dj.1
 
dj.1's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Köln/Opole
Posty: 229
Motocykl: RD07a
dj.1 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 dzień 6 godz 56 min 42 s
Domyślnie

Przejadz najpierw 100.000km potem powiesz ze mialem racje. Obserwuje niemiecki forum GSa i mnie strach przed tym sprzetem bierze ,a chetnie go bym kupil bo mi sie z wygladu podoba.
Tyle sie psuje AT na 100.000km : http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=975

Ostatnio edytowane przez dj.1 : 20.07.2008 o 19:34
dj.1 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 21.07.2008, 09:28   #9
Pastor
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Cytat:
Napisał dj.1 Zobacz post
Przejadz najpierw 100.000km potem powiesz ze mialem racje. Obserwuje niemiecki forum GSa i mnie strach przed tym sprzetem bierze ,a chetnie go bym kupil bo mi sie z wygladu podoba.
Tyle sie psuje AT na 100.000km : http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=975
Yhm. Ja przejechałem ponad 100tkm na GSach i zyję Ale jakbym obserwował niemieckie forum GSa to bym chyba skoczył z mostu

Zdrowia!
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 21.07.2008, 18:13   #10
puszek
 
puszek's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Krakuff
Posty: 4,762
Motocykl: RD07a
puszek jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 3 tygodni 3 dni 4 godz 36 s
Domyślnie

7greg pojechał kawał swiata i co...Urwała sie dzwignia zmainy biegów...wody nałykała geessa, parchał i kaszlała...Niemce tesknia do starych motorów i starych mercedesów...a ich już uże nie to....
puszek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Rejli Wiadro 7Greg Inne tematy 12 18.05.2009 22:09


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 23:55.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.