Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Podróże. Całkiem małe, średnie i duże. > Kwestie różne, ale podróżne.

Kwestie różne, ale podróżne. Jak nic z powyższego o podróżowaniu Ci nie pasuje, pisz tutaj...

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 12.09.2020, 23:11   #1
consigliero
Ajde Jano
 
consigliero's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rataje Słupskie
Posty: 5,784
Motocykl: Raczej nie będę miał AT
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 8 miesiące 3 tygodni 3 dni 5 godz 59 min 41 s
Domyślnie A jak jazda bez prawa jazdy?

Tak się złożyło że będąc na zakupach w żabce zgubiłem portfel. Te trochę gotówki to pikuś, karty też nie są problemem , dowód osobisty już zablokowałem ale najbardziej boli strata prawa jazdy. W kraju nie mam problemu ale zagranicą? Jakiś czas temu objechałem Maroko bez prawa jazdy ale to dawno było i nie wiem czy teraz dałoby radę. Mam PDF z prawem jazdy, tylko czy to wystarczy? Znowu muszę się szkolić ze składania wniosku o wtórnik, teraz jest trudniej bo dodatkowo muszę sobie zrobić zdjęcie. Czy samojebka spełniająca warunki wystarczy, czy trzeba później dostarczyć fizyczny odpowiednik takowej?
Najgorszy jest czas oczekiwania bo lato się kończy a z nim pogoda na jazdę.
__________________
BMW Club Praha 001
1.Nigdy nie polemizuj z idiotą. Sprowadzi cię do swojego poziomu a później pokona doświadczeniem.
2.Czasami lepiej milczeć i sprawić wrażenie idioty, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości.
consigliero jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12.09.2020, 23:21   #2
JarekO


Zarejestrowany: Jun 2013
Miasto: Ostrów Mazowiecka
Posty: 1,488
Motocykl: nie mam AT jeszcze
JarekO jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 4 tygodni 1 dzień 6 godz 10 min 36 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał consigliero Zobacz post
Tak się złożyło że będąc na zakupach w żabce zgubiłem portfel. Te trochę gotówki to pikuś, karty też nie są problemem , dowód osobisty już zablokowałem ale najbardziej boli strata prawa jazdy. W kraju nie mam problemu ale zagranicą? Jakiś czas temu objechałem Maroko bez prawa jazdy ale to dawno było i nie wiem czy teraz dałoby radę. Mam PDF z prawem jazdy, tylko czy to wystarczy? Znowu muszę się szkolić ze składania wniosku o wtórnik, teraz jest trudniej bo dodatkowo muszę sobie zrobić zdjęcie. Czy samojebka spełniająca warunki wystarczy, czy trzeba później dostarczyć fizyczny odpowiednik takowej?
Najgorszy jest czas oczekiwania bo lato się kończy a z nim pogoda na jazdę.
3 tygodnie temu byłem w podobnej sytuacji. Na szczescie znalazlem portfel po 3 dniach.... W tym czasie obdzwonilem kilka komisariatów. Przełomem było przeglądnięcie zdjęć z wyjazdu :-).
W PL jest mandat za jazde bez tego dokumentu i koniec. Nie ma tlumaczenia.... Czas oczekiwania na wtornik ~9 dni.
JarekO jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13.09.2020, 13:20   #3
honda_honda

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jul 2013
Posty: 500
Motocykl: nie mam AT jeszcze
honda_honda jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 1 tydzień 3 dni 22 godz 14 min 19 s
Domyślnie

Poza granicami to raczej trzeba mieć komplet dokumentów. Dwa tygodnie temu w Polsce zostałem zatrzymany przez patrol policji. Pan policjant poprosił o dowód osobisty i stan licznika , poszedł do radiowozu- po kilku minutach wrócił , oddał dowód osobisty ,podziekował i życzył szerokiej drogi
honda_honda jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 16.09.2020, 21:27   #4
consigliero
Ajde Jano
 
consigliero's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rataje Słupskie
Posty: 5,784
Motocykl: Raczej nie będę miał AT
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 8 miesiące 3 tygodni 3 dni 5 godz 59 min 41 s
Domyślnie

Gdybym miał włączone powiadomienia w Facebook albo w Messenger, to pewnie obyłoby się bez wyrabiania nowych dokumentów i kart. Jednak nie zgubiłem w żabce tylko w miejscu gdzie przed dojazdem na parking, chyba wtedy kolega Jochen testował NAT, zatrzymałem się aby zmniejszyć ciśnienie. O 12:39 pojawiła się wiadomość na Messenger, chyba znalazłam coś co należy do pana. Tylko imię i nazwisko nic mi nie mówiło a chciała być moją znajomą. Dziś teściowa dzwoni że paczka do mnie przyszła, a adres miałem na PJ. Niestety już 12 września wieczorem karty były zablokowane, dowód unieważniony. W poniedziałek rano zrobiłem zdjęcia i około południa już miałem poskładane wnioski, internetowo. Podejrzewam że pani Katarzyna była już drugą osobą która znalazła portfel, pierwsza zaopiekowała się tylko tymi kilkoma banknotami.
Załączone Grafiki
Typ pliku: jpeg 6A65344D-C824-40E6-8DBC-EB195533D57E.jpeg (625.6 KB, 29 wyświetleń)
Typ pliku: jpeg 6632DAF0-F1E4-4DC5-B9CA-623BCBB682B4.jpeg (937.3 KB, 25 wyświetleń)
__________________
BMW Club Praha 001
1.Nigdy nie polemizuj z idiotą. Sprowadzi cię do swojego poziomu a później pokona doświadczeniem.
2.Czasami lepiej milczeć i sprawić wrażenie idioty, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości.
consigliero jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 17.09.2020, 21:38   #5
El Komendante
Banned


Zarejestrowany: Oct 2015
Miasto: Przystanek Oliwa
Posty: 350
Motocykl: Lublin Autobus
El Komendante jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 2 dni 12 godz 52 min 56 s
Domyślnie

Kasie są de Best.
A dwie miłe Kasie, to już pełna gra półsłówek
El Komendante jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wł.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Jazda w grupie sambor1965 Inne tematy 17 04.09.2008 16:31


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 01:29.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.