Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Inne tematy

Inne tematy Motocyklowo

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 31.03.2011, 11:54   #1
7Greg
 
7Greg's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: DW
Posty: 4,436
Motocykl: Pyr pyr
Przebieg: dowolny
Galeria: Zdjęcia
7Greg will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 4 tygodni 23 godz 43 min 55 s
Domyślnie sponsoring

Ostatnio znalazłem w necie korespondencję pomiędzy pewnym pasjonatem podróży, a dużą znaną firmą na temat sponsoringu wyjazdu.
Jestem ciekawy Waszego zdania. Co robić, aby sponsoring byl skuteczny?

"Serdecznie witam Państwa.
Jestem młodym człowiekiem z wielką pasją. Oserwując na różnych portalach internetowych wielkich podróżników podziwiam ich wielkie dokonania. Moim marzeniem jest być takim jak oni.
Ostatnio z grupą dwóch przyjaciół postanowiliśmy wyjechać motocyklami do Rosji. Kilka lat zajęło nam uzbieranie pieniążków na motocykle. Wybór padł na najlepszy motocykl na świecie - Hondę AT.
Przez całą zimę wspólnie z przyjaciółmi przygotowywaliśmy motocykle do podróży Przeglądy, naprawy, konserwacje... zajęło to dużo czsu i kosztowało sporo gotówki.
Teraz kiedy plan jest już tak blisko, nasze marzenia mogą się spełnić, niestety okazło się, że brakuje na finansów na podstawowe akcesoria, ktore są niezbędne podczas wyjazdu.

I tu właśnie pojawia się moja wielka prośba o pomoc Pomóżcie proszę spełnić mi moje marzenie. Nie bądźcie Państwo nieczuli na chart ducha, pasję i zaangażowanie.
Gdyby wspomogli mnie Państwo oponami i olejem do mojego motocykla to radość ma będzie ogromna. Zapewne Państwo czyniąc tę dobroć również poczujecie się inni, poczujecie się lepsi, jak wybrańcy.

Z góry dziękuję za szczere serce i pomoc w realizacji dziecięcych marzeń.
Serdecznie pozdrawiam" podpis nieczytelny

=========================================

"Dzień Dobry Młody Człowieku,

Bardzo dziękujemy za zainteresowanie naszym sklepem! Dziękujemy, że zwróciłeś się do nas o pomoc w realizacji swoich chłopięcych marzeń, pisząc ten wzruszający, trzymający za serce od początku do samego końca list. Rozczuleni do kresu możliwości postanowiliśmy Cię wspomóc w dążeniu do przygody. Opony, oleje, odzież czy kask to wszystko jest banalne i miałkie w porównaniu z tym co chcemy Tobie zaoferować! Twój hart ducha, Twoja chęć realizacji marzeń, Twoja nieugiętość w dążeniu do celu, to ile wysiłku i pracy włożyłeś w przygotowanie swojego motocykla do wyprawy, to wszystko skłoniło nas do podjęcia niełatwej decyzji. Uważamy, że jesteś jedyną osobą zasługującą na ten niezwykły, szczególny podarunek. Prosimy Cię i przestrzegamy zarazem abyś dar ten wykorzystywał w sposób należyty. Posiada on bowiem niezwykłą moc! Pewien australijski major ranny w nogę w trakcie ciężkich walk, przyłożył tą naklejkę do rany nie rokującej ocaleniu i po godzinie nie dość, ,że o własnych siłach to jeszcze zniszczył własnoręcznie gniazdo ciężkich karabinów maszynowych nieprzyjaciela! Owa naklejka doskonale sprawdza się w trakcie wypraw motocyklowych! Leczy ból, koi nerwy a przyłożona do lędźwi przynosi ulgę w dyskopatii. Ma również zastosowanie przy przebitych dętkach. Pewien podróżnik znalazłszy się w beznadziejnym położeniu na wyprawie do Karwi, kiedy to smagany wiatrem walczył z uciekającym z głośnym sykiem powietrzem przypomniał sobie o naklejce! Nosił ją w bucie bowiem tam noszona zapobiega odparzeniom i haluksom! )Noszona na wysokości klatki piersiowej leczy refliuks a w tylnej kieszeni hemoroidy). Wyciągnął naklejkę i przyłożył ją do opony. Po czterech minutach powietrze przestało uciekać a po kolejnych dwóch ciśnienie w oponie wynosiło 2,2 at. Jeszcze raz prosimy o rozwagę w zastosowaniu. Podobno naklejona na kufer nie wymaga zastosowania stelaża! Radzimy abyś nigdy nie próbował naklejać jej w okolicach silnika! Pewien Niemiec na wakacjach w U.S.A postanowił sprawdzić jej moc. Nakleił ją na silnik w swoim BWM G6500 Xchallange. Świadkowie twierdzą, że jego zniknięciu towarzyszył głośny huk i błyskawice a owego śmiałka do dzisiaj nieodnaleziono.

Jako, że jesteś młodym człowiekiem i z racji wieku pewnie skłonnym do niepotrzebnej brawury, przesyłamy Ci ograniczoną mocowo wersję naklejki. Nie posiada ona kleju a trzyma się dzięki wiązaniom kowalencyjnym które sama wytwarza. Wydrukuj ją, wytnij i jeszcze raz prosimy – używaj z rozwagą. " tu było zdjęcie owej naklejki

====================================

"Witam Państwa. Z niekłamanym wzruszeniem przeczytałem państwa list o chorej nodze majora. Zaiste, rana zagojona, a major pokonał nieprzyjaciela.
Muszę zmartwić państwa, gdyż nakleję mocy już posiadam i jest ona po dwakroć mocniejsza od państwa. Pańtwa naklejkę nakleilem ją na dupę mojego kota i nic się nie wydarzyło. Po naklejeniu mojej, kot zaszedł w ciążę.
Zwracam się ponownie o wsparcie oponowo-olejowe, gdyż tylko to pomoże mi w realizacji chłopięcych marzeń.

Jeżeli Pan nie jest w stanie mi pomóc (jest Pan w firmi za krótki) to prosze mój list przekazać do kogoś bardziej wladnego (najlepiej o stanowisku dyrektora), być może on sprawi, że na mej chłopiecej twarzy pojawi się uśmiech.
pzdr
młody podróżnik "

=================================

I tu korespondencja się kończy.
Chlopak nigdzie nie pojechał i tak skonczyly się jego marzenia.

Ostatnio edytowane przez 7Greg : 31.03.2011 o 12:00
7Greg jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 31.03.2011, 12:03   #2
czosnek
 
czosnek's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Kraków/Brzozów/Gdańsk/Zabrze
Posty: 2,963
Motocykl: RD07a/1190r
czosnek will become famous soon enough
Online: 11 miesiące 5 dni 20 godz 17 min 46 s
Domyślnie

Naklejki mocy powiadasz ? No to kilku by się znalazło zasponsorowanych tutaj, prawda Pastor ?
__________________
Wiesz... taki kuter...

czosnek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 31.03.2011, 13:48   #3
puntek
 
puntek's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Raczyce/Wrocław
Posty: 2,013
Motocykl: RD04
Przebieg: 3 ....
puntek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 20 godz 24 min 31 s
Domyślnie

wiesz Gregu - świat jest pełen pasjonatów ...

ale tylko znajomi się liczą
__________________
AKTUALNIE SZUKAM PRACY!!! ale nadaję się tylko na szefa
puntek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 31.03.2011, 13:51   #4
Poncki
 
Poncki's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 2,666
Motocykl: XR250R
Przebieg: ły
Galeria: Zdjęcia
Poncki jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 1 tydzień 6 dni 18 godz 59 min 19 s
Domyślnie

Nie wiem dokładnie jak wyglądał cały list ale szczerze mówiąc nie trafiają do mnie teksty które mają grać na emocjach i łapać za serce.

"Nie bądźcie Państwo nieczuli na chart ducha, pasję i zaangażowanie."

Sponsor to najczęściej firma, która daje kase ale też czegoś oczekuje. W liście który przeczytałem nie widzę żadnych konkretów. Nie wiadomo kim jest autor, co chce osiągnąć, dokąd dokładnie jedzie. W sumie z listu nie dowiadujemy się niczego poza tym że ktoś jedzie na AT do Rosji i potrzebuje oleju.

Moim zdaniem propozycja sponsoringu powinna zawierać:

- Informacje o uczestnikach ( kim są, co robią, co już osiągnęli lub planują)
- Informacje o planowanym przedsięwzięciu ( dokąd, jak długo, po co itp )
- Informacje świadczące o wiarygodności organizatorów. Mam na myśli przekonanie sponsora, że jesteśmy w stanie osiągnąć cel, że mamy przemyślane różne warianty i że jesteśmy ludźmi poważnymi którzy nie narobią wiochy.
- propozycje korzyści dla sponsora ( naklejki, relacja itp. )
- fajnie jeśli wykażemy związek sponsora z nami. Np regularnie kupuję u Pana paliwo, frytki lub oleje.
- Fajnie jeśli prezentacja jest zrobiona ze smakiem, zawiera fotki ( nasze z wyjazdów nawet słabej jakości )

Nie pisałem tego w kolejności i pewnie o czymś zapomniałem. Myślę że najlepiej jeśli uda nam sie doprowadzić do spotkania i wtedy zarazimy sponsora naszym pomysłem. Warunek jest jeden. Trzeba być przygotowanym i czuć temat. Jeśłi ktoś nie ma pomysłu i zależy mu tylko na kasce to nie liczyłbym na worek złota.
Poncki jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 31.03.2011, 15:14   #5
Dunia
 
Dunia's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2010
Miasto: Reykjavik
Posty: 685
Motocykl: tyż Honda ale mała siostra królowej
Przebieg: jest
Dunia jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 dni 3 godz 35 min 20 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Poncki Zobacz post
Jestem ciekawy Waszego zdania. Co robić, aby sponsoring byl skuteczny?
Tak sformuowac prośbę aby potencjalny sponsor poczuł, że jest to w jego interesie ( reklama) ...przykład?.... bardzo znane podróże bardzo znanego podróżnika ( MK)
Dunia jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 31.03.2011, 15:22   #6
Poncki
 
Poncki's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 2,666
Motocykl: XR250R
Przebieg: ły
Galeria: Zdjęcia
Poncki jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 1 tydzień 6 dni 18 godz 59 min 19 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Dunia Zobacz post
Napisał Poncki
Jestem ciekawy Waszego zdania. Co robić, aby sponsoring byl skuteczny?
Dunia, przez przypadek wpisałaś mnie w cytacie a powinien być 7Greg
Poncki jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 31.03.2011, 15:22   #7
Dzieju
Administrator

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 8,289
Motocykl: RD03
Dzieju jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 3 tygodni 3 dni 4 godz 43 min 48 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał puntek Zobacz post
wiesz Gregu - świat jest pełen pasjonatów ...

ale tylko znajomi się liczą
Właśnie , to bywa bezcenne.

Co do informacji dla przyszlego sponsora uważam iż zwięzłe techniczne informacje zadziałają lepiej niż lanie wody i pseudo techniki emocjonalne ( chyba że są prawdziwe i podparte dowodami).
Przynajmniej ja bym takich oczekiwał.
__________________
AT03

Ostatnio edytowane przez Dzieju : 31.03.2011 o 15:28
Dzieju jest online   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 31.03.2011, 15:26   #8
czosnek
 
czosnek's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Kraków/Brzozów/Gdańsk/Zabrze
Posty: 2,963
Motocykl: RD07a/1190r
czosnek will become famous soon enough
Online: 11 miesiące 5 dni 20 godz 17 min 46 s
Domyślnie

Wg mnie podstawą jest wykonanie telefonu lub osobista wizyta u ew. sponsora. Przy obecnym natłoku spamu i innych ofert jest 99% szans, że list od razu wyląduje w koszu.
__________________
Wiesz... taki kuter...

czosnek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 31.03.2011, 15:36   #9
Cezary


Zarejestrowany: Jun 2010
Posty: 140
Motocykl: XTZ 750
Cezary jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 4 dni 10 godz 18 min 32 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał czosnek Zobacz post
Naklejki mocy powiadasz ? No to kilku by się znalazło zasponsorowanych tutaj, prawda Pastor ?

Coś w rodzaju Pick of Destiny
Cezary jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 31.03.2011, 15:42   #10
calgon
 
calgon's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Wroclaw
Posty: 2,393
Motocykl: RD04
Przebieg: 40.000
calgon jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 1 dzień 23 godz 42 min 32 s
Domyślnie

Sprawa jest prosta postawcie sie z drugiej strony..... i wszystko jasne
calgon jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 15:35.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.