Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Podróże. Całkiem małe, średnie i duże. > Kwestie różne, ale podróżne.

Kwestie różne, ale podróżne. Jak nic z powyższego o podróżowaniu Ci nie pasuje, pisz tutaj...

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 27.01.2012, 20:52   #51
Gawień
 
Gawień's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: Józefin
Posty: 860
Motocykl: RD07a
Przebieg: 84000
Gawień jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 1 dzień 13 godz 14 min 9 s
Domyślnie

A skąd maja być pieniądze na utrzymanie forum jeżeli reklamy są zle i ble a składanie się i jakieś i tak bardzo symboliczne podziały na skladkowiczow i tych co nie płacą są też beznadziejne i do dupy ? Każdy wie ze kasa na utrzymanie jest nie mała i jak nie chcemy tutaj wyskakujacych okienek z reklamami o podpaskach czy innych gownach to trzeba się złozyc na to dobrowolnie , owszem jedni się złożą mimo wszystko czy będą cos z tego mieli czy nie , a innych bez drobnej motywacji nie zachęci się do dolozenia się na forum. A żeby zebrać odpowiednią kasę trzeba dotrzeć i do tych drugich... Jak by były reklamy to było by też zle , jak by głosowali wszyscy to też byłoby zle , jak forum pewnego dnia zgaśnie bo nie będzie kasy to chyba też nie będzie najlepiej ? zresztą te 30 zł rocznie też nie zaboli raczej szczególnie ze nikt tego nie kradnie , można dowiedzieć się na co idzie kasa.
Pozdrawiam
Gawień jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 27.01.2012, 22:03   #52
Elwood
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

W dole strony poniżej najlepszy finał konkursu, jaki widziały moje gały (zaczął Jojna):
http://archiwum.africatwin.com.pl/in...48&forum=2&p=6

Malkontentom dedukuję blusa bez kasy:
http://www.youtube.com/watch?v=s3fmqJi_t2Q
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 27.01.2012, 22:09   #53
Komak


Zarejestrowany: Mar 2010
Posty: 362
Motocykl: Juz nie mam
Komak jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 dni 15 godz 1 min 41 s
Domyślnie

sambor1965. 1000% może banalne jestem za. Dziwie się tylko Lupus-owi i Myku. co!!!!? byście bez tego forum ble ble.Zasady?Zenada
Komak jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 27.01.2012, 22:58   #54
Lupus
 
Lupus's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Bielsko - Biała
Posty: 1,364
Motocykl: dr650se
Galeria: Zdjęcia
Lupus jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 4 dni 1 godz 20 min 44 s
Domyślnie

Che Samborku, fajnie że się odezwałeś i jeszcze lepiej że jesteś po drugiej stronie niejako. Jestem tutaj bardziej obserwatorem, niż konstruktorem, może dla tego mam lżejsze pióro i myśl ulotną. Nie płacę bo nie mam takiego imperatywu, nie muszę i nie mam wyrzutów sumienia, ale często zaglądam. Wiem że organizacja podróży to rzecz która daje popalić, ale dla mnie to ciągle trudna robota, żeby mieć to "coś". Stąd moje przekonanie o tym że jednak pewne elementy układanki powinny być wolne od kasy.Niech forum roi się od reklam, ale kwestię oceny (?) zostawił bym jednak wolną od ograniczeń, i jestem o tym przekonany. Fajnie że jest dyskusja na ten temat, bo to ciekawa sprawa jak ludzie pojmują pewne fundamentalne wartości. To zajmująca sprawa Do zoba Brachu.
Kolego Komak, coś nie kumam nawet na 50 %
__________________
...i zapytała mnie góra "dokąd tak pędzisz samotny wilku?"
"Szukam tego co najważniejsze" odpowiedziałem
"Dlaczego więc się tak spieszysz?"
Na to pytanie nie znalazłem odpowiedzi.

Ostatnio edytowane przez Lupus : 27.01.2012 o 23:00
Lupus jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 27.01.2012, 23:21   #55
fabrizio13
 
fabrizio13's Avatar


Zarejestrowany: Aug 2009
Miasto: Gorzow WLKP
Posty: 1,093
Motocykl: RD07
Przebieg: 100000
Galeria: Zdjęcia
fabrizio13 jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 6 dni 16 godz 17 min 24 s
Domyślnie

Powiem wam tak: przez tyle czasu co skorzystam z forum to wyciągnąłem z niego tyle wiedzę poznałem tyle fajne ludzi byłem na super zlotach z których będę miał zajebiste wspomnienia na długie lata i uważam ze te mizerne 30 zł które płaciłem to zdecydowane za mało za to wszystko co otrzymałem i dziwi mnie to ze ktoś ma odwagę jeszcze narzekać

Ps. Sambor wiesz co mówisz i tak trzymaj
fabrizio13 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 27.01.2012, 23:37   #56
Beddie
instruktor jazdy
 
Beddie's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2009
Miasto: Kraków
Posty: 365
Motocykl: XT600E
Beddie jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 dni 12 godz 16 min 0
Domyślnie

Byłem w firnie ENION.SA. Tym od gniazdek w ścianach. Opowiedziałem, jak twórczo korzystam z prądu. Opowiedziałem o choince, o kolorowych lampkach od chińczyków, o czajniku elektrycznym, o tym, że internet jest mi niezbędny do pracy. Słowem - wygarnąłem im, szmaciarzom... Wąsata pani pokiwała głową, przepisała PESEL i wcisnęła ENTER. Co się zmieniło? Termin windykacji.

Ostatnio edytowane przez Beddie : 27.01.2012 o 23:40
Beddie jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.01.2012, 00:03   #57
borunin
 
borunin's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: DW/RP/BHA/WE
Posty: 203
Motocykl: RD07a
borunin jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 2 dni 9 godz 9 min 13 s
Domyślnie

Jest pewna analogia do nie(płacenia) abonamentu radiowo-telewizyjnego.

1. Większość zdaje się nie płaci, uważając że rozrywka -jaką jest TV,radio, forum - należy się z góry

2. Część płaci:
a. jedni płacą bo wypada,
b. inni bo faktycznie mają poczucie iż wnosi to coś do ich życia.

.
Płacę składkę ponieważ czytanie ciekawej relacji z podróży jest dla mnie alternatywą dla TV, takiej ambitniejszej i niezakłócanej blokiami reklamowymi (tym bardziej, że ich autorzy nie dostają za nie wynagrodzenia)

Abonament radiowo-telewizyjny też opłacam, choć wolałbym mieć wpływ na to jakie stacje/audycje bedą z niego dofinansowane.

Pozdrawiam
__________________
"Jak sobie pościelesz ...to mnie zawołaj!"
borunin jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.01.2012, 09:40   #58
Elwood
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Bo okazuje się, że zawsze jest tak.
Na początku jest wiatr we włosach, a potem ktoś ci powie płać, bo mi się już nie chce za frajer dygać, bo mnie/nas na to nie stać. I to jest zawsze kop w dupę.
Na początku mówi się, że składka jest dobowolna ale powoli zaczyna się trzymanie w szachu. Wywiera "społeczną" presję.
Do tego cały czas pracuje nad tworem w taki sposób (nawet mimowolnie), by koszty tego przedstawienia rosły.

Temu się przeciwstawia Lupus i tego Kolego Komak nie kminisz nawet w 2%-tach.

W rzeczy samej ciekawą dyskusję sprowadza się do rynsztoka, wyolbrzymiając "niezadowolenie", insynuując pieniactwo etc...
Sytuacja jako żywo przypomina mi WOŚP. Idea jest tak przezajebista, że nie wolno mieć jakichkolwiek uwag, bo czeka cię ostracyzm.
Podobnie z abonamentem tvp.
Chciałbym mieć taki społeczny biznes, który "dorabia" z emitowania reklam a państwo wymusza jeszcze dodatkowo skladkę na jego utrzymanie, tłumacząc to jakąś misją, której i tak nie realizuje.
W końcu tvp i tak jest utrzymywana z podatku, który płacę.

Takie inicjatywy, by trwać niekomercyjnie wymagają społecznej pracy.
Ci, którzy się jej podejmują czego oczekują?
Nie mam ochoty słuchać wykładów "społecznika", jaka to trudna robota, nie znaczy to, ze nie doceniam.

Tak. Krytykuję ideę konkursu! Ale nie krytykuję osób, które nad tym społecznie pracują ani tych, którzy do tego konkursu zgłosili swoje relacje.
Dlatego zagłosowałem, a miałem trudny wybór, bo czosnek zasugerował, że liczy się głównie walor literacki.
Żonglowanie formą jest dobre na konkursach recytatorskich.

Ostatnie resume.
Moim zdaniem, taki konkurs, to uatrakcyjnianie forum na siłę, a ograniczenie go do opłacajacych składki, to nakreślenie wyraźnej linii podziału.
Tak jest i to początek końca wiatru we włosach.

Ostatnio edytowane przez Elwood : 28.01.2012 o 12:12
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.01.2012, 09:55   #59
sambor1965
 
sambor1965's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 3,667
Motocykl: RD04
Galeria: Zdjęcia
sambor1965 jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 3 tygodni 2 dni 3 godz 20 min 20 s
Domyślnie

Trzy dni temu:
Cytat:
Napisał Elwood Zobacz post
Tym samym kończe mój udział w dyskusji.
Po "dyskusji" dotyczącej Motovoyagera obiecałem sobie, że nie odniosę się nigdy do pisania Elwooda. Nieważne co napisze. Zdania nie zmieniam.
__________________
Jeśli sądzisz, że potrafisz to masz rację. Jeśli sądzisz, że nie potrafisz – również masz rację.

Ostatnio edytowane przez sambor1965 : 28.01.2012 o 09:58
sambor1965 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.01.2012, 11:03   #60
BLOB
El Mariachi
 
BLOB's Avatar


Zarejestrowany: Aug 2009
Miasto: Podkarpackie
Posty: 1,495
Motocykl: RD04
Galeria: Zdjęcia
BLOB jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 5 dni 2 godz 12 min 15 s
Domyślnie

No tak ..... dojebane po całości jeżeli myślicie że Czosnek uczestniczy w jakimkolwiek matactwie to nie znacie go na bank.(ja bym się zagotował)
Wyjaśniam Czosnek to człowiek pozytywnie popaprany a i uczciwy moim zdaniem do granic możliwości jaki jest i co robi dowiecie się czytając nawet najmniejsze jego relacje lub dzwoniąc i zamieniając kilka zdań.
Został tutaj obsrany a jego uczciwość poddana wątpliwości z czym się nie zgaddzam i proszę zakończyć te pojebane wywody.
Przepraszam ale mnie zagotowało i dalej tego "nie zniese" a że jestem zdenerwowany to zasób słownictwa jest marny jak piwo lane z beczi w przydrożnym barku.
Ja zagłosowałem i sem zadowolony a co - dlaczego i jak? chcecie wiedzieć czy nie i tak nie napiszę bo jajco to kogoś obchodzi, jak mnie jajco obchodzi kto z kim śpi byle dzieci z tego były zdrowe.

Cześć Borunin dawno Cię u nas nie było zdrowia for ju (ja nie płacę bo nie oglądam nie uczestniczę w tym syfie i natłoku ciągle złych informacji TV dla mnie nie istnieje)
__________________
Niech moc będzie z wami ...........

Ostatnio edytowane przez BLOB : 28.01.2012 o 11:07
BLOB jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wł.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
1 wielki afrykański konkurs na relację z podróży czosnek Kwestie różne, ale podróżne. 26 13.02.2012 11:13
Nowe relacje w wersji PDF - RELACJE - ALL IN ONE 7Greg Trochę dalej 11 31.10.2011 17:51


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 07:45.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.