Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Inne tematy

Inne tematy Motocyklowo

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 22.06.2013, 22:47   #1
[Maciek]
 
[Maciek]'s Avatar


Zarejestrowany: Nov 2012
Miasto: Puławy
Posty: 20
Motocykl: Simson S51/1 E
Przebieg: ~23 000
Galeria: Zdjęcia
[Maciek] jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 dzień 13 godz 38 min 3 s
Domyślnie Luźna rozmowa, moja Historia... temat Afryki jako pierwszego motocykla...

Witam Was wszystkich serdecznie. Nie będę spamił 2x w Powitalni, dlatego robię to tutaj, w moim pierwszym temacie na forum AT...
No cóż.. Może troszkę się przedstawię i opiszę swoją historię. Mam nadzieję, że mnie zrozumiecie i nie muszę się martwic o kulturę pośród użytkowników tak jak na moim dotychczas odwiedzanym codziennie forum Simsony.net

Zacznę może od tego, że jak wskazuje na to mój nick, mam na imię Maciek, mam 17lat i pochodzę spod Puław. Moja przygoda z motocyklami rozpoczęła się 4 sezony temu, kiedy jako 13latek zapytałem mamy ni stąd ni z owąd" Kup mi motor mamo, najlepiej Simsonka bowiem przyjaciele z mojej paki mieli właśnie takowe motorowery"
Był simson, była karta motorowerowa, potem całkowita fascynacja tą marką <w krytycznym momencie zupełny fioł na punkcie simsonów>
Potem był drugi simek. Po dwóch sezonach siedzenia w simsonach, przyszła pora na dłuższy, dalszy wyjazd. Wybrałem się na przeniesiony zlot Gwieździsty z Cze-wy pod Olsztyn. Wyjazd 3 dniowy, 400km w jedną stronę, samotnie, nocka u forumowiczów, zlot, nocka, powrót, ale tym razem całą drogę do domu zostałem odprowadzony przez deszcz...
Brak motocyklowego ubioru dał się we znaki...
Tu zaznaczam, że postawiłem się zupełnie przypadkowo pomiędzy BMW http://p1.bikepics.com/2012%5C04%5C1...85093-full.jpg a właśnie ta Afryką http://p1.bikepics.com/2012%5C04%5C1...85095-full.jpg
Macie więcej fotek: http://www.bikepics.com/members/maci3k/p9/
Dodam, że przy BMW stali starsi Państwo, ubrani w kamizelki Rajdu Katyńskiego, przypilnowali mi kasku oraz simka, wspomogli cukierkami kopiko, cobym nie zasnął po drodze

Tego samego roku w wakacje, czyli ze 2 miesiące po JG wraz z forumowym przyjacielem pojechaliśmy, każdy na swoim simsonku w wypad nad M. Batyckie. Ponad 1500km w 5 dni z czego po 2 dni jazdy w każda stronę. Terminy były napięte niestety... i dlatego wyszło ze tak krótko;/ Szkoda. Sprzęty to oczywiście 50tki. Seryjnie jadące max 65 z górki;/
http://www.bikepics.com/members/maci3k/p11/
http://www.youtube.com/watch?v=etHIAifEa4I

W tę zimę simson przeszedł gruntowne remonty, do silnika zawitało niewysilone 85ccm, na przód tarcza hamulcowa.
Więc w kwietniu tego roku przyszedł czas na Jasną Góre 2013. Oczywiście zjawiłem się tam na simsonie, sam, ponad 300km w jedną str. Bardzo chciałem spotkać małżeństwo z BMW, wyściskaliśmy się jak dobzi starzy przyjaciele chodź do tej pory nie wiem kim są tak naprawdę. Zapytałem o kilka szczegółów dotyczących Rajdu Katyńskiego. Pani stwierdziła, że często sobie o mnie wspominają...
http://www.bikepics.com/members/maci3k/p16/

Zakochałem się w motocyklach i turystyce motocyklowej, do 18tki brakuje mi 9 msc, czekam z niecierpliwością. Budżet jakim dysponuję na tę chwilę to obiecane pożyczenie od rodziców 3 tys pln na jesień, i 2.5k pln swojego.
Chciałbym jak najszybciej wsiąść na większy sprzęt i dać upust emocjom, które muszę w sobie tłamsić, kiedy inni wyprzedzają mnie pięknymi sprzętami, bądź puszkami. Kiedy muszę się wstydzić za swój sprzęt, bo jadę pod górkę 40km/h tamując ruch i nie można mnie wyprzedzić bo postawiono pachołki na liniach.

Pod uwagę biorę na sam początek
*GSa 500 - chyba każdy go bierze pod uwagę na początek przygody z moto
* Apke Pegaso 650 - z singlem rotaxa, zastosowanym również w BMW 650F
* BMW 650F - średnio droższe o 2-3k niż Pegaso
* No i Afrykę, droższą niż BMW....

No i co do AT, trochę się jej boję. Tak jak w w.w propozycjach nie widzi mi się siedzenie i naprawianie, tak w przypadku AT od razu przed oczami mam remont silnika i usterki, chodź dla Was banalne dla mnie będa po prostu kłopotem, który będzie przeszkadzać mi w śmiganiu.
Myślę, że AT jest do nauczenia, to raczej jest logiczne.
Podobnie przeciez było w przypadku simsonka, kilkaset kilometrów nauczyło mnie podstaw mechaniki. Z tym, że to już nie będzie zapewne takie proste... Zdjęcie głowicy nie będzie wiązać się z odkrecieniem czterech śrub lecz zapewne z rozszczelnieniem układu chłodzenia no i bitwą o rozrząd i zawory <w tej chwili nie mam o tym zielonego pojęcia>

Jestem typowym garażowcem. Może nie harcorem, spędzającym w blaszako-warsztacie cały wolny czas lecz potrafię posiedzieć przy moto kilka dobrych godzin z widocznymi efektami pracy.

No i ostatnia rzecz, może zwrócę się tu do ogółu forum... W piątek w okolicy 14;20 w Puławach widziałem przejeżdżających trzech afrykanerów. Kierowali się w stronę Lublina. Pierwsza AT w malowaniu Tesco, na ostatniej z tyłu na bagażniku był przymocowany pomarańczowy śpiwór, namiot, karimata, nie wiem co:F ... dziękuję Wam, że poprawiliście mi wtedy humor na cały dzień.
Pzdr
[Maciek] jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.06.2013, 23:11   #2
jochen
Kierowca bombowca
 
jochen's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Kraków
Posty: 2,557
Motocykl: RD07a
jochen jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 4 dni 14 godz 10 min 8 s
Domyślnie

Kolego, po pierwsze: nigdy nie wstydź się sprzęta, na którym aktualnie jedziesz. Zawsze będzie ktoś na bardziej błyszczącym, nowocześniejszym, szybszym - no i co z tego? Bądź dumny z motocykla jaki masz, a nikomu do głowy nie przyjdzie, żeby się z Ciebie śmiać. Po drugie: w Afryce będziesz musiał grzebać o wiele mniej i rzadziej niż w Simsonku, a frajda będzie nieporównywalna. Jeśli choć trochę o nią będziesz dbać, ona zawsze zadba o Ciebie. Realizuj swoje marzenie, idziesz dobrą drogą, powodzenia!
PS. Lata temu, gdy sam miałem 16-stkę na karku też miałem Simsonka, to był S51 Enduro z wyżej puszczonym wydechem. Upalałem go po drogach, krzokach, jakichś leśnych ścieżkach... To były czasy, hej! A po kilku latach pod akademikiem w Krakowie zobaczyłem Afrykę jakiegoś włóczykija z Finlandii. No i tak mi zostało do dziś i nie chce przestać, hehe.
__________________
AT RD07A, '98, HRC

Ostatnio edytowane przez jochen : 22.06.2013 o 23:48
jochen jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.06.2013, 23:26   #3
Boski-Kolasek
 
Boski-Kolasek's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2010
Miasto: Bieszczad PL, co. meath IRL.
Posty: 1,630
Motocykl: nie ma!!!!!!!
Przebieg: +-50k
Boski-Kolasek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 6 dni 6 godz 6 min 11 s
Domyślnie

Czesc Maciek!!! hardcorze
__________________
Plany i marzenia to pozwala twardo stapac w rzeczywistosci.... chyba!!!!!!
Boski-Kolasek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.06.2013, 23:31   #4
PUFF
Very Old Member ;)
 
PUFF's Avatar


Zarejestrowany: Jan 2004
Miasto: Kielce
Posty: 316
Motocykl: RD04
PUFF jest na dystyngowanej drodze
Online: 5 dni 15 godz 25 min 9 s
Domyślnie

Ja tez zaczynalem od S51N (3biegi, bez kierukow i akumulatora). Zrobilem nim ze 20 tkm.
Tak, jak mowia poprzednicy, przy AT mozesz moec mniej roboty niz przy simaku.
__________________
Pawel RD04 '92
PUFF jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.06.2013, 23:34   #5
[Maciek]
 
[Maciek]'s Avatar


Zarejestrowany: Nov 2012
Miasto: Puławy
Posty: 20
Motocykl: Simson S51/1 E
Przebieg: ~23 000
Galeria: Zdjęcia
[Maciek] jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 dzień 13 godz 38 min 3 s
Domyślnie

Nie żebym wybrzydzał, ale z simem problemów nie mam:F remoncik co 20k km za 6 stów i lata:F

Ostatnio edytowane przez [Maciek] : 22.06.2013 o 23:38
[Maciek] jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.06.2013, 23:40   #6
dawid8210
 
dawid8210's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2011
Miasto: Kiełczygłów
Posty: 1,748
Motocykl: RD07a
Przebieg: 00000
dawid8210 jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 3 tygodni 6 dni 21 godz 45 min 51 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał [Maciek
Chciałbym jak najszybciej wsiąść na większy sprzęt i dać upust emocjom
Upust emocjom dawaj tłukąc w worek, albo strzelając z procy do wrednego sąsiada, czy też spieprzając przed kanarami. Nie na moto.
Powodzenia w realizowaniu marzeń, no i cześć chłopaku
A jak kupisz Afrykę mając lat tyle ile masz będziesz tutaj najmłodszym czarnuchem

Ostatnio edytowane przez dawid8210 : 22.06.2013 o 23:43
dawid8210 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.06.2013, 23:49   #7
kris2k


Zarejestrowany: Feb 2012
Posty: 158
Motocykl: GS 1100
kris2k jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 5 dni 5 godz 29 min 21 s
Domyślnie

Wstyd że jedziesz simsonem? Za moich czasów to był największy lans.
Zresztą, nie ważne czym. Ważne że stawiasz sobie cele i je realizujesz, bez względu na przeciwności. Za to pełen szacun.
A co do motocykla: Afryka i tak odpada w Twoim przypadku, bo za duża moc jak na A2 na które to będziesz mógł zdawać. nawet Pegaso się chyba nie łapie. Ale jest sporo innych sprzętów, Dominator na ten przykład: taniej Cię wyjdzie, a frajdy też sporo przysporzy. Przy okazji zostanie Ci kasy na dopieszczenie sprzętu i jakieś wypady. A do 24 lat, jak już będziesz mogł pełne lejce dostać, spokojnie odłożysz na wymarzoną Afryczkę.
Tak czy siak, szczerze Ci życze powodzenia w realizacji swoich planów i pogoni za marzeniami.
kris2k jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23.06.2013, 00:10   #8
PUFF
Very Old Member ;)
 
PUFF's Avatar


Zarejestrowany: Jan 2004
Miasto: Kielce
Posty: 316
Motocykl: RD04
PUFF jest na dystyngowanej drodze
Online: 5 dni 15 godz 25 min 9 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał dawid8210 Zobacz post
A jak kupisz Afrykę mając lat tyle ile masz będziesz tutaj najmłodszym czarnuchem
Mysle, ze mlodszy byl jeden kolega z Wroclawia (nicka specjalnie pomijam), ktory na nasz I zlot przyjechal na RD04 pod Lublin
Mial wtedy 16 lat.
__________________
Pawel RD04 '92
PUFF jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23.06.2013, 01:21   #9
bajrasz
świeżym warto być:)
 
bajrasz's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: DWR
Posty: 1,241
Motocykl: RD07a
bajrasz jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 4 dni 9 godz 55 min 46 s
Domyślnie

Simson-pierwsza klasa, wycieczka-pierwsza klasa, konserwa sokołowska w podróży-pierwsza klasa, gniazdo zapalniczki na wyciągniecie dłoni z namiotu-pierwsza klasa...ty już jesteś prawie czarnuch...trzymam kciuki za ciąg dalszy.
__________________
pozdrawiam
Pan Bajrasz





bajrasz jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23.06.2013, 08:18   #10
mishieck
Łowcy z Łopola
 
mishieck's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: O! Pole...
Posty: 1,219
Motocykl: Szwenduro
mishieck jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 1 tydzień 6 dni 20 godz 19 min 49 s
Domyślnie

Ja bym polecał jednak trampka na pierwsze moto. Nauczysz się trampka, przyjdzie kolej na afrę.
mishieck jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Tags
adź


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Zimowanie motocykla, temat dla deTerminatorów Lupus Kwestie różne, ale podróżne. 2 24.06.2012 23:30
Stelaż do Afryki RD07A. Alkar Moto. Udostępnienie motocykla miro&afryka Inne tematy 19 22.06.2012 22:43
A2 i ja - moja historia ;) Babel Inne tematy 3 05.12.2011 12:28


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 06:54.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.