Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Podróże. Całkiem małe, średnie i duże. > Przygotowania do wyjazdów

Przygotowania do wyjazdów Jak zdobyć wizę? Jaka kuchenka? Brać materac i namiot? Gdzie są ciekawe miejsca? Jakie kufry wybrać do USA? Czy Anakee założyć odwrotnie? Co to CPD? Odpowiedzi znajdziesz w tym dziale.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 16.09.2008, 00:28   #1
Zazigi
lamer miesiąca
 
Zazigi's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Wa-wa
Posty: 683
Motocykl: RD07
Zazigi jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 6 dni 21 min 8 s
Domyślnie Tunezja - co wiedzieć?

Hej!

Przymierzam się do krótkiego wypadu do Tunezji na początku października.
W sumie jakieś 2 tygodnie.
Czy ktoś tam był i podzieli się doświadczeniami? Dzięki
Zazigi jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 16.09.2008, 08:26   #2
7Greg
 
7Greg's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: DW
Posty: 4,436
Motocykl: Pyr pyr
Przebieg: dowolny
Galeria: Zdjęcia
7Greg will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 4 tygodni 23 godz 43 min 55 s
Domyślnie

ja bylem. w moim profilu znajdziesz foty. generalnie bardzo fajny kraj,
ludzie przyjazni, policja nie przeszkadzajaca. jedyne klopoty to na przejsciu granicznnym. za kilka dni cos jeszcze napisze bo teraz piszw z telefonu I mnie diabli biora
7Greg jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 16.09.2008, 15:13   #3
Zazigi
lamer miesiąca
 
Zazigi's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Wa-wa
Posty: 683
Motocykl: RD07
Zazigi jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 6 dni 21 min 8 s
Domyślnie

dzięki chłopaki, będę atakował Addagio,
ogólnie ciekawi mnie jak ze spaniem, czy namiot bezpieczny, tanie noclegi
waha czy jest czy z kanistrem lepiej jeździć, czy nikt raczej kamieniami nie rzuca
no i gdzie się zapuścić trzeba rzecz jasna
Zazigi jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 17.09.2008, 00:47   #4
wieczny
Common Rejli
 
wieczny's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 3,736
Motocykl: R650GS Adventure & LC6 750 Adventure
Przebieg: dupa
wieczny jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 1 dzień 5 godz 39 min 17 s
Domyślnie

Matmata i mieszkania Berberów (no i okoliczne zajebiste winkle - lizałem szybę w autokarze i żałowałem, ze nie mam tam motocykla), Tatahouine "Tatooine" (nie wiem, czy dojedziesz motocyklem, ale raczej nie. Nie to że nie dasz rady... mogą Cię nie puścić) - scenografia z gwiezdnych wojen, słone jezioro Chott el Jerid (przez nie prowadzi dłuuuga prosta, ale samo słone, podsychające jezioro urozmaica jazdę), byłem też w El Jem (Dżem) i oglądałem tam koloseum - tez warto. W Douz można na wielbłądach/quadach wjechać na pustynię (Saharę).

Ogólnie masa motorowerków Peugeota na pedały. Bez rejestracji. Gdyby z nich zedrzeć rdzę to by się rozpadły. W knajpach sami Ahmedzi, kobity tam mają prawo się kształcić i doszło do tego, ze mają lepszą pracę, więcej zarabiają. Nie pamiętam ile kosztuje paliwo i jak ze stacjami - byłem autokarem. Jak jedziesz w towarzystwie blondynki to uważaj - moja spowodowała wypadek, kierowca się zagapił . W kurortach trafisz na wielu tubylców, z którymi dogadasz się po... polsku.

Jeśli któryś Cię będzie naciągnąć na kaskę to nie mów mu, ze to oszustwo tylko kradzież. Allah zabrania kradzierzy, ale nie mówi nic o oszukiwaniu. Jeden mnie naciągnął nie chcą oddać mi kaski. Jak mu pwoiedziałem: "This is a robbery, Allah is watching!" to złagodniał . No i ogólnie trza się o wszystko targować.


Co do namiotów to nie mam zielonego pojęcia, bo byłem tydzień w pięciogwaizdkowym hotelu w Mahdii na plenerze ze studentkami fotografii warszawskiej ASP .

Coś tez pamiętam, ze drzewko oliwne to tam świętość. Jak krowy w Indiach. Jak zniszczysz komuś drzewko to do końca życia płacisz co rok tyle, ile właściciel by na takim drzewku zarobił. Nie wiem czy tyczy sie to turystów, ale ostrzegam.
__________________
BRW 1991
I tak wszyscy skończymy na mineralnym. | Powroty są do dupy. | Trzy furie afrykańskie: pompa, moduł, regulator. Czy jakoś tak... | Pieprzyć owiewki . I stelaże.
NIE SPRZEDAM!

wieczny jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 19.09.2008, 10:54   #5
7Greg
 
7Greg's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: DW
Posty: 4,436
Motocykl: Pyr pyr
Przebieg: dowolny
Galeria: Zdjęcia
7Greg will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 4 tygodni 23 godz 43 min 55 s
Domyślnie

Wieczny w zasadzie napisał co warto zobaczyć. No może jeszcze warto pojechać na prawdziwą pustynię do Ksar Ghiliane. Tak naprawdę to pustynia taka jaka znamy z książek jest poniżej Douz.

Jak wrócisz to coś napisz
7Greg jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 29.09.2008, 21:03   #6
consigliero
Ajde Jano
 
consigliero's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rataje Słupskie
Posty: 5,783
Motocykl: Raczej nie będę miał AT
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 8 miesiące 3 tygodni 3 dni 4 godz 47 min 36 s
Domyślnie

Podłącze się do tematu ,bo planuję wyjazd w listopadzie. Czytając formularz wizowy jest pytanie dotyczące rezerwacji hotelu. Czy to jest konieczny warunek otrzymania wizy? Czy noclegami (wyjazd bez namiotu) należy się specjalnie przejmować ,czy też przyjąć wariant zawsze coś znajdę.
7greg czy masz jakiś opis swojej wycieczki , czy tylko zdjęcia.

PozdrawiaM Marek
__________________
BMW Club Praha 001
1.Nigdy nie polemizuj z idiotą. Sprowadzi cię do swojego poziomu a później pokona doświadczeniem.
2.Czasami lepiej milczeć i sprawić wrażenie idioty, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości.
consigliero jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 29.09.2008, 21:11   #7
7Greg
 
7Greg's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: DW
Posty: 4,436
Motocykl: Pyr pyr
Przebieg: dowolny
Galeria: Zdjęcia
7Greg will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 4 tygodni 23 godz 43 min 55 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał marekw Zobacz post
7greg czy masz jakiś opis swojej wycieczki , czy tylko zdjęcia.

PozdrawiaM Marek
Niestety mam tylko foty.

Co do hotelu to go miałem zarezerwowanego. Nie jest to zły pomysł bo spać gdzieś trzeba, a na dzień dobry po co mieć problemy na granicy.
Ja jechałem bez namiotu techniką zawsze coś się znajdzie i tak też było
7Greg jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 30.09.2008, 22:14   #8
Adagiio
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

No cóż Tunezja się skończyła .
Od 01 01 2009 terytorium zostało podzielone na dwie strefy Nord i Sud ( na zamieszczonej poglądowej mapie jest to zaznaczone )
Pozwolenia zostają wydawane jak poprzednio przez gubernatorów w Tataouine , Kebili , Tozeur .
Wjazd do strefy Nord :
- Pozwolenie
- Przewodnik autoryzowany TMT
- GPS
- Telefon satelitarny
- Minimum 2 samochody ( o moto ni chuchu nie piszą )

Wjazd do strefy Sud :
- Grupa minimum 4 samochody + to co wyżej + policjant ( czyli system Libijski i Algierski)
Lista autoryzowanych przewodników zamieszczona jest na stronie WWW ministerstwa turystyki TN .
W każdym przypadku zjazd poniżej El Borma nie jest możliwy.
Czyli chujnia na całej lini , koszt przewodnika z pikapem to 250/300 eur na dzień , koszt pozwolenia to 15 dinarów , trasa ma by wyznaczona wyjątkowo szczegółowo bez możliwości pominięcia punktów kontrolnych + ustalone zaplanowane noclegi wzdłuż trasy .
Życzę powodzenia .
Załączone Grafiki
Typ pliku: jpg TN.JPG (305.1 KB, 13 wyświetleń)
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01.10.2008, 15:19   #9
consigliero
Ajde Jano
 
consigliero's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rataje Słupskie
Posty: 5,783
Motocykl: Raczej nie będę miał AT
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 8 miesiące 3 tygodni 3 dni 4 godz 47 min 36 s
Domyślnie

Może uściślę swoją wizję podróży. Wyjazd ma być głównie on-road dopuszczam każde drogi pod warunkiem że są drogami. Adam przecież się spotkaliśmy kiedyś i wiesz że głownie jeżdżę z małżonką na siedzeniu pasażera. Plan wygląda mniej więcej tak



Nie wiem tylko czy nam wystarczy czasu na północ, od punktu droga 10 do Tunisu zarówno ze względu na czas jak i pogodę. Jeżeli ktoś ma jakieś uwagi to z chęcią przyjmę .Różnica między długą i krótką wersją to 300 km.

PozdrawiaM
__________________
BMW Club Praha 001
1.Nigdy nie polemizuj z idiotą. Sprowadzi cię do swojego poziomu a później pokona doświadczeniem.
2.Czasami lepiej milczeć i sprawić wrażenie idioty, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości.
consigliero jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 21.10.2008, 13:44   #10
Zazigi
lamer miesiąca
 
Zazigi's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Wa-wa
Posty: 683
Motocykl: RD07
Zazigi jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 6 dni 21 min 8 s
Domyślnie

Niestety z uwagi na brak czau i własną głupotę nie udało mi się jeszcze dotrzeć do Tunezji. Okazało się dla mnie, że wizy nie są wymagane tylko dla wycieczek zorganizowanych. Wybrałem za to drogę na wschód z Neapolu i pojeździłem trochę po Grecji. Jak na pierwszy wyjazd (nie licząc Karpat) to i tak chyba nieźle. Afryka dzika nie zawiodła mnie nawet przez chwilę. Poniżej krótka, dość niechlujna, za co przepraszam, wideo relacja. Mam nadziej, że dostrzeżecie autoironię w doborze muzyki


Ostatnio edytowane przez Zazigi : 21.10.2008 o 13:47
Zazigi jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wł.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Tunezja, XII 2008 by Marekw rambo Trochę dalej 32 14.06.2021 14:05
Tunezja w lecie. schneider Umawianie i propozycje wyjazdów 0 10.11.2012 23:43
Algieria, Tunezja, jesień 2010 tosip Umawianie i propozycje wyjazdów 13 05.02.2010 19:39
Strefy Tunezja na 2010 rok Adagiio Umawianie i propozycje wyjazdów 1 30.01.2010 20:26


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 14:36.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.