Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Podróże. Całkiem małe, średnie i duże. > Kwestie różne, ale podróżne.

Kwestie różne, ale podróżne. Jak nic z powyższego o podróżowaniu Ci nie pasuje, pisz tutaj...

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 18.12.2019, 12:14   #21
Novy
Moderator
 
Novy's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Niemcownia
Posty: 3,398
Motocykl: CRF 1000D/DCT
Przebieg: 48k+
Novy jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 4 tygodni 8 godz 57 min 38 s
Domyślnie

Metel, może przyjedziesz na zakończenie sezonu do Białego Brzegu?
__________________
Wreszcie mam swój kawałek szczęścia w całym tym gównie dookoła
Novy jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 18.12.2019, 12:23   #22
CzarnyEZG
 
CzarnyEZG's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Aug 2013
Posty: 2,511
Motocykl: RD04
CzarnyEZG jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 4 dni 14 godz 55 min 38 s
Domyślnie

Czytamy z żoną i dzieciakami
__________________
www.kolejnydzienmija.pl

2014: Żatki Bolek na promie kosmicznym
2015: Veni Vidi Wypici
2016: Muflon na latającym gobelinie
2017: Garbaty Jednorożec
2018: Czarny Jaszczomp
2019: Rodzina 50ccm plus
2020: Żółwik Tuptuś
2021: Chiński Syndrom
2022: Nie lubię zapierdalać
2023: Statek bezpieczny jest w porcie,
ale nie od tego są statki
2024: Uwaga bo ja fruwam
CzarnyEZG jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 18.12.2019, 12:24   #23
Metel
 
Metel's Avatar


Zarejestrowany: Dec 2019
Miasto: Kraków
Posty: 80
Motocykl: Transalp
Metel jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 dzień 14 godz 51 min 55 s
Domyślnie Napiszę o polityce po raz ostatni

Cytat:
Napisał chemik Zobacz post
Metel, cieszę się, że powstał ten wątek. Nie znałem Rosji. Budziła moje obawy. Dopóki tam nie pojechałem. Teraz nie mogę powiedzieć, że ją znam. Nadal budzi moje obawy jako kraj prowadzący swoją politykę opartą na dawnym imperialiźmie. Jednakże ludzie zamieszkujący ten kraj absolutnie nie budzą żadnych obaw, a raczej pozytywne skojarzenia. Fajnie jakby ten wątek rozwinął się właśnie w tym kierunku - zostawmy politykę na boku. Wszak podróże są po to aby poznać przyrodę i kulturę regionu. Pisz dalej o ludziach, o geografii, o kulturze. O tym co nas dzieli i co nas łączy.
Masz rację, omawiamy tutaj turystykę i niesamowite możliwości, które ona nam otwiera Napiszę o polityce po raz ostatni: w Rosji żyje około 140 000000 ludzi. Każdy z nich ma swoje życie, rodzinę, pracę. 99% z nich nie mają żadnych wpływów na politykę (oprócz wyborów, oczywiście), zajmując swoimi codziennymi życiowymi sprawami. Nie żyją bogato, a jeśli przyjedziesz tam, będą się starali zrobić dla Ciebie wszystko co potrafią. A o tym jak, jeszcze nie raz tu opowiem.
Metel jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 18.12.2019, 12:31   #24
consigliero
Banned

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rataje Słupskie
Posty: 5,794
Motocykl: Raczej nie będę miał AT
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 8 miesiące 3 tygodni 3 dni 10 godz 30 min 50 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Novy Zobacz post
Metel, może przyjedziesz na zakończenie sezonu do Białego Brzegu?
Jeszcze się sezon nie zaczął a ty już chcesz go kończyć?!
Nie wiedzę powodu aby czekać tak długo, możemy zrobić rozpoczęcie, wtedy będzie trochę krócej.
consigliero jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 18.12.2019, 12:31   #25
Miszel
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Cytat:
Napisał Metel Zobacz post
Staram się W 2015 roku, miałam spotkanie z Polakami w Witebsku (Białoruś). Zdaje mi się, że był na nim również Miszel. W sąsiednim budynku mieszkali bajkierzy z Petersburgu. Zanim się przywitaliśmy, Rosjanie powiedzieli: "Wiemy, że wszyscy Polacy nas nienawidzą". Polacy na to się uśmiechnęli i powiedzieli: "Nam też wmawiają, że Rosjanie nas nienawidzą".
Wieczór był bardzo przyjemny i ciepły, z uśmiechami do siebie nawzajem, toastami i pysznym jedzeniem, gdzie bariera językowa nikomu nie przeszkadzała. I niech już tak zostanie
Potwierdzam zdarzenie, choć Polak był tam tylko jeden! Hmm, natomiast za cholerę nie przypominam sobie bariery językowej....

Zdrówko,
Miszel
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 18.12.2019, 12:33   #26
Novy
Moderator
 
Novy's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Niemcownia
Posty: 3,398
Motocykl: CRF 1000D/DCT
Przebieg: 48k+
Novy jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 4 tygodni 8 godz 57 min 38 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał consigliero Zobacz post
Jeszcze się sezon nie zaczął a ty już chcesz go kończyć?!
Nie wiedzę powodu aby czekać tak długo, możemy zrobić rozpoczęcie, wtedy będzie trochę krócej.
Masz rację! Jestem krótko po planowaniu urlopu i jakoś tak chyba cały czas jestem jeszcze w innym przedziale czasowym
__________________
Wreszcie mam swój kawałek szczęścia w całym tym gównie dookoła
Novy jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 18.12.2019, 16:50   #27
Adampio


Zarejestrowany: Mar 2013
Miasto: Warszawa
Posty: 248
Motocykl: Trampek XL600V
Adampio jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 1 dzień 13 godz 38 min 20 s
Domyślnie

Dziękując gorąco za poprzednia odpowiedź, mam już kolejne pytanie do Szanownej Wątkotfurczyni:
tym razem związane z wizami elektronicznymi na określone obszary Rosji, dostępne od 1 października b.r.
http://electronic-visa.kdmid.ru/spb_home_en.html

Wujek Gugiel pokazuje Obwód Lenigradzki tak: https://goo.gl/maps/qv1aa9ep7x4VkTFu8
a Ciocia Wiki mówi, że jest to 1/4 powierzchni Polski i dwa raz tyle co powierzchnia Holandii;
no i automatyczne wydawanie, cztery dni oczekiwania i do tego bezpłatnie.
Czyli na pierwszy rzut oka to cud, miód i orzeszki


Czy dla tych których (np. już) nie fascynuje Piotrogród, ten obszar jest jakoś atrakcyjny turystycznie do lubieżników zwykłego włóczęgostwa, np. spania w dziczy w namiocie nad jeziorem, siedzenia do późna przy ognisku i głośnego wspólnego darcia ryja, itp, itd?
Najchętniej w skali 10 stopniowej w stosunku do Karelii

Ostatnio edytowane przez Adampio : 18.12.2019 o 16:55
Adampio jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 19.12.2019, 10:39   #28
Metel
 
Metel's Avatar


Zarejestrowany: Dec 2019
Miasto: Kraków
Posty: 80
Motocykl: Transalp
Metel jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 dzień 14 godz 51 min 55 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Adampio Zobacz post
Dziękując gorąco za poprzednia odpowiedź, mam już kolejne pytanie do Szanownej Wątkotfurczyni:
tym razem związane z wizami elektronicznymi na określone obszary Rosji, dostępne od 1 października b.r.
http://electronic-visa.kdmid.ru/spb_home_en.html

Wujek Gugiel pokazuje Obwód Lenigradzki tak: https://goo.gl/maps/qv1aa9ep7x4VkTFu8
a Ciocia Wiki mówi, że jest to 1/4 powierzchni Polski i dwa raz tyle co powierzchnia Holandii;
no i automatyczne wydawanie, cztery dni oczekiwania i do tego bezpłatnie.
Czyli na pierwszy rzut oka to cud, miód i orzeszki


Czy dla tych których (np. już) nie fascynuje Piotrogród, ten obszar jest jakoś atrakcyjny turystycznie do lubieżników zwykłego włóczęgostwa, np. spania w dziczy w namiocie nad jeziorem, siedzenia do późna przy ognisku i głośnego wspólnego darcia ryja, itp, itd?
Najchętniej w skali 10 stopniowej w stosunku do Karelii
Nazywam się Katerina i możecie pisać do mnie, zwracając tylko po imieniu
Co dotyczy wizy. Wiem, że już w tej chwili są zadowoleni z tej wizy. Naprawdę nie wymaga niczego poza tym o czym jest napisane na stronie internetowej konsulatu.
Ja myślę, że Petersburg i Moskwa są najbardziej znanymi w Europie rosyjskimi miastami. Jeśli chodzi o zabytki, nie powiem w jakim z tych miast jest ich więcej, ale wiem (słyszę), że St.-Petersburg tutaj słynie ze swoich zabytków bardziej niż Moskwa. Oprócz tego, są one nie tylko w mieście, - poza miastem też jest ich nie mało. Taka ilość muzeów i małych miasteczek, może wymagać sporo czasu na zwiedzanie. Do tego hotele, restauracji, rozrywka…. Więc, dlaczego nie dać możliwość otrzymania wizy bez dodatkowych komplikacji, a w dodatku nie wydawać jej bezpłatnie? Oczywiście, przecież to zarobek.
Co dotyczy obszaru Ленинградской области (Leningradzkiego). Pamiętaj, że w St.-Petersburgu dzisiaj mieszkają 5 361 600 (tylko zarejestrowanych) + małe miasteczka poza obwodnicą miasta. Wielu ludzi nie mogą sobie pozwolić mieszkać w mieście, bo drogo i z tego powodu mieszkają dalej od pracy, dojeżdżając codziennie tam i z powrotem transportem. Więc, w mieście jest dużo ludzi, a poza miastem wcale nie koniecznie, że mniej. Od siebie dodam, że unikałabym terytorium w promieniu 50 km od obwodnicy miasta we wszystkich kierunkach – jest tam wszędzie dużo ludzi i korków.

Pytaniem zostało po co tam chcesz jechać.
-Jeśli chcesz oglądać zabytki, znając czym jest teren obszaru Leningradzkiego, polecam wynająć sobie hotel i mieć to z głowy.
-Jeśli chcesz być tam motocyklem z namiotem, to dziki teren dla noclegów będzie się znajdować dość daleko od zabytków.
-Jeśli interesuje Cię las w obszarze Leningradzkim, pamiętaj, że jest on dosyć mokry z gliną na drogach, choć nie wszędzie. Są gdzie nigdzie pola uprawne.

Geografia, zgodnie z podanym przez Ciebie linkiem do mapy, wygląda tak:
1. Najbardziej ładne tereny są pomiędzy jeziorem Ładoga a zatoką Fińską. I tam jest najwięcej ludzi. Приозерск, Светогорск, Выборг – tam wszędzie zabytki i tłumy ludzi.
2. Południowy Zachód od Petersburga i Wschód nad południowym brzegiem Ładogi – ewentualne miejsca dla jazdy motocyklem.
3. Wschód nad południowym brzegiem Ładogi – pola uprawne, malutkie miejscowości, a lasy odnoszę do mocno podmokłych, zwłaszcza między Kiriszy a Wołchow.
4. Miasto Kiriszy, tworzy olbrzymia rafineria. To właśnie z tego miasta pochodzi paliwo, sprzedawane na całym północno-zachodnim terytorium Rosji aż do Murmańska. Więc wokół Kiriszy jest dużo transportu we wszystkich kierunkach.
5. Jeśli chodzi o lasy ogólnie, powiem tak. Klimat w Karelii jest bardziej ostry niż w obszarze Leningradzkim. Tam w Karelii, więcej wiatrów, więcej wody, gleby, pochodzenia lodowcowego, - to wszystko wpływa na karelskie lasy, które mogę nazwać jasnymi, ciepłymi, przyjaznymi, nawet wesołymi.
Lasy obszaru Leningradzkiego nie są, moim zdaniem, tak przyjazne. Są mokre, ciemne, stare i zawalne, nieco smutne - mech, woda, bagna, mało wiatrów, brudne i często gliniaste drogi.

Popatrz na zdjęcia z dróg, na to, co możesz tam zobaczyć. Nie jestem pewna, że jazda motocyklem w tym właśnie obszarze, z zakazem wyjazdu tam, gdzie chciał byś pojechać, sprawi Ci aż taką przyjemność. Nie wiem jak Ty, mój Transalp na pewno by narzekał.
W porównaniu do Karelii, atrakcyjności której dam 10 gwiazdek, obszar Leningradzki, (jeśli chodzi o teren!) może dostać ode mnie tylko góra 4.

Katerina.
Metel jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 19.12.2019, 13:19   #29
herni
 
herni's Avatar


Zarejestrowany: May 2009
Miasto: Stalowa Wola/ MIELEC
Posty: 1,025
Motocykl: TransAlp+Multistrada + Cagiva Elefant
Przebieg: hohoho
Galeria: Zdjęcia
herni jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 20 godz 9 min 21 s
Domyślnie

Osobiście też uważam ,że objazd Ładogi jest najciekawszy i najfajniejszy stroną północno -zachodnią. Południe według mnie jest beznadziejne.

Ostatnio edytowane przez herni : 19.12.2019 o 17:09
herni jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 19.12.2019, 14:06   #30
sagittariush
Siwy dym
 
sagittariush's Avatar


Zarejestrowany: Dec 2014
Miasto: Poznań
Posty: 69
Motocykl: NAT
Przebieg: 24000
sagittariush jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 dzień 21 godz 38 min 33 s
Domyślnie

Mam małą prośbę do forumowiczów zebranych przy tym wątku. Na tym wątku starajmy się wyjątkowo mocno pisać z zachowaniem zasad ortografii. Sam często żartobliwie
bawię się ortografią i gramatyką, ale tu nie róbmy tego, nie mieszajmy Katerinie.
Dziękuję
__________________
Nie ma rozpusty gorszej niż myślenie... Dla takich, którzy myślą, święte nie jest nic...

Ostatnio edytowane przez sagittariush : 19.12.2019 o 21:08
sagittariush jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wł.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Albania 2016 oczami Zeta Zet Johny Trochę dalej 54 26.03.2019 16:58
Rosja lawetowo - jak? ArturS Inne tematy 3 26.06.2018 11:37
Wiza Rosja trzykawki Kwestie różne, ale podróżne. 32 09.02.2018 16:56
rosja->gruzja kyller Przygotowania do wyjazdów 23 05.05.2010 10:28
Prom Rosja-Stany Poncki Przygotowania do wyjazdów 9 06.07.2009 23:34


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 19:25.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.