Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Inne tematy

Inne tematy Motocyklowo

 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Prev Poprzedni post   Następny post Next
Stary 03.11.2018, 13:15   #1
GregoryS


Zarejestrowany: Oct 2018
Miasto: Zabrze
Posty: 1,125
Motocykl: ATAS 2019
Przebieg: 11000
GregoryS jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 1 dzień 14 godz 24 min 33 s
Domyślnie Bezpieczenstwo bierne, jak i czy wogole ?

Czesc,

Widze nowy temat o "afrykanskich kamizelkach" i czytajac opinie.. chcialbym popytac doswiadczonych riderow.
Jestem swiezym motocyklista, nawet jeszcze nie, ale do zamowienia afryki zostalo juz max 2 miesiace. W koncu...
Kurs na prawko mialem "rozszerzony", to byla szkola jazdy a nie "na prawo jazdy", fakt ze to wciaz jedynie kilkadziesiat godzin na moto, ale swietnie prowadzonych, i nawet to wystarczylo zeby miec "sytuacje" na miescie. Z tego co zauwazylem bardzo duzo kierowcow na 4 kolach nas nie widzi. Wyjezdza, i depneciem zatrzymuje samochod dokladnie na mojej drodze jak juz mnie zauwazy, ot, realistyczne cwiczenie z awaryjnego hamowania na moto. Taka "lekcja" to mocna rzecz, pozniej juz przy kazdym skrzyzowaniu reka sama odpuszcza manete pomimo tego ze teoretycznie mam pierwszenstwo.
Pojawia sie wiec kwestia bezpieczenstwa, podobno im bardziej pstrokato tym lepiej bo motocyklista lepiej widoczny, ale w naszej "branzy" ciezko o super kolorowe ciuchy na wyjazdy, afryka to nie szlifiera gdzie jezdzi sie w upstrzonym jak choinka skorzanym kombinezonie. Oczywiscie mozna, ale jakos tak.. Wiec jest pstrokaty ale jedynie czarno-bialy kask, i takie same ciuchy.
Myslalem o zakupie kamizelki odblaskowej na poczatek, wiem, wiocha, jak kurs jazdy itd, ale dopoki nie nakrece przynajmniej kilku tys km, nie wbije w leb odruchowych reakcji, chce mozliwie zwiekszyc swoje bezpieczenstw. Nawet jesli to bedzie, procent, czy nawet promil. Albo szelki, tak te z napisem Polska tudziez bez, ale odblaskowe. Efekt w nocy bardzo fajny - bywa ze w samochodzie zobacze swiecace odblaski gdzies daleko ZANIM zobacze slaba tylna lampke w przechodzonym skuterku.
Jak jeszcze, albo inaczej poczatkujacy driver moze zwiekszyc swoja "widzialnosc" ? I czy... z Waszego doswiadczenia, czy to wogole dziala ?
GregoryS jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
 

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Sakwy/rogal vs. kufry = bezpieczenstwo? Kamyk Szpej turystyczny - Produkty i Porady 54 22.03.2013 16:37
Mapy TOMTOM czarnogóra albania - są wogóle duzy79 Przygotowania do wyjazdów 3 02.09.2010 23:37


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 03:43.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.