Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Wszystko dla Afryki

Wszystko dla Afryki Wszystkie nieoryginalne rozwiązania, które można zapakować do Twojego motocykla. Gmole, stelaże, kufry, sakwy, bagażniki, uchwyty, kanapy, modyfikacje zawieszeń, kierownic, gniazdka, GPSy, dynojety, bagstery i inne scottoilery...

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 21.02.2017, 22:53   #1
Vee
BRAAP BRAAP
 
Vee's Avatar


Zarejestrowany: Nov 2015
Miasto: ZK
Posty: 160
Motocykl: DL650AL4; XT660z
Przebieg: rosnący
Vee jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 2 dni 10 godz 2 min 43 s
Domyślnie Zabezpieczanie miękkiego bagażu na motocyklu

Założyłem sobie, że na XTku będę podróżował na lekko. Jako jedyne słuszne rozwiązanie przyjąłem wykorzystanie miękkiego bagażu.

Zaczęła mnie jednak nurtować kwestia jego zabezpieczenia, gdy będę chciał, dajmy na to, zostawić motocykl z gratami, żeby pozwiedzać okolicę z buta. W przypadku kufrów sprawa jest oczywista - zamykamy na klucz i potencjalny złodziej musiałby się trochę napracować.

Ale jakie są sposoby na zabezpieczenie bagażu spakowanego w sakwy/rogale/rollbagi zarówno przed dobraniem się do zawartości jak i przed zdjęciem samych toreb z motocykla?
Vee jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 21.02.2017, 23:41   #2
Neo
Konto zamknięte na stałe


Zarejestrowany: May 2012
Posty: 1,603
Motocykl: RD03
Neo jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 1 tydzień 4 dni 7 godz 52 min 54 s
Domyślnie

Znam ale nigdy nie stosowałem: siatki z PacSafe lub pokrewne rozwiązania. Wpisz w wyszukiwarkę internetową, nie chcę reklamować konkretnego sklepu. Sam jeżdżę z sakwami, zostawiałem motocykl z nimi na parkingach na Bornholmie i w Skandynawii, obyło się bez niespodzianek. W Polsce i okolicach na razie nie miałem również negatywnych doświadczeń, a najczęściej jeżdżę sam. Temat pokrewny z problemem zostawiania namiotu na kempingu gdy podróżuje się w pojedynkę. Mam chyba dobrego anioła nad sobą ponieważ jeszcze nic w ten sposób nie straciłem Jak rozumiem bardziej chodzi o zabezpieczenie przed przypadkowym amatorem cudzej własności niż zdeterminowanym złodziejem? Na takiego pewnie byle zamek w kufrze to też mało :/
__________________
Konto zamknięte na stałe.

Ostatnio edytowane przez Neo : 21.02.2017 o 23:43 Powód: Literowki
Neo jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 21.02.2017, 23:50   #3
jorge
Autobanned.
 
jorge's Avatar


Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: Wawa
Posty: 5,206
Motocykl: Tesco
Przebieg: 45 555
jorge jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 5 dni 38 min 7 s
Domyślnie

PS polecam - neo dobrze prawi.
__________________
Chromolę Afrykę wolę ...Hobbysta Afrykański.
jorge jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.02.2017, 09:38   #4
Vee
BRAAP BRAAP
 
Vee's Avatar


Zarejestrowany: Nov 2015
Miasto: ZK
Posty: 160
Motocykl: DL650AL4; XT660z
Przebieg: rosnący
Vee jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 2 dni 10 godz 2 min 43 s
Domyślnie

Dokładnie, chodzi raczej o przypadkowego amatora, szukającego okazji. W przypadku profesjonalistów to raczej zabiorą bagaż razem z motocyklem.

Poza tym chodzi też o komfort psychiczny, bo co to za przyjemność zwiedzania, kiedy człowiek się zastanawia czy mu bagaż już obrobili czy jeszcze nie. Jeszcze jak się podróżuje w parę osób to na pewno jest inaczej, ale ja głównie jeżdżę sam.

Ta siatka wygląda całkiem sensownie. Dzięki za info.

@Powolniak - a temat zabezpieczania namiotu możesz rozwinąć? Jeszcze nie biwakowałem, ale mam zamiar.

Ostatnio edytowane przez Vee : 22.02.2017 o 09:40
Vee jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.02.2017, 09:43   #5
ex1
 
ex1's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2009
Miasto: Szczecin
Posty: 2,969
Motocykl: CRF1100
ex1 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 4 dni 5 godz 12 min 20 s
Domyślnie

wbrew pozorom otwarcie kufra może zająć wiecej niż ściągniecie sakwy z motocykla
jedyna różnica.. to taka że Kufry nie wiemy do końca czy są wypełnione.
j abym z założenia nie zostawiał motocykla ot tak.. bez nadzoru. jak musisz .. użyj jak koledzy piszą... stalowej siatki
__________________
Super Lekkie Enduro (950 SE), do tego ROGAL i już jest fajnie..
ex1 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.02.2017, 10:58   #6
Neo
Konto zamknięte na stałe


Zarejestrowany: May 2012
Posty: 1,603
Motocykl: RD03
Neo jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 1 tydzień 4 dni 7 godz 52 min 54 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Vee Zobacz post
@Powolniak - a temat zabezpieczania namiotu możesz rozwinąć? Jeszcze nie biwakowałem, ale mam zamiar.
Nie za bardzo jest co rozwijać. W moim przypadku sprawdza się jak dotąd rozbijanie na polu namiotowym blisko innych, nawiązanie podstawowej znajomości pozwalającej na wzajemne pilnowanie dobytku. Tyle żeby nawzajem wiedzieć kto jest kim i móc poprosić o rzucenie okiem na namiot gdy się gdzieś wychodzi. Dokumenty i cenniejsze rzeczy (aparat lub chociaż karty ze zdjęciami - aparat się odkupi, zdjęć raczej nie)) zabieram ze sobą idąc gdziekolwiek chociażby na kilka minut.

Jak rozbijam się na dziko, to i tak robię to tylko na noc i rano zwijam więc pozostaje jedynie mieć nadzieję, że w nocy nic się nie przytrafi.

Zostawiajac motocykl z sakwami na parkingach strzeżonych staram się dogadać z osobą pilnującą żeby stanąć blisko budki parkingowej, z prośbą o dodatkowy nadzór płatny ekstra zależy od sytuacji, rozmowy i kraju. W Polsce kilka razy taka metoda zadziałała przy pomocy osoby pobierającej opłaty parkingowe na ulicy. Koszt żaden praktycznie, a głowa spokojniejsza.

Widziałem oferty alarmów do namiotów (na baterię, z czujnikami ruchu) ale obawiam się masy "zadowolonych" współbiwakowiczów gdy nas nie ma, a alarm się wzbudzi i przez klka minut umili pobyt setką decybeli
__________________
Konto zamknięte na stałe.

Ostatnio edytowane przez Neo : 22.02.2017 o 11:01
Neo jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.02.2017, 11:10   #7
ofca234


Zarejestrowany: Aug 2011
Posty: 338
Motocykl: XChallange
ofca234 jest na dystyngowanej drodze
Online: 6 dni 2 godz 25 min 10 s
Domyślnie

ja mam linkę stalową 3 metrową za 15 pln i kłódkę. zapinam rogala, przypinam kurtkę i kask.

robię to tylko na w miarę ogranicznony czas - tak żeby sobie zobaczyć, na przykład, jakiś zamek czy inne cudo. często stawiam też moto i proszę kogoś ze straganu, żeby rzucił okiem, etc. robiłem tak dziesiątki razy, nic nie zginęło. w nocy, cały śmietnik trzymam w namiocie.
ofca234 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.02.2017, 11:24   #8
sluza
 
sluza's Avatar


Zarejestrowany: Nov 2010
Miasto: Bialystok I Akalice
Posty: 1,703
Motocykl: AT RD07a; XR600R
sluza jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 1 tydzień 4 dni 17 godz 29 min 24 s
Domyślnie

u mnie zawsze rogal jest tak ujebany, że kijem strach dotknąć i do tej pory to się sprawdza
sluza jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.02.2017, 11:27   #9
Neo
Konto zamknięte na stałe


Zarejestrowany: May 2012
Posty: 1,603
Motocykl: RD03
Neo jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 1 tydzień 4 dni 7 godz 52 min 54 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał sluza Zobacz post
u mnie zawsze rogal jest tak ujebany, że kijem strach dotknąć i do tej pory to się sprawdza

Zapomniałem dopisać akapit o maskowaniu Brud, stare gacie na wierzchu, brak kuszących elementów - wszystko co zniechęci potencjalnego złodzieja. Niestety zminimalizuje też zainteresowanie ze strony płci przeciwnej* i będzie trzeba nadrabiać urokiem osobistym ale to już problem do rozwiązania dla osób bez drugiej połówki. Nie będę tu ekspertem

* tak, wiem, są także inne opcje...
__________________
Konto zamknięte na stałe.

Ostatnio edytowane przez Neo : 22.02.2017 o 11:30
Neo jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.02.2017, 12:00   #10
redrobo
 
redrobo's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2010
Miasto: białystok
Posty: 2,626
Motocykl: ktm 640 adventure
redrobo jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 3 tygodni 4 dni 16 godz 56 min 16 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał sluza Zobacz post
u mnie zawsze rogal jest tak ujebany, że kijem strach dotknąć i do tej pory to się sprawdza
Podejrzewam, ze takich przypadkach jak u Ciebie, czyli w pelnej stylizacji na Ogra-Nomada, caly wizerunek zniecheca potencjalnych zlodziei juz od pierwszego popatrzenia. Jesli dodatkowo jestes umorusany w roznego rodzaju kolory, faktury i zapachy z napotkanej drogi... to juz pewne jest, ze nawet kijem nie dotkniesz.
redrobo jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Lustrzanka na motocyklu... chemik Kwestie różne, ale podróżne. 59 09.05.2017 07:29
przewoz dzieci na motocyklu maciej33 Inne tematy 14 02.01.2017 09:14
komunikacja na motocyklu NUROFEN Inne tematy 3 19.09.2015 17:30
Wakacje na motocyklu 14-31. 07. Darek Palmowski Umawianie i propozycje wyjazdów 3 07.07.2015 23:46
mocowanie worków i bagażu do siedzenia esemes Przygotowania do wyjazdów 13 02.04.2014 09:23


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 15:10.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.