Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Inne tematy

Inne tematy Motocyklowo

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 18.09.2016, 10:17   #1
p@wel


Zarejestrowany: Sep 2016
Miasto: Toruń
Posty: 22
Motocykl: RD03
p@wel jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 dni 23 godz 52 s
Domyślnie XRV650, 1989r, Piasek Mały, Świętokrzyskie - czy ktoś zna ten motocykl?

Jak wspomniałem w Powitalni, przymierzam się do zakupu Hondy, którą będę mógł trochę pojeździć. W ramach przymiarek chcę obejrzeć XRV650 z poniższego ogłoszenia:

http://www.olx.pl/oferta/honda-afric...tml#998c8aaf0e



Czy ktoś z Forumowiczów oglądał, zna lub zna kogoś kto oglądał lub zna... ;-) ten motocykl? Nie mam niestety dużego doświadczenia w temacie i nie chciałbym już na początku przygody wpakować się w problemy.
Będę wdzięczny za uwagi.
p@wel jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 18.09.2016, 11:02   #2
Marcin-BB

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Aug 2009
Miasto: Bielsko Biała
Posty: 1,608
Motocykl: TA 600/rd03
Przebieg: 48ooo
Marcin-BB jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 3 tygodni 4 dni 11 godz 14 min 24 s
Domyślnie

Africa Twin za 6 tyś to loteria. Albo jest to super okazja, albo trup. W każdym razie watro to obejrzeć z bliska, najlepiej z kimś, kto takie motocykle zna. Poszukaj na afrimapie kogo z naszych masz w okolicy tego motocykla- powinien pomóc, jeśli ładnie poprosisz?!
Cena takiego motocykla w dobrym stanie na zachodzie to dziś 2,5-3 tyś euro. Tu obniża wartość nieoryginalne malowanie- choć widać, że zrobione z pomysłem i dość ładnie.
Moim zdaniem- jeśli jest to sprawne technicznie, silnik działa jak należy i zębatka zdawcza nie jest przyspawana do wałka na sztywno- to brać. Wszystko, poza silnikiem, możesz sam w garażu przez zimę zrobić. Nauczysz się tego sprzętu, poznasz go i polubisz!
Co do przebiegu- raczej 147 tyś niż 47, ale tym bym się nie przejmował. RD03 to najlepszy i najbardziej trwały model AT. Nie ma się co przerażać dużych przebiegów. Jeśli motocykl był należycie serwisowany, to i 247 tyś mu niestraszne.
Marcin-BB jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 18.09.2016, 11:25   #3
ferdek
 
ferdek's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Białystok
Posty: 1,436
Motocykl: Honda Africa Single
ferdek jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 2 dni 21 godz 10 min 47 s
Domyślnie

Też myślę, że warto się nim zainteresować, na pierwszy rzut oka wygląda przyzwoicie. RD03 to sprzęt dla specyficznego odbiorcy, a ten specyficzny odbiorca zazwyczaj wymaga oryginalnego malowania Dlatego ten gość buja się ze sprzedażą dość długo, wisi ta Afra już ładnych pare miechów (jest pole do negocjacji). Motór doposażony, cena ok, jeśli nie jest totalnym trupem i jeśli malowanie dla kogoś nie ma znaczenia to targować i brać.
__________________
"A w takiej Mongolii lejesz, gdzie chcesz. Gdzie chcesz, wysiadasz z samochodu i rozbijasz namiot. Lubię jeździć tam, gdzie była komuna i gdzie można rozbić namiot."
ferdek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 18.09.2016, 21:52   #4
consigliero
Ajde Jano
 
consigliero's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rataje Słupskie
Posty: 5,783
Motocykl: Raczej nie będę miał AT
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 8 miesiące 3 tygodni 3 dni 5 godz 2 min 42 s
Domyślnie

Ja znam miejscowość Piasek Mały , czasem tamtędy przejeżdżam , ale znam się w miarę tylko na jednym BMW
__________________
BMW Club Praha 001
1.Nigdy nie polemizuj z idiotą. Sprowadzi cię do swojego poziomu a później pokona doświadczeniem.
2.Czasami lepiej milczeć i sprawić wrażenie idioty, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości.
consigliero jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 19.09.2016, 17:50   #5
p@wel


Zarejestrowany: Sep 2016
Miasto: Toruń
Posty: 22
Motocykl: RD03
p@wel jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 dni 23 godz 52 s
Domyślnie

No i stało się - pojechałem, obejrzałem, zrobiłem kilka kilometrów po spokojnych, okolicznych drogach i ...zakochałem się w RD03 :-)
W moim przekonaniu motocykl jest bardzo zadbany i dobrze wyposażony na pierwsze wypady. Prowadzi się świetnie, silnik i skrzynia nie wydają z siebie żadnych niepokojących odgłosów niezależnie od temperatury, obrotów i obciążenia. Biegi lekko zmieniają się w górę i w dół.
Nieoryginalne malowanie mi nie przeszkadza - jest bardzo starannie wykonane, włącznie z komponującymi się, czerwonymi obwódkami wokół liter HONDA. Rama pozostała nietknięta w oryginalnym, białym kolorze. Jedynymi zauważalnymi mankamentami, o których Właściciel wspominał już w rozmowie telefonicznej jest trochę wyżłobiona błotem tylna tarcza hamulcowa i lekka korozja na łączeniu rury wydechowej z tłumikiem.
Cóż było robić - nie targując się wiele zapakowaliśmy Africę do VW T4 i przytargałem nowy nabytek do Torunia. Mam nadzieję, że będzie mi wdzięcznie służyć.

Dziękuję Kolegom z Forum, którzy wsparli mnie swoimi sugestiami przy podejmowaniu, bądź co bądź, ważnej decyzji. Pozostaje zmienić status w opisie i ...nawijać kilometry
p@wel jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 19.09.2016, 17:53   #6
Zmyler
 
Zmyler's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2014
Miasto: Lublin
Posty: 2,276
Motocykl: LC8-950ADV,EXC 450, ROAD KING EVO
Zmyler jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 tygodni 21 godz 59 min 53 s
Domyślnie

Gratulacje - niech służy długo i bezpiecznie !
Zmyler jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 19.09.2016, 18:29   #7
maciej33


Zarejestrowany: Dec 2012
Miasto: sulechow-londyn
Posty: 277
Motocykl: RD04
maciej33 jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 3 dni 8 godz 15 min 48 s
Domyślnie

Pozdrow ojca dyrektora
maciej33 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 19.09.2016, 20:26   #8
sizyrk
Jak kółka to tylko dwa , a jak chcesz cztery - kup dwa motory :-)
 
sizyrk's Avatar


Zarejestrowany: May 2012
Miasto: Lancaster UK
Posty: 755
Motocykl: 2x RD07A CRF1100 Adventure Sport
Przebieg: 90 tys
sizyrk jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 1 dzień 14 godz 11 min 46 s
Domyślnie

Gratulacje i niech służy , do zobaczenia na trasie
sizyrk jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 19.09.2016, 22:42   #9
ferdek
 
ferdek's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Białystok
Posty: 1,436
Motocykl: Honda Africa Single
ferdek jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 2 dni 21 godz 10 min 47 s
Domyślnie

Gratulacje Niech Ci dobrze służy.
__________________
"A w takiej Mongolii lejesz, gdzie chcesz. Gdzie chcesz, wysiadasz z samochodu i rozbijasz namiot. Lubię jeździć tam, gdzie była komuna i gdzie można rozbić namiot."
ferdek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 20.09.2016, 08:20   #10
motomysz
 
motomysz's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2013
Miasto: Białogard
Posty: 466
Motocykl: RD07
motomysz jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 2 dni 4 godz 31 min 59 s
Domyślnie

Szybka męska decyzja, i to mi sie podoba! Niech moc będzie z Wami!
motomysz jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Czy ktoś musiał zostawić motocykl w Rosji? olecki79 Kwestie różne, ale podróżne. 80 02.11.2016 16:15
Czy ktoś może zna taki motocykl ?klx 400 Zmyler Inne - dyskusja ogólna 28 21.09.2015 10:05
Zna ktos dobrego chirurga? Najlepiej malopolska-swietokrzyskie-mazowiecke ale nie tylko.. Olek Wszystko dla Afrykańczyka 6 02.10.2011 13:29
opona dedykowana na piasek (łopatki) Lepi Hamulce, kola, opony 9 16.07.2009 15:28


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 15:47.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.