Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > NAT - Nowa (przyszła) Królowa > CRF 1000 L

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 16.05.2019, 14:39   #391
Dubel
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Nie tylko o wielkość siedziska ale i o ergonomię chodzi. Osobiście nie znam w tym segmencie lepszego motocykla do jazdy w duecie niż gs
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 16.05.2019, 14:56   #392
przemo77390


Zarejestrowany: Jan 2015
Miasto: Warszawa
Posty: 1,829
Motocykl: inne moto
przemo77390 jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 22 godz 44 min 51 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał dubel Zobacz post
Nie tylko o wielkość siedziska ale i o ergonomię chodzi. Osobiście nie znam w tym segmencie lepszego motocykla do jazdy w duecie niż gs
Czyli na ATAS (nie zwykłej0 będzie gorzej się siedziało. Wydawałoby się że tam też jest spora kanapa na tyle i miejsca.
przemo77390 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 19.05.2019, 00:02   #393
nabrU
Stary nick: Radarman
 
nabrU's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2017
Miasto: Whiteley, UK
Posty: 2,821
Motocykl: 2017 CRF1000L DCT
nabrU jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 17 godz 42 min 6 s
Domyślnie

Ale czy to tak trudno sprawdzic? Jazda testowa z plecaczkiem i tyle...
nabrU jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 19.05.2019, 01:46   #394
Mirek Swirek
BANDA LUBLIN
 
Mirek Swirek's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: Lublin
Posty: 3,952
Motocykl: RD04
Przebieg: Kręcony
Mirek Swirek jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 2 tygodni 3 dni 14 godz 54 min 12 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał dubel Zobacz post
Nie tylko o wielkość siedziska ale i o ergonomię chodzi. Osobiście nie znam w tym segmencie lepszego motocykla do jazdy w duecie niż gs
A jedziłeś Afryko?
Nowo Afryko?
Tak przekornie pytam.
Bo, że na czarne to Gejes to klasa, to wiem, a dalej, to jak się ma?
Żeby nie było... Ciekaw jestem opinii urzytkoeników, też.
Mirek Swirek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 19.05.2019, 10:20   #395
darius
 
darius's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Gdynia
Posty: 460
Motocykl: NAT
Galeria: Zdjęcia
darius jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 1 dzień 11 godz 40 min 23 s
Domyślnie

https://youtu.be/sRxi1lUTi-k

Afryka w akcji.

D

Wysłane z mojego Mi A2 przy użyciu Tapatalka
darius jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 19.05.2019, 11:48   #396
mdxmd


Zarejestrowany: Sep 2013
Miasto: Lubelskie
Posty: 2,385
Motocykl: CRF1000
Przebieg: 133 000
mdxmd jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 6 dni 5 godz 28 min 41 s
Domyślnie

nie wiem jak na Adventure ale zwykła NAT w 2 osoby (bez bagażu) prowadzi się bardzo dobrze szczególnie przy małych prędkościach motocykl doskonale trzyma się trakcji, jazda w 2 osoby nawet polnymi drogami jest przyjemniejsza niż na BMW z serii R, zawracanie i wszelkie manewry super... ale kiedy trzeba dać w palnik, generalnie gdy ktoś lubi bardzo dynamiczną jazdę i lata dużo w 2 osoby raczej skłaniałbym się w kierunku BMW R1200 ten motocykl wybacza wszystko i wyprowadza na prostą z 90% błędów kierowcy.

CRF rewelacyjnie się manewruje, czasem odnoszę wrażenie, że nawet jak zatrzymam się w miejscu to motocykl i tak zostanie w pozycji pionowej

Ostatnio edytowane przez mdxmd : 19.05.2019 o 11:55
mdxmd jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.05.2019, 10:55   #397
majki
 
majki's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: Gwe/Warszawa
Posty: 3,494
Motocykl: CRF1000, RD04
majki jest na dystyngowanej drodze
Online: 5 miesiące 1 tydzień 3 dni 23 godz 26 min 45 s
Domyślnie

No to wracając do tematu...
Wczoraj nakręciłem solo 90km offa, coraz lepsze ścieżki znajduję w okolicy - ogólnie szutry, lasy, pola, trochę błota, piachu, korzeni, ale bez hardcoru...do czasu...zostało mi z 500m do asfaltu...wąska, zapomniana ścieżka w mini wąwozie...AM to widzi i prowadzi to jedziemy, tylko kilkaset metrów. Ostatnio padało trochę - grunt torfowy, miękki, na ścieżce rosną krzaczory i po chwili trafiam na zwalone drzewa...szybki rekonesans, bokiem da się objechać trawersując trochę pod górę (są stare ślady wścieklaków). Jadziem...jak nie przejedziem to wrócim...przejechalim bez większych problemów (K60 do połowy zjedzone już). Za chwilę kolejne zawalidrogi leżą, powtórka, bokiem, bokiem i poszło. Na i 150m przed asfaltem kłębowisko zmurszałych drzew, ścieżka wąska, pod górę, boki bardziej zarośnięte i bardziej strome, nie ma się gdzie napędzić...zawracać...nieee...to tylko 150m...enduro nie pęka... Wyczyściłem z konarów objazd, sprawdziłem czy za 50m nie ma czegoś grubszego i dzida, 'chwilę' się tam umęczyłem, ale się dało...ogólnie łatwo nie było, ale fun był. Dawno się tak nie urobiłem na moto...prawie zapomniałem jak to smakuje, ale było mega...trochę mi brakowało takich wyryp...

Podsumowanie:
CRFa jest super do moich zastosowań: jazda solo po polach/lasach, turystyka solo z nie za dużym bagażem, codzienne przemieszczanie się po okolicy. Jak się wpie.dolę w gnój to przejadę (ale nie pojadę na integrację UA, bo się z wyleczyłem z takiej jazdy mastodontem ), jak się chcę pobawić to się pobawię, jak chcę powoli, technicznie to też się da. Mocy mi nigdy nie brakło...wolę jechać dłużej bokami niż autostradą, przeważnie mam na to czas i chęci. Oczywiście motór wymagał dopieszczenia, doposażenia, małych przeróbek, ale jak każdy mój poprzedni, nic nadzwyczajnego. Po zmianie sprężyny z tyłu moto stało się sztywniejsze i bardziej skoczne, dużo lepiej gasi duże dziury i lądowania, ma lepszą trakcję, bo tylne koło dużo mniej się gubi na dziurach/korzeniach. Na stojąco jest blisko ideału, a po zmianie kanapy dupa jest zadowolona. Ogólnie banan z pyska nie schodzi i mam zaufanie do moto (a nie jak do ASO czy pomarańczy ). Jest cacy
__________________
Afra - jedyna, wierna kochanka!!!!
Pożegnane bez żalu: 990S, 690R, DR650SE, XF650
majki jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.05.2019, 11:13   #398
puszek
 
puszek's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Krakuff
Posty: 4,762
Motocykl: RD07a
puszek jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 3 tygodni 3 dni 3 godz 53 min 13 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał majki Zobacz post

Podsumowanie:
CRFa jest super do moich zastosowań: jazda solo po polach/lasach, turystyka solo z nie za dużym bagażem, codzienne przemieszczanie się po okolicy. Jak się wpie.dolę w gnój to przejadę (ale nie pojadę na integrację UA, bo się z wyleczyłem z takiej jazdy mastodontem ), jak się chcę pobawić to się pobawię, jak chcę powoli, technicznie to też się da. Mocy mi nigdy nie brakło...wolę jechać dłużej bokami niż autostradą, przeważnie mam na to czas i chęci. Oczywiście motór wymagał dopieszczenia, doposażenia, małych przeróbek, ale jak każdy mój poprzedni, nic nadzwyczajnego. Po zmianie sprężyny z tyłu moto stało się sztywniejsze i bardziej skoczne, dużo lepiej gasi duże dziury i lądowania, ma lepszą trakcję, bo tylne koło dużo mniej się gubi na dziurach/korzeniach. Na stojąco jest blisko ideału, a po zmianie kanapy dupa jest zadowolona. Ogólnie banan z pyska nie schodzi i mam zaufanie do moto (a nie jak do ASO czy pomarańczy ). Jest cacy
Majki, my tam mamy dla takich jezdzców trasy szuter.. Layty ,ze tak powiem..A Królowa zawsze chetnie widziana...
puszek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.05.2019, 11:32   #399
majki
 
majki's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: Gwe/Warszawa
Posty: 3,494
Motocykl: CRF1000, RD04
majki jest na dystyngowanej drodze
Online: 5 miesiące 1 tydzień 3 dni 23 godz 26 min 45 s
Domyślnie

Wybacz Puszku, ale byłem kilka razy na UA na 690 i znam tamte trasy...dziurawe asfalty mnie nie interesują, a każdy wjazd na górę może zamienić się w hardcore jak trochę wody popada...nie mówiąc już o brodach...po prostu szkoda mi (jeszcze) moto za 50k na takie zabawy.

BTW. czwórką jeździłem na integracje podkarpackie za czasów Bloba i tam już bywało ciekawie...
__________________
Afra - jedyna, wierna kochanka!!!!
Pożegnane bez żalu: 990S, 690R, DR650SE, XF650
majki jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.05.2019, 12:29   #400
puszek
 
puszek's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Krakuff
Posty: 4,762
Motocykl: RD07a
puszek jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 3 tygodni 3 dni 3 godz 53 min 13 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał majki Zobacz post
Wybacz Puszku, ale byłem kilka razy na UA na 690 i znam tamte trasy...dziurawe asfalty mnie nie interesują, a każdy wjazd na górę może zamienić się w hardcore jak trochę wody popada...nie mówiąc już o brodach...po prostu szkoda mi (jeszcze) moto za 50k na takie zabawy.

BTW. czwórką jeździłem na integracje podkarpackie za czasów Bloba i tam już bywało ciekawie...
nooo dawniej to było ciezko...

Ostatnio edytowane przez puszek : 22.05.2019 o 12:36
puszek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 03:50.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.