Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Podróże. Całkiem małe, średnie i duże. > Umawianie i propozycje wyjazdów

Umawianie i propozycje wyjazdów Masz już plan? Nie masz? A może szukasz kompana w podróży? Brak Ci koncepcji na długi weekend, wakacje? Szukasz plecaczka? Nikt nie chce jechać na Elefanta? Tu szukaj bratniej duszy...

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 07.03.2019, 23:08   #11
Galar


Zarejestrowany: Nov 2018
Miasto: Warszawa
Posty: 199
Motocykl: SD06
Galar jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 19 godz 58 min 58 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Novy Zobacz post
Gibraltar, jeśli wjedziesz na górę z dzieckiem to zajmie Ci to więcej czasu niż przewidujesz

Parking dla motocykli obok kolejki na skałę jest za darmo.
Jeśli coś będziesz kupował w Gibraltarze (np. alkohol - bardzo dobra cena ) płać Revolutem w lokalnej walucie, bo strasznie kroją na przewalutowaniu.

Wjeżdżaj na górę kolejką i zwiedzaj swoim tempem, nie jedź busem, pomimo, że mocno będą Cię namawiać naganiacze i tylko teoretycznie ich oferta będzie ciekawsza. Kolejka do kolejki idzie naprawdę szybko.
Weź ze sobą takie cukiereczki mini lub jakieś małe ciasteczka dla małpek - będzie to niesamowita atrakcja dla dziecka. Tylko odpuść te małpy, gdzie kolejka kończy bieg i idź od razu na 'Taras Królowej Elżbiety' - tamta małpia rodzina jest dużo spokojniejsza.

Schodząc z góry jest kolejna atrakcja - jaskinie (wejście płatne), niestety byłem 10 minut przed zamknięciem i nie udało się już wejść. Widziałem tylko 'przedsionek', który zrobił na mnie duże wrażenie.

Kolejna atrakcja to z Gibraltaru są rejsy do Afryki i nie potrzeba mieć paszportu, bo tam jest jeszcze kawałek Hiszpanii.

Na Gibraltarze jest miejsce, kawałek polskiej historii, pomnik - upamiętnienie śmierci Gen. Sikorskiego.

No i ważne - Gibraltar - cześć Anglii, ale jeździ się normalnie, po europejsku
Byłem i kolejką i busem.
Zdecydowanie bus wygrywa. Dużo ciekawych rzeczy można się po drodze dowiedzieć.
Kolejka ci tego nie powie.

Co do pierwszego dnia baaaaaaaaaaaaardzo ambitny plan.
Zwiedzanie z motocykla bez zsiadania.
Galar jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07.03.2019, 23:25   #12
kylo
 
kylo's Avatar


Zarejestrowany: Feb 2013
Miasto: Lubelskie
Posty: 442
Motocykl: R100GS
kylo jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 5 dni 11 godz 59 min 31 s
Domyślnie

Jak chcesz zobaczyć potęgę Atlantyku pojedź do Sagres, masz po drodze, przylądek - Cabo de Sao Vicente oraz Ponta de Sagres. Wspaniałe klify, potężny wiatr non stop i fale. Piękne miejsca, polecam. Niedaleko na Twojej trasie masz również górski punkt widokowy - szczyt pasma Serra de Monchique(902m.n.p.m) super widok na Atlantyk ze spooorej odległości.
kylo jest online   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07.03.2019, 23:25   #13
bukowski
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Cytat:
Napisał Galar Zobacz post
Byłem i kolejką i busem.
Zdecydowanie bus wygrywa. Dużo ciekawych rzeczy można się po drodze dowiedzieć.
Kolejka ci tego nie powie.

Co do pierwszego dnia baaaaaaaaaaaaardzo ambitny plan.
Zwiedzanie z motocykla bez zsiadania.
Zwiedzania Gibraltaru nie przewidywalem w ogóle, Sewilla przy okazji, bo gdzieś trzeba obiad zjeść. Rok temu spędziłem tam trzy dni, o dzień za dużo nawet dla dorosłych, a co dopiero 11 latka. W ogóle planowanie takiego wyjazdu okazało się dość trudne, bo masz pierdylion ograniczeń, których nie masz jadąc solo w miejsce, które jest dla mnie, dorosłego samo w sobie niezwykle ale dla takiego chłopaka to abstrakcja.

No i tak poza wszystkim, nie przepadam za zwiedzaniem / zaliczaniem / oglądaniem wszystkiego z przewodnika. Niereformowalny jestem, normalnie bym przez to wszystko przejechał rzucając okiem ledwie, ale mam plan na intensywna edukację młodego w terenie. Już teraz codziennie zbiera fakty na temat każdego z zakątków. Wygrzebal np ze w okolicach Caceres jest największe na świecie skupisko czarnych sępów

Ostatnio edytowane przez bukowski : 07.03.2019 o 23:32
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07.03.2019, 23:28   #14
bukowski
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Cytat:
Napisał kylo Zobacz post
Jak chcesz zobaczyć potęgę Atlantyku pojedź do Sagres, masz po drodze, przylądek - Cabo de Sao Vicente oraz Ponta de Sagres. Wspaniałe klify, potężny wiatr non stop i fale. Piękne miejsca, polecam. Niedaleko na Twojej trasie masz również górski punkt widokowy - szczyt pasma Serra de Monchique(902m.n.p.m) super widok na Atlantyk ze spooorej odległości.
Dzięki, pojedziemy

Sent from my G8441 using Tapatalk
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08.03.2019, 01:00   #15
wolly


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Łódź
Posty: 1,279
Motocykl: RD01
wolly jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 dni 13 godz 46 min 34 s
Domyślnie

Plan fajny tylko trochę napięty jak dla mnie , koło Evory masz Megalithic enclosure of Almendres ale co kto lubi , Monsanto też warto zobaczyć ponoć, Ja nie byłem , ale w Lizbonie młodzieży na pewno spodoba się oceanarium , drogawo ale warto byle nie w niedziele już Ci zazdroszczę widoków
20190210_121228 - kopia.jpg

20190210_125100 - kopia.jpg
wolly jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08.03.2019, 10:54   #16
bukowski
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

O, kromlechy wpisuję na listę!
Plan napięty, ale zdaję sobie sprawę, że będą konieczne skróty. A z drugiej strony, dzieciaki szybko się nudzą zwiedzaniem, więc siłą rzeczy przelecimy przez te różne atrakcje.
Zwalniamy mocno w Caceres - tylko 2h jazdy asfaltem, no i w Porto zostajemy na 2 noce -koniecznie chcę syna zabrać na fado.
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08.03.2019, 11:49   #17
wolly


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Łódź
Posty: 1,279
Motocykl: RD01
wolly jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 dni 13 godz 46 min 34 s
Domyślnie

chylę czoła , tam inaczej płynie czas MANIANA , tylko żebyś nie zniechęcił syna tym galopem , na pewno tam wrócę/ może z rowerem/ . Spisz na Afamie// Fado obecne na każdym prawie kroku Cabo de Roca przereklamowane ale jak pisałem co kto lubi , a życie i tak pisze
swój scenariusz jeszcze raz udanej wycieczki . I tak ze się zapytam lecisz w stroju cywilnym czy moto
20190210_105136 - kopia.jpg

20190212_091115.jpg

20190212_104148.jpg

20190213_125309.jpg

20190214_103558.jpg

20190212_175656.jpg

Ostatnio edytowane przez wolly : 08.03.2019 o 11:56
wolly jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08.03.2019, 13:45   #18
bukowski
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Cytat:
Napisał wolly Zobacz post
chylę czoła , tam inaczej płynie czas MANIANA , tylko żebyś nie zniechęcił syna tym galopem , na pewno tam wrócę/ może z rowerem/ . Spisz na Afamie// Fado obecne na każdym prawie kroku Cabo de Roca przereklamowane ale jak pisałem co kto lubi , a życie i tak pisze
swój scenariusz jeszcze raz udanej wycieczki . I tak ze się zapytam lecisz w stroju cywilnym czy moto
Załącznik 86611

Załącznik 86612

Załącznik 86613

Załącznik 86614

Załącznik 86615

Załącznik 86616
Nie no, ciuchy moto. Portu trochę znam, uwielbiam. Na Lizbone mamy mało czasu, ta łatwo polecieć na city break. To, co mnie najbardziej ciagnie, to Dolina Douro i romanskie starocie

Sent from my G8441 using Tapatalk
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08.03.2019, 15:52   #19
Babel
 
Babel's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 2,741
Motocykl: Pomarańczowy
Babel jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 4 tygodni 1 dzień 3 godz 6 min 3 s
Domyślnie

Ja ze swojej strony polecam lokalne winka
Załączone Grafiki
Typ pliku: jpg DSC_0277.jpg (705.1 KB, 20 wyświetleń)
Babel jest online   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08.03.2019, 23:08   #20
aadamuss


Zarejestrowany: Dec 2017
Miasto: Poznań
Posty: 1,212
Motocykl: nie mam AT jeszcze
aadamuss jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 2 dni 1 godz 30 min 34 s
Domyślnie

Akurat te kromlechy bym odpuścił - dużo jazdy a na koniec z buta przez pola :-)
Douro warto zobaczyć z rzeki jeśli plywaleś kiedyś kajakiem. Byłem dwa tygodnie temu i naprawdę warto :-) Widoki z lądu też super. Za chwilę będą kwitły migdałowce.


Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka
aadamuss jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wł.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Finlandia w pigułce i kajakowo matjas Trochę dalej 39 01.10.2018 14:15
Katowice - Portugalia BlackDragon Trochę dalej 0 02.01.2018 23:56
Potrzebne Informacje - wypożyczanie pojazdów - Portugalia - Portimao MotoGdyniaMariusz Przygotowania do wyjazdów 1 22.05.2016 22:27
Boom 2014 portugalia raff Umawianie i propozycje wyjazdów 10 27.06.2014 16:04


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 12:41.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.