Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > NAT - Nowa (przyszła) Królowa > NAT - Warsztat

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 23.07.2019, 15:40   #31
Beno Twin


Zarejestrowany: Apr 2019
Miasto: Gdańsk
Posty: 4
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Beno Twin jest na dystyngowanej drodze
Online: 8 godz 38 min 20 s
Domyślnie

Historia z dobrym zakończeniem i mnie tak podbudowała, że jest dużo dobrych ludzi, motocyklistów, serwisantów członków forum miłego dnia LWG
Beno Twin jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23.07.2019, 23:45   #32
nabrU
Stary nick: Radarman
 
nabrU's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2017
Miasto: Whiteley, UK
Posty: 2,771
Motocykl: 2017 CRF1000L DCT
nabrU jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 4 tygodni 23 godz 44 min 38 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał mdxmd Zobacz post
nieporozumieniem jest natomiast podłączenie przez producenta czujnika prędkości,zegarów i innych ważnych rzeczy pod ten obwód... szczególnie, że jest on właśnie przeznaczony na dodatkowe akcesoria typu alarm.
Producent przewidział wszystko OK, to dealer najprawdopodobnej podpiął alarm źle w motocyklu naszego kolegi.

A mnianowicie oryginalny alarm podpina się pod złącze 6P pod siedzeniem pasażera, które nie idzie przez beziecznik ILLUM/STOP 7,5A. Zerknij na schemat, który sam wczesniej wstawiłeś tutaj.

Szczegóły instalacji orygianlnego alarmu tutaj:
http://shop.hondamc.se/K7MP3/media/P...ATTACHMENT.pdf

Domyślam się, że alarm to nie oryginał Hondy inaczej dealer nie kombinował by z jakimś dziwnym podłączaniem, tylko podpiął jak instrukcja przewiduje.
nabrU jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.07.2019, 07:26   #33
ziutek2002
Tomaj
 
ziutek2002's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Sep 2014
Miasto: Nekla wlkp
Posty: 516
Motocykl: RD07,CRF1000L/DCT, XL600V
Przebieg: znośny
ziutek2002 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 dni 9 godz 6 min 31 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Beno Twin Zobacz post
Historia z dobrym zakończeniem i mnie tak podbudowała, że jest dużo dobrych ludzi, motocyklistów, serwisantów członków forum miłego dnia LWG
...dokładnie tak jak napisane wyżej, szczególnie od fragmentu ,,że jest dużo itd...''

Oczywiście, bezapelacyjnie motocykl już na spokojnie, po sezonie zostanie przeze mnie rozebrany i cała ta instalacja ponownie zrewidowana. Na chwilę obecną cieszę się użytkowaniem i zbieram materiały, także RADARMAN - Twoja instrukcja na pewno się przyda! (już ściągnięta), podobnie jak schemat od MDXMD.

RADARMAN - Twoje podejrzenia jak najbardziej słuszne, diler zamontował ten alarm:
http://inter-ride.pl/alarm-patrollin...-moto-2-hpa952

Wielkie dzięki Chłopaki!
ziutek2002 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.07.2019, 10:21   #34
mdxmd


Zarejestrowany: Sep 2013
Miasto: Lubelskie
Posty: 2,376
Motocykl: CRF1000
Przebieg: 133 000
mdxmd jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 6 dni 1 min 32 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Radarman Zobacz post
Producent przewidział wszystko OK, to dealer najprawdopodobnej podpiął alarm źle w motocyklu naszego kolegi.

A mnianowicie oryginalny alarm podpina się pod złącze 6P pod siedzeniem pasażera, które nie idzie przez beziecznik ILLUM/STOP 7,5A. Zerknij na schemat, który sam wczesniej wstawiłeś tutaj.

Szczegóły instalacji orygianlnego alarmu tutaj:
http://shop.hondamc.se/K7MP3/media/P...ATTACHMENT.pdf

Domyślam się, że alarm to nie oryginał Hondy inaczej dealer nie kombinował by z jakimś dziwnym podłączaniem, tylko podpiął jak instrukcja przewiduje.
nie analizowanie schematu pod kątem złącza 6P... a poszedłem skrótem moto serwisowany u dealera więc nie wyobrażam sobie aby coś podłączano wg własnego uznania a nie poprzez przewidziane do tego złącza. Przecinali instalację ? aby się wpiąć

Ostatnio edytowane przez mdxmd : 24.07.2019 o 11:42
mdxmd jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.07.2019, 11:39   #35
ziutek2002
Tomaj
 
ziutek2002's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Sep 2014
Miasto: Nekla wlkp
Posty: 516
Motocykl: RD07,CRF1000L/DCT, XL600V
Przebieg: znośny
ziutek2002 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 dni 9 godz 6 min 31 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał mdxmd Zobacz post
...Przecinali instalację ? aby się wpiąć
Wiesz co, nie wiem. Są dodatkowe przewody, które idą już ze skrzynki bezpieczników. Zostawiam sobie ten temat po sezonie i na pewno osobiście do tego zajrzę, także będę miał wszystko czarno na białym. Usterka została odnotowana w komputerze ASO, a w okolicach październik – listopad chcę jechać do nich na przegląd. Do tego czasu rozeznam się w temacie i ewentualnie zwrócę uwagę.
ziutek2002 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
pali bezpiecznik zapłonu (afra 2001) Faraon Układ elektryczny i zapłonowy 20 28.11.2021 23:25
CRF 1000D parę przemyśleń, opowieść z happy endem king3 CRF 1000 L 8 01.04.2019 21:06
pali mi bezpiecznik wentylatora...jak sprawdzić uszkodzony czujnik? majo Układ chlodzenia 5 19.04.2013 22:58
Pali bezpiecznik cyngiel Układ elektryczny i zapłonowy 11 01.05.2011 13:24


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 10:57.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.