Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Dom / garaż / inne sprawy z życia forumowicza > Motocykl Forumowicza

Motocykl Forumowicza Tu możesz opisać swój motocykl, pochwalić się ewolucją lub zakupem.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 25.06.2021, 21:52   #31
Danny
Moderator
 
Danny's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jul 2019
Miasto: Trójmiasto
Posty: 1,209
Motocykl: CRF1000D, CRF300L
Przebieg: 60k+20k
Danny jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 2 dni 23 godz 47 min 18 s
Domyślnie

Nie korzystamy.
W mieście korzystamy z S1 żeby DCT na rondach nie zrzucała do 1.
Poza miastem przerzucamy na S2 żeby częściej mieć pod ręką elastyczność do wyprzedzania.
Na winklach przerzucamy na S3 żeby mieć fun.
Sprzęty palą nam średnio 6l/100.
Danny jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25.06.2021, 22:06   #32
Lolex

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jul 2009
Miasto: Łomianki
Posty: 393
Motocykl: tymczasem przerwa
Przebieg: stały
Lolex jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 2 godz 38 min 17 s
Domyślnie

Ja jeżdżę na co dzień na S1, w górach na podjazdach czasem włączam S2, bo później zmienia. Przyzwyczaiłem się jednak na S1 do zrzucania biegów palcem, gdy chcę szybko wyprzedzić, działa to - jak dla mnie - znakomicie, nigdy nie brakuje pary, by wystrzelić i pocisnąć nawet kilka wozów na raz.
Lolex jest online   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25.06.2021, 22:15   #33
Majster
 
Majster's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Nov 2019
Miasto: Chełm
Posty: 312
Motocykl: CRF1100 DCT ES
Majster jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 1 dzień 21 godz 8 min 55 s
Domyślnie

95% jazdy to S1. Na D mam wrażenie że korbowody chcą wyskoczyć z silnika, w praktyce nie ma zastosowania.
Majster jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25.06.2021, 22:32   #34
44FG


Zarejestrowany: Dec 2019
Miasto: Warszawa
Posty: 585
Motocykl: CRF1100L AS, Husqvarna 701 Enduro, KTM 890 Adv R
44FG jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 1 dzień 3 godz 51 min 21 s
Domyślnie

Ja dokładnie tak samo. Przełączenie na S1 to pierwsza rzecz po załączeniu dct. Właściwie nie jeżdżę na innych trybach. Jak mi coś tam zabraknie to tak jak Lolex napisał - korzystam z przełączników.
44FG jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 26.06.2021, 19:55   #35
Simon WRC


Zarejestrowany: Jun 2021
Miasto: Wołomin
Posty: 24
Motocykl: CRF1100D2 2021
Simon WRC jest na dystyngowanej drodze
Online: 8 godz 58 min 12 s
Domyślnie

Czyli wszyscy mamy te same odczucia, tryb D jest bezużyteczny .
Simon WRC jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 26.06.2021, 22:42   #36
luk2asz
 
luk2asz's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Apr 2010
Miasto: KrK
Posty: 1,236
Motocykl: CRF1100
luk2asz jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 1 tydzień 17 godz 32 min 18 s
Domyślnie

No to ja jestem w takim razie do dupy jak D. Jeżdżę na czarnym tylko w D. Ale za to mam dziury w rękawiczkach na kciuku i wskazującym.

Wysłane z mojego SM-G980F przy użyciu Tapatalka
__________________
Pozdrawiam, łajza na Crf110
luk2asz jest online   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 27.06.2021, 08:44   #37
WojtasA
 
WojtasA's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Oct 2020
Miasto: Piaseczno
Posty: 1,172
Motocykl: ATAS 1100 DCT
WojtasA jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 3 dni 22 godz 12 min 9 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał kristoch Zobacz post
I przy prędkości bliskiej zeru nie zgasł silnik? Hm. Oczywiście, że był włączony 1-szy bieg. A nawet 2-gi bo tak działa DCT - zawsze ma włączone dwa biegi i odpowiednio włącza i wyłącza jedno z dwóch sprzęgieł. Piszę o sytuacji, gdy zapięty i aktywny jest 1-szy bieg i DCT wysprzęgla. Zrób proszę ten sam manewr jadąc na równym asfalcie z góry. Rozłączenie napędu nie oznacza przełączenia na N tylko jazdę „na wciśniętym sprzęgle”.
Jak uda Ci się zahamować samym silnikiem prawie do zera (np. do 3 km/h) to chciałbym jakoś się umówić i zobaczyć to - sorry za „niedowierzanie”. 😳
Spoko to miałem na myśli, zobaczę do ilu uda się zejść bez hamulca. BTW nie wiem czy ustawienie EB nie ma na to wpływu


Co do D czy S:
Jeżdżę na S1, pojeździłem jakieś 1000km na S2 i wróciłem do 1. Jakoś przyjemniej jest dla mnie, czasem wymuszę redukcję z palca i tyle.
WojtasA jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09.07.2021, 18:51   #38
WojtasA
 
WojtasA's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Oct 2020
Miasto: Piaseczno
Posty: 1,172
Motocykl: ATAS 1100 DCT
WojtasA jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 3 dni 22 godz 12 min 9 s
Domyślnie

Pobawiłem się dziś znowu. Zależy od nachylenia drogi, jak jest spory (nie mówię o górce) to się toczy i toczy. Po płaskim lub z minimalnym spadkiem staje bez dotykania hebla. Sporo też zależy od jakości nawierzchni. EB mam na 2.

Sorry za post pod postem.
WojtasA jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13.07.2021, 10:15   #39
madafakinges
 
madafakinges's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: May 2009
Miasto: Nowy Sącz
Posty: 5,857
Motocykl: crf1000a
Przebieg: 2
madafakinges jest na dystyngowanej drodze
Online: 10 miesiące 2 tygodni 5 godz 29 min 33 s
Domyślnie

216305874_1707947442739631_8417878342486041666_n.jpg
Mam i ja. Manual z Quickshifterem

Na razie zrobiłem 1300km z czego 200 to autostrada 200 to mazurskie i 200 to jazda w burzy stulecia a reszta normalna jazda po różnych drogach.

WADY
Kanapa to jakieś nieporozumienie, po pierwsze w najwyższej pozycji jest takie jak w 1000 w niskiej co przy moich 192 powodowało ugięcie kolan 180stopni, po drugie jest węższa a do tego w moim egzemplarzu poprzedni wlaściciel włożył coś co nazwał żelowymi wkładkami które na 30stopniowym upale zamieniły się w narzędzie tortur dla moich czterech liter.
ZETU RATUUUJJJ

Tablet
Na początku czułem się zagubiony, tyle opcji nieintuicyjne sterowanie ale po 200km na autostradzie doszedłem jak steruje się tempomatem[ nigdy nie miałem a jest to piękna sprawa] i jak zmienia się tryby jazdy itp.
Innym tematem, jest parowanie słuchawek i android auto.
Raz się nie chce sparować, raz się rozłączy, ze 2 razy się zawiesiło, przed każdą jazdą trza się naklikać, wkurwiające... ale jak już się sparuje i wszystko działa to jest bajka, sterowanie głosem, w czasie jazdy itp.
Do kręcenia się po okolicy to się nie nadaje, i zostane przy telefonie z osmandem, ale jak się ma do zrobieinia dojazdówkę gdzieś dalej to jest piękna sprawa. Podobno ajfon działa lepiej, nie wiem nie znam się, ale mam cichą nadzieje, że za jakiś czas będzie aktualizacja i zacznie to działać jak należy.

Do wad dołączę dźwięk silnika i tłumika.
1000 wydawał z siedzie dźwięk pocieranych o siebie suchych dłoni samo słuchanie silnika było wielką przyjemnością, a do tego dochodził tłumik z soczystym basem, no po prostu 10/10 miód i malina i zajebiście.
Tutaj niestety, nie wiem czy przez wyższy stopień sprężania, czy przez schuche ekologiczne mapy zapłonu silnik nie pracuje już tak aksamitnie, porównałbym to do dźwięku jamach no może trochę lepiej, ale bez szału.
To taka różnica jak między xrv750 a transalpami, niby podobnie ale jednak afryka pracuje przyjemniej dla ucha.
Tłumik ni to cichy ni to głośny, na szczęście nie męczy ucha, ale nie jest tak przyjemny, a jak się mu ciśnie to wydaje klepiący dźwięk, coś jak LeoVince z dbkillerem, tak jakby cię ktoś deską po gołej dupie bił.
Na szczęście sytuacje ratuje QS przy każdej zmianie strzał z wydechu...
Jak już przy nim jesteśmy to fabryczny kłikszifter działa w góre i dół, niestety przy spokojnej jeździe nie działa to dobrze i trzeba ujmować gazu, więc w zasadzie zmieniać tak jakby go nie było. Redukcje też działają dobrze tylko przy mocnym hamowaniu silnikem, myślałem że będzie to tak że jadę na 6. chce wyprzedzić i szybko 2 biegi w dół bez sprzęgła i ogień ale nie, jest tam co prawda opcja ustawiania czułości,ale nie miałem okazji się jeszcze tym pobawić.
Za to działa to dobrze jak się idzie ogniem. Wtedy biegi przy wysokich obrotach wchodzą pięknie i ze strzałem z tłumika. Czyli ogólnie zabawka do zapierdalania.
__________________
Z początku porwał mię śmiech pusty, a potem litość i trwoga.
madafakinges jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13.07.2021, 10:39   #40
kristoch
 
kristoch's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Aug 2016
Miasto: Wrocław
Posty: 1,036
Motocykl: CRF*00L
kristoch jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 dni 13 godz 8 min 58 s
Domyślnie

Gratulacje nowego sprzętu.
Coś mają w sobie te Afryki, że chcemy do nich wracać 😀.
Pełna zgoda co do:
- kanapy, tylko dla mnie to, że jest węższa było na + bo mam tylko 180cm.
- dźwięk w 1000 też mi się bardziej podobał w oryginale.
- no i dokładnie w punkt: 1100 to jest sprzęt do zapierdzielania, a mniej do spokojnej jazdy jak 1000.

Co do QS to w Afryce nie jeździłem, ale w Tigerze 900 bylo bardzo podobnie (a wszyscy chwalili QS) czyli przy wysokich obrotach zmiana w górę/dół jak po maśle. Za to przy leniwej jeździe na niższych obrotach, czasem dobrze zmienił, a czasem szarpał.
kristoch jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Jaki amortyzator skrętu do CRF1000 / CRF1100? Majster Gadżety / wyposażenie 32 31.12.2020 16:46
Stara vs nowa :) MarekM CRF 1000 L 13 14.10.2019 09:45
Nowa/stara indyjska Jawa siwy Inne tematy 42 18.11.2018 16:32


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 23:23.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.