Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Imprezy forum AT i zloty ogólne

Imprezy forum AT i zloty ogólne Imprezy forum AT i zloty ogólne. Spotkania użytkowników naszego forum. Mają one charakter otwarty: obecność AT wskazana, ale nie jest wymogiem. Piszemy również o imprezach motocyklowych, na które wybierają się nasi forumowicze.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 13.06.2023, 09:17   #51
fassi
Fazi przez Zet
 
fassi's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: Berlin
Posty: 5,798
Motocykl: RD07
Przebieg:
Galeria: Zdjęcia
fassi will become famous soon enough
Online: 8 miesiące 3 tygodni 5 dni 18 godz 17 min 15 s
Domyślnie

Byłem tylko 2 noce i dwa wschody słońca zaliczone jak zwykle. Dzięki za imprezę wsiem i mam nadzieję że widzimy się za rok. Pamiętam dużo induzo nie pamiętam, czyli było dobrze.

Ps. 2 Niemców męczy mnie o przepis do bigosu. Ma ktoś może jaki dobry przepis? Nie wiem jak te z internetu smakują.

Będę dźwięczny.
__________________
Za dwadzieścia lat
bardziej będziesz żałował
tego czego nie zrobiłeś,
niż tego co zrobiłeś.
fassi jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13.06.2023, 09:33   #52
tomekv4

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Nov 2008
Miasto: koło wawy
Posty: 441
Motocykl: nie mam AT jeszcze
tomekv4 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 5 dni 10 godz 3 min 33 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał ziutek2002 Zobacz post


Tak tak - to Ci dwaj, którzy są na zdjęciu
Ja stawiam na tego Niemca co się tam kręcił. Na pewno agent Putina. Jak wszyscy Niemcy jak wiadomo 😆
tomekv4 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13.06.2023, 09:45   #53
redrobo
 
redrobo's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2010
Miasto: białystok
Posty: 2,627
Motocykl: ktm 640 adventure
redrobo jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 3 tygodni 4 dni 20 godz 40 min 43 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał fassi Zobacz post
Byłem tylko 2 noce i dwa wschody słońca zaliczone jak zwykle. Dzięki za imprezę wsiem i mam nadzieję że widzimy się za rok. Pamiętam dużo induzo nie pamiętam, czyli było dobrze.

Ps. 2 Niemców męczy mnie o przepis do bigosu. Ma ktoś może jaki dobry przepis? Nie wiem jak te z internetu smakują.

Będę dźwięczny.
Kapuste kroisz i wrzucasz do gara, zalewasz do polowy woda, ziele, pieprz, majeranek, sol... w miedzyczasie na jednej patelni smarzysz kiszona kapuste, cebule... n drugiej najlpepsza kielbase, boczek, wolowine, wieprzowine, to co masz ale nie jakis odpady, wrzucasz to wszystko do tej kapusty i gotujesz na wolno kilka godzin... studzisz i podgrzewasz ponownie i na talerz... w bigosie wg mnie powinno byc ze 25-30 procent miecha, wtedy jest on od serca a nie bieda bigos. (podawac z gotowanymi ziemniakami lub ciepłym chlebem i kieliszkiem
redrobo jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13.06.2023, 10:12   #54
fassi
Fazi przez Zet
 
fassi's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: Berlin
Posty: 5,798
Motocykl: RD07
Przebieg:
Galeria: Zdjęcia
fassi will become famous soon enough
Online: 8 miesiące 3 tygodni 5 dni 18 godz 17 min 15 s
Domyślnie

Redzik, ostatnio naprawiałem traktory rolnika i tak: wylałem stary olej i wlalem trochę do silnika. Do skrzyni wlałem 2 razy tyle co do silnika , bo skrzynia jest 2 razy większa. Nie z jest . Do przedniego mostu dałem 1/10 tego co do skrzyni , bo mały. Tak rozumiem powyższe przepisy .


A przecier pomidorowy kapkę do bigosu?

Wyśle im ten Twój przepis. Lubią gotować i pierwszy raz jedli bigos. Chca zaimponować teściowej
__________________
Za dwadzieścia lat
bardziej będziesz żałował
tego czego nie zrobiłeś,
niż tego co zrobiłeś.
fassi jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13.06.2023, 10:15   #55
matjas
 
matjas's Avatar


Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Brzezia Łąka
Posty: 13,669
Motocykl: nie mam AT jeszcze
matjas will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 16 godz 8 min 2 s
Domyślnie

Bigos na Grodzcu jest przez cały czas ten sam co 11 lat temu. Tylko dorzucają nowego po trochu do zamkowego dołu z bigosem. Stad ten smak
__________________
'Przestań naprawiać kiedy zaczynasz psuć' - Ojciec matjasa
matjas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 14.06.2023, 05:51   #56
MrWaski
 
MrWaski's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2018
Miasto: Słocina
Posty: 1,088
MrWaski jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 tygodni 2 dni 9 godz 51 min 47 s
Domyślnie

Bo bigos musi być przez tydzień co dzień gotowany i studzony. Wtedy nabiera smaku.
Nie wiem, nie znam się, zarobiony jestem... tak gdzieś dawno temu słyszałem o bigosie...
__________________
Romet R125 vel Debeściak
Suzuki DL650 XAM2 vel Ziutek
MrWaski jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 14.06.2023, 08:13   #57
redrobo
 
redrobo's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2010
Miasto: białystok
Posty: 2,627
Motocykl: ktm 640 adventure
redrobo jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 3 tygodni 4 dni 20 godz 40 min 43 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał MrWaski Zobacz post
Bo bigos musi być przez tydzień co dzień gotowany i studzony. Wtedy nabiera smaku.
Nie wiem, nie znam się, zarobiony jestem... tak gdzieś dawno temu słyszałem o bigosie...
Najczesciej smaku spalenizny... Moim zdaniem, najwiekszym bledem gotowania bigosu jest potraktowanie tej potrawy jak smietnik resztek z lodowki... Gdy pojedzie sie do rzeznika i poprosi o 1kg porzadnej wolowiny, kawal swojskiej wedzonej kielbasy i boczku... i to podsmazone wrzuci do gotujacej kapusty... powstaje inna bajka Po pierwszym studzeniu osiaga ideal.
redrobo jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 27.06.2023, 16:22   #58
fassi
Fazi przez Zet
 
fassi's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: Berlin
Posty: 5,798
Motocykl: RD07
Przebieg:
Galeria: Zdjęcia
fassi will become famous soon enough
Online: 8 miesiące 3 tygodni 5 dni 18 godz 17 min 15 s
Domyślnie

Brat dzwoni w niedzielę , łożysko w przyczepie padło kumplowi pod Berlinem na autostradzie. Jedzie do Polski. Przyczepa zitaka zholowana do firmy przyczepek i pojechał dalej. Warsztat przyczepowy chce 200 ojro za wymianę łożyska, więc brat mówi czy bym nie ogarnął. No to jedziemy dziś rano z busem i narzędziami. Łożyska kupiłem i plan jest aby ogarnąć to gdzieś przy drodze albo awaryjnie u mojego rolnika na podwórku na które mamy 2km.

Jedziemy do warsztatu, przyczepa stoi. Pytam czy mogę sam na miejscu wymienić te łożyska na parkingu . Verboten! Więc powoli kulamy się z zepsutym łożyskiem te 2 km do rolnika. Już mam skręcać w lewo , brakuje 100m , droga nr 246 jest ruchliwa. Patrzę w prawym lusterku (prawe koło) i w tym momencie koło leci na prawo i przyczepa jeb o planetę. No nic. Awaryjne, naprawiamy na miejscu. Nie pierwszy raz wymieniam łożysko na poboczu. Auta nas grzecznie mijają , polizei tez i nagle podjeżdża Afryka stara. Pozdrawiam.jak zawsze, kierowca mija i tyle. Nie widziałem jak zaparkował przed busem i nagle podchodzi i się wita.

Thomas z Magdeburga był na izimeeingu lata temu i się poznaliśmy wtedy. Wraca właśnie z nordkapu sam po 8 tygodniowej wyrypie. Jak głowę podniosłem i go pozdrowilem to mnie poznał.

Sobie pomyśle, jaki ciąg skutków i zdarzeń dziś nastąpił , to wierzę że gdzieś w niebie przeznaczenie obraca flaszkę i takie numery wywija. Mam jeszcze kilka takich historii . Trzeba szczęściu pomóż i wylezc z domu.

20230627_121235.jpg

20230627_120013.jpg

Dobro powraca.
__________________
Za dwadzieścia lat
bardziej będziesz żałował
tego czego nie zrobiłeś,
niż tego co zrobiłeś.
fassi jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 27.06.2023, 17:17   #59
matjas
 
matjas's Avatar


Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Brzezia Łąka
Posty: 13,669
Motocykl: nie mam AT jeszcze
matjas will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 16 godz 8 min 2 s
Domyślnie

Dobro powraca czasem w formie kaca

Piękna historia!
__________________
'Przestań naprawiać kiedy zaczynasz psuć' - Ojciec matjasa
matjas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 27.06.2023, 18:23   #60
dawid8210
 
dawid8210's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2011
Miasto: Kiełczygłów
Posty: 1,754
Motocykl: RD07a
Przebieg: 00000
dawid8210 jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 4 tygodni 27 min 25 s
Domyślnie

To prawda. Czasami jedna myśl potrafi wywrócić do góry nogami życie. Ja tak miałem dwa lata temu, gdy będąc w Bieszczadach pomyślałem ,,a zajrzę do Lutowisk na noc" No i się kurka narobiło
dawid8210 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Endurorally24 2023 & Dakar 2023/2024 Onufry22 Dział Producentów i Dostawców 39 01.12.2023 07:27
19-21.05.2023 SOSMA Edycja 2023 Żaki-Czan Imprezy forum AT i zloty ogólne 8 10.02.2023 10:19
65 Elefantentreffen 2023 chomik Imprezy forum AT i zloty ogólne 9 17.01.2023 09:50


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 19:45.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.