Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Warsztat XRV 650 / XRV 750 > Rama, zawieszenia, napęd

Rama, zawieszenia, napęd Montaż i demontaż łańcucha, zębatek, zawieszenia przedniego i tylniego, centralki i bocznej podstawki, wahacza z ułożyskowaniem. Numery ram, kierownice, rodzaje łancuchów, podnóżki, półki.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 14.05.2008, 21:00   #11
Misza
22.10.2006, DTN :)
 
Misza's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Kąty Wrocławskie
Posty: 3,778
Motocykl: RD07
Przebieg: IIszlif
Galeria: Zdjęcia
Misza jest na dystyngowanej drodze
Online: 7 miesiące 3 tygodni 2 dni 15 godz 44 min 51 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Dzieju Zobacz post
Taaaa, żeby wam te kołeczki i patenty bokiem nie wyszły.Jak wcześniej wspomniałem stosuję pomiar przy obciążeniu 1 osobą ( jak jestem sam to obciążam barkiem siedzenie)
i łańcuch ma na styk dotykać samej końcówki ślizgu wahacza od dołu oczywiście.
No i dokładnie... to co napisałem powoduje dokładnie taki efekt który opisał Dzieju, łańcuch obciążony mną plus plecak na plecach plus zestaw narzędzi w schowku i łańcuch na styk dochodzi do dolnego ślizgacza. Efekt? 2500km na jednym ząbku łańcucha RK (ale to RK, i raczej sporo jeżzony w syfie )
__________________
Real adventure starts where road ends...

-AT RD07 Big Bore 'Troll Bagnisty, ziejący ogniem z regulatora Diabeł Pustynny'


http://www.youtube.com/user/Miszapoland
Misza jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.05.2008, 00:53   #12
dj.1
 
dj.1's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Köln/Opole
Posty: 229
Motocykl: RD07a
dj.1 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 dzień 6 godz 56 min 42 s
Domyślnie

Juz to bylo tu walowane , na centralce ma byc 5cm do 6cm w srodku lancucha . na bocznej bez obciarzenia ma byc 4 do 5. Tak pisze w orginalnej hondowskiej ksiazce i tak mam od 93.000km .
Ale uwaga (wlasne doswiadczenie) przy calkiej nowej tylnej oponie luz powinny byc minimum na centralce 5.5
dj.1 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 17.05.2008, 00:25   #13
Dzieju
Administrator

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 8,290
Motocykl: RD03
Dzieju jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 3 tygodni 3 dni 4 godz 54 min 11 s
Domyślnie

Niby wszystko fajnie , tylko że przy takich pomiarach ( jak chcesz być dokładny) trzeba brać pod uwagę wysokość centralki ( czy opona jest w powietrzu czy oparta na podłożu )
czy jest to 07 czy np 03 ......
W przypadku bocznej stopki , czy zawieszenie tylne jest nisko ustawione czy np sprężyna wzmocniona( ma to wpływ na ustawienie wahacza a tym samym na zwis łańcucha) można by też wziąć pod uwagę pochylenie( długość stopki) im bardziej moto na boku tym bardziej zawieszenie odciążone i wahacz niżej......wreszcie czy jedziesz sam czy z większym ładunkiem istotniejsze w 03 niż 07.....
Wiem że zaraz powiecie że wymyślam i po to jest tolerancja w naciągu żeby się w niej zmieścić....ale skoro tak czytałem o tych różnych sposobach to postanowiłem nieco uściślić dane pomiarowe i czynniki majce na nie wpływ.
A jako że nie lubię sobie życia utrudniać to tylko obciążam AT jedną osobą i sprawdzam czy dotknę końcówki ślizgu ,przy pełnym załadunku o dołek luźniej i koniec pomiaru, żaden inny czynnik nie jest do tego potrzebny.
Pozdrawiam i życzę długich przebiegów łańcuchowych.
__________________
AT03

Ostatnio edytowane przez Dzieju : 26.02.2013 o 16:25
Dzieju jest online   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Naciąg łańcucha Dzieju Regularne czynności serwisowe 100 11.09.2014 10:01
Osłona łańcucha z ALU. MOTOMYSZA Wszystko dla Afryki 9 18.04.2011 12:43


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 15:42.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.