Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Inne tematy

Inne tematy Motocyklowo

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 19.11.2012, 04:51   #1
piotreklodz
 
piotreklodz's Avatar


Zarejestrowany: Nov 2011
Miasto: Kurowice
Posty: 545
Motocykl: Transalp 600
piotreklodz jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 1 dzień 5 godz 58 min 0
Domyślnie rejestracja sprowadzonego motocykla

Potrzebuję informacji dotyczących zarejestrowania sprowadzonego motocykla.
Moto konkretnie przywiezione z Belgii.
Jedyne dokumenty jakie są to coś w rodzaju małego dowodu rejestracyjnego - jednak bez żadnych konkretnych danych typu nazwisko właściciela - numer rejestracyjny i podłużny, różowy papier przypominający brieff, oznaczony literą B - może to jest dowód. Nic z tego nie rozumiem bo jest nie po Angielsku.
Motocykl stał w Belgii jakiś czas już wyrejestrowany więc tablic też nie ma żadnych.
Doradźcie czy nie będzie problemów z rejestracją i jak to powinienem załatwić
piotreklodz jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 19.11.2012, 09:42   #2
Marcin-BB

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Aug 2009
Miasto: Bielsko Biała
Posty: 1,617
Motocykl: TA 600/rd03
Przebieg: 48ooo
Marcin-BB jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 3 tygodni 4 dni 21 godz 24 min 54 s
Domyślnie

Tu pomoże tylko wycieczka do Wydziału komunikacji właściwego dla miejsca zameldowania i wyjaśnienie sprawy na miejscu. Generalnie z dokumentów "zagranicznych" potrzebujesz do rejestracji dowód rejestracyjny (brief) z potwierdzeniem wymeldowania i umowę k-s(może być dwujęzyczna). Reszta to już papierologia, którą załatwiasz na miejscu.
Marcin-BB jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 19.11.2012, 12:42   #3
samul
 
samul's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 1,420
Motocykl: RD07a
Przebieg: 43k+
samul jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 3 godz 22 min 21 s
Domyślnie

Od razu Ci mowie, ze musisz miec:
- dokument pokazujacy wlasciciela "tam" oraz dane motora, VIN, itd.
- dokment potwierdzajacy przeniesienie wlasnosci na nowego wlasciciela. Umowa jest ok, ale najlepsza jest faktura.
- aktualne skrocone badanie techniczne w Polsce dla pojazdu z UE.

Wszystkie obcojezyczne dokumenty mi kazali przetlumaczyc u tlumacza przysieglego, ale podobno liczba i rodzaj "wymaganych przepisami" dokumentow bardzo zalezy od danego wydzialu komunikacji :/

Nie daj sie sprowokowac, bo bedziesz musial przekonac wszystkich urzednikow, ze nie ukradles tego motoru, nie jestes handlarzem i ogolnie "nie jestes wielbladem".

powodzenia,
samul
samul jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 19.11.2012, 12:53   #4
puszek
 
puszek's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Krakuff
Posty: 4,762
Motocykl: RD07a
puszek jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 3 tygodni 3 dni 4 godz 1 min 44 s
Domyślnie

Od jakiegoś czasu upierają się przy dowodzie rejestracyjnym. Dawniej mozna było meldować auto na inny dokument ..Coś jak nasza książka pojazdu. Z Francji uwzgledniali Certyfikat Destruction(dowód wycofania-chyba)- papier ,ktory każdy mógł sobie wydrukować w automacie każdej prefektury. Dziś chcą dowód rejestracyjny+wymeldowanie+dowód zakupu
To o czym piszesz moze nie byc dowodem.
puszek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 19.11.2012, 13:39   #5
kraft90


Zarejestrowany: Dec 2009
Miasto: Skalmierzyce
Posty: 246
kraft90 jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 1 tydzień 3 godz 10 min 49 s
Domyślnie

Z tego co wiem belgijskie dowody maja bardzo mało danych i właśnie są takiego różowatego koloru.
kraft90 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 19.11.2012, 13:42   #6
matjas
 
matjas's Avatar


Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Brzezia Łąka
Posty: 13,669
Motocykl: nie mam AT jeszcze
matjas will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 16 godz 8 min 2 s
Domyślnie

Pewnie będziesz musiał poskładać sobie całość z tych elementów, które napisali moi poprzednicy. Tutaj coś na dokładkę ode mnie:
Kiedyś było łatwiej i w krajach UE było w ogóle mniej kwitów do jednośladów: tylko zgłoszenie OC na poczcie do motorowerów w NL /to były czasy/, jak również tylko 'mały' dowód /brief/ w Austrii gdzie nie było na przykład właścicieli...
To się pozmieniało - a piszę to dlatego, że sam miałem 'przyjemność' przywieźć motocykl długo nie eksploatowany z Austrii właśnie gdzie jedyne co dostałem to był jakiś tam świstek z VINem i to wszystko.
Oczywiście już po przyjechaniu do PL okazało się, że jestem w d...pie w kwestii wiadomej.
Pomógł telefon do wydziału komunikacji/gminy gdzie ostatnio był zarejestrowany ten pojazd - wystawiono wtórnik uzupełniający dane i przysłano go do mnie do domu w Polsce. Dalsza procedura była już jak z 'płatka'.
O ile nie trafisz na jakiegoś leniwego idiotę w tamt. urzedzie powinni Ci tam pomóc i powinno być możliwe wystawienie dodatkowego, brakującego dokumentu.
Kluczem będzie: zachować spokój i sympatycznie podejść do tematu w urzędzie Komplikacji - tam dowiesz się czego tak naprawdę nie masz. Wszędzie pracują ludzie i naprawdę wiele da się załatwić dobrą wolą.
Sam kiedyś zarejestrowałem jedną z moich Vesp posiadając jedynie umowę kupna - wszystko na zupełnym legalu bo takie były czasy. Teraz niestety nawet motorower musi mieć komplet dokumentów.

powodzenia i nie poddawaj się. no i pochwal się co to za sztuka!

matjas
__________________
'Przestań naprawiać kiedy zaczynasz psuć' - Ojciec matjasa
matjas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 19.11.2012, 13:48   #7
Pawel
 
Pawel's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Nottingham, UK
Posty: 697
Motocykl: RD07a
Pawel jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 4 dni 19 godz 49 min 44 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał samul Zobacz post
Od razu Ci mowie, ze musisz miec:
- dokument pokazujacy wlasciciela "tam" oraz dane motora, VIN, itd.
- dokment potwierdzajacy przeniesienie wlasnosci na nowego wlasciciela. Umowa jest ok, ale najlepsza jest faktura.
- aktualne skrocone badanie techniczne w Polsce dla pojazdu z UE.

Wszystkie obcojezyczne dokumenty mi kazali przetlumaczyc u tlumacza przysieglego, ale podobno liczba i rodzaj "wymaganych przepisami" dokumentow bardzo zalezy od danego wydzialu komunikacji :/

Nie daj sie sprowokowac, bo bedziesz musial przekonac wszystkich urzednikow, ze nie ukradles tego motoru, nie jestes handlarzem i ogolnie "nie jestes wielbladem".

powodzenia,
samul
Dokument potwierdzający przeniesienie wlasności pojazdu może spedzić Ci sen z powiek. Jak rejestrowalem moto z Anglii (umowy kupna sprzedaży nie istnieją) to w moim Wydziale Komunikacji kazali napisac mi oświadczenie, że go kupiłem a nie ukradłem etc. Natomiast kolega miał problem z zarejestrowaniem auta bez takiego dokumentu, choć na angielskim dowodzie rejestracyjnym były jego dane, ale mógł spisać umowę kupna sprzedaży z żoną i ona już bez problemu mogłaby samochód zarejestrować. Absurd.
__________________
Gdzie BMW nie może tam Africę pośle.
Pawel jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 19.11.2012, 14:07   #8
Marcin-BB

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Aug 2009
Miasto: Bielsko Biała
Posty: 1,617
Motocykl: TA 600/rd03
Przebieg: 48ooo
Marcin-BB jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 3 tygodni 4 dni 21 godz 24 min 54 s
Domyślnie

Piotrek weź to co masz i podejdź do urzędu- wydziału komunikacji. Naprawdę co kraj to obyczaj- może akurat u Ciebie jest ktoś kumaty i życzliwy i pomoże. Daleki jestem od zachwycania się urzędnikami w WK ale bywa, że jak się sympatycznie zagada to pomogą. Jak już będziesz wiedział czego brakuje to można walczyć dalej.
Marcin-BB jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 19.11.2012, 14:14   #9
samul
 
samul's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 1,420
Motocykl: RD07a
Przebieg: 43k+
samul jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 3 godz 22 min 21 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Pawel Zobacz post
... Natomiast kolega miał problem z zarejestrowaniem auta bez takiego dokumentu, choć na angielskim dowodzie rejestracyjnym były jego dane, ale mógł spisać umowę kupna sprzedaży z żoną i ona już bez problemu mogłaby samochód zarejestrować. Absurd.
To jest najgorsza opcja, czyli wlasnie taka, jak ja mam Jestem legalnym wlascicielem motora zagranica i to jest tak potwornie podejrzane, ze prawie nie chca ze mna rozmawiac.
Mysle, ze najglebiej przekonani o tym, ze Polacy wszystko wszedzie kradna, a zwlaszcza pojazdy, sa polscy urzednicy

P.S. Jak rejestrowalem motor w rzeczonej "zagranicy", przyszedlem ze starym dowodem rejestracyjnym i promesa ubezpieczenia, wypelnilem druczek i po 10 minutach odebralem nowy dowod, na mnie. Koniec.

Ostatnio edytowane przez samul : 19.11.2012 o 14:17
samul jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 19.11.2012, 14:22   #10
Lepi


Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: Poznań
Posty: 5,594
Motocykl: 690 Enduro
Lepi jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 2 tygodni 7 godz 11 min 12 s
Domyślnie

Oj tam, ja kiedyś chciałem zarejestrować samochód przywieziony z Niemiec, którego byłem właścicielem (w tych Niemczech). No i nie miałem z kim spisać umowy kupna
Wybrnąłem z tego spisując umowę między sobą zamieszkałym w DE a sobą zamieszkałym w PL. Oczywiście spisałem ją po polsku co by zaoszczędzić na tłumaczeniu. No i potem musiałem "tłumaczyć" pani w okienku, że ten sprzedawca to dobrze zna polski a nigdzie nie jest przykazane w jakim języku ma być umowa. Gdybym spisał po niemiecku i dał tłumaczowi to nie byłoby żadnego problemu.
__________________
"A jeśli nie znajde w swej głowie rozumu to paszport odnajde w szufladzie..."
Lepi jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Rejestracja motocykla sprowadzonego z UK HRABIA z Krosna Inne tematy 3 01.02.2013 18:23
Rejestracja pojazdu Artuditu Inne tematy 64 23.04.2012 11:28
Transport/ rejestracja motocykla z Newcastle Wolo Inne tematy 16 11.04.2011 23:54
rejestracja motocykla zabytkowego polo Inne tematy 5 21.04.2010 23:43
Rejestracja weterana jaro Inne tematy 8 16.02.2009 15:57


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 18:40.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.