Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Wszystko dla Afryki

Wszystko dla Afryki Wszystkie nieoryginalne rozwiązania, które można zapakować do Twojego motocykla. Gmole, stelaże, kufry, sakwy, bagażniki, uchwyty, kanapy, modyfikacje zawieszeń, kierownic, gniazdka, GPSy, dynojety, bagstery i inne scottoilery...

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 05.03.2017, 16:49   #1
Mesjasz
 
Mesjasz's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jan 2017
Miasto: Marki
Posty: 124
Motocykl: Czarcia Pani
Mesjasz jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 4 dni 9 godz 14 min 33 s
Domyślnie Konsalnet bezpieczny motocykl

https://www.konsalnet.pl/2016/03/25/...czny-motocykl/
Zna ktoś takie urządzenie? Używa? Jakieś opinie?
Nie jestem z nimi w ogóle związany ale zagadałem na Expo i propozycja na ok 37 zł miesięcznie w sezonie a poza 10 zł za traking, to dobra opcja chyba..
Poza tym założyli mi w salonie alarm Legos 3, który już nie działa po 2 dniach.. :/ wyje tylko jak go sam uruchomię..
Mesjasz jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05.03.2017, 19:57   #2
Onufry22

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Jun 2014
Miasto: Białystok
Posty: 2,000
Motocykl: RD07a
Przebieg: 50 000
Onufry22 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 dni 13 godz 22 min 55 s
Domyślnie

Tam jest jeszcze opłata instalacyjna...
Onufry22 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05.03.2017, 20:25   #3
Mesjasz
 
Mesjasz's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jan 2017
Miasto: Marki
Posty: 124
Motocykl: Czarcia Pani
Mesjasz jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 4 dni 9 godz 14 min 33 s
Domyślnie

Chyba 100 urządzenie i 200 podłączenie ale to i tak taniej niż alarm który tylko wyje, a tu jest powiadamianie o wypadku i na komórkę o każdym zdażeniu.. jak dostane jakieś większe info to napisze. .

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka
Mesjasz jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05.03.2017, 20:40   #4
misiak
 
misiak's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: SinCity
Posty: 449
Motocykl: już nie AT :( jest TT955i
misiak jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 2 tygodni 5 dni 12 godz 35 min 9 s
Domyślnie

Nie wiem jak sprawa wygląda odnośnie alarmów do motocykli, ale jeżeli chodzi o zabezpieczenia obiektów to Konsalnet zakłada systemy z niezbyt wysokiej półki i prawie za półdarmo.
Byleby złapać klienta na comiesięczny abonament.
Poczytaj dobrze umowę żebyś się nie zdziwił, że np. masz tylko 3 powiadomienia za darmo a następne płacisz itp.
__________________

misiak jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06.03.2017, 06:45   #5
Mieciek


Zarejestrowany: Jan 2016
Miasto: Kalwaria Zeb.
Posty: 725
Motocykl: nie mam już Afryki
Mieciek jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 5 dni 14 godz 25 min 29 s
Domyślnie

Noż kurka w myślach czytacie.
O to samo miałem pytać.
Ale w necie mało ocen jest. 90% tego co znalazlem to byly informacje ze Konsalnet nie jest dobrym pracodawcą ale prawie nic nie bylo jakim jest usługodawcą.
__________________
Ex moto: RD04, WFM 1972, WSK 1967, WSK 1982, MZ ETZ 1991
Mieciek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06.03.2017, 08:48   #6
teddy-boy
 
teddy-boy's Avatar


Zarejestrowany: May 2014
Miasto: Warszawa
Posty: 1,302
Motocykl: nie mam AT jeszcze
teddy-boy jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 13 godz 44 min 41 s
Domyślnie

Poniewaz znam ludzi z Konsalnetu odpowiedzialnych za ten projekt, moge kogos poprosic o odpowiedzi na pytania jesli je tu zbierzecie. oczywiscie jesli chcecie.
Ja sam ich klientem nie jestem.
teddy-boy jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06.03.2017, 08:49   #7
wezyr
 
wezyr's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2016
Miasto: Kraków
Posty: 402
Motocykl: już nie mam ;(
wezyr jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 1 dzień 15 godz 14 min 27 s
Domyślnie

to nie lepiej kupić urządzenie LOKALIZATOR GPS ORLLO SPY-CAR - sam się nad tym zastanawiam...do tego dokupić małą syrenę i przez przekaźnik podpiąć żeby odstraszyć intruza. W momencie próby kradzieży wysyła SMSa. Nigdzie nie znalazłem co prawda opinii jak to działa z motocyklem. Ma tak samo bezpłatną apkę do zaznaczania trasy. Minus jest taki, że larm działa w GSM czyli na odludziach gdzie nie ma zasięgu nie będzie działało, natomiast sam trucker powinien bez problemów działać go ma moduł GPS.

Ostatnio edytowane przez wezyr : 06.03.2017 o 09:12
wezyr jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06.03.2017, 10:52   #8
Mesjasz
 
Mesjasz's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jan 2017
Miasto: Marki
Posty: 124
Motocykl: Czarcia Pani
Mesjasz jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 4 dni 9 godz 14 min 33 s
Domyślnie

Dzwoniła babka i powiadamianie internetowe i sms jest free, płaci się za wyjazd patrolu jeśli sobie zazyczymy dodatkowo w razie W.. jak dostane maila napisze coś więcej.. szukałem coś więcej i jest http://ikol.pl/lokalizator-gps/pl/na...i-skutery.html tylko tu nie ma chyba powiadamiania ratunkowego przy wywrotce ale jest taniej i można samemu instalować.. problemem też jest zasilanie bo dobre trackery mają swoje baterie ale kosztują ponad 1300.. szukam i czytam dalej.. każda informacja się przyda..

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka
Mesjasz jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06.03.2017, 11:29   #9
Evvil
 
Evvil's Avatar


Zarejestrowany: Aug 2011
Miasto: Warszawa
Posty: 1,146
Motocykl: oby złodziej kulasy połamał
Przebieg: :(
Evvil jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 1 dzień 18 godz 11 min 26 s
Domyślnie

To ja się trochę wypowiem na temat lokalizatorów z allegro, bo taki posiadam i z niego korzystałem (przynajmniej z części funkcjonalności). Teraz już nie korzystam bo.... w sumie łańcuch mi wystarczy a mój KTM jest w stanie takiego rozjebania wizualnego że i tak się nikt nie połasi .


1. Do działania wymaga karty sim, aktywowanej i w zasięgu (co oczywiste)
2. Do działania wymaga zasięgu GPS (co oczywiste)
3. W związku z p. 1 i 2 w garażach podziemnych się średnio sprawdza

4. Do działania wymaga trochę cierpliwości przy konfiguracji czułości. Jak ustawiłem maksymalną czułość to walił smsami rano i wieczorem - nie wiem czy z racji tego, że obok parkowały samochody czy z racji tego że głupiał w garażu z zasięgiem. Ale według smsów to każdej nocy kradli mi go z garażu kilka razy .

5. Na powietrzu przy ustawionej sensownie czułości działa świetnie. Można ustawić "zone" i wtedy wali smsem po przekroczeniu naprzykład promienia 100 metrów od postawienia motocykla albo polegać na czujniku wstrząsowym i wtedy wali smsem jak ktoś go ruszy. W sumie to nie powiem, ale działa to.

6. Lokalizacja motocykla działa spokojnie - na żądanie wysyła koordynaty.

7. Obsługa tego systemu jest wbrew pozorom prosta - ot, smsujesz sobie z motocyklem

8. Wymaga podpięcia pod akumulator jeśli dłużej gdzieś stawiamy motocykl - znaczy ma swoje akumulatorki oczywiście, ale z racji ich pojemności... no powiedzmy jeden dzień wystarczy (w komplecie dostałem dwa akumulatorki). I teraz tak - jak się ma kopkę w motocyklu to nie jest to problem. Nawet jak zje akumulator cały to pojedziesz dalej. Ale jeśli kopki nie masz to możesz sobie aku rozładować.

9. Innych funkcji nie testowałem, ale w sumie jak na urządzenie za bodaj 150 zł to moim zdaniem się sprawdza.

10. Próbowałem zmusić toto do działania w Maroku na Marokańskiej karcie sim (wiadomo) - poległem na aktywacji bo nie gadam na tyle dobrze po francusku żeby się tam dogadać z operatorem.

11. Drobna uwaga w przypadku "drogich" motocykli, które lubią znikać.
Jeśli jest to "zorganizowana" akcja to wystarczy że podjadą z zagłuszaczem sygnału GSM i GPS (na allegro za parę stówek można kupić takie urządzenie) albo wsadzą motocykl do ciężarówki w której ściany nie przepuszczają sygnału i po motocyklu.

Też urządzenie ma wymiary pudełka od zapałek, więc wiadomo, musi być gdzieś zamontowane i w sumie w motocyklu jego namierzenie chyba nigdy nie będzie jakieś turbo trudne.

Wniosek z powyższego?
1. jest sens, bo strzeżonego i tak dalej.
2. jest to pewnie sumarycznie tańsze niż konsalnet, który w zasadzie daje to samo...
3. jakbym miał garaż własny, to bym w podłogę wsadził dużą kotwę, załał to wszystko cementem i bym łańcuchem do tego wiązał motocykl plus zamontował sobie jakąś bezprzewodową kamerkę i uprawiał monitoring.
4. w podróży - łańcuch, albo klamra typu abus.
5. AC kradzieżowe.
__________________
------------------------------------------------------
XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX
------------------------------------------------------
Evvil jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06.03.2017, 12:31   #10
wezyr
 
wezyr's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2016
Miasto: Kraków
Posty: 402
Motocykl: już nie mam ;(
wezyr jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 1 dzień 15 godz 14 min 27 s
Domyślnie

....no własnie ja trzymam w sezonie moto pod pracą zapięty łańcuchem i pod kamerką więc podgląd mam ale co mi z podglądu jak nie wiem czy mi go rąbią czy nie... dalekich tras nie robię ...bo nie mam na to czasu więc bardziej taki lokalizator chciałem używać jako alarm z powiadomieniem...dostaje esa, że coś się dzieje patrze na kamerkę i widzę co ... w razie czego dzwonie na ochronę którą mam podpiętą pod alarm w firmie albo prosto na policję. Zimą motka trzymam w pracy w środku ale w sezonie jest za bardzo urypany żebym nim wjeżdżał do środka więc wietrzy się na zewnątrz ale pod dachem i przykryty.
wezyr jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Motocykl AWD Boski-Kolasek Inne tematy 7 15.08.2012 23:16
Motocykl z PL do USA wojtekk Inne tematy 11 05.08.2011 07:55
Motocykl z USA wojtekm72 Inne tematy 5 01.04.2009 21:00


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 18:02.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.