Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Imprezy forum AT i zloty ogólne

Imprezy forum AT i zloty ogólne Imprezy forum AT i zloty ogólne. Spotkania użytkowników naszego forum. Mają one charakter otwarty: obecność AT wskazana, ale nie jest wymogiem. Piszemy również o imprezach motocyklowych, na które wybierają się nasi forumowicze.

Zobacz wyniki ankiety: W jaki dzień bedziesz rano na granicy?
czwartek 41 69.49%
piatek 18 30.51%
Głosujących: 59. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 15.06.2016, 08:26   #771
smigacz
 
smigacz's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Przemyśl
Posty: 705
Motocykl: RD07a
Przebieg: średni
smigacz jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 4 dni 9 godz 34 min 36 s
Domyślnie

Odpowiadając na 2 część twoich pytań.
Ubla Małe Berezna funkcjonuje bez problemów całą dobę przejście dla sam osobowych do 3,5 t i motorów oraz piesze. Nie ma żadnych problemó i małe kolejki (byłem tam w sobotę 11.06). Jedz na Sninę i Humenne będzie prośćiej bo przez boczne drogi możesz pobłądzić(drogi w dolinach górskich i trzeba znać przejazd).
Radoszyce Palota to lecisz nie zatrzymując się przejazd jakbyś u nas granicę woj przekraczał. Drogi dobre bez problemów zaróno po strronie UA jak i SK .
Pzdr
smigacz jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.06.2016, 08:28   #772
strobus1
 
strobus1's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2011
Miasto: mazowiecka wieś
Posty: 1,368
Motocykl: 5 szt
Przebieg: znośny
strobus1 jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 2 tygodni 3 dni 14 godz 42 min 58 s
Domyślnie

Paliwo bliżej 4 zeta. Koniecznie zmajstruj jakieś ustrojstwo filtrujące. Przy granicy w Krościenku po ukraińskiej stronie są trzy stacje benzynowe omijaj tę pierwszą po lewej stronie ..... Hrywny zadobędziesz przed, na i za przejściem.
Kartą spokojnie zapłacisz na większości stacji.
Drogi główne poprawiają się z roku na rok. Na bocznych będziesz zgrzytał uzębieniem i testowanie mocowania owiewek gwarantowane .
Powodów do powrotów bedzie skolko ugodno
__________________
keep it simple
strobus1 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.06.2016, 08:37   #773
matjas
 
matjas's Avatar


Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Brzezia Łąka
Posty: 13,669
Motocykl: nie mam AT jeszcze
matjas will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 16 godz 8 min 2 s
Domyślnie

jak pisałem dla mnie to blitz musi być bo nie mam czasu nawet na beskid a ta ukraina to jest taki przyjemny wtręt który sie wydarzył. napalony jestem na to spotkanie jak kot w marcu.
w każdym razie drogami Smigacz się nie przejmaj - będę miał zrobione tracki wcześniej to się nie zgubię.
FJta ma fabryczny filtr - zresztą taki sam jak AT i taką samą pompę misiubisiu - taki syf tam w paliwie?
Chciałbym oblecieć dołem przez te ichnie góreczki przez park Synewyr czy Narodowy Karpacki ale nie wiem czy styknie mi czasu no i obawiam się, że jak się wpieprzę fjtą w te drogi w lasach bez możliwości odwrotu to faktycznie plastiki pogubię... Jak mniemam o takich drogach Redrobo mówił

rzecz jasna mam na myśli asfaltowe drogi co to są na guglu jako żółte żeby nie było

m
__________________
'Przestań naprawiać kiedy zaczynasz psuć' - Ojciec matjasa

Ostatnio edytowane przez matjas : 15.06.2016 o 09:03
matjas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.06.2016, 10:41   #774
chemik
 
chemik's Avatar


Zarejestrowany: Nov 2010
Miasto: Wrocław
Posty: 1,425
Motocykl: Husqvarna 701 Enduro
chemik jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 4 tygodni 15 godz 21 min 25 s
Domyślnie

Majtas, widzę, żeś z moich stron...
Nie dalej jak miesiąc temu kręciłem się w okolicach, w które jedziesz... Głównie szutrami, choc powrót był asfaltami...
Nam zależało na czasie, więc przeskoczyliśmy całą Polskę wykorzystując A4 (jest mała przerwa między Rzeszowem, a Przeworskiem)... Granica przekraczana w Korczowej... Dalej aż do Lwowa wraz z obwodnicą tego miasta masz normalny "europejski" asfalt... Potem skręcasz na południe w E47 i lekkim łukiem (wykorzystując H10) dojeżdżasz na miejsce...
Nie porównuj asfaltów dolnośląskich, nawet 3 kategorii, do tych ukraińskich... Generelnie zasada jest taka, że na Ukrainie droga krajowa jest 3-4 klasy niżej niż u nas najgorsza droga powiatowa, czy gminna... Jedynie ta wspomniana od granicy do Lwowa jest "normalna"...
Wymiana PLN na hrywny im dalej od granicy tym bardziej problematyczna... Tzn. wszędzie się da, choć na granicy zrobisz to od ręki, a na południu będziesz musiał poszukać 2-3 minuty... Wymieniają kantory, taksiarze, cinkciarze... Jak masz problem ze znalezieniem, to pytasz miejscowego gdzie można "diengi pomienić"... Korzystniej wymieniać PLN niż Euro...
Benzyna na stacjach ok 22 hrywny... Obecnie 1 hrywna = 0,15PLN... Czyli wychodzi za litr 3,3PLN...
Nie na wszystkich stacjach zapłacisz kartą... Na sieciówkach tak, na mniejszych juz nie...
Ukraińcy mocno uprościli formalności na granicy i wdrożyli program antykorupcyjny... Na granicy nic nie płacisz... Jedynie musisz mieć zieloną kartę... Ubezpieczenie osobiste wedle uznania...
Powodzenia i zdaj relację jak wrócisz, bo "temat" wycieczki masz przezajebisty...
chemik jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.06.2016, 11:30   #775
matjas
 
matjas's Avatar


Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Brzezia Łąka
Posty: 13,669
Motocykl: nie mam AT jeszcze
matjas will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 16 godz 8 min 2 s
Domyślnie

Ogólnie info o jakości i stanie nawierzchni zdaje się potwierdzać w każdej rozmowie zatem pomysł z jazdą FJtką dalej na południe celem okrążenia parków narodowych asfaltem przez górki jest nieporozumieniem jak mniemam... np. droga przez Dolinę, Wołowiec, Turkę... być może to znak aby wrócić tam jednak GSem lub czymś do 400ccm jeszcze lepiej...

Cytat:
Napisał chemik Zobacz post
Powodzenia i zdaj relację jak wrócisz, bo "temat" wycieczki masz przezajebisty...
historia mojej rodziny jest mocno pokręcona i to zarówno po mieczu jak i kądzieli bo ojciec jest repatriantem z Grodna. Stryj Ojca - też Stanisław Symbuła działał mocno w lesie ps. Wieloryb w okolicy Bohaterów Leśnych i Polnych - miejsca swojego urodzenia. Przesiedlił się również do wałbrzycha i tam też zmarł w latach 80tych.

Matka jest dzieckiem żyjącego wciąż dziadka który jako jedno z sześciorga dzieci został wyprawiony przez samotną matkę w drogę z tobołkiem dosłownie z dniem zbliżających się walk... nie widziała kobita żadnych szans na zajęcie się nimi... takie były czasy. Żył wówczas w Pasiecznej - obecnej dzielnicy IvFrankovska.
Jako niezbyt ostrożny dzieciak został wkrótce potem ujęty przez niemiecką żandarmerię i jako niesamowity w tamtych czasach farciarz wylądował jako parobas w jakimś niemieckim folwarku niedaleko obecnego Lubuskiego - tam poznał śp. Babcię i osiedlili się razem w okolicy Torzymia /Lubuskie/.
Trafił na mądrego sołtysa, który nie pozwolił mu wrócić na Ukrainę... wiedział, że jako Polak dostanie kulę w łeb. Spalił wszystkie jego dokumenty i zmienił nazwisko z Vintoniv na Witomierz dając dziadkowi nowe życie.
W związku z brakiem kwitu dziadek nigdy nie mógł się ubiegać o odszkodowanie za roboty przymusowe. Coś za coś.

Wojnę przeżył tylko on i jego brat, który żyje w IvanoFrankovsku. Reszta z braci została zabita.
Brat Bogdam został w nagrodę zesłany do Komi i stamtąd wrócił dopiero w... 1965r... co wyjaśnia poniekąd fakt, że brat, niemal rówieśnik, mojego dziadka ma córkę, która jest moją... hm... ciocią? a jest starsza ode mnie zaledwie o 7 lat.

Opiszę ten wyjazd w osobnym wątku bo takie podróże do korzeni to jest temat... Czekają mnie jeszcze dwie - jedna do parafii która ma kwity parafialne z Bohatyrów a tam być może dowiem się skąd wziął się w Grodnie mój śp. Dziadek /ludzi o podobnym do mojego nazwisku znalazłem dopiero w mongolii/ i wtedy będę mógł ruszyć do Grodna i okolic aby jakoś zmóc się z faktem, że nie wiem NIC o mojej rodzinie poza pokolenie dziadków...

dziękuję za uwagi co do wyjazdu.
m
__________________
'Przestań naprawiać kiedy zaczynasz psuć' - Ojciec matjasa
matjas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.06.2016, 13:03   #776
chemik
 
chemik's Avatar


Zarejestrowany: Nov 2010
Miasto: Wrocław
Posty: 1,425
Motocykl: Husqvarna 701 Enduro
chemik jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 4 tygodni 15 godz 21 min 25 s
Domyślnie

Cytat:
historia mojej rodziny jest mocno pokręcona i to zarówno po mieczu jak i kądzieli
I na to liczę właśnie... Jedź, pisz... Takie wycieczki tematyczne sa o trzy klasy wyżej niż krajoznawcze...
chemik jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.06.2016, 13:23   #777
smigacz
 
smigacz's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Przemyśl
Posty: 705
Motocykl: RD07a
Przebieg: średni
smigacz jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 4 dni 9 godz 34 min 36 s
Domyślnie

Nie jest tak zle z drogami.
Do Turki przez Wołowiec i Dolinę spokojnie polecisz. Najgorzej koło Sianek dziury takie , że plomby wypadają z zębów jak szybko jedziesz. Ale już te drogi są w robocie. Do Turki już zrobiona teraz idą na Przełęcz Użocką.
Nie ma się co bać jedz tylko nie pchaj się w boczne do tam faktycznie bez GS polegniesz
smigacz jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.06.2016, 13:57   #778
matjas
 
matjas's Avatar


Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Brzezia Łąka
Posty: 13,669
Motocykl: nie mam AT jeszcze
matjas will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 16 godz 8 min 2 s
Domyślnie

Ok. Dzięki chłopy.
M
__________________
'Przestań naprawiać kiedy zaczynasz psuć' - Ojciec matjasa
matjas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.06.2016, 15:01   #779
emilxtz
 
emilxtz's Avatar


Zarejestrowany: Nov 2010
Miasto: Hajnówka
Posty: 536
Motocykl: Ktm 690r bmw rt
Przebieg: mały
emilxtz jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 4 dni 4 godz 13 min 10 s
Domyślnie

Droga Lwów - Ivano frankowsk jest nowa więc najlepsza.
emilxtz jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.06.2016, 19:19   #780
Misza
22.10.2006, DTN :)
 
Misza's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Kąty Wrocławskie
Posty: 3,778
Motocykl: RD07
Przebieg: IIszlif
Galeria: Zdjęcia
Misza jest na dystyngowanej drodze
Online: 7 miesiące 3 tygodni 2 dni 15 godz 44 min 51 s
Domyślnie

Ale Ivanofrankowsk czy Stanisławów Moi dziadkowie nie kojarzą tej pierwszej nazwy
__________________
Real adventure starts where road ends...

-AT RD07 Big Bore 'Troll Bagnisty, ziejący ogniem z regulatora Diabeł Pustynny'


http://www.youtube.com/user/Miszapoland
Misza jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
UKRAINSKA INTEGRACJA 15-17 maj Mirmil Imprezy forum AT i zloty ogólne 881 24.05.2017 21:30
II UKRAINSKA INTEGRACJA 18-20 Wrzesien 2015 Mirmil Imprezy forum AT i zloty ogólne 448 23.12.2015 14:03
UKRAIŃSKA INTEGRACJA - Tracki/Ślady puszek Imprezy forum AT i zloty ogólne 4 14.05.2015 13:26


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 15:58.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.