Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > NAT - Nowa (przyszła) Królowa > CRF 1000 L

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 27.05.2018, 14:53   #11
Kondu
 
Kondu's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2014
Miasto: Wrocław
Posty: 51
Motocykl: CFR 1000L Africa Twin
Przebieg: 19000
Kondu jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 dzień 5 godz 1 min 31 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał mdxmd Zobacz post
rozumiem, że amortyzatory miałeś skręcone na "maxa" zarówno sprężynę jak i tłumienie.


Tak. Miałem skręcone odpowiednio. Bałem się żeby przód się nie zatarł. Jak wymienić wkłady na przód i amor na tył to jaki? Bo Mada takim szyfrem napisał, źe albo sam rozszyfruje albo kryptologa szukamy


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Kondu jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 27.05.2018, 15:06   #12
mdxmd


Zarejestrowany: Sep 2013
Miasto: Lubelskie
Posty: 2,376
Motocykl: CRF1000
Przebieg: 133 000
mdxmd jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 6 dni 1 min 32 s
Domyślnie

dobrze byłoby gdybyś miał możliwość przetestowania zestawu lub trafić na kogoś kto ma już takie doświadczenia bo mam wątpliwości czy to rozwiąże problem, motocykl o tak dużym skoku przedniego zawieszenia nie będzie lubił dużego ciężaru i możesz sporo zainwestować a efekty nie zrekompensują tego.
mdxmd jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.05.2018, 09:57   #13
Kondu
 
Kondu's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2014
Miasto: Wrocław
Posty: 51
Motocykl: CFR 1000L Africa Twin
Przebieg: 19000
Kondu jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 dzień 5 godz 1 min 31 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał mdxmd Zobacz post
dobrze byłoby gdybyś miał możliwość przetestowania zestawu lub trafić na kogoś kto ma już takie doświadczenia bo mam wątpliwości czy to rozwiąże problem, motocykl o tak dużym skoku przedniego zawieszenia nie będzie lubił dużego ciężaru i możesz sporo zainwestować a efekty nie zrekompensują tego.


Tego się boję. Dlatego pytam tu i proszę wszystkich o informację i pomoc.

Czy ktoś ma takie doświadczenie ze zmiana amortyzatorów? Czy jest sens inwestować? Bo to pewnie wydatek rzędu 6-10 tys... Kto co jeszcz podpowie? Czy czeka mnie banicja na Gs-a


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Kondu jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.05.2018, 10:32   #14
madafakinges
 
madafakinges's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: May 2009
Miasto: Nowy Sącz
Posty: 5,852
Motocykl: crf1000a
Przebieg: 2
madafakinges jest na dystyngowanej drodze
Online: 10 miesiące 1 tydzień 5 dni 17 godz 3 min 58 s
Domyślnie

Oczywiście. Ja i Radiolog.
Radio ma przód wkładki andreani-wychodzą najtaniej a robią super robotę. Tył wilbers competition, ale masz do wyboru nitrona, hyperpro mupo i ohlinsa.
Ja mam przód od nowej adventure sport jest niebo a ziemia, są całkiem inaczej zestrojone i mają twardsze sprzęzyny, żeby ustawić SAG pod jedną osobę a waże 100+musiałem na maxa rozkręcić napięcie wstępne-więc mam jeszcze dużo zapasu na plecaka i bagaż, oprócz tego zawias z ATAS ma większy skok. Zastanawiałem się nad ohlinsem bo różnica w cenie nie jest b.duża, ale ohlins nie robi amora 'pod Ciebie' zamawiając wilbersa podajesz wagę twoją i plecaka, styl jazdy i oni wkładają odpowiednią spręzynę+stroją amor pod twoje potrzeby, oprócz tego zamówiłem amor dłuższy o 25mm i z czego połowa to dodatkowy skok czyli mam teraz 255mm z przody 232mm z tyłu.
Czego byś nie wybrał będziesz zadowolony. Możesz też iść w rodzimą produkcje sanchez robi amortyzatory, śluza ma w swojej xrv spytaj czy warto.

Kolejna opcja to wysyłasz zawieszenie na 'tuning' wkładają Ci twardsze spręzyny i zwiększają tłumienie -sanchez, BGF, szukiel.
__________________
Z początku porwał mię śmiech pusty, a potem litość i trwoga.

Ostatnio edytowane przez madafakinges : 28.05.2018 o 10:40
madafakinges jest online   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.05.2018, 15:10   #15
Kondu
 
Kondu's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2014
Miasto: Wrocław
Posty: 51
Motocykl: CFR 1000L Africa Twin
Przebieg: 19000
Kondu jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 dzień 5 godz 1 min 31 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał madafakinges Zobacz post
Oczywiście. Ja i Radiolog.
Radio ma przód wkładki andreani-wychodzą najtaniej a robią super robotę. Tył wilbers competition, ale masz do wyboru nitrona, hyperpro mupo i ohlinsa.
Ja mam przód od nowej adventure sport jest niebo a ziemia, są całkiem inaczej zestrojone i mają twardsze sprzęzyny, żeby ustawić SAG pod jedną osobę a waże 100+musiałem na maxa rozkręcić napięcie wstępne-więc mam jeszcze dużo zapasu na plecaka i bagaż, oprócz tego zawias z ATAS ma większy skok. Zastanawiałem się nad ohlinsem bo różnica w cenie nie jest b.duża, ale ohlins nie robi amora 'pod Ciebie' zamawiając wilbersa podajesz wagę twoją i plecaka, styl jazdy i oni wkładają odpowiednią spręzynę+stroją amor pod twoje potrzeby, oprócz tego zamówiłem amor dłuższy o 25mm i z czego połowa to dodatkowy skok czyli mam teraz 255mm z przody 232mm z tyłu.
Czego byś nie wybrał będziesz zadowolony. Możesz też iść w rodzimą produkcje sanchez robi amortyzatory, śluza ma w swojej xrv spytaj czy warto.

Kolejna opcja to wysyłasz zawieszenie na 'tuning' wkładają Ci twardsze spręzyny i zwiększają tłumienie -sanchez, BGF, szukiel.


A mniej więcej znasz koszty tych rozwiązań? Ile kosztowały z AS przód?

Reszta chłopaków o których pisze Mada może coś dodać jak to u nich wyglada?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Kondu jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 16.07.2019, 10:51   #16
milcz


Zarejestrowany: Apr 2019
Miasto: Gdańsk
Posty: 13
Motocykl: CRF1000L D2
milcz jest na dystyngowanej drodze
Online: 7 godz 23 min 16 s
Domyślnie

@Kondu, tak z ciekawości czy u Ciebie objawiało się to czymś w rodzaju pływania kierownicy względem przedniego koła, trochę jakby przedni amor był z gumy? Bo miałem u siebie coś podobnego podczas ostatniego wyjazdu z bagażem.
milcz jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 17.07.2019, 00:03   #17
SikorP


Zarejestrowany: Oct 2009
Miasto: Wa-wa
Posty: 192
Motocykl: NAT 2018, CRF 450L, Ducati Desert Sled
SikorP jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 dni 1 godz 42 min 43 s
Domyślnie

Po 600 km (90on/10off) ja 85 kg z plecakiem 65 kg i bagażem 20 kg no problem ze sterownością czy dobijaniem zawiasu z tylu. Mocy za to by się przydało więcej ;-)
SikorP jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 13:48.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.