Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Wszystko dla Afryki

Wszystko dla Afryki Wszystkie nieoryginalne rozwiązania, które można zapakować do Twojego motocykla. Gmole, stelaże, kufry, sakwy, bagażniki, uchwyty, kanapy, modyfikacje zawieszeń, kierownic, gniazdka, GPSy, dynojety, bagstery i inne scottoilery...

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 25.03.2012, 17:10   #71
Adagiio
Zakonserwowany
 
Adagiio's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jul 2005
Miasto: Biecz
Posty: 4,946
Motocykl: XRV Rally
Adagiio will become famous soon enough
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 5 dni 58 min 20 s
Domyślnie

Teoretycznie powinno być tak jak napisałeś , mierzymy obwód i wprowadzamy wynik pomiaru do urządzenia . Jednak w praktyce jest zupełnie inaczej . Dla koła 21 ' w instrukcji jest podany obwód 1676 mm , po wprowadzeniu takiego obwodu prędkość według gps 50 km/h na liczniku wskazuje 120 km/h . Kilka prób i znalazłem właściwy 0709 mm , nie ma nic wspólnego z obwodem koła 21 ' , ale prędkość na liczniku jest taka sama jak na gps-ie i pomiar przebiegu prawidłowy .
__________________
Proszę siadać, się nie wychylać, się nie opowiadać
I łaskawie i po cichu i bez szumu i bez iskier
Wypierdalać.
Adagiio jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25.03.2012, 19:47   #72
pałeł
gsm: 512242193
 
pałeł's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2006
Miasto: Rzuchów
Posty: 5,052
Motocykl: RD11a
Galeria: Zdjęcia
pałeł will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 2 tygodni 4 dni 15 godz 20 min 44 s
Domyślnie

dobrze prawisz impuls bierzesz ze ślimaka a on kreci się szybciej niż koło miej więcej 2 i coś raza częściej niż byś założył czujnik na magnes
pałeł jest online   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 26.03.2012, 07:00   #73
Rychu72
 
Rychu72's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Oct 2010
Miasto: wilidż Opole
Posty: 2,551
Motocykl: CRF 1100
Przebieg: 0 kkm
Rychu72 jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 dni 5 godz 29 min 36 s
Domyślnie

Adagiio
Rozumiem, że owinęłeś żółty przewód wokół kabla między kopułką świecy, a cewką? Dobrze kumam? Na instrukcji to dziwnie wygląda, jakby były dwa kable. Jeden idzie do cewki, a drugi się owija wokół przewodu do kopułki świecy.
Znajomy polecił mi owinąć żółty przewód sreberkiem (niby to likwiduje jakieś pole), ale to gówno dało.
Podpinałem też do przewodu od oryginalnego obrotomierza (żółto zielony), ale tam mnoży obroty ok. x 2.
Co do prędkości to na czujniku rowerowym miałem prędkości jak na Hayabusie . Kupiłem oryginalny i tam jest ok, ale czasami wskakuje 180 gdy jadę 110, a za chwile wraca do właściwej prędkości. Wyskalowane mam tak jak instrukcja mówi.
Odległość czujnika od magnesu mam ok 2 mm. W instrukcji jest max 8 mm.
Rychu72 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 26.03.2012, 07:31   #74
Adagiio
Zakonserwowany
 
Adagiio's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jul 2005
Miasto: Biecz
Posty: 4,946
Motocykl: XRV Rally
Adagiio will become famous soon enough
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 5 dni 58 min 20 s
Domyślnie

Nie podpinałem pod cewkę żadnego kabla , tylko żółty owinąłem 6/7 razy dokoła przewodu wysokiego napięcia nad fajką , na to założyłem termokurczliwa koszulkę , nie potrzeba żadnych złotek . Żeby nie zaświecała Ci sie czerwona kontrolka od obrotów ustaw ostrzeżenie na 8500 , wtedy jest spokój , niekiedy zapali się zielona informując o zmianie biegu na wyższy , jak podciągniesz za dużo na gazie
U siebie nie mam magnesu i czytnika do pomiaru prędkości , tylko do oryginalnego ślimaka mechanicznego ktm-a podłączyłem to ustrojstwo z kompletu . Po wprowadzeniu obwodu który podałem powyżej wskazanie jest prawidłowe bez wahań przy każdej prędkości w stosunku do gps-a .
__________________
Proszę siadać, się nie wychylać, się nie opowiadać
I łaskawie i po cichu i bez szumu i bez iskier
Wypierdalać.
Adagiio jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 26.03.2012, 07:42   #75
Rychu72
 
Rychu72's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Oct 2010
Miasto: wilidż Opole
Posty: 2,551
Motocykl: CRF 1100
Przebieg: 0 kkm
Rychu72 jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 dni 5 godz 29 min 36 s
Domyślnie

Czyli ten rysunek pokazuje dwie opcje podłączenia.
Zrobię jak u Ciebie i zobaczymy. Teraz mam ostrzeżenie gear shifta na 6500 i przy tych skokach na obrotomierzu dość często miga.
Możlwie, że przy tym ustrojstwie na ślimaka są inne ustawienia. Dziwne, że w instrukcji o tym nie piszą.
Rychu72 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 26.03.2012, 10:32   #76
bukowski
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Cytat:
Napisał Rychu72 Zobacz post
Podpinałem też do przewodu od oryginalnego obrotomierza (żółto zielony), ale tam mnoży obroty ok. x 2.
A to ciekawe: u mnie podpięte pod oryginalny obrotomierz nie pokazuje żadnych obrotów (bo tak chciałem to od razu zrobić). A z drugiej strony, mnożnik w moim (prostszym od 3791) modelu ace daje się ustawić - od 0,5 do 3 chyba.

Cytat:
Napisał Adagiio Zobacz post
Nie podpinałem pod cewkę żadnego kabla , tylko żółty owinąłem 6/7 razy dokoła przewodu wysokiego napięcia nad fajką
Tam nie ma jakiegoś czujnika? Tak wynika z instrukcji, ale mowisz, że działa po prostu po okręceniu przewodu?

Ostatnio edytowane przez bukowski : 26.03.2012 o 10:37
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 26.03.2012, 10:41   #77
Rychu72
 
Rychu72's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Oct 2010
Miasto: wilidż Opole
Posty: 2,551
Motocykl: CRF 1100
Przebieg: 0 kkm
Rychu72 jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 dni 5 godz 29 min 36 s
Domyślnie

U mnie są na 100% impulsy, bo mnie trzepało po paluchach jak trzymałem zwarte dwa kabelki :-)

Muszę wyczaić gdzie u mnie jest ten mnożnik. Z drugiej strony pytanie jak wyczaić kiedy są właściwe obroty i wskazania na ACEwellu. Pozostaje tylko podpiąć stary obrotomierz i porównywać, kiedy będzie tak samo.
Rychu72 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 26.03.2012, 20:45   #78
Adagiio
Zakonserwowany
 
Adagiio's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jul 2005
Miasto: Biecz
Posty: 4,946
Motocykl: XRV Rally
Adagiio will become famous soon enough
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 5 dni 58 min 20 s
Domyślnie

To taki najprostszy sposób na podłączenie obrotomierza z tym owinięciem przewodu wysokiego napięcia kablem od obrotomierza .
__________________
Proszę siadać, się nie wychylać, się nie opowiadać
I łaskawie i po cichu i bez szumu i bez iskier
Wypierdalać.
Adagiio jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 27.03.2012, 06:56   #79
Rychu72
 
Rychu72's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Oct 2010
Miasto: wilidż Opole
Posty: 2,551
Motocykl: CRF 1100
Przebieg: 0 kkm
Rychu72 jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 dni 5 godz 29 min 36 s
Domyślnie

Temat rozkminiony.
Owinełem żółtym kabelkiem przewód wysokiego napięcia, ale obroty były dalej mało stabilne, aczkolwiek lepsze niż podpięte pod cewkę.
Ostatecznie ustawiłem na ACEwellu SPEC na 0,5 (dzieli liczbę impulsów przez dwa) i podpięłem się pod kabel obrotomierza. Teraz juz nie ma żadnych dziwnych skoków i obroty wyglądają na takie jakie mają być.
Shift geara ustawiłem na 5500 i nie ma żadnego mrugania jak poprzednio przy skokach obrotów.
Rychu72 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 27.03.2012, 15:57   #80
Patiomkin
 
Patiomkin's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Piastów k. Wawy
Posty: 491
Motocykl: CRF 450R, ST 1100, Rd03
Patiomkin jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 6 dni 18 godz 58 min 47 s
Domyślnie

Walczył już ktoś z podłączaniem kontrolki rezerwy (RD03). Planuję podłączyć pod kontrolkę od awaryjnych ale z racji tego, że a acwell'u są diody to nawet minimalny prąd powoduje świecenie się kontrolki (z w przypadku zwykłej żarówki działa poprawnie). Ma ktoś pomysł jak to rozwiązać?
Patiomkin jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Acewell potrzebna pomoc maho Inne tematy 7 18.03.2014 16:24
Acewell 3971 - problem zw wskazaniami obrotomierza hans Układ elektryczny i zapłonowy 20 10.12.2012 09:27


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 11:52.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.